Μεταμοσχευση

olaff123

Member
γεια σας παιδεια,παρακολουθω το φορουμ 2χρονια σχεδον αλλα τωρα πειρα την αποφαση να γραφτο εδω. λοιπον ειμαι 24χρονων η τριχοπτωσι εχει αρχισει απο τα 18 θυμαμε τοτε που ετριβα τα μαλλια μου και πεφτανε πολλεσ τριχεσ αλλα τωρα σχεδον εχει σταθεροποιηθη καπωσ και δεν πεφτουνε πολλεσ αλλα ελαχιστεσ δεν εχς κανει ποτε χρησι καποιου φαρμακου για τριχοπτοσι κ σκεφτομε κ εγω για μμ. λοιπον θα η8ελα εδω τιν βοηθεια σασ. γυρο στα ποσα μοσχευματα χρειαζοντε για να εχω ενα καλο αποτελεσμα, να και καποιεσ φωτο
 

Συνημμένα

  • 20150531_090801[1].jpg
    20150531_090801[1].jpg
    657.7 KB · Προβολές: 244
  • 20150531_090735[1].jpg
    20150531_090735[1].jpg
    632.3 KB · Προβολές: 231
  • 20150531_090901[1].jpg
    20150531_090901[1].jpg
    677.5 KB · Προβολές: 236
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Parov

Member
Καλησπέρα! Γιατί δεν ξεκινάς αρχικά κάποια θεραπεία να δεις τι ανταπόκριση θα έχεις? πχ μινοξ ή άλλο τοπικό ? Από επιλογή θέλεις κατευθείαν να κάνεις μμ ?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλως ηρθες!!
Στα μαλλια τι χτενισμα κανεις?Ορθιο η κατεβασμενα?
Αν τα κανεις κατεβασμενα βαζε λιγο τοππικ και περιμενε λιγο ακομη γιατι εισαι μικρος.
Β'ζωνη εχεις ακομη μαμα μαλλια και ειναι ρισκο να στα πειραξουν το crown με λιγο τοππικ μαζευεται επισης.
2500 grafts τα θες περιπου.
 

olaff123

Member
john το χτενισμα το κανο προσ τα κατω αφου δεν εχω χειρ λαιν και αυτι τι στιγμη το παλευο με τοππικ αλλα και παλι καπωσ φενεται.χρηση φαρμακου δεν θελω να κανω γιατι εχουν χημικα. john δηλαδη χρειαζομε 2500 grafts για ολο το κεφαλι μαζι με το crown η μονο μπροστα??
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
οχι για το crown αλλα για hairline και λιγο β ζωνη αν και εκει εχεις και δικα σου μαλλια και καλα θα ταν να μην επεμβουν τοσο.Bαλε μερικες φωτογραφιες ακομη με φωτισμο να δουμε με μαλλι ορθιο χτενισμενο χωρις να ειναι βρεγμενα η ζελε
 

olaff123

Member
να και καποιες αλλεσ φοτο.παιδεια περιμενο τισ γνωμεσ σασ πειτε τι πρεπει να κανω, ειδικα απο τουσ γουρου του φορουμ
 

Συνημμένα

  • 20150603_104721[1].jpg
    20150603_104721[1].jpg
    541.5 KB · Προβολές: 198
  • 20150603_104946[1].jpg
    20150603_104946[1].jpg
    530.4 KB · Προβολές: 194
  • 20150603_104726[1].jpg
    20150603_104726[1].jpg
    573.6 KB · Προβολές: 197
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εχεις θεμα τελικα.το 2500 grafts δε το γλιτωνεις αλλα πρεπει να γινει προσεκτικη δουλεια γιατι εχεις μαλλακια ακομη.Το καλυτερο θα ηταν να περιμενεις κανα 2 χρονακια ακομη αδερφε.
Τα υπολοιπα μελη ας πουνε και αυτοι την γνωμη τους παρακαλω.που εξαφανιστικατε ολοι σας?Το παιδι περιμενει.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
κάνε ένα (δυο-τρία) consultation με κλινικές/γιατρούς για να δεις τι θα σου πουν. Έχεις μαλλιά, έστω και αραιά και δεν θες να χάσεις και αυτά με βιαστικές κινήσεις. Αν θεωρηθεί ότι ξεκινάς συντηρητικά με hairline και προχωράς σταδιακά προς τα πίσω, εγώ θα έλεγα για αρχή κάνα 3.000 grafts, μόνο μπροστά φυσικά.
 

olaff123

Member
Μετά από 3 χρόνια που έκανα το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ ηθελα να κάνω μια ανανέωση και να βάλω κάποιες φωτογραφίες να δείτε την τωρινή μου εικόνα και να μου πείτε την γνώμη σας και αν πρέπει να κινηθώ για μμ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

piros75

Well-Known Member
Η περίπτωσή σου φίλε μου είναι λίγο περίπλοκη με την έννοια ότι έχεις αρκετές τρίχες μπροστά (κάποιες αδύναμες) οι οποίες ενδέχεται να φύγουν, μπορούν όμως και να κρατηθούν με μια σωστή θεραπεία. Στη θέση σου, θα έκανα μια επιθετική κίνηση μμ για την κορυφή και θα έμπαινα λίγο συντηρητικά μπροστά σε συνδυασμό πάντα με μια θεραπεία.
 

olaff123

Member
Δηλαδή piros75 αν δεν κάνω κάποια θεραπεία πιστεύεις είναι λάθος κίνηση να προχωρήσω σε μμ,γτ δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να πάρω φίνα ούτε μινοξ μου φενετε πολλή αρωστο να κάθομαι στον καθρέφτη πρωί βράδυ να βάζω μινοξ,άλλωστε θα το είχα κάνει αν ηταν
 

piros75

Well-Known Member
Μπορείς να κάνεις αλλά πρέπει να ξέρεις ότι το πιο πιθανό είναι μετά από κάποια χρόνια, που θα πέσουν και τα υπόλοιπα μαμά μαλλιά θα πρέπει να ξανακάνεις. Είναι κρίμα ενώ μπορείς να τα κρατήσεις/δυναμώσεις με μια θεραπεία να μην την κάνεις γιατί σκέφτεσαι ότι δεν θα έχεις την υπομονή να τηρείς τις προγραμματισμένες δόσεις (και να σου ξεφύγει καμιά δόση άλλωστε δεν έγινε και τίποτα). Τα 500 για πίσω είναι λίγα νομίζω, θες τουλάχιστον 1000 για να δείξει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Είσαι 27 ετών περίμενε 2-3 χρονάκια ακόμη .Βάζε τοπικ με κοντό κούρεμα και βλέπεις στα 30.
 

olaff123

Member
Γεια σας παιδιά χαιρετώ όλο το φόρουμ πάει καιρός έχω να μπω σχεδόν ένα χρόνο.Εν τω μεταξύ έχω αρχίσει και θεραπεία με φίνα 7 μήνες τώρα.αλλά δεν έχω δει κάποιο αποτέλεσμα να πω Ουάου εδώ είμαστε.μπορεί κάποιος να μου πει πώς ανεβάζουμε φωτογραφίες από το κινητό ή το computer Γιατί προσπαθώ να ανεβάσω και μου λέει το αρχείο είναι μεγάλο και από ότι έχω δει έχει αλλάξει και το forum μήπως φταίει αυτό που δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες γιατί πιο παλιά ήταν πιο εύκολο.να μου πείτε και εσείς μία γνώμη για την κατάσταση που βρίσκομαι. ευχαριστώ
 
Μπλουζα