Μεταμοσχευση η οχι ?

karfakias

Member
δεν νομίζω τι διαφωνούμε πουθενα... στρογγύλεψα λίγο την εκφραση σου και τπτ παραπάνω...
μην αρπάζεσαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kolias

Active Member
σιγουρα θα μπεις σε περιπετειες οπως και σιγουρα θα ξηλωθεις αν θεσ καλο αποτελεσμα θα πληρωσεις αρκετα .Το αποτεελσμα πανω κατω το εχεισ δει απο αλλες περιπτωσεις . γενικα εινια μπρος γκρεμος και πισω ρεμα. οπως βεβαια και ο τολμων νικα
 

kolias

Active Member
και εχω την εντυπωση οτι το αποτελεσμα δεν θα ειναι για παντα ειμαι σιγουροσ ομως οτι την φινα θα την παντρευτεις αυτα ειναι τα δεδομενα κοιτα να εισαι ρεαλιστης
 

Nospet

New Member
Ευχαριστω για οτι λετε κ την οποια διαγνωση με βαση τη παραπανω εμπειρια σας
Παιρνοντας φινα εχω διαβασει οτι υπαρχουν παρενεργιες στη στυση ,τη διαθεση κτλ ? Εχετε καποια αποψη για αυτο ?

Πηγα σε κλινικη κ μ ειπαν οτι με βαση τη δοτρια περιοχη μ το αποτελεσμα θα ειναι παρα πολυ καλο . . Δ προκειται να γινουν βεβαια οπως ημουν πιο μικρος αλλα ολο αυτο που υπαρχει (η μαλλον που δ υπαρχει πλεον ) εκει πανω θα αλλαξει κατα πολυ ! Τωρα δ ξερω κατα ποσο πρεπει να τα ακουω αυτα αφου σιγουρα κατα κυριο λογο θα με βλεπουν σαν λεφτα .
 

kolias

Active Member
ασε τισ κλινικεσ για την ωρα και ξεκινα το διαβασμα. δεν υφισταται να μιλας για ματαμοσχευση και να μην ξερεισ]ς την κλιμακα νοργουντ.......εχει πολυ πραγμα εδω μεσα θεσ τουλαχιστον 6 μηνες για να αρχισεις να πιανεις το νοημα και αν μπορεισ βρεσ τον τροπο να δεις το αποτελεσμα μιας μεταμοσχευσης live θα σε βοηθησει πολυ να παρεισ μια πραγματικη εικονα με το τι εχεις να κανεισ
 

DoctorWho

Well-Known Member
Γενικα το rule of thumb για την εξελιξη της καταστασης ειναι οτι οι αραιωμενες περιοχες θα φυγουν κατα 90%. Αν δλδ μια περιοχη της κεφαλης ειναι αραιη (εχει τριχες που ειν σε φαση λεπτυνσης/ thinning ) μπορεις με ασφαλεια να υποθεσεις οτι στην καλυτερη περιπτωση θα αραιωσει αισθητα. Ειδικα οταν εισαι 32 και εχεις μπροστα σου πολλα χρονια αραιωσης + δεν εχει περασει περιοδος σταθεροποιησης. Κατ εμε ειτε με ειτε χωρις θεραπεια δεν θα πρεπει να προβει κανεις σε μμ αν δεν εχει περασει τουλαχιστον δυο χρονια οπου η κατασταση των μαλλιων του ειναι σταθερη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο τζον-τζον σε αλλο νημα συμβούλευε καποιον για 3 χρονια διαβαςμα και υπέθεσα οτι θα ναι για μεταπτυχιακό.εσυ λες εδω για 6 μηνες διαβαςμα ...να υποθεσω προκειται για τιποτα εισαγωγικές εξεταςεις σε πανεπιστήμιο απλα; :)
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ο τζον-τζον σε αλλο νημα συμβούλευε καποιον για 3 χρονια διαβαςμα και υπέθεσα οτι θα ναι για μεταπτυχιακό.εσυ λες εδω για 6 μηνες διαβαςμα ...να υποθεσω προκειται για τιποτα εισαγωγικές εξεταςεις σε πανεπιστήμιο απλα; :)


Σε ολα τα μαθητικα μου χρονια δεν εχω διαβασει οσο εδω μεσα.Ειλικρινα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Χωρις και το καλαμπούρι στην ζωη οσα μαλλια και να χεις .... «Καραφλος» θα σαι μια ζωη και δεν σε σώζει πυτε ο ερντογαν με τον λορετζο μαζι !
 

Nospet

New Member
Οσο διαβασμα κ να ριξουμε θεωρω οτι τη γνωση των γιατρων δ τη φθανουμε !
Επισης αφου εχεις διαβασει πεντε πραγματα κ βλεπεις οτι εχεις προβλημα κ δ σ αρεσει αυτο που βλεπεις οταν κοιτας το καθρεφτη κανεις κατι κ το αλλαζεις ωστε να ανεβεις κ ψυχολογικα. Κ ποσο μαλλον σε μια θεωριτικα μικρη ηλικια
Πιστευω οτι Αν καποιος εχει φτασει στα 50 πανω κατω κ εχει φτιαξει τη ζωη του ,οικογενεια παιδια κτλ δ νομιζω να ασχολειτε τοσο με τα μαλλια του κ να επαιρνε αποφαση να κανει μμ.
Εν ολιγοις αφου εχεις ενημερωθει (οσο θεωρει αρκετο ο καθενας) απο κει κ περα ειναι μια αποφαση. Η το κανεις αμεσα ωστε να σωσεις οτι μπορεις η το αφηνεις στη μοιρα του.
 

John1924

Active Member
Οσο διαβασμα κ να ριξουμε θεωρω οτι τη γνωση των γιατρων δ τη φθανουμε !
Επισης αφου εχεις διαβασει πεντε πραγματα κ βλεπεις οτι εχεις προβλημα κ δ σ αρεσει αυτο που βλεπεις οταν κοιτας το καθρεφτη κανεις κατι κ το αλλαζεις ωστε να ανεβεις κ ψυχολογικα. Κ ποσο μαλλον σε μια θεωριτικα μικρη ηλικια
Πιστευω οτι Αν καποιος εχει φτασει στα 50 πανω κατω κ εχει φτιαξει τη ζωη του ,οικογενεια παιδια κτλ δ νομιζω να ασχολειτε τοσο με τα μαλλια του κ να επαιρνε αποφαση να κανει μμ.
Εν ολιγοις αφου εχεις ενημερωθει (οσο θεωρει αρκετο ο καθενας) απο κει κ περα ειναι μια αποφαση. Η το κανεις αμεσα ωστε να σωσεις οτι μπορεις η το αφηνεις στη μοιρα του.
Αγαπητέ, αφου σε καλοσωρίσω στο φόρουμ, θα προσυπογράψω με τα 2 χέρια το σχόλιο σου. Κάθε πράγμα (οφείλει να) λαμβάνει τη διάσταση που του αρμόζει. Πολύ σημαντικό θέμα τα μαλλιά αλλά αν δεν βγάζεις το ψωμί σου από αυτό, αποτελει δευτερεύουσα προτεραιότητα. Από μεράκι και ενδιαφέρον ασχολούμαστε η πλειοψηφία εδω μέσα. Το καλύτερο όλοι επιδιώκουμε στο μέτρο του δυνατού αλλά δεν σημαινει οτι θα αναγάγουμε αυτο το θέμα σε πυρήνα της ύπαρξης μας.
 

Nospet

New Member
Διαβασα πολλα αυτο το καιρο εδω μεσα,οι γνωμες ηταν αναμεικτες κ οι συμβουλες για μενα ηταν να περιμενω καποιο καιρο ωστε να γινω πιο σοφος .δ λεω απο τη μια καλο ακουγεται αλλα πιστευω οτι αν δ κανω κατι αμεσα δ θα υπαρχει γυρισμος κ οπως ειπα κ πιο πανω αλλο ειναι να νιωθεις ενταξει με αυτο που βλεπεις στο καθρεφτη σ στα 30 κ αλλο να εχεις φτασει 50 κ να σκεφτεσαι αν θα κανεις μμ κ να εχει φτασει το κεφαλι σ σε σημειο που δ μπορει να αλλαξει !
Τελος παντων με λιγα λογια αφου εκανα τις επισκεψεις μ στη κλινικη κ συζητησεις για το τι χρειαζομαι κτλ η μεταμοσχευση εγινε πριν 2 μερες κ τελικα ηταν απλα μια αποφαση κ ενα ρισκο ! Αυτο καταλαβα εγω απο αυτη την εμπειρια μ,γτ εμπειρια ειναι κ μεγαλη μαλιστα!!
μη σας κουραζω αλλο οποιοι το διαβαζετε αυτο ,τις επομενες μερες θα αρχισω να βαζω φωτο κ εγω για να βλεπετε πως παει η μεταμοσχευση κ οσο μπορω να βοηθησω κ τους επομενους που θα σκεφτονται να μπουν σε αυτη τη διαδικασια ..
 

DoctorWho

Well-Known Member
Ακριβως αυτο που φοβομουν. Αποφαση παρμενη εν βρασμω ψυχης και δυατυχως κρινοντας απο τν αρχικη κατασταση και τ γεγονος οτι εχανες μαλλια σε pattern NW6 πριν τ μεταμοσχευση ενδεχομενως να εχει κακη καταληξη ολο αυτο το ταξιδι. Και τ κεω ολα αυτα γτ πλεον ενδεχομενως η μονη σου εξοδος διαφυγης να ειναι η φινα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ποτε προλαβες ρε θηριο και τι εκανες? Περιμενουμε πληροφοριες.
Ελπιζω να πηγες διαβασμενος γιατι οι εξετασεις ειναι δυσκολες.
 

Nospet

New Member
Ακριβως αυτο που φοβομουν. Αποφαση παρμενη εν βρασμω ψυχης και δυατυχως κρινοντας απο τν αρχικη κατασταση και τ γεγονος οτι εχανες μαλλια σε pattern NW6 πριν τ μεταμοσχευση ενδεχομενως να εχει κακη καταληξη ολο αυτο το ταξιδι. Και τ κεω ολα αυτα γτ πλεον ενδεχομενως η μονη σου εξοδος διαφυγης να ειναι η φινα.

Δ θα ελεγα οτι ηταν
"εν βρασμω ψυχης".
Παραπανω απο 1 χρονο το εχω στο μυαλο μ απλα τους τελευταιους μηνες εχω μπει σε φιαφορα φορουμ κ ενημερωνομαι παραπανω.
δ θεωρω οτι χρειαζεται να γινεις γιατρος απο το πολυ διαβασμα για να πας να κανεις την επεμβαση . Αν ηταν ετσι ολοι θα ημασταν πλουσιοι τωρα !
Δηλ επρεπε να το αφησω να εξεληχθει κ αλλο κατα τη γνωμη σ ?
Κ αν μετα δ υπηρχε γυρισμος ?
Αν δ υπηρχαν τα λεφτα πιο μετα ωστε να το κανω ?
Αν ακομα δ υπηρχε κ η απαιτουμενη ψυχολογια κ ελεγα αστο τωρα παει ?
Κ οσο για τη φινα που αναφερεσαι ο γιατρος ειπε οτι δ θα χρειαστει αν αρχισω μινοξιδιλη κ κανοντας prp 2 φορες το χρονο .
Τωρα απο κει κ περα τι να πω ! Θεωρησα οτι επρεπε να γινει τωρα ππυ μπορω
 
Μπλουζα