Μετανιωσα την μεταμοσχευση , τωρα τι?

jamtome

New Member
Καλησπερα, ειμαι 23 ετων και εκανα εμφυτευση στα 21 μου.Χρησιμοποιυσα topik + τις καινουργιες τριχες και μπορω να πω οτι με βοηθησε αρκετα αυτη η παραταση με το μαλλι καθως ημουν πολυ μικρος οταν αρχισα να το χανω για αυτοπεποιθηση και λοιπα.Πλεον εχει αρχισει και πεφτει πολυ πιο επθετικα και τα ξυριζω χωρις να εχω προβλημα.Το θεμα ειναι οτι τα εμφυτευματα εχουν μεινει μπροστα και επισης απο πισω φαινονται τα σημαδια (εκανα FUE ).Ξερει κανεις πως μπορω να λυσω το προβλημα και αν γινεται πχ τα μπροστα να ξαναπανε πισω??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Καταρχάς ήταν εγκλήματικη η κλινική που σου έκανε μμ, πόσα graft σου έβαλαν? Σε ποια κλινικη?
ΑνΑμπορεις βαλε φώτο.
Τα μπροστά για να πάνε πίσω μόνο με επέμβαση παλι αλλά αυτό σε θεωρητικό επίπεδο..
 

jamtome

New Member
Για ποιο λογο φιλε τασο θεωρεις ηταν εγκληματικη?Το αποτελεσμα δεν ηταν κακο , απλο ηταν φυσικο να πεσουν τα αρχικα μαλλια και να μεινουν τα της εμφυτευσης σε καποια στιγμη.Το αρχικο πλανο ηταν να ξανακανω αλλα δεν εχω διαθεση να τρυπησωολο το κεφαλι μου , οθτε θεωρω θα μου βελτιωση την εικονα.Ο γιατρος με ειχε πει αρχικα οτι ειμαι μικρος για κατι τετοια αλλα επεμεινα ο ιδιος προφανως μη γνωριζοντας οτι στο μελλον θα ηθελα καποια στιγμη να το αλλαξω αυτο.Στην θεσσαλονικη στο medi jeunesse.Εκανα μονο κροταφους νομιζω 500 -700 grafts(χωρις να μαι σιγουρος) , ηταν τελοσπαντων το minimum που μπορουσε να κανει η κλινικη.Σκεφτομαι να παω σε δερματολογο για τα μπροστα , ισως με λειζερ μπορουν να φυγουν.
 

jamtome

New Member
Ο γιατρος με ειχε δωσει μια απαντηση τυπου εγω στον γιο μου δεν 8α εκανα εμφυτευση σε τετοια ηληκια αλλα εκεινο τον καιρο με ειχε επηρεασει πολυ και δεν εδωσα σημασια η αληθεια ειναι.Χωρις να εχω το μαλλι ξυρισμενο πισω δεν φαινεται κατι οταν το ξυριζω υπαρχει θεμα απο κοντινη αποσταση βεβαια.Τωρα δεν το εχω ξυρισμενο οποτε θα στειλω φωτο απο τα μπροστα.H εμφυτευση ειναι στους κροταφους , φαινεται κιολας.
 

Συνημμένα

  • 41698840_257110481811807_3193509536937803776_n.jpg
    41698840_257110481811807_3193509536937803776_n.jpg
    329.9 KB · Προβολές: 407
  • 41761462_387871651747151_3883256816246718464_n.jpg
    41761462_387871651747151_3883256816246718464_n.jpg
    252.5 KB · Προβολές: 370
  • 41768487_2135143833415397_6208233329238474752_n.jpg
    41768487_2135143833415397_6208233329238474752_n.jpg
    805.3 KB · Προβολές: 398

Panos1982

Well-Known Member
Καλησπερα φιλε,
Δεν εισαι καταλληλος για μμ
Και αφου σου αρέσει το ξυρισμενο
Η μονη καλη λυση ειναι να κουρευεις το μαλλι με μηχανη κ να το αφηνεις 1χιλ.
Ουτε καν ετσι οπως το εχεις στις φωτο ειναι ηδη πολυ μακρυ κ δε δειχνει καλο.
Για να μην μεταφερεις τις τριχες μπρος κ πισω κ.κανεις κ αλλες τρύπες η λυση σου σε αυτο ειναι να προχωρήσεις σε SMP ημιμονιμο.
Εχω δει αποτελεσματα απο κοντα κ σε ελληνικη κλινικη κ ειναι πολυ καλα.
 

Tsek

Well-Known Member
Βαλε ακόμα λιγα εστω και απο γένια μπροστά και κέντρο ,διάσπαρτα και κουρευέ τα σε στυλ Jason Statham. Τιποτα αλλο..
 

jamtome

New Member
Να βαλω δεν θελω να βγαλω θελω χαχα.Οταν βαζω τοπικ ειναι σαν να εχω κανονικα μαλλι και οταν βγαινω εξω παντα βαζω.Αν ειναι πιο κοντα δν μπορω να βαλω για αυτο τα εχω σε αυτο το μηκος.Το θεμα ειναι οτι ψιλοβαρεθηκα να το κανω αυτο και πιστευω ολα στο μυαλο ειναι.Το SMP στην δωτρια περιοχη ειναι μια λυση πολυ καλη.Ωστοσο το θεμα ειναι πως θα φυγουν οι μπροστα τριχες.Λογικα αν παω στην κλινικη με την ιδια τεχνικη που βγηκαν απο πισβω θα μπορουν να βγουν και απο μπροστα αλλα φοβαμαι οτι θα αφησει σημαδια.Ισως πρεπει να παω κ σε καποιο δερματολογο να ρωτησω.Εχω σκοπο μεχρι το 2019 να εχω κανει αυτη την αλλαγη για αυτο ξεκινησα το ψαξιμο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jamtome

New Member
Τ ξυρισα να τα δειτε και ετσι πως φαινονται.Δεν ξερω κατα ποσο για τον κοσμο που δεν εχει ασχοληθει με το θεμα ειναι εμφανης οι τριχες της εμφυτευσης.Ειπα να τα ξυρισω κιολας αλλα βαρεθηκα :p
 

Συνημμένα

  • 41764462_2219537234993293_7123956945572069376_n.jpg
    41764462_2219537234993293_7123956945572069376_n.jpg
    66.5 KB · Προβολές: 320

athenian

Well-Known Member
Η μόνη λύση που έχεις είναι το τατουάζ, κοινώς smp, και να τα ξυριζεις.
Λίγο off topic αλλά φίλε @Tsek κατάλαβες τώρα γιατι κάποιοι επιμένουν στο θέμα της καταλληλότητας των υποψηφίων για μεταμόσχευση?
 

edyuser1

Active Member
Να βαλω δεν θελω να βγαλω θελω χαχα.Οταν βαζω τοπικ ειναι σαν να εχω κανονικα μαλλι και οταν βγαινω εξω παντα βαζω.Αν ειναι πιο κοντα δν μπορω να βαλω για αυτο τα εχω σε αυτο το μηκος.Το θεμα ειναι οτι ψιλοβαρεθηκα να το κανω αυτο και πιστευω ολα στο μυαλο ειναι.Το SMP στην δωτρια περιοχη ειναι μια λυση πολυ καλη.Ωστοσο το θεμα ειναι πως θα φυγουν οι μπροστα τριχες.Λογικα αν παω στην κλινικη με την ιδια τεχνικη που βγηκαν απο πισβω θα μπορουν να βγουν και απο μπροστα αλλα φοβαμαι οτι θα αφησει σημαδια.Ισως πρεπει να παω κ σε καποιο δερματολογο να ρωτησω.Εχω σκοπο μεχρι το 2019 να εχω κανει αυτη την αλλαγη για αυτο ξεκινησα το ψαξιμο.
φιλε πως φαινοταν το τοπικ επανω στο κεφαλι οταν εβαζες εχεις καμια φοτο?
 

Panos1982

Well-Known Member
Τ ξυρισα να τα δειτε και ετσι πως φαινονται.Δεν ξερω κατα ποσο για τον κοσμο που δεν εχει ασχοληθει με το θεμα ειναι εμφανης οι τριχες της εμφυτευσης.Ειπα να τα ξυρισω κιολας αλλα βαρεθηκα :p

Μια χαρα ειναι αυτο το μηκος.
Απλα.θα πρεπει να τα κοβεις καθε μερα η εστω μερα παρα μερα να διατηρούνται εκει.
Οι τριχες της εμφυτευσης ειναι εμφανείς σε ολους οσους κοιταξουν λιγο προσεκτικα γιατι πολυ απλα
Ειναι καταμαυρες κ το δερμα σου πολυ ασπρο κ κανουν ισχυρη αντιθεση, γι αυτο κ σε ενοχλουν.
Αν κανεις SMP το δερμα θα μαυρίσει γιατι θα γεμισει απο μαυρες υποτιθεμενες τριχες κ οι κανονικες τριχες που εχεις τωρα θα χαθουν μεσα σε αυτο το illusion τριχων και ολα θα δείχνουν πολυ φυσιολογικα συν οτι θα φαινεται οτι δεν εισαι καραφλος απλα οτι ξυριζεις το μαλλι σου πολυ κοντο.
 

jamtome

New Member
Το τατουαζ σε ολο το κεφαλο μου φαινεται λιγο ακραιο γιατι ειναι κατι που δεν μπορει να αλλαξει.Σκεφτομαι να κανω στην δοτρια περιοχη για αρχη και βλεπουμε για μετα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Να πας να δεις αποτελεσματα απο κοντα και τοτε θα κρινεις αν ειναι κατι που το θελεις η οχι.
Κι εγω θα ειχα ακριβως τους ιδιους ενδιασμους που εχεις γιατι ειναι κατι που αν δεν σ αρεσει πρεπει να περιμενεις 2 χρονια για να αλλαξει...
αλλα μετα απ αυτα που ειδα απο κοντα σε φιλους μου κ μαλιστα απο ελληνικες κλινικες εχω εκπλαγει ευχαριστα απ τα αποτελεσματα.

Το ταττου γινεται πολυ καλο κ φυσικο οταν το δερμα ειναι απειραχτο.
Πισω στη δοτρια σου που το δερμα εχει μικρες τρυπες απ την fue, αν γινουν ταττου πανω στις τρυπες αυτες
τοτε το μελανι που θα μπει εκει δεν θα δειξει τοσο φυσικο οσο στο υπολοιπο κεφαλι, διοτι ο ιστος του δερματος (skin tissue ) στις περιοχες των τρυπων ειναι πιο μαλακος
απ οτι ειναι στο υπολοιπο κεφαλι που ειναι απειραχτο...
με αποτελεσμα το μελανι να πηγαινει σε διαφορετικο βαθος και να μην δειχνει το ιδιο καλο οπως σε ενα παρθενο κεφαλι.
Αυτο ειναι κατι που λιγοι το ξερουν και θα πρεπει να σε ενημερωσουν γι αυτο αυτοι που θα αναλαβουν να στο κανουν αν θελεις να πας να το κανεις !!
Οι σωστες κλινικες θα σου κανουν καποιες δοκιμες πρωτα, να περιμενεις 2 βδομαδες να δεις πως θα εξελιχθει στις περιοχες αυτες κ αναλογα θα προχωρησουν...

Δεν εχεις αλλη επιλογη αλλιως μενεις οπως εισαι,
το να αφαιρεσεις τις τριχες που εβαλες μπροστα θα ειναι τραγικο και θα γεμισεις κ μπροστα με τρυπες...
οι οποιες οταν κλεισουν θα φαινονται σαν λευκο κενο δερμα αποχρωματισμενο κ διαφορετικο απ το υπολοιπο κεφαλι.
απλα διεγραψε το σαν ενδεχομενο.

Εκανες μια λαθος επιλογη, μην κανεις κι αλλη....
απλα σκεψου το καλα αυτη τη φορα πριν προχωρησεις σε οτιδηποτε....
Καλη συνεχεια !!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Η μόνη λύση που έχεις είναι το τατουάζ, κοινώς smp, και να τα ξυριζεις.
Λίγο off topic αλλά φίλε @Tsek κατάλαβες τώρα γιατι κάποιοι επιμένουν στο θέμα της καταλληλότητας των υποψηφίων για μεταμόσχευση?
Όχι γιατί ειμαι 99% σίγουρος πως Γιατροί όπως ο Ερντογάν και ο Λορέντζο θα με απέρριπταν και λόγο πολύ λεπτής τρίχας σε συνδιασμό με το θυρεοειδή που έχω αλλά και λόγο του σοκλος που ειχα το 2015 και με έκανε να αδειασω τελείως μεσα σε 10 μερες και να μπω στο ψάξιμο για επέμβαση να καλύψω το κενό.
Ποιός μεγάλος θα με αναλάμβανε ρισκαροντας να χασω και οτι αλλο ειχα επανω μου?
 

jamtome

New Member
Παιδια btw ευχαριστω για τις απαντησεις σας!Το να παω σε καποιο καλο δερματολογο να μου πει την αποψη του σας φαινεται χασιμο χρονου?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όχι γιατί ειμαι 99% σίγουρος πως Γιατροί όπως ο Ερντογάν και ο Λορέντζο θα με απέρριπταν και λόγο πολύ λεπτής τρίχας σε συνδιασμό με το θυρεοειδή που έχω αλλά και λόγο του σοκλος που ειχα το 2015 και με έκανε να αδειασω τελείως μεσα σε 10 μερες και να μπω στο ψάξιμο για επέμβαση να καλύψω το κενό.
Ποιός μεγάλος θα με αναλάμβανε ρισκαροντας να χασω και οτι αλλο ειχα επανω μου?

Αυτά που γράφεις δεν είναι λόγος απόρριψης


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα