Μεταμόσχευση σε νεαρή ηλικία.

Kavajas

Member
Καλησπέρα σας, ελπίζω να έβαλα σε σωστό thread το νήμα μου αν όχι παρακαλώ πολύ οι admins να με διορθώσουν. Είμαι 23 χρονών και κάνω εδώ και 1 χρόνο σχεδόν θεραπεία με Regaine Foam 5% + Revivogen Shampoo ξέρω ότι χωρίς φίνα να μην περιμένω πολλά έτσι οι προσδοκίες μου είναι μικρές για τα αποτελέσματα μου, το μόνο που έχω δει έως τώρα είναι ένα σταματημό στην τριχόπτωση μου. Θεωρώ πως και αυτο ίσως να είναι έστω και κάτι θετικό στην όλη μου κατάσταση. Σκέφτομαι να κάνω την πρώτη μου μεταμόσχευση, θέλω να ρωτήσω όμως τους πιο έμπειρους ως το νεαρό της ηλικίας μου πως το βλέπετε; Ξερω ότι αν κάνω την πρώτη μου τόσο νωρίς θα χρειαστεί στο μέλλον να ξανά κάνω αλλά αληθεια παιδιά είμαι NW3 με NW4 Ίσως έτσι όπως το βλέπω εγώ. Έστω και μερικές αλλαγές μπροστά στην Hairline θα μου αλλάξουν πολύ την εμφάνιση μου και ας αραιωσω μετά πίσω. Ξερω ότι δεν είμαι ο μόνος που το περνάει αυτό αλλά δεν μπορω να περιμένω μέχρι τα 30αντα μου να κάνω μεταμόσχευση. Όλα τα όμορφα χρόνια μου θα φύγουν έτσι. Θέμα τιμής δεν υπάρχει, θέλω πολυ να ακούσω τις απόψεις σας και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας που μπήκατε στο κόπο να ακούσετε τις ανασφάλειες μου!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα φίλε kavaja,
Θα σου λεγα να βάλεις φωτογραφίες και με σηκωμένο μαλλάκι αλλά τι να το κάνεις είσαι πολύ νεαρός ακόμη για μεταμόσχευση και όλοι οι υπόλοιποι θα σε αποτρέψουν να κάνεις συν του ότι ακόμη δεν έχεις σημαντικό πρόβλημα.
Πρέπει να περιμένεις γνώμη μου να δεις την εξέλιξη στα 27-28 και μετά επανέρχεσαι.
Από κληρονομικό πως είσαι?
 

Kavajas

Member
Καλημέρα φίλε kavaja,
Θα σου λεγα να βάλεις φωτογραφίες και με σηκωμένο μαλλάκι αλλά τι να το κάνεις είσαι πολύ νεαρός ακόμη για μεταμόσχευση και όλοι οι υπόλοιποι θα σε αποτρέψουν να κάνεις συν του ότι ακόμη δεν έχεις σημαντικό πρόβλημα.
Πρέπει να περιμένεις γνώμη μου να δεις την εξέλιξη στα 27-28 και μετά επανέρχεσαι.
Από κληρονομικό πως είσαι?

Καλημέρα φίλε john. Με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω, ευχαριστώ για την συμβουλή θα περιμένω τότε τι να κάνουμε φίνα δεν παίρνω όπως και να χει καλύτερα ράφλας πάρα....
Είμαι 23 και είμαι ήδη NW3 μπορεί στην φωτο να μην φαίνονται έχω λεπτή τρίχα και το μαλλί μπροστά έχει αραίωση και δεν μεγαλώνει όπως παλιά. Τώρα το καμουφλάρω όσο μπορώ ρίχνω τα άλλα μαλλιά κάτω ή βάζω toppik. Τώρα οικογενειακός είμαι περίεργα ο παππούς όλοι είχαν μια μικρή αραίωση απ'το σόι της μάνας μου στις Α και Β ζώνες. Και απ'το σόι του πατέρα μου όλοι είχαν μαλλιά μέχρι που εμφανίστηκε ο παππούς του πατέρα μου που δεν είχε, από άγχος; δε ξέρω ήταν ο μόνος πάντως και μετά ακολούθησε ο πατέρας μου NW5 χωρίς καμία θεραπεία αλλά με καλή δοτρια μέχρι τα 50 φεύγα και ο αδερφός μου τώρα στα 28 με καμία θεραπεία σε NW4 με NW5 με πολυ καλή δοτρια και καλές προοπτικές για μμ. Τώρα θα δούμε πως θα φτάσω και εγώ. Ευχαριστώ για την απάντηση
 
Μπλουζα