Μεταμόσχευση

karampalikis

Active Member
Αν κρατήσεις το μαλλί τόσο κοντό μετά την μμ θα φαίνονται τα άσπρα σημάδια.
Άφησε το λίγο πιο μακρύ το μαλλί και βγάλε καμια φώτο για να δούμε καλύτερα σε τι κατάσταση είναι η δότρια...έτσι δεν καταλαβαίνουμε πολλά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aggelos_

New Member
Αν κρατήσεις το μαλλί τόσο κοντό μετά την μμ θα φαίνονται τα άσπρα σημάδια.
Άφησε το λίγο πιο μακρύ το μαλλί και βγάλε καμια φώτο για να δούμε καλύτερα σε τι κατάσταση είναι η δότρια...έτσι δεν καταλαβαίνουμε πολλά.

Δεν μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου με μακρύ μαλλί πίσω και στο πλάι αλλά όπως είπα ας έχω αποκτήσω μαλλιά πάνω κι ας τα μεγαλώσω πίσω εαν υπάρξει τυχόν σημάδι.

Προς το παρόν περιμένω το ραντεβού με τον δερματολόγο για να δει γενικά τη περίπτωση μου όπως μου πρότεινες και το ραντεβού με την Ελληνική κλινική.
Να ρωτήσω κάτι ακόμα, η τεχνική με το choi pen είναι η καλύτερη επιλογή;
 

Geo246

Member
Απο τον γιατρό και τι punch χρησιμοποιεί.
Έχω την εντύπωση ότι δεν εξαρτάται μόνο από αυτά.

Ο Γεωργίου πχ μου το είχε θέσει αυτό ως ενδεχόμενο, άρα του έχει συμβεί και δεν νομίζω να του έχει συμβεί σε κάθε μεταμόσχευση
 

tasos33

Well-Known Member
Προφανώς θα παίζουν ρολο και άλλοι παράγοντες, όπως το δέρμα του ασθενούς, φαντάζομαι διαφορετικη αντισταση παρουσιάζει καποιος που έχει πιο σκληρό δέρμα.

Σε καθε περίπτωση σήμερα όμως ειναι διαφορετικο να τρύπας με 0.6 και 0,7 και αλλο με 1,0.




Έχω την εντύπωση ότι δεν εξαρτάται μόνο από αυτά.

Ο Γεωργίου πχ μου το είχε θέσει αυτό ως ενδεχόμενο, άρα του έχει συμβεί και δεν νομίζω να του έχει συμβεί σε κάθε μεταμόσχευση
 

aggelos_

New Member
Δε ξέρω αν βοηθάνε καθόλου καλύτερα τώρα που μεγάλωσε λίγο. Στο σημείο που φαίνεται ότι υπάρχει κενό, είναι εξίσου το ίδιο με το πιο κάτω αλλά χτυπάει το φλας έτσι όπως κρατάω το κινητό. Πως τη βλέπετε τη δότρια ; παραμένει η γνώμη σας ότι μπορεί να σουλουπωθεί; 40301218_1931550523819883_2033626023488126976_n.jpg 40358214_327998997944552_6795492496907436032_n.jpg 40444255_307220703375637_6183580324333617152_n.jpg 40301220_232296987467241_6130050398871879680_n.jpg
 

aggelos_

New Member
Μετά από επίσκεψη μου σε Ελληνική κλινική, ο γιατρός μου πρότεινε FUE σε συνδυασμό με micro strip για μεγαλύτερες πιθανότητες φύτρωσης. Ο συγκεκριμένος, με το μάτι βέβαια, είπε ότι θέλω περίπου 2000 με 3000 grafts ( ενώ στη Τουρκική μου είχαν πει 4000-5000 )
Ποιά η άποψη σας για το micro strip μαζί με FUE; αν έχει ξανα ερωτηθεί ζητάω συγγνώμη παιδιά.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Μετά από επίσκεψη μου σε Ελληνική κλινική, ο γιατρός μου πρότεινε FUE σε συνδυασμό με micro strip για μεγαλύτερες πιθανότητες φύτρωσης. Ο συγκεκριμένος, με το μάτι βέβαια, είπε ότι θέλω περίπου 2000 με 3000 grafts ( ενώ στη Τουρκική μου είχαν πει 4000-5000 )
Ποιά η άποψη σας για το micro strip μαζί με FUE; αν έχει ξανα ερωτηθεί ζητάω συγγνώμη παιδιά.

Microstrip σε συνδιασμο με fue μυριζει φολα. Πες μας και ποιος ειναι ο καλλιτέχνης. :)
 

aggelos_

New Member
Microstrip σε συνδιασμο με fue μυριζει φολα. Πες μας και ποιος ειναι ο καλλιτέχνης. :)
Επειδή δείχνοντας μου και βίντεο μπορώ να πω πως με έπεισε αρκετά, μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό φίλε μου;
Στη κλινική του Παπαγγελόπουλου στην Αθήνα, απ'ότι μου είπε ο γιατρός εκεί, θα μου την έκανε ο ίδιος σε συνεργασία με τον Παπαγγελόπουλο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Επειδή δείχνοντας μου και βίντεο μπορώ να πω πως με έπεισε αρκετά, μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό φίλε μου;
Στη κλινική του Παπαγγελόπουλου στην Αθήνα, απ'ότι μου είπε ο γιατρός εκεί, θα μου την έκανε ο ίδιος σε συνεργασία με τον Παπαγγελόπουλο.

Δεν εχει καν δικο του χωρο και νοικιαζει κλινικη αλλου. Αστα να πανε δηλαδη. Site δικο του εχει με δημοσιευμενα αποτελεσματα η ουτε;
Προσεχε φιλε. Ψαξου καλύτερα.
 

mimis

Member
Φιλαράκι θα φας πακέτο.προσεχε.καταρχην αν δεν πάρεις φίνα θέλεις ειδικό πλάνο πρώτα γέμισε Α και Β ζώνη και θα πάς και για δεύτερη μμ οπωσδήποτε!Η δοτρια σου δεν είναι από ότι βλέπω και καμία τρομερή.αλλα με σωστή διαχείριση και σε τοπ γιατρό θα πάς πολύ καλά.. ένας τοπ θα σου πει σιγουρα μια στριπ και μετά fue.
 

aggelos_

New Member
Δημήτρη, site έχει κανονικά. https://www.hairtransplant.gr/el/
Δε γνωρίζω αν η κλινική του ανήκει ή αν νοικιάζει.
Άρα η micro strip μαζί με fue δε θα δώσει καλύτερα αποτελέσματα;

Μίμη, strip δε θέλω δυστυχώς ή ευτυχώς.
Άν αποφασίσω κλινική σαφέστατα θα προγραμματίσω καλά το πλάνο και δε θα τα ρίξω διάσπαρτα στο κεφάλι. Οι τοπ προς το παρόν όμως παραμένουν άπιαστο όνειρο για μένα.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δημήτρη, site έχει κανονικά. https://www.hairtransplant.gr/el/
Δε γνωρίζω αν η κλινική του ανήκει ή αν νοικιάζει.
Άρα η micro strip μαζί με fue δε θα δώσει καλύτερα αποτελέσματα;

Μίμη, strip δε θέλω δυστυχώς ή ευτυχώς.
Άν αποφασίσω κλινική σαφέστατα θα προγραμματίσω καλά το πλάνο και δε θα τα ρίξω διάσπαρτα στο κεφάλι. Οι τοπ προς το παρόν όμως παραμένουν άπιαστο όνειρο για μένα.

Τα αποτελεσματα του κατα 95% ειναι fake ας μας πουν και οι ειδικοι του τοπικ. Εγω βλεπω οτι σε πολλους στις φωτο πριν και μετα εχει ριξει τοπικ με το φτυάρι.
Επισης στο βιντεο λεει η τοποθετηση κραταει 45 λεπτα. Καμια 600-700 μοσχευματα θα βαζει.
Αν δεν στρωθεις να διαβασεις που μπορεις να πας Ελλαδα θα κλαις το κεφαλι σου
 

aggelos_

New Member
Εννοείται θα το ψάξω Δημήτρη και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Απλά ήθελα μια γνώμη γι'αυτό τον συνδυασμό μιας και με το λίγο που χω διαβάσει ως τώρα το φορουμ έχω δει να αναφέρονται είτε ξεχωριστά το strip είτε το fue. Το micro strip συγχρόνως με fue σε μία συνεδρία, ως τώρα τουλάχιστον δε το χω πετύχει κάπου.
 

dimitris50423

Well-Known Member
θα σου πουν και οι υπολοιποι τη γνωμη τους. δεν γνωριζω τι ακριβως εννοει με τη microstrip. παντως θα εχει ραμματα και μια ουλη εστω και μικρη στην καλυτερη περιπτωση, λογος που για μενα θα αρκουσε στο να την απορριψω
 

tasos33

Well-Known Member
Τι και και ρίχνουμε τονους ηλεκτρονικο μελάνι, τι και αν έχουμε γραψει την εγκυκλοπαιδεια larousse τρεις φορές, τι και αν έχουμε χαλάσει τα δαχτυλα πάνω στα πληκτρολόγια, τελικά διαπιστώνεις πως δεν υπάρχει καμια σωτηρία.

Το 2008 που εκσνα στην b. G είχα δικαιολογία, το 2019 απλά δεν υπάρχει καμία.




Δημήτρη, site έχει κανονικά. https://www.hairtransplant.gr/el/
Δε γνωρίζω αν η κλινική του ανήκει ή αν νοικιάζει.
Άρα η micro strip μαζί με fue δε θα δώσει καλύτερα αποτελέσματα;

Μίμη, strip δε θέλω δυστυχώς ή ευτυχώς.
Άν αποφασίσω κλινική σαφέστατα θα προγραμματίσω καλά το πλάνο και δε θα τα ρίξω διάσπαρτα στο κεφάλι. Οι τοπ προς το παρόν όμως παραμένουν άπιαστο όνειρο για μένα.
 

aggelos_

New Member
Έχετε ρίξει τόνους ηλεκτρονικό μελάνι γι'αυτό που ρωτάω Τάσο; γιατί πατώντας micro strip στην αναζήτηση δεν βρήκα τίποτα εκτός από μια ερώτηση κάποιου μέλους.
Αν πάλι το λες για το θέμα της κλινικής, όπως είπα απλά το ψάχνω και σε καμία περίπτωση δε θα πάω κάπου απλά επειδή μου διαφήμισε τη δουλειά του καλά.
 

naruto

Well-Known Member
micro strip τι ειναι βασικα?πρωτη φορα το ακουω
τα πραγματτα ειναι απλα,ειτε κανει strip με ουλη
ειτε fue μεταφεροντας εναν εναν θυλακα ξεχωριστα .
Μπορει να γινει και τα 2 μαζι ,υπαρχει παραδειγμα στο φορουμ νομιζω

Ο ορος micro strip μου θυμιζει το ''ειμαι ΛΙΓΟ εγκυος''

Οπως δεν υπαρχει εγκυος χωρις ''φικι-φικι''
ετσι και δεν υπαρχει στριπ χωρις κοψιμο-ραψιμο-ραμματα-ουλη ...
 
Μπλουζα