Μεταμόσχευση fue στην αθήνα

Veron

Well-Known Member
Επειδη αυτο που θες να κανεις αφορα την εικονα του προσωπου σου φροντισε να μην το τσιγκουνευτεις αλλα και να μην πιαστεις και μ@λακας...!Ειτε απο το να σου πιασουν τον πωπω στην τιμη ειτε απο το να φας το παραμυθι μιας διαφημισης.Πριν αποφασισεις οτιδηποτε διαβασε πολυ καλα το φορουμ.Θα σου λυθουν πολλα ερωτηματα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Jo.v

Member
τώρα επειδή έχω αγχωθεί Γτ τα διάβαζα χτες βράδυ αργά Κ τελικά έχω μπερδέψει πολλά...αν θυμάμαι σε κάποιο πόστ μίλαγαν για τον ερντογαν Κ έναν λορέντζο
 

tasos33

Well-Known Member
35με 40 τ.εκ δεν ειναι με τίποτα, υπολόγισε αλλά 20, το μακρύ μαλλί δίνει ογκο και καλύπτει σημεία τα οποία θα χρειάζονται graft ώστε να δέσει η κενή περιοχή με το υπολοιπο.

Το Κ γιατί τι γράφεις με κεφαλαιο?



να σου πω την αλήθεια με αυτά που διάβαζα από τα πόστ άλλων παιδιών εδώ, Κ υπολογίζοντας αδρά την έκταση της περίπου 35-40 τετραγωνικά εκατοστά υπολόγιζα κοντά στις 2000ε, όχι παραπάνω
Εντάξει αρχάριος είμαι, λίγο τσιγκούνης Αλλά όσα Κ ναναι στο τέλος θα ενδώσω το ξέρω!
 

Veron

Well-Known Member
Δεν ειναι ο Λορετζο Καριερε γνωστος και ως "Ρε Λορετζο τι λες τωρα "
 
Τελευταία επεξεργασία:

Jo.v

Member
Για να τον αναφέρουν φαντάστηκα ότι είναι γνωστός.
Τώρα Κ εγώ τους μαθαίνω, ότι διαβάζω μ μένει. Αρχή είναι πιστεύω σιγά σιγά θα μπω Κ εγώ στο κλίμα!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Η πιο οικονομικη λυση που ταυτοχρονα θα σου βαλουν πολλα τριχοθυλακια ωστε να καλυφθει η κενη περιοχη ειναι στην Ahc.
Με μια συνεδρια θα δωσεις 3000ευρω και θα σου βαλουν 2500 μοσχευματα.
Θα σε καλυψουν με μια ικανοποιητικη πυκνοτητα.
Αυτο εκανα και εγω και σαν αδεια περιοχη ειμαστε κοντα στο πως ημουν.
Λυνεις το προβλημα σου με μια συνεδρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
3000 grafts χρειάζεσαι περίπου.
Βγάλε μια φωτογραφία από μπροστά & σήκωσε λίγο το τσουλουφακι να δούμε τι γίνεται στην hairlline.
Βλέπω τα χτενίζεις πλαγίως,πίσω από αυτό το χτένισμα είναι αραιωμένα τα μαλλάκια η μου φαίνεται?
 

piros75

Well-Known Member
κατ αρχάς ευχαριστώ για τον χρόνο που αφιέρωσες Κ την εμπεριςτατωμενη Άποψη σου!
Θεωρείς πως η περιοχή των κροτάφων μου Κ άρα Κ η hairline είναι αντιμετωπίσιμη ικανοποιητικά από ένα τέτοιο κέντρο;
Όχι σαν κάλυψη, αλλά σαν πυκνότητα στις περιοχές αυτές

Ναι νομίζω ότι είναι αντιμετωπίσιμη.
 

Jo.v

Member
Σήμερα κουρευτηκα πρώτη φορά από τότε που μπήκα στο γκρουπ, οπότε ζήτησα από τον κομμωτή να βγάλει φωτογραφίες την δότριά μου..
Μπορεί κάποιος λόγω εμπειρίας να καταλάβει αν είναι καλή/μέτρια / κακή;
(Η τελευταία είναι πριν)
 

Συνημμένα

  • IMG_0454.JPG
    IMG_0454.JPG
    2.8 MB · Προβολές: 115
  • IMG_0455.JPG
    IMG_0455.JPG
    2.6 MB · Προβολές: 108
  • IMG_0444.JPG
    IMG_0444.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 97

piros75

Well-Known Member
Από τις φωτογραφίες φαίνεται μια χαρά. Ωστόσο εγώ θα πήγαινα να κάνω και καμιά μέτρηση της προκοπής για να είμαι σίγουρος.
 

Jo.v

Member
Ήρθε η ώρα να περιγράψω Κ εγώ την ιστορία μου!
Μετά από συλλογή πληροφοριών από όλους σας Κ με μια "επιπόλαιη" απόφαση μιας Κ o Thiva7 είχε ξεκινήσει τις διαδικασίες..
αποφάσισα να τον ακολουθήσω για τον karadeniz!!
Αλλάξαμε τηλέφωνα, κανονίσαμε ίδιες μέρες την μ.μ
Και κάπως έτσι άρχισε η περιπέτεια μας..!
Φτάνουμε στο αεροδρόμιο όπου μας παραλαμβάνει ο οδηγός Κ μας πάει στο ξενοδοχείο.
Αξιοπρεπέστατο ξενοδοχείο, 2 διαφορετικά δωμάτια ο καθένας το δικό του.
Μετά από 2 ώρες έρχεται η γραμματέας Κ μας παραλαμβάνει, πηγαίνοντας μας στην κλινική να συναντήσουμε τον ιατρό.
Ο χώρος αρκετά προσεγμένος, προπληρωνουμε όλο το πόσο ( πρώτο αρνητικό) χωρίς να έχει έρθει ακόμα ο δρ.Κ.
Περνάνε 30' Κ τότε εμφανίζεται.
Καθόμαστε εγώ ο thiva7 και ο δρ.Κ
Κ ξεκινάμε την συζήτηση.
 

Jo.v

Member
Εν τάχει, προσπαθούσαμε να του δώσουμε να καταλάβει τι επιθυμούμε αλλά εκείνος μας έβαζε σε ένα τρυπάκι να μας φέρει εκεί που ήθελε αυτός
Μας τόνισε ότι πρέπει να ακολουθήσουμε την φιλοσοφία του τουλάχιστον 5 φορές σε διάστημα 20' οπότε μιας Κ δεν βγάζαμε άκρη.. είπαμε να πάμε στο 'δοκιμαστήριο'..
Βγάλαμε φωτογραφίες Κ μας σχεδίασε την μορφή της αποκατάστασης στα κεφάλια μας..
Εγώ ήμουν διστακτικός Γτ με ενδιέφερε περισσότερο η hairline Κ το κατέβασμα της περί το 1cm κι όχι τόσο η περιοχή του forlock.
Επέμενε ότι για να γίνει αυτό θα χρησιμοποιούσε >1000 τρίχες από το σύνολο των 5000 περίπου που θα μ έβαζε Κ ότι θα είχε κενό προς το κέντρο του κεφαλιού οπότε δεν εγγυόταν το αποτέλεσμα.
Με μπλόκαρε αρκετά, Κ ξεκίνησε ο thiva7 την διαδικασία μέχρι να πάρω την απόφαση μου.
Όταν ήρθε η ώρα με είδε ακόμα σκεπτικό
Του απάντησα ότι θα κάνουμε αυτό που σχεδίασε μάλλον μιας Κ τον είδα αρκετά αρνητικό στο δικό μου σχέδιο αν Κ δεν μ το απέκλεισε.
(Ένα αρνητικό ακόμα, δεν ζήτησε να δει φωτογραφίες μας από το παρελθόν κτλπ)
Νομίζω ότι ψυχρανθήκαμε λίγο να πω την αλήθεια μετά από αυτή την συζήτηση.

Η σύνοψη λοιπόν ΚΑΤ εμέ, είναι ότι η συζήτηση γίνεται για να σε φέρνει εκεί π θέλει, σε κάτι πιο safe χωρίς να θέλει να ρισκάρει σε έστω ελαφρά μια πιο δύσκολη περίπτωση (είχα περισσότερο αυξημένες απαιτήσεις στην hairline από τον thiva.)
Ο σχεδιασμός της hairline ήταν ίδιος σχεδόν Κ στους 2 μας Κ απ ότι κατάλαβα Κ από τις επόμενες μέρες, είναι το ίδιο πατερν στους περισσότερους που κάνουν μ.μ στην τουρκία, ασχέτως σχήματος κεφαλιού ή αρχικής hairline..
Χαιρετίστηκαμε αφού μας ζωγράφισε τα κεφάλια μας για το χειρουργείο της επόμενης μέρας Κ φύγαμε.
Η μέρα κύλισε με λίγο απογοήτευση (από την μεριά μου) αλλά ευτυχώς ο thiva με τόνωσε λίγο οπότε αποφασίσαμε να κάνουμε βόλτα στην Κωσταντινούπολη.
Μιας το είχαμε στο μυαλό μας είδαμε πρα πολλούς που ήταν στην ίδια φάση με μας κ όσο νύχτωνε βλέπαμε ακόμα περισσότερους π είχαν κάνει μ.μ κ βγαίνανε για βόλτα ή φαγητό!
Τελικά ήμασταν πολλοί!!
 

Jo.v

Member
Ξεκινάει η μέρα της επέμβασης..
Πρωινό στις 7 Κ άφιξη στο ιατρείο στις 8..
Μας δίνουν κορτιζόνη φαντάζομαι, Κ μας παίρνουν αίμα.
Γνωρίζουμε τις βοηθούς χωριζόμαστε στα δωμάτια μας (ευτυχώς είχαμε Ίντερνετ Κ ήμασταν σε επικοινωνία με τον thiva Κ ήταν σαν να ήμασταν στο ίδιο δωμάτιο)

Αρνητικό: οι 2 κοπέλες που είχα δεν μίλαγαν καθόλου αγγλικά! Προσπαθούσα να γράψω κάτι στο τρανσλέιτ να μεταφράζεται στα τούρκικα αλλά Κ πάλι μάταια..
Πάντως ομολογώ ότι με πρόσεξαν πολύ, προσπάθησαν να μην πονέσω στην αναισθησία, πόνεσε βέβαια, αν κ σχετικά αντέχω τον πόνο.
Δούλευαν ασταμάτητα από τις 9 ως τις 5μ.μ που τελειώσαμε.
Διάλειμμα μόνο για φαγητό στην ουσία Κ όταν ήρθε ο δρ.Κ για να ανοίξει τις οπές.
Φαίνονταν ήρεμες Κ να έχουν χημεία οπότε πρέπει να ήταν μαζί αρκετό καιρό σαν ομάδα.
Μετά από 9 ώρες, με δυσκολία μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι αλλά ήρθε η λύτρωση!! Ήμουν έτοιμος για το ξενοδοχείο !
Μου τύλιξαν το κεφάλι στην δότρια μ έβαλαν την κορδέλα Κ ήμουν ελεύθερος !
Πήγα σχεδόν τρέχοντας στο ξενοδοχείο να δω τον thiva Κ να συζητήσουμε.
Δεν είχα καθόλου πόνο καθόλη την διάρκεια της μέρας ούτε έντονο πρήξιμο.
Ένα θετικό ήταν ότι δεν μάτωσε το κεφάλι μου στην δότρια καθόλου, ούτε Κ του thiva.
Γτ βλέπαμε κάτι άλλους που ήταν πραγματικά Δράμα!
Σταματάω για την ώρα την περιγραφή αν έχετε κάποιες απορίες να σας παραθέσω.
Ελπίζω να μην σας κούρασα
 

Jo.v

Member
Επισυνάπτω μερικές φωτογραφίες
 

Συνημμένα

  • IMG_0892.PNG
    IMG_0892.PNG
    1.6 MB · Προβολές: 64
  • IMG_0893.PNG
    IMG_0893.PNG
    1.4 MB · Προβολές: 67
  • IMG_0895.PNG
    IMG_0895.PNG
    2 MB · Προβολές: 68
  • IMG_0896.PNG
    IMG_0896.PNG
    1.7 MB · Προβολές: 64

Chefart

New Member
Καλησπέρα σας.απο σήμερα μπήκα κ γω στο τριπάκι!θα ήθελα παρακαλώ τα φώτα τας διότι νεουδι!στα 34 και θα βάλω κάποιες φωτό να μου πειτε τη γνώμη σας μιας κ σκεφτομαι μεταμόσχευση και ψαχνω κέντρα!
Σας μερσω!
 

Συνημμένα

  • DA4848AA-3640-4A32-A216-B12C1A489854.jpeg
    DA4848AA-3640-4A32-A216-B12C1A489854.jpeg
    709 KB · Προβολές: 46
  • 5C063636-DA3E-4ECF-94C0-89185801C81B.jpeg
    5C063636-DA3E-4ECF-94C0-89185801C81B.jpeg
    885.3 KB · Προβολές: 40
  • 68033EC0-2B08-48D8-B9BF-AFC292243A3C.jpeg
    68033EC0-2B08-48D8-B9BF-AFC292243A3C.jpeg
    997.5 KB · Προβολές: 41
Μπλουζα