Μεταμόσχευση?

Desp

New Member
Καλησπέρα Σας!!!Είμαι 27 χρονών Κ είναι απελπιστική κατάσταση!!!λοιπόν έχω Πολύ έντονη αραίωση.ξεκινησε από τα 18 μου.. αργά αργά... Στα 23 μου πήρα μια αγωγή με regain για 6 μήνες περίπου μετά στατησα.. είχα πάντα μια αραιωση μπροστά Αλλά το τελευταίο χρόνο έγινε Πολύ έντονη!!!Τώρα τον Αύγουστο είπα ν το ψάξω πιο πολύ.πηγα σε μια δερματολόγο που θεωρείται κ τοπ Κ μου είπε ΑΑ μου είπε regain 5% Κ αντισυλληπτικά. Κ για οριστική λύση μου πρότεινε μεταμόσχευση.πηγα κ σε άλλη με ίδια διάγνωση ΑΑ Κ μου έδωσε για αγωγη cystiphane με κορτιζόνη,ένα σαμπουάν polysorb κ cystiphane χάπια κ να κάνω κ εξετάσεις θυρεοειδή ,ορμόνες κ.α. Πήγα να ρωτήσω κ για μεταμόσχευση μου είπαν Πρέπει να κάνω άμεσα γτ δεν έχω χάσει ακόμα τη hairline και αυτό βοηθάει πολύ κ να ξεκινήσω μονοξιδιλη.μεγαλο μπέρδεμα!!!Δεν ήξερα τι να κάνω!! Ξεκίνησα την αγωγή της δεύτερης δερμοτολογου Αλλά το προβλημα ν φαίνεται χειροτερεύει ξεκίνησα την αγωγή 10 σεμπεμβρη.σας βαζ ω κ φότο να μου πείτε γνώμες.υπαρχει κάποια γυναίκα που έχει κάνει Μεταμόσχευση?
 

Συνημμένα

  • 20171130_222953.jpg
    20171130_222953.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 93
  • downloadfile-1.jpg
    downloadfile-1.jpg
    1.1 MB · Προβολές: 81
  • downloadfile.jpg
    downloadfile.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 119

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stripar

Established Member
Γεια σου Δέσποινα,
Αν δεν έχεις κάποιο αυτοάνοσο νόσημα, η μεταμόσχευση στην περίπτωσή σου είναι μονόδρομος
(Όλα τα υπόλοιπα θα ειναι προσωρινές και μεσοβέζικες λύσεις) και θεωρώ ότι είσαι και καλή υποψήφια.

Ομως χρειάζεσαι πολύ καλό γιατρό (budget) και δεν νομίζω στην Ελλάδα να μπορούν να αποκαταστήσουν στο 100% το πρόβλημα σου , με φυσικότητα και προπάντων τις απαιτούμενες γυναικείες πυκνότητες.

Πως σου ακούγονται όλα αυτά?

Υ.Γ: Στο εξωτερικό υπάρχουν πολλές γυναίκες που προχωρούν σε μεταμοσχεύσεις.
Στην Ελλάδα δεν τολμούν και καλά κάνουν.
Δυστηχως εδώ στη χώρα μας , ο χώρος δεν μπορεί να καλύψει καλά καλά τις αντρικές απαιτήσεις σε πυκνότητες πόσο μάλλον τις γυναικείες.
 

Desp

New Member
Όταν λες Καλή υποψήφια τι εννοείς?κοίτα εντάξει 100%Δεν θα Ναι.αυτο που θελω να μην υπάρχει όμως αυτή η τόσο μεγάλη αραίωση.. Κ κ να μην τον τολμήσω εδώ στην Ελλάδα γτ?Δεν θα πετύχει?γνωρίζεις?εντάξει τα λεφτά δε περισσεύουν Αυτό είναι σίγουρο κ για εξωτερικό Ούτε καν.σε ευχαριστώ ΠΟΛΎ!
 

Desp

New Member
Σε μια κλινική ρώτησα... Δεν το χω ψάξει πολύ ακόμα για τη μέθοδο fue μου είπαν.στα 2.500 €
 

Harris_G

Well-Known Member
Με τη standard FUE θα πρεπει να ξυρισεις το κεφαλι (νομιζω ότι δε θα το ήθελες), με τη long hair FUE οχι αλλα ειναι ιδιαιτερη τεχνικη που δε την κανουν ολοι απ'οσο ξέρω.
 

Flosk

Well-Known Member
Δεσποινα μαζεψε λεφτα και κανε την σε εναν πολυ καλο γιατρο αλλιως θα καταστρεψεις την ψυχολογια σου. Οσο πιο καλος γιατρος τοσο λιγοτερες πιθανοτητες να παει κατι στραβα και θα πετυχεις και πιο φυσικο αποτελεσμα. Εδω Ελλαδα μονο 2 κλινικες παιζουν ετσι και αλλιως. Τις αλλες τις εχουμε ξεγραψει για πολλους λογους. Ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΕΣ.. πριν κανονισεις οτιδηποτε θα ενημερωσεις στο νημα σου για το που προσανατολιζεσαι να την κανεις και ποιο ειναι το πλανο. Εδω περα μπορουμε να ΣΕ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΜΕ απο τα χειροτερα. Ειναι κριμα να κανει λαθη ενας αντρας με τα μαλλια του αλλα για μια γυναικα θα ειναι ΣΥΜΦΟΡΑ.. θα σου προτεινα μεχρι να σου πουν ολοι ναι εδω μεσα να μην κανονισεις τπτ γιατι θα ειναι απερισκεψια και θα το μετανοιωσεις.
 

Desp

New Member
Σε ευχαριστώ πολύ!! Εννοείται δε κάνω κάτι Έτσι θα το ψάξω.σαυτη τη φάση είμαι που μαζεύω λεφτά προς το παρόν,Αλλά θα πάρει χρόνο δε μαζεύονται εύκολα.θα μπορούσες σε παρακαλώ ν μου πεις αυτές τις 2 κλινικές και σε μήνυμα αν υπάρχει θέμα.ακομα δε κάνω κάτι προς το καλοκαίρι υπολογιζω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Flosk

Well-Known Member
Ελλαδα Dhi και Advance hair Clinic. Στην πρωτη ειναι 2-3 οι καλοι γιατροι και αν προχωρησεις εκει μονο σε αυτους να απαιτησεις να κανεις (Παπανικολαου, Λιοσης μαλλον). Στου Βεκρη δεν ξερω ονοματα να σου πω. Κυπρο ειναι πιο safe με τα λεφτα να μην εχουν πολυ μεγαλη αποκλιση απο Ελλαδα και μετα για εξωτερικο Koray Erdogan στην Τουρκια ειναι μια πολυ καλη λυση και value for money. Ψαξου καλα Δεσποινα και ρωτα.. για μενα κανε υπομονη αλλον ενα χρονο αν χρειαστει, μαζεψε και αλλα χρηματα και βγες εξω.
 

Desp

New Member
Σε μια από αυτές τις δύο κλινικες πήγα στου Β. Φοβάμαι μη δε μου μείνει τρίχα σε ενα χρονο.ψυχολογια μεγάλο πραγμα
 

kolias

Active Member
οσο μαζευεις τα λεφτα ψαχτο και λιγο τεχνικα. αφου καιγεσαι και δεν εχεις και τα φραγκα οι επιλογεσ σου καταληγουν σε μονοδρμο
 
η μητερα μου οταν ειχε χασει τον πατερα της σε νεα ηλικια 37, ειχε αδειασει αλλα μετα απο χρονο επανηλθε.

στις γυναικες ειναι και παροδικο πολλες φορες...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Δέσποινα με ολη την κατανόηση στο πρόβλημα σου, δοκιμασε αρχικα να χρησιμοποιησεις τοπικ για να είσαι εντάξει στην καθημερινοτητα σου και περίμενε λίγο να το σκεφτείς πιό ήρεμα.
Αν δεν μπορεις να μαζεψεις τα λεφτά για εξω που σου λενε, θεωρώ απο προσωπική εμπειρία πως η κλινικη που πήγες μπορει να σου πιασει πολυ καλη φυτρωση.
 

piros75

Well-Known Member
Την ημέρα που έκανα εγώ μμ στην DHI υπήρχε μια γυναίκα στη διπλανή αίθουσα. Στο διάλειμμα μιλήσαμε κιόλας. Ήταν μια νεαρή κοπέλα (ιδιαίτερα όμορφη) η οποία είχε ΑΑ και ταλαιπωριότανε από μικρό κορίτσι (από τα 22 της μου είπε). Μου ανέφερε ότι για να βγει έξω έκανε ολοκληρη διαδικασία κάλυψης απόκρυψης, η οποία περιελάμβανε μεταφορά μαλλιών από την μία άκρη στην άλλη, πολλά τσιμπιδάκια και τέλος πολύ τοπικ. Πραγματικά την λυπήθηκα. Ελπίζω να έφτιαξε η κατάστασή της μετα την μμ.
 
Μπλουζα