Μεταμοσχευση μαλλιων

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

karaflas_1

New Member
Θα παρακαλουσα οποιος εχει εμπειρια απο μεταμοσχευση μαλλιων στην Ελλαδα (ο ιδιος ή καποιος γνωστος του), να απαντηση αν υπαρχει τουλαχιστον ενας καλος πλαστικος χειρουργος. Μετα απο οσα ακουω εχει φοβηθει το ματι μου!
Ακη αν μπορεις κανε μια ερευνα για αυτο το θεμα pls.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Γεια σας,
ειμαι καινουργιος στο σαιτ αλλα οχι στον χωρο.
Την ψαχνω 12 χρονια τωρα και εχω κανει 2 ΗΤ στην Ελλαδα και στις 2 "μεγαλες" κλινικες,και εχω δοκιμασει οτι μα οτι κυκλοφορει.
Εχω ξαναγραψει και τονιζω μονο μια λεξη...ΜΑΚΡΙΑ...Αποτελεσμα ατεχνο και πολυ φτωχο με συνεπεια διπλη ταλαιπωρια και καταστροφη της δοτριας περιοχης ....
Αν θελετε να αποφυγετε τις κακοτοπιες ψαξτε τους μετρ του ειδους και οχι μπακαληδες..αλλιως παρτε το αποφαση και ζηστε με αυτο..
το να εχεις τριχοπτωση ορατη ειναι πολυ καλυτερο απο μια κακη μεταμοσχευση ορατη....
Θα προσπαθησω να πεισω εναν καλο μου φιλο που πηγε περυσι στον Hasson να στειλει φωτογραφιες εδω στο σαιτ για να δειτε την διαφορα ποιοτητας.. ;)
 

karaflas_1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Πως μπορει καποιος απο Ελλαδα να παει σε ενα μερος αγνωστο τελειος να συνενοηθει με ξενους ανθρωπους και να πραγματοποιηση μεταμοσχευση μαλλιων δεν ειναι δυσκολο?
Δεν μιλαω για το οικονομικο αλλα για ολοι την διαδικασια!
Τελικα απο οτι φαινετε ειναι πολυ δυσκολο!
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

γιατι να ειναι δυσκολο?αν μιλας λιγα στοιχειωδη αγγλικα ειναι μια χαρα...η αν οχι εσυ μπορει να κανονισει καποιος φιλος σου ισως που τα ξερει...εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να πληρωσεις και να πας εκει...δεν εχεις ξαναβγει στο εξωτερικο???
 

Άκης

Administrator
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Έχει δίκιο ο hairlosscursed.
Μπορείς να πας αρκεί να μιλάς λίγο τα Αγγλικά για να συννενοήσε μαζί τους.
Αλλιώς πάρε μαζί σου κάποιο συγγενικό ή φιλικό πρόσωπο που γνωρίζει.
Όπως και να το δείς, απαιτεί θυσίες από μέρους σου.
hairlosscursed, περιμένουμε τις photo.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Ακη ο αρμανι ποθ πηγε και ο τσακαλος εχει 2 κλινικες σε αμερικη, και 1 κλινικη σε dubai η οποια ειναι 2,5 ωρες απο αθηνα. Σκεφτομε να παω απο εκει μερια γιατι ειναι σχετικα κοντα και απο οτι ρωτησα η dubai ειναι μικρη σχετικα πολη και θα ειναι ποιο ευκολο!
 

karaflas_1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

http://hk.youtube.com/watch?v=T3J-HDIB2NY ------------------>DR HASSON & WONG
http://hk.youtube.com/watch?v=sXexRMZZ2xQ&feature=related---->DR COLE
http://hk.youtube.com/watch?v=-NTzS9tRW34 -------------------------->DR RAHAL
http://hk.youtube.com/watch?v=FnUc07cHOQE--------------------------->DR FELLER
Παιδια τα video αυτα μιλανε απο μονα τους δειτε τα και θα καταλαβετε το θεμα ειναι πριν πας εκει πως κλινης ραντεβου και ποτε θα γινει η επεμβαση ή μηπως πρεπει πρωτα να παει καποιος να τον δουν και μετα να ξαναπαει για την επεμβαση?
 

Άκης

Administrator
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Βασικά θα πρέπει να σου ζητάνε πληροφορίες ή κάποια photo.
Dubai? Εκεί θα είναι και ωραία σαν βόλτα να πας μόνο.
ο Αρμάνι έχει πολλές κλινικές, αλλά δεν ξέρω τί παίζει. Λογικά θα είναι καταξιωμένοι γιατροί όπου θα τους δίνει άδεια, τεχνογνωσία, εργαλεία και το ΟΚ.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

φιλε το θεμα ειναι το εξης,πως καθε ενας απο αυτους τους μεγαλογιατρους ειναι και ειδικευμενος σε κατι..π.χ ο armani kai o rahal ειναι ο κορυφαιος σε hairline και density αλλα οχι τοσο πολυ για middle kai crown.o hasson ειναι ο κορυφαιος για middle,crown,ενδιαμεσα στις ηδη υπαρχων τριχες και επισης ο μονος που ξερει να βγαζει πολλα grafts με ασφαλεια και επιτυχη τοποθετηση+density.επισης πρεπει να αξιολογησης την περιπτωση σου, δηλαδη τι ειδος αραιωσης εχεις οποτε να δεις και ποιος θα ειναι ο σωστος για εσενα.μην ξεχνας πως ο armani δεν κανε strip πλεον αλλα μονο FUE.ειναι παρα πολλα που πρεπει να ψαξεις και να νοιωθεις τυχερος που υπαρχει το ιντερνετ και μπορεις να ενημερωθεις.οταν εγω ξεκινησα δεν ειχα ιδεα,γι αυτο και ταλαιπωρουμε ακομα με ολους τους απατεωνες αυτης της χωρας και να εχω εφιαλτες ακομα και σημερα με αυτο το θεμα..οσο αφορα την αποσταση θα σου προτεινα να μην το σκεφτεσαι καν...το θεμα ειναι να εχεις σωστο αποτελεσμα..αν θες κανε εδω που ειναι μιση ωρα απο το σπιτι σου και μετα ελα να μου πεις....
 

karaflas_1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Αν μπορεις μπες στην ιστοσελιδα του και δες τα αποτελεσματα του αρμανι. Εχει μια μοναδικη κλινικη στην dubai και οι αλλες 2 ειναι στην αμερικη εχει και πολλα κεντρα ενημερωσης (και οχι για μεταμοσχευση μαλλιων σε ολο τον κοσμο εκτος ελλαδας φυσικα) μπες στην ιστοσελιδα να δεις αν θελεις αποτελεσματα και videos το θεμα ειναι πως γινετε η συνενοηση εκει πας κατευθειαν σε βλεπουν και κανεις την επεμβαση θελει πολυ ψαξιμο ΑΛΛΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΟΝΟ και το αποτελεσμα που θα δεις θα ειναι τρομερο και φοβερο (δες εναν με μακρια μαλλια μεσα πως ηταν πριν και πως εγινε μετα θα παθεις πλακα)
Η ιστοσελιδα του ειναι :
http://www.alviarmanihairtransplants.com/
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Άκης

Administrator
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

ΝΑ ρωτήσω κάτι άσχετο.
Όλα αυτά είναι κέντρα μεταμόσχευσης που γράφει δεξιά στο site ή απλώς κεντρα ενημερωσης;
Γιατί αναφέρει Ισπανία και Γερμανία όπως είδα.
 

karaflas_1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Τα κεντρα μεταμοσχευσης ειναι αυτα με τα μαυρους κυκλους και οι γκροι κυκλοι ειναι ενημερωτικα κεντρα. Η dubai ειναι ποιο κοντα απο οτι βλεπω ψυνετε να παει κανεις αν ειναι να παμε μαζι!
 

karaflas_1

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Επειδη θελω να τελιωνω μια και καλη με το θεμα αυτο γιατι εχω πεταξει πολλα λεφτα. Ξερω οτι αποτελεσμα εντελως φυσικο θα δω στον αρμανι ή στους αλλους καταξιωμενους γιατρους αν μπορουμε να συλλεξουμε πληροφοριες σχετικα με την κλινικη αρμανι στην dubai θα ηταν καλο γιατι ειναι σχετικα κοντα ( 2,5 ωρες απο αθηνα με αεροπλανο). Να μαθουμε για τιμες στο περιπου για να ξερουμε που παταμε και πως γινετε ολοι η διαδικασια εκει τη χρειαζετε ακριβως ωστε να παμε πανετιμη.
Και κατι αλλο:
Στην Ελλαδα ειναι τοσο ασχετοι που παιζει να πας σε γιατρο που κανει μεταμοσχευσεις μαλλιων και να μην μπορει να καταλαβει αν εχεις κανει πραγματικα μεταμοσχευση
Γιατι το αποτελεσμα ειναι εντελως φυσικο και στου τσακαλου το κεφαλι που ο ανθρωπος εχει βαλει τοσες φωτο και το λεει και το ξαναλεει ΜΑΚΡΙΑ απο Ελλαδα τελικα.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

hairlosscursed είπε:
.οσο αφορα την αποσταση θα σου προτεινα να μην το σκεφτεσαι καν...το θεμα ειναι να εχεις σωστο αποτελεσμα..αν θες κανε εδω που ειναι μιση ωρα απο το σπιτι σου και μετα ελα να μου πεις....

+++++++++ πολυ σωστο αυτο μην κοιτας αποστασεις ξενες γλωσσες κτλ
ακρη θα βγαλεις καποια στιγμη μονο να κοιτας αποτελεσματα αν εχεις το χρημα ολα γινοντα
 

dragster

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

Παιδια επειδη εχω ψαχτει αρκετα.. τα αποτελεσματα του αρμανι σε fue προς το παρων δεν ειναι και τα καλυτερα.... πολλα υποσχομενος μου λενε απο ξενα forums ειναι ο δρ bisanga.. BHR clinic στις βρυξελλες
 

dragster

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

συμφωνω Τσακαλε ολοι αυτοι που λες ειναι πολυ καλοι γιατροι για fue, cole,umar feller(small sessions) αλλα για Ευρωπη ακουω οτι δινει εφαμιλλα αποτελεσματα ο dr.B ... Εχεισ ασχοληθει καθολου με Ευρωπη ??? το 90% πρεπει να ειναι μουφα 1-2 γιατροι ισως αξιζουν γιαυτο σε ρωταω..
 

tsakalos

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

δεν εχω κανει ερευνα για τον συγκεκριμενο. αν και προσωπικα δεν πιστευω πολυ στο fue με την διαφορα που εχει το ευρω με το δολλαριο πηγαινωντας σε cole η umar το πακετο θα ειναι περιπου ιδιο και ισως να εισαι σε καλυτερα χερια
 

dragster

New Member
Απ: Μεταμοσχευση μαλλιων

o dr.B παντως ηταν για 5 χρονια μαθητης των dr Cole, dr Rose και τωρα ανοιξε τη δικη του κλινικη... ειμαι μεταξυ αυτου και του αρμανι για fue που θα κανω του χρονου αν και δεν εμπιστευομαι πολυ το fue tou armani.. συμφωνεισ οτι δεν ειναι καλος σε fue armani????
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα