Μετανιωσα την μεταμοσχευση , τωρα τι?

jamtome

New Member
Παιδια το hair tattoo ξερετε περιπου ποσο κοστιζει?Για την δοτρια περιοχη θελω να μαθω.(περιπου 500-700 grafts).Επισης και για ολο το κεφαλι αν ξερετε τιμη να μου πειτε θα ηταν καλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jamtome

New Member
Καλησπερα παιδια.Χθες πηγα στην advanced hair clinic.Ειδαν την εμφυτευση μου την παλια μου ειπαν οτι ειναι απαραδεκτη οπως και το περιμενα και τους ρωτησα αν γινεται να γινει αφαιρεση της εμφυτευσης(500 grafts).Ο Βεκρης ειπε οτι το εχει ξανακανει και για 500 grafts θελει 1500 euro.Περιμενω να δω εικονες απο αποτελεσματα αλλα ειμαι αρκετα ανασφαλης για το αν 8α μπορεσει το δερμα να επανελθει οπως ηταν.Σκεφτομαι επισης την επιλογη του να παω στην κλινικη του Αναστασακη για να παρω γνωμη και απο εκει.Τι λετε??
 

Veron

Well-Known Member
Καλησπερα παιδια.Χθες πηγα στην advanced hair clinic.Ειδαν την εμφυτευση μου την παλια μου ειπαν οτι ειναι απαραδεκτη οπως και το περιμενα και τους ρωτησα αν γινεται να γινει αφαιρεση της εμφυτευσης(500 grafts).Ο Βεκρης ειπε οτι το εχει ξανακανει και για 500 grafts θελει 1500 euro.Περιμενω να δω εικονες απο αποτελεσματα αλλα ειμαι αρκετα ανασφαλης για το αν 8α μπορεσει το δερμα να επανελθει οπως ηταν.Σκεφτομαι επισης την επιλογη του να παω στην κλινικη του Αναστασακη για να παρω γνωμη και απο εκει.Τι λετε??

για μενα αυτο που θες να κανεις δεν εχει κανενα νοημα...
 

piros75

Well-Known Member
Περιμενω να δω εικονες απο αποτελεσματα αλλα ειμαι αρκετα ανασφαλης για το αν 8α μπορεσει το δερμα να επανελθει οπως ηταν.

Θεωρητικά δεν θα φαίνονται ή θα φαίνονται ως μικρά white dots (ανάλογα με το μέγεθος του εργαλείου εξαγωγής). Απλά είναι κρίμα (έως έγκλημα) να τα πετάξεις, εγώ στη θέση σου θα τα έβαζα πίσω διάσπαρτα. Σε όποιον και αν πας να απαιτήσεις διάμετρο εργαλείου μέχρι 0,7χλσ
 

jamtome

New Member
για μενα αυτο που θες να κανεις δεν εχει κανενα νοημα...

Για ποιο λογο το λες αυτο veron? Εκανα την εμφυτευση μικρος και το εχω μετανιωσει ειναι σαν το τατουαζ παντα πρεπει να υπαρχει δρομος για να αναστρεψεις κατι που εκανες λαθος για σενα.Οπως στο τατουαζ πχ υπαρχει το τατου removal.Για να κανω εμφυτευση με ειπαν αυτη τη στιγμη χρειαζομαι 3Κ grafts και δεν εχω ουτε τα χρηματα αλλα ουτε την υπομονη να μπω σε αυτη τη διαδικασια και κυριως εχω αποδεχτει τον εαυτο μου ετσι οπως ειναι εδω και καιρο και μου αρεσει.

Δεν θα το εκανα αν η εμφυτευση ηταν σωστη αλλα δεν ειναι με αποτελεσμα να φαινεται ξεκαθαρα οτι κατι παει λαθος με την 1η ματια.Επισης 500 grafts δεν ειναι τοσο πολλα θεωρω ωστε να θεωρηθει τοσο παραλογο αλλα ισως κανω και λαθος για αυτο ειμαι στο forum για να ακουσω συμβουλες ανθρωπων που εχουν ασχοληθει με το θεμα και να μην ξανακανω λαθος κινηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Και τωρα μικρος εισαι αλλα το εγκλημα εχει γινει και μαλιστα πας να κανεις ενα χειροτερο.ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΜΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΑ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ.Αν σε ενοχλει τωρα η εικονα σου μια φορα,μετα θα σε ενοχλει 10.Η μονη σοβαρη λυση ειναι να κανεις μια μεταμοσχευση της ταξεως των 2-3000 μοσχευματων και να τα ριξεις διασπαρτα παντου εκτος crown.Και παλι καποια απο αυτα θα πεσουν γιατι εισαι πολυ μικρος ακομα αλλα δεν εχεις αλλη επιλογη.Επισης,κρεμασμα στο Συνταγμα (τροπος του λεγειν) στο γιατρο που σου εκανε μεταμοσχευση στα 21.
 

jamtome

New Member
Ουτε καν 21 , 20 και κατι ημουν.Γιατι πιστευεις οτι δεν πρεπει να το κανω με τιποτα ? Δεν μπορω απλα να καταλαβω γιατι να βαλω 3Κ grafts ενω μπορω να βγαλω 500.Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω εικονα του πως μπορει να μοιαζει το μερος του κεφαλιου αν φυγουν οι τριχες της εμφυτευσης.Τους ειπα να μου στειλουν φωτο απο παλιες επεμβασεις και θα σας τις στειλω εδω αν ειναι να δειτε.Ο βεκρης ειπε πως το εχει ξανακανει.
 

athenian

Well-Known Member
Θα φαινονται σημαδια χειροτερα απο αυτα που εχεις στην δοτρια.Μολις βγει το μοσχευμα θα υπαρχει παντα κατι σαν μικρη οπη και το χρωμα του δερματος θα ειναι διαφορετικο απο οτι στο υπολοιπο κεφαλι.Χιλιες φορες ξυραφι καθε μερα.
 
  • Like
Reactions: tol

Veron

Well-Known Member
Και τωρα μικρος εισαι αλλα το εγκλημα εχει γινει και μαλιστα πας να κανεις ενα χειροτερο.ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΜΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΤΑ ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΑ.Αν σε ενοχλει τωρα η εικονα σου μια φορα,μετα θα σε ενοχλει 10.Η μονη σοβαρη λυση ειναι να κανεις μια μεταμοσχευση της ταξεως των 2-3000 μοσχευματων και να τα ριξεις διασπαρτα παντου εκτος crown.Και παλι καποια απο αυτα θα πεσουν γιατι εισαι πολυ μικρος ακομα αλλα δεν εχεις αλλη επιλογη.Επισης,κρεμασμα στο Συνταγμα (τροπος του λεγειν) στο γιατρο που σου εκανε μεταμοσχευση στα 21.

@jamtome Συμφωνω καθετα με αυτα που σου πε ο @athenian.
 

jamtome

New Member
Για την δοτρια περιοχη υπαρχει καποια λυση?Hair tattoo ισως?Eιμαι σε ενα σημειο στο οποιο δεν θελω να κανω εμφυτευση αλλα θελω σιγουρα να αλλαξω την υπαρχουσα κατασταση.Δεν μπορω να βρω καποια λυση στο εξωτερικο ισως?Οταν εκανα την εμφυτευση δεν φανταστηκα ποτε οτι η κατασταση ειναι μη αναστρεψιμη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
φιλε στο μερος που ειμαι ενας μπηκε στα 18 και του καναν δευτερη μετα απο 1 χρονο γιατι εχασε αυτα που ειχε(τα δικα του) αστα να πανε .
 

jamtome

New Member
αν δεν ειχα ανακαλυψει το τοπικ ειμαι σιγουρος πως θα ειχα κανει και εγω στα 21 και αλλη μια στον ιδιο...Παιδια αρχικα σκεφτομαι να αρχισω να παιρνω χαπια για να διατηρηθουν οι υπαρχων τριχες καθως με προτειναν στην κλινικη καποια απλα ανυσηχω μηπως υπαρχουν παρενεργειες αν τα παιρνω καιρο.Επισιης ειδα για το πισω μερος της δοτριας οτι ο αναστασακης κανει smp για δοτρια μονο
 
Μπλουζα