Μονιμη περουκα

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Στην κλινική τις Κύπρου την οποία και συνεργάζομαι έχουν επίσης τμήμα με προσθετικές περούκες για άτομα μεγάλης βαθμίδας που δεν έχουν ελπίδα για μεταμόσχευση.
Πριν ένα μηνά έτυχε να κάνω την δεύτερη μεταμόσχευση μου στην κλινική και πέρασα αρκετές ώρες καθημερινά στην κλινική.

Έτυχε να είμαι στο τμήμα προσθετικής και ερχόντουσαν αρκετά άτομα για την εβδομαδιαία συντήρηση τις περούκας που συνήθως ήταν άτομα πάνω από 50-55 ετών τα οποία μίλησα και μαζί τους. Όντως σε αυτήν την ηλικία και είχαν κόμπλεξ.
Έφευγαν χαρούμενοι από την κλινική στο τέλος τις διαδικασίας. Υπάρχει όμως και το αλλά...Σε κάποια άτομα έκανε μπαμ ότι ήταν περούκα και δεν μου άρεσε τόσο,ίσως δεν τους ταίριαζε τόσο ο χρωματισμός και φαινόταν κάπως πάνω τους, σε κάποιους πήγαινε γάντι και δεν το καταλάβαινα καν.
Επίσης είχε έρθει και ένας νεαρός γύρω στα 25 που επίσης έπαθα ζημιά με το πρόσθετο. Φαντάσου τι ψυχολογία θα είχε το παιδί πριν και τώρα..Σίγουρα όμως όλοι κουβαλάνε αυτό το βάρος μέσα τους γιατί είναι ψυχοφθόρα διαδικασία όπως και εγώ με το toppik που έβαζα στο crown όπως πολλοί με το toppik που το παντρεύονται μια ζωή και κουβαλάνε αυτό το βάρος άλλα από την άλλη νιώθουν καλά ψυχολογικά όταν βγαίνουν στον έξω κόσμο έστω και αν αυτό είναι ψεύτικο..Εγω τουλάχιστον σώθηκα ψυχολογικά με αυτό και σε συνδυασμό με την μεταμόσχευση.

Ένα άλλο μειονέκτημα του πρόσθετου είναι ότι κοστίζει πολλά το χρόνο...περίπου 2400 ευρώ κάθε χρόνο. Αν ήμουν τελείως φαλακρός θα ήθελα να το κάνω αλλά λόγο οικονομικού δεν θα τα κατάφερνα.
Κάποιες γυναίκες που έχουν καρκίνο κάνουν χημείο θεραπείες και χάνουν το μαλλί αναγκάζονται να φορέσουν περούκες .
Αλλά για τις γυναίκες ότι και να κάνουν και στήθος να βάλουν και χείλια να φουσκώσουν και ένα κιλό στόκο στο πρόσωπο να βάλουν ποτέ δεν τις παρεξηγούμε.
Στους άνδρες είναι tabboo και γελάμε..Πλέον όμως αυτό αρχίζει να ξεπερνιέται όπως και η μεταμόσχευση με τα εκατοντάδες βιντεάκια που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο. Σκοπός είναι αν κάνεις κάτι τέτοιο να το κάνεις όσο μπορείς στα μέτρα σου, στο χρώμα σου ,και στο κούρεμα που σου ταιριάζει για να έχεις όσο μπορείς ένα καλά αισθητικό αποτέλεσμα στο τρίτο μάτι.

Έχεις δίκιο για τις ηλικιωμένες με έξαλλα βαψίματα και ότι νάνε ρουχισμό που νομίζουν είναι 20 άρες ακόμα. Έχουν ξεφύγει άλλα και πάλι τις λένε μπράβο η γρια ακομπλεξάριστη είναι.
Δυστυχώς είμαστε στην χωρά των μουνοδουλων δεν φταίνε αυτές.
Όπως και να έχει κανε εσύ αυτό που νιώθεις καλύτερα μέσα σου και μην ακούς κανέναν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Singer εάν εσύ νιώθεις ωραία με την περούκα και σε βοηθάει ψυχολογικά μπράβο σου.Σημασια έχει να νιώθουμε καλά ώστε να μπορούμε να προχωράμε στη ζωή χωρίς βαρίδια.
 
Θέλω να δω τι θα λέτε όταν μια γυναίκα σας γνωρίσει με περούκα κάνετε σχέση και μετά όταν την βγάλετε θα αρχίσει να γελάει και θα φύγει τρέχοντας. Η περούκα δεν είναι λύση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Θέλω να δω τι θα λέτε όταν μια γυναίκα σας γνωρίσει με περούκα κάνετε σχέση και μετά όταν την βγάλετε θα αρχίσει να γελάει και θα φύγει τρέχοντας. Η περούκα δεν είναι λύση.

Αν η γυναικά που υποτίθεται ότι σε γνώρισε αρχικά λόγο της εμφάνισης και στην συνέχεια του χαρακτήρα σου και στην πορεία αγαπηθήκατε αληθινά ίσως στην αρχή πάθει ένα μικροσοκ αλλά αν νιώθει για σένα τότε θα σε βοηθήσει και δεν θα το πάρει αρνητικά. Αν σηκωθεί και φύγει τότε δεν θα αξίζει και θα το έκανε σε οποιαδήποτε δύσκολη στιγμή.
 

leas

Well-Known Member
Διαφωνω για τον χλευασμο,και πειτε μου κατι ,το τοπικ αν σταξει μια σταγονα στο κεφαλι σου δεν θα φαινεται???η μεταμοσχευση δεν φαινεται??Οτι και να κανεις θα νομιζεις οτι ο αλλος σε κοροιδευει,και γραφω νομιζεις γιατι ειναι αληθεια ,νομιζετε οτι οι αλλοι ασχολουνται με το δικο σας προβλημα,δεν ειναι ετσι ομως ,για τον λογο αυτο ειπαμε οτι καλο ειναι να το πεις εγω το εφαρμοσα το ειπα στους παντες και δεν εχω κανενα προβλημα,τωρα αν πισω απο την πλατη μου κοροιδευουν μετα συγχωρησεως<<χεστηκα>>,αλλα δεν πιστευω οτι ειναι ετσι. Ειμαι παντρεμενος πριν βαλω περουκα το ειπα στην γυναικα μου στην αρχη το ειδε καπως στην συνεχεια ομως το δεχτηκε μιας και η καραφλα μου δεν παιζεται(βεγγος με ελαχιστες τριχες)το ειπα παντου διακριτικα, βεβαια και με τροπο ,σιγα -σιγα το αποδεχονται ολοι ,φυσικα η περουκα δεν ειναι κατι παρδαλο-εξωπραγματικο ειναι κατι που ταιριαζει στην ηλικια μου.Οταν το ομολογησεις τον εχεις αφοπλισει τον αλλον να κανει το οποιοδηποτε σχολιο,αν ρωτησεις μαλιστα και την γνωμη του πως σε βλεπει τοτε τον εχεις κολησει στον τοιχο και δεν μπορει να πει τιποτα παντα με ευγενικο τροπο,αντιθετα οταν προσπαθεις να το κρυψεις (οτι και να εχεις κανει) ακομα και να μην καταλαβει τιποτα σε τρωει το αγχος και η αγωνια μην σε καταλαβουν.Σημερα κατεβηκα κεντρο με το μετρο ,στον γυρισμο ειχε πολυ κοσμο ,ψαχνοντας να βρω μια θεση το βλεμα μου επεσε σε καποιον επιβατη που καθοταν ,τον ειδα που με κοιταξε καπως παρεξηγημενα,νομιζα οτι καταλαβε την περουκα και κοιταζε ,οταν γυρισα να τον κοιταξω με σκοπο (αν χρειαζοταν )να του το πω,παρατηρησα οτι ειχε κανει μεταμοσχευση και μαλλον ενοχληθηκε η νομιζε πως κοιταγα το κεφαλι του,ενω ο ιδιος δεν καταλαβε πως φοραω περουκα,η οποια ειναι μαυρο μαλι με μιξη λευκων,το καταλαβα αυτο γιατι κοιταζε ενοχλημενος αλλου και ουτε ξανακοιταξε το μαλι μου.ΠΕΙΤΕ ΤΟ ,ειναι λυτρωση οτιδηποτε και να κανετε,ειναι σαν τις γυναικες που προσπαθουν να κρυψουν την ηλικια τους π.χ. εινα 50 και λενε 38,οταν ομως αποκαλυφθει η αληθεια πεφτουν σε βαθια καταθλιψη ,χρησιμοποιουν ενα σωρο ψεματα βγαζουν ολη την κακια τους και πολλα αλλα ,ενω αν το πουν ?????Δεν ειναι κακο να το πεις


Φίλε singer κάθε φορά που διαβάζω για κάποιον που μέσα από το φόρουμ βρήκε μια λύση πραγματικά χαίρομαι.. Το μεγάλο στοίχημα είναι να είσαι εσύ καλά με την επιλογή σου.. Και να μην σε βασανίζει.Εαν αυτό το έχεις καταφέρει πραγματικά ειμαι μαζί σου. Θα ήθελα μόνο να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις.. Δεν μπορούσες να κάνεις μμ λογω μεγάλου νοργουντ λογικά.;Τι ηλικία έχεις;Και αφού είχες δοκιμάσει ξυρισμένο δεν σου άρεσε γιατί είχες ίσως λίγο πιο μεγάλο κρανίο η περίεργο σκαλπ..;
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Αν η γυναικά που υποτίθεται ότι σε γνώρισε αρχικά λόγο της εμφάνισης και στην συνέχεια του χαρακτήρα σου και στην πορεία αγαπηθήκατε αληθινά ίσως στην αρχή πάθει ένα μικροσοκ αλλά αν νιώθει για σένα τότε θα σε βοηθήσει και δεν θα το πάρει αρνητικά. Αν σηκωθεί και φύγει τότε δεν θα αξίζει και θα το έκανε σε οποιαδήποτε δύσκολη στιγμή.
Ας το τζον δεν παει ετσι ... την ξεγελάσεσ κ δεν σώζεται ... την κοροιδεψες κ εχει το τέλειο αλοθι να φυγει ....κ περα απ αυτο δυσκολα θα το κατάπινε κ αν ηθελε πολυ να ηταν μαζι του θα προσπαθούσε να τον πείσει να την βγαλει ...θα σκέφτεται κ αυτη τον περίγυρο της ...μην λεμε παιδια οτι θέλουμε... ειναι μεγαλη υποκρισία να παριστάνουμε οτι ανετα φορας περούκα κ να νιώθουμε σουπερ.. εγω προσωπικα δεν το Πιστευω για κανεναν αυτο ουτε για τον σινγκερ κ ας λεει οτι λεει ... κ δεν συγκρίνεται το τοπικ κ η μμ με την περούκα ...
 

thatcher

Active Member
Μα αν το παμε ετσι και οι γυναικες που βαφονται δημιουργουν ψευδεις εντυπωσεις περαν απο τη μπογια. Η μπογια στις μουρες τους ο καλυτερος φιλος τους. Ισια κι ομοια
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Μα αν το παμε ετσι και οι γυναικες που βαφονται δημιουργουν ψευδεις εντυπωσεις περαν απο τη μπογια. Η μπογια στις μουρες τους ο καλυτερος φιλος τους. Ισια κι ομοια
Εχουμε μεγαλωσει μ αυτο κ εχουμε Χαλουγηθει ετσι οπως κ οι γυναικες ... ειναι κοινωνικο στερεότυπο ... αλλα οπως κ να χει κ παλι φευγεις σαν αντρας αν το πρωι δεις μια αλλη ... σε ποιον αραγε δεν εχει συμβει ; Εμενα εχει συμβει απειρες φορες κ μερικες φορες το ξερω κ εκ το προταιρων για μπορεις να αντιληφθείς καποια πραγματα ...
 

naruto

Well-Known Member
Ότι κ να λέμε τώρα, το ζητούμενο είναι να τα τραβάς με τα χέρια σου κ να σε πονάνε. Όλα τα άλλα είναι παρηγοριά στον άρρωστο.

Αν ο φίλος αισθάνετε καλά με την περούκα, όλα οκ ,το θέμα άλλωστε αυτό είναι,να αισθάνεσε εσύ καλά.

Εγώ κ πάλι όμως κόβω το χέρι μου ότι ο κοινωνικός περίγυρος λέει πράγματα για αυτόν πίσω από την πλάτη του .Χεστηκε βέβαια ο ίδιος Αλλά κ πάλι δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό για έναν άντρα να φοράει περούκα ,φανερώνει αδυναμία κ έλλειψη αυτοπεποίθησης. Είναι πολύ πιο Α να τα ξυρισεις κ να τους έχεις όλους γραμμένους.

Όσον Αφορά τις γυναίκες κ το μακιγιάζ ,για αυτό υπεύθυνοι είμαστε οι άντρες, γιατί το μάτι μας συνη6ως πέφτει στις φτιαγμένες, κ έτσι προσαρμόζονται όλες οι υπόλοιπες. Σαν την φυσική ομορφιά όμως τίποτα.
 

singer

Member
Φίλε singer κάθε φορά που διαβάζω για κάποιον που μέσα από το φόρουμ βρήκε μια λύση πραγματικά χαίρομαι.. Το μεγάλο στοίχημα είναι να είσαι εσύ καλά με την επιλογή σου.. Και να μην σε βασανίζει.Εαν αυτό το έχεις καταφέρει πραγματικά ειμαι μαζί σου. Θα ήθελα μόνο να σου κάνω κάποιες ερωτήσεις.. Δεν μπορούσες να κάνεις μμ λογω μεγάλου νοργουντ λογικά.;Τι ηλικία έχεις;Και αφού είχες δοκιμάσει ξυρισμένο δεν σου άρεσε γιατί είχες ίσως λίγο πιο μεγάλο κρανίο η περίεργο σκαλπ..;
Oχι δεν μπορω να κανω μμ λογω πολυ μεγαλου νοργουντ,ειμαι 50 και τα λιγα μαλια που εχουν μεινει ασπριζουν,μετανοιωνω ομως που δεν εβαλα νωριτερα ενα προσθετο ,οχι δεν με βασανιζει τιποτα αντιθετως
 

singer

Member
Γραφει πιο πανω ο φιλος για τον κοινωνικο περιγυρο,δυστυχως εκει εχουμε κολησει ολοι ,οπως και εγω παλιοτερα,εφερα ενα παραδειγμα για μια κυρια 70+ με βαμενο φουξια μαλι η περουκα ,και δεν μιλησε η σχολιασε ουδεις, δειτε λιγο γυρω σας πως φτιαχνονται οι γυναικες ποσα προσθετικα χρησιμοποιουν.Σε καποια κυρια συγγενη οταν παρουσιαστηκα με την περουκα ξαφνιαστηκε ,της ειπα την αληθεια ,την ρωτησα πως με βλεπει και η απαντηση της ηταν πως της αρεσα και χωρις περουκα.Την ρωταω ευθυς γιατι εσυ βαφεις το μαλι ,νυχια ,κρεμες κ.τ.λ. α! μου απαντα αλλο ο αντρας και αλλο η γυναικα ,πεταγεται ο αντρας της ,που εχει καραφλα και φατσα να παιξει σε ταινια επιστημονικης φαντασιας ,και μου λεει ε!ναι ετσι ειναι,τι να πει κανεις ,οπως γραφει ο φιλος τζον πιο πανω μουνοδουλος μεχρι εκει που δεν παιρνει .Μα φυσικα οι γυναικες δεν θελουν να φαινεσαι ομορφος ενω οι ιδιες κανουν ακριβως το αντιθετο ,για να σε εχουν χαλακι να σκουπιζουν τα ποδια τους ,πως θα τους τα ακουμπας διαφορετικα.Οπως νοιωθει ο καθενας βεβαια ,προσωπικα την περουκα την χρησιμοποιω , μου αρεσει ,και ολα καλα,διαφωνω πως φανερωνει ελειψη αυτοπεποιθησης γιατι οταν εχεις πολυ ασχημη πτωση μαλιων το να παρουσιαζεσαι στον περιγυρο αλλα και στον δρομο ετσι ,ειναι χειροτερα.Ισως αυτο να συμβαινει σε μενα .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

singer

Member
Ότι κ να λέμε τώρα, το ζητούμενο είναι να τα τραβάς με τα χέρια σου κ να σε πονάνε. Όλα τα άλλα είναι παρηγοριά στον άρρωστο.

Αν ο φίλος αισθάνετε καλά με την περούκα, όλα οκ ,το θέμα άλλωστε αυτό είναι,να αισθάνεσε εσύ καλά.

Εγώ κ πάλι όμως κόβω το χέρι μου ότι ο κοινωνικός περίγυρος λέει πράγματα για αυτόν πίσω από την πλάτη του .Χεστηκε βέβαια ο ίδιος Αλλά κ πάλι δεν είναι κοινωνικά αποδεκτό για έναν άντρα να φοράει περούκα ,φανερώνει αδυναμία κ έλλειψη αυτοπεποίθησης. Είναι πολύ πιο Α να τα ξυρισεις κ να τους έχεις όλους γραμμένους.

Όσον Αφορά τις γυναίκες κ το μακιγιάζ ,για αυτό υπεύθυνοι είμαστε οι άντρες, γιατί το μάτι μας συνη6ως πέφτει στις φτιαγμένες, κ έτσι προσαρμόζονται όλες οι υπόλοιπες. Σαν την φυσική ομορφιά όμως τίποτα.
Εδω ειναι το λαθος αγαπητε<<κοινωνικα αποδεκτο ενας αντρας να φοραει περουκα>>,ενω μια γυναικα ειναι αποδεκτο,να κανει οτιδηποτε ,γιαυτο μας τα κανουν ολα αυτα.Σκεφτεσαι να ηταν αποδεκτο??να φορουσαν ολοι περουκες ??(οι καραφλοι) ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα???απο αυτην την παγιδα ακριβως λυτρωθηκα την <<κοινωνικη αποδοχη>>και λεω στον εαυτο μου τι μ.....κας ημουνα ,που ακουγα τον εναν και τον αλλον και προπαντος τις γυναικες ,ρωτησε τις να δεις τι θα σου πουν,για οτιδηποτε κανει ενας αντρας επανω του,θα σου πουν ,οπως εγραψα <<ο αντρας ειναι αντρας>>,γιατι ετσι την συμφερει ,να εχει τον δουλο να την προσκυναει ,ετσι τρεφεται ο γυναικοκεντρισμος της.Ασφαλως ειτε τα ξυρισεις ειτε οχι τους εχεις γραμενους ,οπως γραφεις,Ε!!!! αφου τους εχεις γραμενους τι σε νοιαζει τι λενε απο πισω σου,για μενα θα λενε ,ελα μωρε ο περουκακιας που νομιζει οτι του παει,για τον αλλον θα λενε ,ελα μωρε ο καραφλακιας που ξυριστηκε και νομιζει οτι ειναι ομορφος,παντα κατι λενε,ΝΟΜΟΣ
 

singer

Member
Singer εάν εσύ νιώθεις ωραία με την περούκα και σε βοηθάει ψυχολογικά μπράβο σου.Σημασια έχει να νιώθουμε καλά ώστε να μπορούμε να προχωράμε στη ζωή χωρίς βαρίδια.
Θέλω να δω τι θα λέτε όταν μια γυναίκα σας γνωρίσει με περούκα κάνετε σχέση και μετά όταν την βγάλετε θα αρχίσει να γελάει και θα φύγει τρέχοντας. Η περούκα δεν είναι λύση.
Η ψυχικη μας υγεια ειναι ανωτερη απο οποιαδηποτε σωματικη(σεξουαλικη)ευχαριστηση,και απο οποιοαδηποτε κριτικη γκομενας,ενοειται πως θα της το πω απο την αρχη ,αν φυγει ??καλυτερα θα την φορτωθει αλλος,αν εχεις λεφτα φιλε ,γ...ς οτι κινειται.
 

vag25

Well-Known Member
Ας το τζον δεν παει ετσι ... την ξεγελάσεσ κ δεν σώζεται ... την κοροιδεψες κ εχει το τέλειο αλοθι να φυγει ....

Ισως νιωσει οτι την κοροιδεψες, αλλα αν το πεις απο την αρχη αλλαζει.

Απο την δικη μου εμπειρια(δεν εχω φορεσει περουκα) παντως μια γυναικα θα το επαιρνε ως αδυναμια το να φορας περουκα και στα ματια της πιθανον θα ησουν λιγοτερο γοητευτικη προσωπικοτητα. Απο την φυση τους οι γυναικες εχουν συνηθως μια ταση να ελκυονται απο την δυναμη. Και μονο που ασχολουμαστε με τριχες, μαλλον ειμαστε λιγοτερο γοητευτικοι για αυτες, σε αυτο το συγκεκριμενο κομματι της δυναμης, απο εναν καραφλο με αυτοπεποιθηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thatcher

Active Member
Μα υποτιθεται ισοτητα εχουμε; ή μάλλον κατι αλλο. Θα της ελεγα, αν νιωθεις οτι σε κοροϊδεύω βγαλε και συ το σοβα που απο 3αρι μας το παιζεις μοιραιο 7αρι.
Οι γυναικες δεν ελκονται απο τη δυναμη. Ελκονται απο το χρήμα, το κοινωνικο στατους, φημη, κύρος, και τελευταιο την εμφανιση διαφορετικα θα βλεπαμε εξω συνεχως μονο ομορφους ανθρωπους, ψηλους και γενικώς μονο τα καλα γονιδια θα επιβιωναν.

Γι' αυτό και πλέον την αρρενωπότητα και τον αντρισμό δεν τα προσδιορίζει η συμπεριφορά σου αλλά το χρήμα. Το χρήμα είναι ο αντικαστάτης της εκλειπτικής αρρενωπότητας σε ενα γυναικοκεντρικο περιβάλλον

Και αυτες τις αποψεις, το απο το τι ελκονται μου τα έχουν εκμυστηρευτεί οι ιδιες αλλα και αρκετοι γνωστοι μου που ασχολούνται με τη ψυχολογια κ.λ.π
 

vag25

Well-Known Member
Οι γυναικες δεν ελκονται απο τη δυναμη. Ελκονται απο το χρήμα, το κοινωνικο στατους, φημη, κύρος, και τελευταιο την εμφανιση διαφορετικα θα βλεπαμε εξω συνεχως μονο ομορφους ανθρωπους, ψηλους και γενικώς μονο τα καλα γονιδια θα επιβιωναν.

Γι' αυτό και πλέον την αρρενωπότητα και τον αντρισμό δεν τα προσδιορίζει η συμπεριφορά σου αλλά το χρήμα. Το χρήμα είναι ο αντικαστάτης της εκλειπτικής αρρενωπότητας σε ενα γυναικοκεντρικο περιβάλλον

36 χρονια δεν εχω συναντησει ουτε μια τετοια. Ειλικρινα. Και σε προσωπικη σχεση δεν μου εχει τυχει ποτε.
Προφανως και υπαρχουν τετοιες κοπελες αλλα μαλλον ειναι λιγες.
Οι ανθρωποι ευτυχως ειμαστε διαφορετικοι, οποτε δεν θα βαρεθουμε ποτε. Δεν ειναι μια κατηγορια, οποτε ειναι και αδικο να τσουβαλιαζουμε.
 
Μα υποτιθεται ισοτητα εχουμε; ή μάλλον κατι αλλο. Θα της ελεγα, αν νιωθεις οτι σε κοροϊδεύω βγαλε και συ το σοβα που απο 3αρι μας το παιζεις μοιραιο 7αρι.
Οι γυναικες δεν ελκονται απο τη δυναμη. Ελκονται απο το χρήμα, το κοινωνικο στατους, φημη, κύρος, και τελευταιο την εμφανιση διαφορετικα θα βλεπαμε εξω συνεχως μονο ομορφους ανθρωπους, ψηλους και γενικώς μονο τα καλα γονιδια θα επιβιωναν.

Γι' αυτό και πλέον την αρρενωπότητα και τον αντρισμό δεν τα προσδιορίζει η συμπεριφορά σου αλλά το χρήμα. Το χρήμα είναι ο αντικαστάτης της εκλειπτικής αρρενωπότητας σε ενα γυναικοκεντρικο περιβάλλον

Και αυτες τις αποψεις, το απο το τι ελκονται μου τα έχουν εκμυστηρευτεί οι ιδιες αλλα και αρκετοι γνωστοι μου που ασχολούνται με τη ψυχολογια κ.λ.π
Στο χωρίο μου αυτές τις λέμε πουταν** πολυτελείας και μπορεις να βρεις πολλές από αυτές στην Μύκονο. Οι σοβαρές κοπέλες δεν έλκονται από τα λεφτά αλλά από την εμφάνιση και την ευφυΐα του άντρα.
 

singer

Member
36 χρονια δεν εχω συναντησει ουτε μια τετοια. Ειλικρινα. Και σε προσωπικη σχεση δεν μου εχει τυχει ποτε.
Προφανως και υπαρχουν τετοιες κοπελες αλλα μαλλον ειναι λιγες.
Οι ανθρωποι ευτυχως ειμαστε διαφορετικοι, οποτε δεν θα βαρεθουμε ποτε. Δεν ειναι μια κατηγορια, οποτε ειναι και αδικο να τσουβαλιαζουμε.
Ασχετο με το θεμα ,αλλα μαλλον εισαι μειοψηφια,και πολυ τυχερος αν εχεις γνωρισει τετοιες γυναικες ,οχι πως δεν υπαρχουν αλλα νομιζω λιγες,συμφωνω με thatcher ,οτι με το χρημα την φημη κ.τ.λ. εχεις οποια θελεις η τουλαχιστον τις περισσοτερες,ισως εισαι ομορφος η τυχερος η εχεις κατι επανω σου που ελκει τις γυναικες ,εγω αντιθετα με το χρημα ,οχι πως δεν εχω κανει κατι με την γοητεια μου ,αλλα και απο φιλους που ακουω και οσους γνωριζω τα ιδια λενε.
 

TH24

Member
Μια γυναικα έλκεται όταν θαυμάζει τον άντρα που έχει διπλα της. Θες τα λεφτα; Θες ότι είναι έξυπνος; Όμορφος; Χιουμορ, συνδυαστηκα πράγματα; Δυστυχώς η εμφανιση είναι το πρώτο που κοιτάει κάποιος/κάποια. Εάν έχεις μια αδυναμία στην εμφάνιση, κοιτάς να το καλύψεις με μια άλλη πτυχη σου, λόγου χάρη τον αυτοσαρκασμο, την αυτοπεποίθηση κλπ.

Άτιμο πράγμα η τριχόπτωση αλλά καλό είναι να μην μας τρωει την ζωή.

Προσωπικά είμαι ακόμα μικρό nw (1,5), αλλά προετοιμάζομαι ψυχιλογικα για τα χειρότερα εάν ερθουν για να το αποδεκτό.

Άλλωστε, πιστεύω ότι μια γυναικα μετά τα 30 δεν κοιταει τόσο την εμφανιση. Στην ηλικια που ειμαι τώρα (24), το κοιτουν.
 

vag25

Well-Known Member
Ασχετο με το θεμα ,αλλα μαλλον εισαι μειοψηφια,και πολυ τυχερος αν εχεις γνωρισει τετοιες γυναικες ,οχι πως δεν υπαρχουν αλλα νομιζω λιγες,συμφωνω με thatcher ,οτι με το χρημα την φημη κ.τ.λ. εχεις οποια θελεις η τουλαχιστον τις περισσοτερες,ισως εισαι ομορφος η τυχερος η εχεις κατι επανω σου που ελκει τις γυναικες ,εγω αντιθετα με το χρημα ,οχι πως δεν εχω κανει κατι με την γοητεια μου ,αλλα και απο φιλους που ακουω και οσους γνωριζω τα ιδια λενε.

Φιλε μου, και ολο το χρημα του κοσμου να ειχα και ο πιο διασημος του πλανητη να ημουν, θα ηταν ο μεγαλυτερος εφιαλτης μου να ερχονται διπλα μου κοπελες για αυτον τον λογο. Καταρα θα το ονομαζα.
Αν το σκεφτεις, αυτος ο τροπος ,το χρημα-φημη δηλαδη, ειναι στην ιδια κατηγορια με την περουκα. Ειναι εξωτερικοι παραγοντες, δεν εισαι εσυ...

Αυτη ειναι η δικη μου οπτικη, σεβομαι ολες τις αποψεις.
 
Μπλουζα