Μεταμόσχευση και κίνδυνος shock loss

agchrist

Member
Αγαπητοί συνάδελφοι,
Θα ήθελα τη γνώμη σας. Έχω κάνει 3 μεταμοσχεύσεις (2014-16) στην DHI και σκέφτομαι να κάνω και μια τέταρτη για καλύτερη πύκνωση. Με βάση την κατάσταση των μαλλιών μου όπως είναι τώρα (βλ.φώτο) θεωρείτε ότι υπάρχει κίνδυνος για shock loss? Το πλάνο είναι να προσθέσω περίπου 1000 μοσχεύματα. Απ΄ότι μου λένε τώρα διαθέτουν ακόμα μικρότερο implanter..

ΥΓ: Eίχα διακόψει απότομα φίνα για 6 μήνες (κακώς όπως αποδείχτηκε) με αποτέλεσμα να έχω σημαντικές απώλειες και τα μεταμοσχευμένα μαλλιά να αδυνατίσουν απότομα αλλά την έχω ξαναξεκινήσει εδώ και 4 μήνες περίπου..


upload_2019-5-18_20-21-46.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Φιλε μου μηπως να σκεφτεις να πας καπου αλλου για την 4η σου μεταμοσχευση?? μετα απο 3 προσπαθειες στην dhi και δεν καταφεραν να σου φτιαξουν μια hairline.. απο αυτο και μονο καταλαβαινεις ποσο πισω ειναι ακομη.
Με το αποτελεσμα που εχεις μετα απο 3 μεταμοσχευσεις και ποσα λεφτα που εχεις δωσει δεν θα σκεφτομουν με τιποτα να παω ξανα εκει.
κατσε και διαβασε στο φορουμ να παρεις ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα στην 4η προσπαθεια σου. ;)
 

nik1994

Active Member
Γεια σου φίλε! Για ποιο λόγο καταρχάς έχεις κάνει 3 μεταμοσχεύσεις σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα. Τι πήγε λάθος; Δωσε μας λιγα στοιχεία περισσοτερα!
 

paulakos266

Active Member
Οντως φιλε μου μακρια απο dhi. 3 μεταμοσχευσεις επρεπε να ειχες καλυτερο αποτελεσμα προσεχε για τν τεταρτη αλλα δν ξερουμε πως ησουν ποιο πριν κ ποσα εβαλες
 

agchrist

Member
Οντως φιλε μου μακρια απο dhi. 3 μεταμοσχευσεις επρεπε να ειχες καλυτερο αποτελεσμα προσεχε για τν τεταρτη αλλα δν ξερουμε πως ησουν ποιο πριν κ ποσα εβαλες

φοβάμαι πως δεν υπάρχει εναλλακτική λύση στο budget της dhi.. έχετε κάτι να προτείνετε;
 

agchrist

Member
Φιλε μου μηπως να σκεφτεις να πας καπου αλλου για την 4η σου μεταμοσχευση?? μετα απο 3 προσπαθειες στην dhi και δεν καταφεραν να σου φτιαξουν μια hairline.. απο αυτο και μονο καταλαβαινεις ποσο πισω ειναι ακομη.
Με το αποτελεσμα που εχεις μετα απο 3 μεταμοσχευσεις και ποσα λεφτα που εχεις δωσει δεν θα σκεφτομουν με τιποτα να παω ξανα εκει.
κατσε και διαβασε στο φορουμ να παρεις ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα στην 4η προσπαθεια σου. ;)
Η αλήθεια είναι πως έχασα πολλές τρίχρες λόγω απότομης διακοπής φιναστερίδης που έκανα για 6 μήνες και δεν ξέρω αν μπορεί να αντιστραφεί αυτή η κατάσταση. Επίσης από όσο ξέρω η DHI είναι ανάμεσα στις δημοφιλέστερες επιλογές εδώ. Γνωρίζετε κάποια άλλη καλή κλινική σε παρόμοιο budget?
 
Μπλουζα