Μεταμόσχευση στην τουρκια

Stripar

Established Member
Μπορώ να πώ και απαισιόδοξο!.

Ο @danceworld_2001 ένα πρόχειρο παράδειγμα (επειδή είναι μερικά ποστ παραπάνω) είναι μια δεκαετία στη Fina και καλά κρατεί !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
θα βαλω τα δυο μηδενικα και βλεπουμε, στριπαρ εσυ γνωρισες και την τσιλεκ ε?
ρε παιδια διαβαζα το θρεντ του μελους μπούκλα για τη μμ στον γεωργιου και εχω κανονισει να συναντησω τον γιατρο δευτερα .... εχω προβληματιστει πολυ η αληθεια και ειναι και ο κρητικος και αλλο δυο τρεις τι μπορει να πηγε στραβα ρε παιδι μου? πρεπει να μας εξασφαλιζεται νομικα η εγυηση του αποτελεσματος τελικα, δεν περισευουν σε κανενα τοσα χρηματα ο σωστος γιατρος οφειλει να ειναι διπλα στον πελατη σε μια περιπτωση αποτυχιας , τουλαχιστον να του εκανε τα εξοδα για μεταβαση στην κυπρο ωστε να τον δει απο κοντα και τοτε ,τουλαχιστον, η διαθεση του πελατη (μπουκλα) θα ηταν σιγουρα καλυτερη, παντως με αυτα η φημη ενος γιατρου χαλαει.....
 

lmg 7

Active Member
ναι αλλα εχεις τα @@ και παιρνεις avodart και δεν νομιζω να φτασεις ουτε καν 4αρι,εμεις που δεν τα χουμε τι κανουμε μου λες?Μας εχει βοηθησει πολυ παντως και εμενα προσωπικα μ εχεις επηρεασει παρα πολυ και εχω κατασταλλαξει για τουρκια....εχω ομως μεγαλο θεμα με το πλανο που θα πρεπει να ακολουθησω
Ασχετο,παρτε λιγο τον χαριστεα πως ηταν http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superleague/article1312505.ece/ALTERNATES/w460/CHARISTEAS.jpg και πως εγινε http://www.sport24.gr/incoming/article3370367.ece/BINARY/original/fantaros-xaristeas2_1024.jpg
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
καλημερα, σιγουρα ο στριπαρ εχει κανει πολλα βηματα στην ερευνα και απο αυτο ωφελημενοι ειμαστε ολοι,(ευχαριστουμε στριπαρ). Θεωρητικα ναι, ο ερντογαν παρουσιαζει τρομερα αποτελεσματα, εχει επενδυσει στην κλινικη του σε εγκαταστασεις, εξοπλισμο, προσωπικο, ακομα και εφεδρικες γεννητριες εχει σε περιπτωση που κοπει το ρευμα, ρε παιδια, μεχρι αυτο εχει προβλεψει και απο το site και μονο καταλαβαινεις οτι υπαρχει μερακι και φιλοδοξια για αυτο που κανει, πιστευω οτι κανει κατι που δεν κανουν οι αλλοι συν το οτι οι τουρκοι ειναι παντα πιο σοβαροι στη δουλεια τους λογω νοοτροπιας και οχι χαβαλεδες και στο φλου οπως εμεις (δυστυχως ετσι ειναι δες τε την καταντια μας, μας εχει βαλει ακομα και η κυπρος τα γυαλια στο θεμα μας) .Προσπαθω εδω και μηνες να κανω τον δικηγορο του εξ απο δω με τον ερντογκαν, ψαχνω σε ξενα φορουμς να βρω αποτυχημενα περιστατικα να ακουσω καποια παραπονα αλλα παρολου που εχω διαβασει σχεδον 80 δεν βρισκω ουτε 1 !! αναρωτιέμαι λοιπον ..... και συντομα πιστευω να απαντηθει ενα μερος των ερωτηματικων μου
 

Stripar

Established Member
Stripar με μπερδεψες...:(

Γιατί βρε @poseidonas77 τα πράγματα είναι απλά:

Την τριχόπτωση την σταματάει μόνο το πάτωμα !!!

Η Fina & το Avodart επιβραδύνουν την τριχόπτωση , με το Avodart σαν πίο δυνατό φάρμακο να την επιβραδύνει σε μεγάλο ποσοστό και η fina σε μικρότερο.

Ανολόγως πόσο επιθετική είναι η τριχόπτωση του κάθενός και το Pattern που γεννετικά είναι προδιαθετημένος να φτάσει , συνδιάζοντας ένα oral DHT bloker και διαδοχικές μτχ προκειμένου να γίνει dιstribution των grafts στα σημεία και στο ποσοστό που τα blokers δέν κατάφεραν να κρατήσουν τα μαλλάκια , μπορεί να εξασφαλίσει μια αξιοπρεπείς πορεία στην ζωή με αρκετά μαλλάκια.

Τώρα το πόσα χρόνια θα είναι αυτά , εξαρτάται την περίπτωση του καθενός (τριχόπτωση - patten - σωστές μτχ) και τα ρίσκα που ο καθένας είναι διατεθειμένος να πάρει!

Δυστυχώς η πίτα ολόκληρη και ο σκύλος χορτάτος δέν νομίζω να εφαρμόζεται στην A.A εκτός και άν μιλάμε για άτομα που οδεύουν προς μικρά NW της τάξης του ΝW4-NW3 που εκεί η λήψη Dutas ή finas είναι για μένα ανοησία!.

Έπειτα υπάρχουν πολυάριθμα παραδείγματα μελλών του forum που είναι μακροχρόνια χρήστες Finas & Dutas (10 χρόνια +) που όχι μόνο έχουν καταφέρει να κρατήσουν τα μαλλάκια τους συνδυαστικά με μτχ αλλά κάποιοι έχουν καταφέρει και τεκνοποιήσει παράλληλα με τη χρήση φαρμάκων...

ναι αλλα εχεις τα @@ και παιρνεις avodart και δεν νομιζω να φτασεις ουτε καν 4αρι,εμεις που δεν τα χουμε τι κανουμε μου λες?

Πίστεψέ με φίλε ΆΝ υπήρχε επιλογή , ούτε εγώ θα ήθελα να παίρνω αυτό το δηλητήριο!.

Όταν όμως κάποιος οδεύει προς NW7 (δηλ 2-3000grafts ΜΑΧ safezone ΝW7) και οι ίδιες οι μτχ είναι ένας φαύλος κύκλος άσκοπος!.

Διότι τα λιγοστά αυτά grafts ΔΕΝ φτάνουν ούτε για τα "φρύδια" , και άν ζεί στην ψευδαίσθηση ότι (για την ώρα) η δότριά του είναι πολύ μεγαλύτερη , θα έρθει αντιμέτωπος στο μέλλον με την πικρή αλήθεια (που αρκετοί ή δέν το έχουν προνοήσει ή θα αρνούνται να το πιστέψουν ή δέν θα ξέρουν πού να το αποδώσουν) ότι θα χάνει τα μοσχεύματα που έβαλε , και αυτό γιατί θα έχουν παρθεί απο safe zone μεγαλύτερη απο ότι ήταν προγραμματισμένος να πάει...

Συνεπώς και θα έχει ξοδέψει ένα σκασμό λεφτά για 3-4 μτχ και θα έχει ταλαιπωρηθεί με τις όλες μτχ και την όλη διαδικασία , ψυχικά , εργασιακά , προσωπικά , για να φτάσει στο τέλος , να είναι σε χειρότερο σημείο ΑΝ δεν είχε ξεκινήσει ΚΆΝ !!!.

Και όλα αυτά βέβαια , άν θεωρήσουμε ότι οι μτχ θα είναι όλες επιτυχημένες , χωρίς να του χαρίσουν δυσαρέσκεια , ντροπή και πόνο…

Δυστυχώς στην ζωή...
είμαστε αναγκασμένοι πολλές φορές να παίρνουμε δυσάρεστες αποφάσεις , με τα ανάλογα ρίσκα , προκειμένου να κάνουμε τον παραπάνω φαύλο-κύκλο , να αξίζει !!!.

καλημερα, σιγουρα ο στριπαρ εχει κανει πολλα βηματα στην ερευνα και απο αυτο ωφελημενοι ειμαστε ολοι,(ευχαριστουμε στριπαρ). Θεωρητικα ναι, ο ερντογαν παρουσιαζει τρομερα αποτελεσματα, εχει επενδυσει στην κλινικη του σε εγκαταστασεις, εξοπλισμο, προσωπικο, ακομα και εφεδρικες γεννητριες εχει σε περιπτωση που κοπει το ρευμα, ρε παιδια, μεχρι αυτο εχει προβλεψει και απο το site και μονο καταλαβαινεις οτι υπαρχει μερακι και φιλοδοξια για αυτο που κανει, πιστευω οτι κανει κατι που δεν κανουν οι αλλοι συν το οτι οι τουρκοι ειναι παντα πιο σοβαροι στη δουλεια τους λογω νοοτροπιας και οχι χαβαλεδες και στο φλου οπως εμεις (δυστυχως ετσι ειναι δες τε την καταντια μας, μας εχει βαλει ακομα και η κυπρος τα γυαλια στο θεμα μας) .Προσπαθω εδω και μηνες να κανω τον δικηγορο του εξ απο δω με τον ερντογκαν, ψαχνω σε ξενα φορουμς να βρω αποτυχημενα περιστατικα να ακουσω καποια παραπονα αλλα παρολου που εχω διαβασει σχεδον 80 δεν βρισκω ουτε 1 !! αναρωτιέμαι λοιπον ..... και συντομα πιστευω να απαντηθει ενα μερος των ερωτηματικων μου

Νικόλα πολύ σωστά τα λές...

Και εγώ πρίν πάω έκανα τον" δικηγόρο του διαβόλου" πάνω απο 6 μήνες σε καθημερινή βάση.

Προκειμένου να βρώ κάτι αρνητικό για αυτόν , τι δουλειά του κ.τ.λ.

Στο τέλoς επειδή απογοητεύτηκα (κατά ένα 95% είναι αψεγάδιαστος) , αποφάσισα να πάω απο εκεί να δώ μήπως κάτι έχει ξεφύγει σε κάποιο χρήστη ή σε κάποιο forum.

Δέν θα σταθώ στο επιστημονικό του backround , ούτε τις πιστοποιήσεις που έχει σε παγκόσμιο επίπεδο ,ούτε στα συνέδρια που συμμετέχει ετησίως και άλλα τα διοργανώνει , ούτε στις πολυετές συνεργασίες του με μεγάλα ονόματα του χώρου , ούτε στις τεχνικές του που κάποιες απο αυτές τις έχει κατοχυρώσει στο όνομά του , ούτε στις αίθουσες χειρουργείου , στους προ-εγχειρητικούς & μετά-εγχειρητικούς θαλάμους με νοσηλευτές απο πάνω σου ,την δυνατότητα να μείνεις μέσα στην κλινική , ούτε ότι είναι απο τις μοναδικές κλινικές που απασχολούνε μόνιμο αναισθησιολόγο (δυνατότητα διάφορων αναισθησιών) & ενδοκρινολόγο (συμβουλές fina & Duta) , ούτε την υποδομή της κλινικής όπως γεννήτριες όπως είπες , RoofGardens , αίθρια , restaurant , cafe , αίθουσα pick-ponk , μπάσκετ κ.α

Θα σταθώ σε μιά εικόνα:

Entrance.jpg

Δηλ.διπλή αυτόματη πόρτα στην είσοδο της κλινικής όπου και αφού περάσεις τον προθάλαμο , και αφού πιστοποιήσεις το ραντεβού σου , υποχρεούσαι να περάσεις στο αυτόματο μηχάνημα τοποθέτησης ποδοναρίων στα παπούτσια σου, για να περάσεις έπειτα στο Lounge της κλινικής!!!.

Ποιά κλινική παγκόσμια εφαρμόζει τόσο αυστηρό πρωτόκολλο υγειονομικής μέριμνας , όχι για να περάσεις στο χειρουργείο (εκεί είναι άλλη ιστορία) αλλά στο Lounge της κλινικής?...

:rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Νικολας νικ

Well-Known Member
στριπαρ,σημερα τους αφησα μην στον τηλεφωνητη , ειπα τι θα ηθελα και επειτα εδωσα και το τηλεφωνο μου, θα περιμενω και αν δε με καλεσουν πισω θα ξαναπαρω τηντριτη το πρωι, θα παω οπωσδηποτε και θα το συνδυάσω με ενα καφεδακι στο βοσπορο, βεβαια απο το buw terminal εως το kucucbakalkoy που ειναι η κλινικη ειναι ενα θεμα να πας αλλα ρωτωντας πας στην πολη χεχε. το κοστος για να παω θα ειναι περι τα 40 γιουρο με επιστροφη αλλα ισως μεινω και ενα βραδυ σε φτηνο κατάλυμα στην ασιατικη πλευρα αν δε με βολεψουν τα δρομολογια, θα ειναι σημαντικη στιγμη και θα κριθουν πολλα φυσικα περιμενω παντα και πρωτα απ ολα να συνεννοηθω μαζι τους
 

Δημητρης38

Active Member
στριπαρ,σημερα τους αφησα μην στον τηλεφωνητη , ειπα τι θα ηθελα και επειτα εδωσα και το τηλεφωνο μου, θα περιμενω και αν δε με καλεσουν πισω θα ξαναπαρω τηντριτη το πρωι, θα παω οπωσδηποτε και θα το συνδυάσω με ενα καφεδακι στο βοσπορο, βεβαια απο το buw terminal εως το kucucbakalkoy που ειναι η κλινικη ειναι ενα θεμα να πας αλλα ρωτωντας πας στην πολη χεχε. το κοστος για να παω θα ειναι περι τα 40 γιουρο με επιστροφη αλλα ισως μεινω και ενα βραδυ σε φτηνο κατάλυμα στην ασιατικη πλευρα αν δε με βολεψουν τα δρομολογια, θα ειναι σημαντικη στιγμη και θα κριθουν πολλα φυσικα περιμενω παντα και πρωτα απ ολα να συνεννοηθω μαζι τους

Με το λεωφορείο πως πας στην Πολη ? (Αλεξανδρουπολη - ορεστιαδα - καστανιες - ανδριανουπολη κτλ κτλ ?)
Η σταση που κανει το λεωφορειο στην Κων/πολη ειναι μακρια απο την κλινικη ?
Επισης αν κανεις consultation με τον Ερντογαν ρωτησε τον γιατι δεν κανει επεμβαση μεταμοσχευσης απο γενια... (αν εκανε θα ειχε τιμη). Οσο καλα αποτελεσματα και αν εχει στο ενεργητικο του σαν Γιατρος, η συγκεκριμενη επεμβαση θα ηταν ενα συν ακομα για καποιον που προτιθεται να ταξιδεψει απο το εξωτερικο, ειδικα αν εχει δοτρια ταλαιπωρημενη απο προηγουμενες επεμβασεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Νικολας νικ

Well-Known Member
δημητρη, το λεωφορειο ξεκινα απο ξανθη νομιζω και περνα απο το τελωνειο κήπων, οχι των καστανεων και νομιζω κανει τρεις στασεις μεσα στην τουρκια περιπου συνολικα 5μισυ ωρες απο αλεξπολη εως τον κεντρικο σταθμο της κων/πολης οπου γινεται ενας χαμος(ειναι διεθνες) απο εκει που ειμαστε στο ευρωπαικο κομματι της πολης πρεπει να μεταβεις (απο τη γεφυρα) στο ασιατικο οπου βρισκεται η κλινικη και πρεπει να ειναι λιγο.... περιπετεια αλλα δε νομιζω να χαθηκε κανεις, τελος υπαρχει η συγκοινωνια αλλα και τα ταξι (στη χειροτερη)των οποιων η αφετηρια θα ειναι γυρω απο το κεντρικο κτελ φυσιολογικα.
οσον αφορα την συγκεκριμενη επεμβαση που ενδιαφερεσαι , ναι υπαρχει στις υπηρεσιες του γιατρου, αλλα θεωρω οτι πιθανον να γινεται σε πολυ ειδικες περιπτωσεις και οχι για καλυψη φαλακρας αλλα πιθανον για αποκατασταση ουλων.
Φυσικα και αν παω με το καλο θα θεσω το ερωτημα σου και θα ενημερωσω οποιδηποτε ενδιαφερεται για την συγκεκριμενη κλινικη που μονο ο στριπαρ εχει κατορθωσει εως τωρα να φτασει, θα περιμενω το πρασινο φως απο αυτους και ...εφυγα
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
παντως ρε δημητρη 38, επανερχομαι, δεν πρεπει κανενας να παιζει με τον καημο μας, εγω θεωρω ουτοπικο και εν δυναμει κοροιδια τη μεταμοσχευση απο γενια...δηλαδη ποσο ωραιο αποτελεσμα μπορει να εχει μια τετοια επεμβαση? ειναι ανορθοδοξη πρακτικη, δηλαδη ενα ξυρισμενο κεφαλι ειναι πιο ασχημο απο ενα κεφαλι με τριχακια σα βελονες? ασε που κοστιζει τα διπλα λεφτα απο την κανονικη fue...
 

Δημητρης38

Active Member
παντως ρε δημητρη 38, επανερχομαι, δεν πρεπει κανενας να παιζει με τον καημο μας, εγω θεωρω ουτοπικο και εν δυναμει κοροιδια τη μεταμοσχευση απο γενια...δηλαδη ποσο ωραιο αποτελεσμα μπορει να εχει μια τετοια επεμβαση? ειναι ανορθοδοξη πρακτικη, δηλαδη ενα ξυρισμενο κεφαλι ειναι πιο ασχημο απο ενα κεφαλι με τριχακια σα βελονες? ασε που κοστιζει τα διπλα λεφτα απο την κανονικη fue...

Η μεταμοσχευση απο τα γενια ειναι σωτηρια φιλε γιατι καποιοι που προχωρησαν σε επεμβαση μ/μ σε νεαρη ηλικια οπως εγω... με το περας του χρονου και αφου η α/α προχωρα και επεκτεινεται...και αφου τα μοσχευματα της επεμβασης πεφτουν (εγω τουλαχιστον εχασα ενα σημαντικο ποσοστο)... και αφου οι ουλες των στριπ επεμβασεων γινονται ολο και ποιο ενοχλητικες για αυτους που θελουν να κουρεψουν κοντα τα μαλλια τους ή ακομα και να τα ξυρισουν... η δοτρια απο τα γενια μοιαζει μια λυση που μπορει να βελτιωσει καπως το αποτελεσμα.

Μην θεωρεις τις επεμβασεις μ/μ μια μονιμη λυση που θα σε ξεμπερδεψει για το υπολοιπο της ζωης σου.
Θα την εχεις παντα παρεα γιατι η α/α αφου ξεκινησει...δεν σταματαει σε καμια ηλικια.

Επισης αν και εγω αρχικα ημουν δυσπιστος οσον αφορα τα αποτελεσματα επεμβασεων απο τα γενια...στην πορεια ειδα φωτογραφιες οπως αυτη του Γεροξουρα στο Φορουμ που εκανε την επεμβαση του στην H*C της Κυπρου και πραγματικα το αποτελεσμα του με ενυπωσιασε. Καταφερε με μια μικρη δοτρια και τα γενια να καλυψει μια μεγαλη φαλακρη επιφανεια και να εχει και ομορφο αισθητικα αποτελεσμα (τουλαχιστον ετσι το ειδα εγω στις φωτο). Και επειδη και ο Ερντογαν φαινεται ενας Γιατρος που επενδυει στην δουλεια που κανει..μου κανει τρομερη εντυπωση που δεν διαφημιζει επεμβασεις απο τα γενια (ενω θα μπορουσε να κανει και να προσελκυσει μεγαλο ποσοστο οσων το σκεφτονται), ΔΕΝ το κανει και θα ηθελα να μαθω τον λογο.

Αν δεν σου ειναι κοπος θα σε παρακαλουσα να τον ρωτησεις !!!
 

Stripar

Established Member
δημητρη,

οσον αφορα την συγκεκριμενη επεμβαση που ενδιαφερεσαι , ναι υπαρχει στις υπηρεσιες του γιατρου, αλλα θεωρω οτι πιθανον να γινεται σε πολυ ειδικες περιπτωσεις και οχι για καλυψη φαλακρας αλλα πιθανον για αποκατασταση ουλων.

Φυσικα και αν παω με το καλο θα θεσω το ερωτημα σου και θα ενημερωσω οποιδηποτε ενδιαφερεται για την συγκεκριμενη κλινικη που μονο ο στριπαρ εχει κατορθωσει εως τωρα να φτασει, θα περιμενω το πρασινο φως απο αυτους και ...εφυγα

Δέν νομίζω να είναι σοφόν απο μεριά σου , να δαπανήσεις τα πολύτιμα λεπτά σου (καί λεφτά σου) , και τον πολύτιμο χρόνο που θα σου δώσει ο γιατρός για να ερωτήσεις και να απαντήσεις σε ερωτήματα , που ήδη είναι απαντημένα μιά σελίδα πίσω !!!.

Για την ιστορία το συγκεκριμένο μέλος, είναι το μόνο μέλος που έχει μπεί σε ένα μαραθώνιο ίντριγκας , χλευασμού & έντεχνης υπονόμευσης όχι μόνο του συγκεκριμένου γιατρού που σκέφτεσαι να πάς , αλλά και όλων των άλλων προτοκλασσάτων γιατρών του εξωτερικού , που μέλη έχουν πάει ή ενδιαφέρονται να πάνε!.
Τι τώρα ξαφνικά θέλει να κάνει και BHT με μειωμένα ποσοστά φύτρωσης εκ'των παργμάτων στον Erdogan?...o_O

Αν στην τελική δέν τον καλύβουν οι απαντήσεις μου-σου , ας βάλει τα ευρουλάκια του να πάει εκεί να τον ρωτήσει ο ίδιος...

Μήν σπαταλήσεις τον χρόνο σου , σε χρήστες και ερωτήματα που δέν τον αξίζουνε....

στριπαρ,σημερα τους αφησα μην στον τηλεφωνητη , ειπα τι θα ηθελα και επειτα εδωσα και το τηλεφωνο μου, θα περιμενω και αν δε με καλεσουν πισω θα ξαναπαρω τηντριτη το πρωι

Μάλλον τα "μηδενικά" μπροστά κάνανε δουλειά :)

Λόγου Workload μπορεί να αμεληθεί απο την μεριά τους να σε πάρουν πίσω.
Η κλινική σήμερα είναι κλειστή , προσπάθησε να επικοινωνήσεις εκ'νέου την Τρίτη , στις ώρες λειτουργίας του τηλ. κέντρου.
Είμαστε στην ίδια "timezone"...

πρεπει να ειναι λιγο.... περιπετεια αλλα δε νομιζω να χαθηκε κανεις, τελος υπαρχει η συγκοινωνια αλλα και τα ταξι (στη χειροτερη)των οποιων η αφετηρια θα ειναι γυρω απο το κεντρικο κτελ φυσιολογικα.

Το κυκλοφοριακό στην Κωσταντινούπολη είναι ένα χάος ,όπως θα διαπιστώσεις...
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ημουν φανταρος στους κηπους μαλωναμε με τα τουρκικα περιπολα στο ποταμι.Off topic.
Ωραια τα ποσταρισματα σας!!!
Νικολα σε εστειλα ενα πρωσοπικο μυνημα να με απαντησεις σε κατι φιλος.
Εχει να κανει με την φινα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ναι οκ ηρθε.Αλλα δε ξερω γιατι δεν ενημερωθηκε το Inbox Μου.
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Λοιπον ,καλησπερα καταρχας, σημερα εκλεισα ημερομηνια με την asmed ερντογκαν για consultation in person με το γιατρο , ημερομηνια 5 μαιου απο το τηλ η κοπελα ειχε μονο μια ημερομηνια μεσα στο απριλη στις23 αλλα εκεινες τις μερες θα ψαρευω οποτε εβαλα το μαιο θα γινουν ολες οι εξετασεις και οι απαραιτητες μετρησεις οπως και τα απαιτουμενα γκραφτς ομως δυστυχως ,στριπαρ, πλεον το κοστος ειναι 70 ευρω!!!! παει το τζαμπα κονσουλτεισον ....ελπιζω να παραμεινει στα 2,5 ευρω το γκραφτ εως τοτε.....
 
Μπλουζα