Leone, fue, 2000 grafts, 20-21/02/18

Leone

Active Member
1 μηνας ακριβως το μαλλι επανω παρα πολυ κοντο ενδεχεται να εχω και μικρο σοκ λος.
 

Συνημμένα

  • 20180328_190326.jpg
    20180328_190326.jpg
    919.5 KB · Προβολές: 611

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Leone

Active Member
Ενας μήνας και 7 ημέρες σημερινες.Νομιζω οτι η πρωτη λογω κουρεματος γωνιας ληψης και δυνατου φωτισμου με δειχνει τραγικο.Ειναι μια πολυ δυσκολη περιοδος γενικα και αχαρη.Χθες ξεκινησα και μινοξιδιλη 2αρα ενω φινα σταθερα 1 mg ημερησιως.Τη μινοξ την ειχα διακοψει για εναμιση μηνα.Εν αναμονη λοιπον και με πολυ υπομονη.
 

Συνημμένα

  • 20180328_190415.jpg
    20180328_190415.jpg
    781.1 KB · Προβολές: 661
  • 20180328_190959.jpg
    20180328_190959.jpg
    719.3 KB · Προβολές: 568
  • 20180328_190918.jpg
    20180328_190918.jpg
    700.6 KB · Προβολές: 588

athenian

Well-Known Member
Αυτη η hairline δεν ειναι φυσιολογικη σε σχεση με τα μαλλια που υπαρχουν πιο πισω,τα οποια ειναι αραια.Χρειαζεται πυκνωση στους κροταφους, η εικονα ειναι παραξενη.
 

Leone

Active Member
Φιλε μου καλε δες πως ημουν πριν τη μεταμοσχευση να δεις αν ειναι τοσο αραια που λες τα μαλλια.Και δευτερον δες στις φωτο τις μεταμοσχευσης που μπηκαμε.Αυτες που λες οτι δεν ειναι φυσιολογικο ειναι παλαιες μεταμοσχευμενες.Οι τωρινες επεσαν ολα.2300 εβαλα hairline και κροταφους.Ποσα αλλα να εβαζε εκει;
 

Harris_G

Well-Known Member
Κροτιδα θα γινεις, ηρεμησε. Και παρε φουλ βιταμινες και Βιοτινη 10.000 mcg. Η σοδειά χρειάζεται "πότισμα".
 

athenian

Well-Known Member
Φιλε μου καλε δες πως ημουν πριν τη μεταμοσχευση να δεις αν ειναι τοσο αραια που λες τα μαλλια.Και δευτερον δες στις φωτο τις μεταμοσχευσης που μπηκαμε.Αυτες που λες οτι δεν ειναι φυσιολογικο ειναι παλαιες μεταμοσχευμενες.Οι τωρινες επεσαν ολα.2300 εβαλα hairline και κροταφους.Ποσα αλλα να εβαζε εκει;
Ίσως δεν θα έπρεπε να βάλεις καθόλου hairline και να γεμιζες μόνο τους κροταφους. Αν έχουν πέσει όλα τα μαλλιά της τωρινής μεταμόσχευσης πιθανόν να είσαι οκ, αν όχι θα είσαι αναγκασμένος να κάνεις το γνωστό χτένισμα που κάνουν οι περισσότεροι μετά την μεταμόσχευση. Ας ελπίζουμε ότι έχετε εσύ κι ο Μιχάλης δίκιο , που είναι υπεύθυνος και σοβαρός γιατρός, κι όχι εγώ! Πάντως αρκετα μαλλιά θα έχεις σίγουρα! Καλή συνέχεια στην φυτρωση.
 

Leone

Active Member
Athenian η hairline μου ηταν λες και την ειχε φαει ποντικος.Το καμουφλαριζα με τοπικ τοσα χρονια αλλα το τελευταιο καιρο εκανε μπαμ.Αν δεις εκει που τη σχεδιασαμε με το Μιχαλη και τα σηκωνει με τη χτενα φαινονται τα κενα.Η φωτο ξεγελανε.Αν σου φαινεται τωρα τοσο πυκνη ειναι απο τη κοκκινιλα και οχι απο τα μοσχευματα.Harris G χρησιμοποιω και βιοτινη φιλε μου.Σας ευχαριστω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Leone πας κανονικά βάσει προγράμματος, τώρα απλά πρέπει να περιμένεις να μακρύνει το μαλλάκι να έρθεις στις άλλες περιοχές όπως ήσουν πριν, και σιγά σιγά μετά τον Μαίο να αρχίζει και η φύτρωση.
 

Leone

Active Member
1 μήνας και 10 ημερες.Τα υπολοιπα επανερχονται σιγα και μαυριζει το κεφαλι.Η διαφορα σε αυτα που μπηκαν τα μοσχευματα ειναι καραμπινατη.Απλα υπομονη πλεον στη πιο αχαρη περιοδο.Καλη ανασταση σε ολους.
 

Συνημμένα

  • 20180331_180527.jpg
    20180331_180527.jpg
    377.1 KB · Προβολές: 559

Leone

Active Member
Θα ηθελα να ρωτησω ρε παιδια τους πιο εμπειρος η οποιος ξερει τσπ;Ειμαι τωρα 2 μηνες παρα 3 ημερες.Θα ενημερωσω και με φωτογραφιες.Εκτος του οτι εχουν μακρυνει τα μαμα βελτιωνοντας την εικονα μου στις περιοχες μεταμοσχευσης εχουν μεινει μονο τα παλια μεταμοσχευμενα.Ισως να χω κρατησει καποια ελαχιστα απο τα νεα στη hairline.Το προβλημα μου ειναι το εξης.Ειμαι ποδοσφαιριστης και επειδη εχω υποχρεωση απεναντι στην ομαδα μου λογω αμοιβης με πιεζουν να συμμετεχω στα μπαραζ.Αν δεν κανω κεφαλιες στα παιχνιδια υπαρχει κατι που να παρω να βαλω να με προστατευει στα σημεια της επεμβασης απο τον ηλιο;Ο γιατρος μου ειχε πει μετα το διμηνο μπορω να παιξω αλλα το προβλημα ειναι ο ηλιος τον οποιο φυσικα προσεχω τοσο καιρο.Θα εκτιμουσα τις απαντησεις.Ευχαριστω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Επειδή δεν παίζει καπέλο η κάτι άλλο μέσα στον αγώνα αν δεν μπορείς να το αποφύγεις και εκτίθεσαι ώρα στον ήλιο πάρε ένα αντηλιακό σπρέι και πριν το παιχνίδι ρίξε ένα ψεκασμα στις άδειες και αραιες περιοχές.
Νομίζω είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις.
 

Leone

Active Member
Ελεγα να το περιδεσω ελαφρα με γαζα και ελαστικο επιδεσμο σαν να ειμαι χτυπημενος.Ειναι κακη ιδεα;Κασκα σαν του λετο η του τσεχ σκεφτηκα και εγω αλλα θα κανει η θα πιεζει.Με πιεζουν να παιξω αλλα εγω δε θελω να ρισκαρω με τπτ το αποτελεσμα.τοσο καιρο τηρουσα τα παντα με ευλαβεια κ συνεχιζω.
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Ίσως μαντήλι - μπαντάνα στο κεφάλι τύπου πειρατής και πριν αντηλιακό αλλά δεν ειμαι σίγουρος αν κάνει στα μεταμοσχευμένα. Γενικά δεν το αποφεύγεις; Είναι ανάγκη να πάρεις ρίσκο;

Ελεγα να το περιδεσω ελαφρα με γαζα και ελαστικο επιδεσμο σαν να ειμαι χτυπημενος.Ειναι κακη ιδεα;Κασκα σαν του λετο η του τσεχ σκεφτηκα και εγω αλλα θα κανει η θα πιεζει.Με πιεζουν να παιξω αλλα εγω δε θελω να ρισκαρω με τπτ το αποτελεσμα.τοσο καιρο τηρουσα τα παντα με ευλαβεια κ συνεχιζω.
 

athenian

Well-Known Member
Ελεγα να το περιδεσω ελαφρα με γαζα και ελαστικο επιδεσμο σαν να ειμαι χτυπημενος.Ειναι κακη ιδεα;Κασκα σαν του λετο η του τσεχ σκεφτηκα και εγω αλλα θα κανει η θα πιεζει.Με πιεζουν να παιξω αλλα εγω δε θελω να ρισκαρω με τπτ το αποτελεσμα.τοσο καιρο τηρουσα τα παντα με ευλαβεια κ συνεχιζω.
Στους δυο μηνες δεν νομιζω οτι θα εχεις προβλμα.Επισης η κασκα θα σε προστατεψει κι απο πιθανο χτυπημα.Απλα μην την δεσεις σφιχτα.
 

Leone

Active Member
Οτι κ αν βαλω δε θα το δεσω σφιχτα.Ξερεις κανενας κασκα απο π μπορω να προμηθευτω;
 

Leone

Active Member
Με την ευκαιρία ανεβάζω και δυο φωτογραφιες.Σε δυο μερες κλεινω 2 μηνες φιλοι μου.Τα υπολοιπα μαλλακια ευτυχως ειναι σε καλη κατασταση πλην ενος μικρου σοκ λοσ στην ενωση μεταμοσχευμενων με μαμα κατι φυσιολογικο πιστευω.
 

Συνημμένα

  • 20180418_182911.jpg
    20180418_182911.jpg
    804.2 KB · Προβολές: 494
  • 20180418_182820.jpg
    20180418_182820.jpg
    1,001.5 KB · Προβολές: 450

salonikios30

Active Member
Κακα τα ψεματα,πολυ αχαρη περιοδος!ενα μηνα ακομα υπομονη να κλισεις 3 μηνο κ μετα βδομαδα με βδομαδα θα βλεπεις διαφορα!
 

piros75

Well-Known Member
Πάντως αυτό με τις δυνατές χερλαιν και την αδύναμη Α και Β ζώνη είναι κάτι συνηθισμένο για τις Κυπριακές κλινικές. Σε κάποιους αρέσει σε κάποιους όχι. Για μένα δείχνει λίγο αφύσικο αν τα έχεις κοντά. Μιλάω γενικά και όχι για σένα που είσαι στον 2ο μόλις μήνα.
 
Μπλουζα