Μεταμόσχευση 3400grafts, Yaman , Κων/πολη 20-4-19

tasos33

Well-Known Member
Πολύ σωστός μεν, λάθος δε.

Και εξηγούμε, περιπτώσεις σαν τον φίλο όπου πρέπει να πετύχει με μια και μοναδική βολή τον σμπάρο και τα τρυγόνια πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί. Ο φίλος εδώ κυρίως λόγω του μεγάλου nw έχει δυνατότητα για 1.5 μμ Max. Δημαδη να φτιάξει το μπροστά και να συμμαζέψει κάπως το crown. Άρα ότι λάθη γίνουν αν γίνουν μειώνει στο ελάχιστο την δυνατότητα διορθώσης. Σε μια άγνωστη σε εμάς κλινική, δεν λέω ότι είναι κακή, έχει ένα ρίσκο, τo οποίο θα μείωνοταν δραματικά αν επέλεγε την ahc η την dhi αφού το μπάτζετ είναι χαμηλό. Τουλάχιστον στο θέμα φύτρωση το έχουν.



Ανεξάρτητα από το αν κάποιος θεωρεί την επιλογή του καθενός σωστή ή λάθος, είναι σημαντικό να βλέπουμε δουλειές από όσο το δυνατον περισσότερες κλινικές ώστε να έχουμε μια ιδέα του τι παίζει στην "αγορά" και να αυξάνονται οι δυνατότητες επιλογής κλινικής. Καλή επιτυχία φίλε και ενημέρωνε μας!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
Έχω δει αποτελέσματα από ahc και δεν μου άρεσαν και είναι και πιο ακριβή. Στη dhi το αποτέλεσμα το βλέπω κάθε μέρα στο καθρέφτη μου.
Έχω επίγνωση της μεγάλης κενής περιοχής που έχω, δεν επιδιώκω να καλύψω όλο το κεφάλι. Με ενδιαφέρει να φτιάξω hairline και να πυκνωσω το επάνω μερος διορθώνοντας τις π@π@ριες των ελληνικών κλινικών
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν είμαι υπέρ των δύο κλινικων που προανέφερα, κάθε άλλο, όμως ξέρουμε τι κάνουν, τουλάχιστον στο θέμα φύτρωση πάνε καλά.

Μην συγκρίνεις την διαδικασία πριν δεκαπέντε χρόνια, έγραψα για τον yaman γιατί δεν έχουνε πραγματικό feedback.

Σκέψου πω αν δεν υπήρχε το φόρουμ, δε θα μαθαίναμε ποτέ για τον σαλονικιος, δε θα μαθαίναμε ότι ο αναστασακης βγάζει αποτελέσματα 5μηνου με τοπικ και απειλές λέγοντας. Αυτό εννοώ ότι δεν ξέρουμε τα αρνητικά του, τι σόι διαχείριση δοτριας κάνει, τι punch χρησιμοποιεί να ξέρεις αν θα έχεις εμφανή η όχι White dots και όχι μόνο.
 

Stratos

Well-Known Member
After a carefully examining and by considering all photos and information mentioned at your messages, Dr. Resul Yaman recommends about 3500 grafts. It will be enough for your operation as you want to get maximum number of grafts possible. Your donor area looks good so it will be a successful surgery. When you get this operation done your hairline will look natural and we will reach density that you want. Dr Yaman thinks to transplant 45-50 grafts per square centimeter in frontal area 35 grafts on back for a good results and density that you desire . He recommends also to begin to use Propecia or Finasteride minumum 15 day before the operation.
Dr. Yaman's FUE procedure is minimally invasive and very hands on. Dr. Resul Yaman uses a slowly rotating modified micro motor FUE device with punch sizes ranging between .7mm and .9mm. Dr. Yaman makes all of the incisions himself. His dedicated staff averaging 5 years of experience gently place follicular units into tiny recipient sites.

Dr.Yaman use Modified Micromotor FUE technique. Transplanting many hair follicles, it is possible to get dense and natural results.The serial incision capability of micromotor allows to get more hair follicles.Taking so many hair follicles requires a long time to be tranplanted. Thus, hair follicles stay out for a long time and get damaged. Micromotor is a devise can reach high speed so it may damage hair follicles. Our modification has two main objective: Firstly, by using micromotor at low speed prevents hair follicles damages arising from heating and breaks.Secondly, It aims to reduce the duration of hair follicles staying out. The operation is being performed by taking 1500 unit hair follicles incrementally. In this modification after taking and transplanting 1500 hair follicles the operation moves on the other 1500 ones. When the procedure is repeated 2-3 times a hair follicles are transplanted healthly. By this means, hair follicles staying out duration is from 15 to 45 minutes without doubt.
 

John1924

Active Member
Πολύ σωστός μεν, λάθος δε.

Και εξηγούμε, περιπτώσεις σαν τον φίλο όπου πρέπει να πετύχει με μια και μοναδική βολή τον σμπάρο και τα τρυγόνια πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί. Ο φίλος εδώ κυρίως λόγω του μεγάλου nw έχει δυνατότητα για 1.5 μμ Max. Δημαδη να φτιάξει το μπροστά και να συμμαζέψει κάπως το crown. Άρα ότι λάθη γίνουν αν γίνουν μειώνει στο ελάχιστο την δυνατότητα διορθώσης. Σε μια άγνωστη σε εμάς κλινική, δεν λέω ότι είναι κακή, έχει ένα ρίσκο, τo οποίο θα μείωνοταν δραματικά αν επέλεγε την ahc η την dhi αφού το μπάτζετ είναι χαμηλό. Τουλάχιστον στο θέμα φύτρωση το έχουν.
Με αυτό που έγραψα δεν έκρινα την ουσια της επιλογής του φιλου. Αν θέλεις την άποψη μου, εγώ δεν θα επέλεγα (και δεν επέλεξα για την μμ μου) μια άγνωστη σε εμένα κλινική, χωρίς feedback. Στην ουσια δηλαδή όσων λες εν πολλοίς συμφωνώ. Ο φίλος όμως διαβασε, εκρινε, σταθμισε κι έκανε την επιλογη του. Το μόνο που μπορώ να κανω ειναι να του ευχηθώ να παμε ολα καλά. Το να προσπαθήσω να του αλλαξω γνωμη δεν με ενδιαφέρει ούτε είναι ο ρόλος κανενός εδώ μέσα. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μας κρατήσει ενήμερους ώστε να αποκτησουμε feedback για ακόμα μια κλινική.
 

Stripar

Established Member
Micromotor is a devise can reach high speed so it may damage hair follicles. Our modification has two main objective: Firstly, by using micromotor at low speed prevents hair follicles damages arising from heating and breaks.Secondly, It aims to reduce the duration of hair follicles staying out.

Τίποτα δέν συγκρίνεται μα την διαχρονική αξία της Manual Fue !
 

olaff123

Member
φίλε μου Stratos κοίτα τη έκανε σε ένα κεφάλι Dr. Yaman ο τύπος είχε γενικά καλή δότρια του πηρε 4500 graft
 

Συνημμένα

  • Donor 1 year after - right close up.jpg
    Donor 1 year after - right close up.jpg
    479 KB · Προβολές: 491
  • Donor 1 year after - right.jpg
    Donor 1 year after - right.jpg
    268.2 KB · Προβολές: 515
Τελευταία επεξεργασία:

Stratos

Well-Known Member
διαβάζω διάφορα για Βεκρή, να πω και εγώ ότι σε επικοινωνία με τη κλινική με φώτο κλπ
μου ζήτησαν 3500 για μμ και όταν τους ζήτησα να την κάνει ο Βεκρής μου είπαν 7000....
 

piros75

Well-Known Member
διαβάζω διάφορα για Βεκρή, να πω και εγώ ότι σε επικοινωνία με τη κλινική με φώτο κλπ
μου ζήτησαν 3500 για μμ και όταν τους ζήτησα να την κάνει ο Βεκρής μου είπαν 7000....

χαχαχαχαχα! Ο Γιακούμπ της τρίχας ένα πράγμα να πούμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stratos

Well-Known Member
επανέρχομαι μετά από καιρό.
είχα πάει Κων/πολη ταξίδι και πέρασα από Υαman. μου φάνηκε σοβαρός και προσγειωμένος.
μου είπε ότι μπορώ να πάρω μέχρι 3500-3700 max από τη δότρια.
συμφωνήσαμε για κάλυψη μπροστά κυρίως και μέση.
μου είπε ότι με γένια και αν δώσει ξανά η δότρια μπορεί να βρεθούν άλλα 1000.
έκλεισα την μμ τελικά 20Απρίλη.
περιττό να πω τι γίνεται με τις μμ στην Κων/πολη.
κάθε 20-30 μέτρα έβλεπες στην ταξίμ και ένα μεταμοσχευμένο..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή επιτυχία φίλε stratos,
Ενδιαφέρον να δούμε την περίπτωση διότι έχεις μεγάλη έκταση και η δότρια σου είναι αδύναμη.
 

Stratos

Well-Known Member
Έκανα σήμερα στο yaman. Τα grafts που έβγαλε ήταν 3400.
Τα 700 μονά, τα 2000 διπλα και 700 πολλαπλα. Μου αφαίρεσαν παλιά grafts από την προηγούμενη μεταμόσχευση που μου είχαν βάλει κάποιοι άσχετοι στην τύχη με κλειστά μάτια και κάλυψα μόνο μπροστινή περιοχή. IMG_20190420_173122.jpg
Οτιδήποτε απορία εχετε ευχαρίστως να απαντήσω.
 

Stratos

Well-Known Member
Όχι,σε μία συνεδρία,
3400 έδωσα.
Στην αρχή έβγαλε ο ιδιος τα παλια, μετά άνοιξε τομές για τα νέα, μετά μου έβγαλαν άλλοι από πίσω και πλάι με μηχανημα και στο τέλος μου τα έβαλαν μπροστά.
 

piros75

Well-Known Member
καλή επιτυχία φίλε μου. Χαίρομαι που ακολούθησες τη συμβουλή μου για την αφαίρεση των μπροστινών μοσχευμάτων. Νομίζω ότι όντως ήταν η καλύτερη λύση.
 

Stratos

Well-Known Member
Τρίτη μερα μετά την μμ
IMG_20190423_083942.jpg IMG_20190423_084738.jpg
IMG_20190423_085653.jpg
Είχα ένα άγχος με τις οπές από τα grafts που αφαίρεσαν αλλά βλέπω ότι κλείνουν σιγά σιγά. Μου έδωσαν και μια αλοιφή, ελπίζω να μην μείνει έντονο σημάδι..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Adriano

Well-Known Member
Ωραίος σχεδιασμός. Αν η δότρια εμφανιστεί οκ, θα έχεις ενα πολύ ωραίο ξυρισμένο look.
 
Μπλουζα