Μελλοντική μεταμόσχευση:

vlafo

Well-Known Member
Tις θεραπειες δεν τις κοβουμε ποτε,δυστυχως.Μονο οταν δεν θα μας απασχολουν πλεον τα μαλια μας.
Ναι αυτό είναι αλήθεια. Για αυτό προσανατολιζομσι σε μμ για να κόψω και τη φινα(λόγω ηλικιας). που με κραταει.Και βλέπω από κει και πέρα.
Η μινοξ πάντως δεν μου ταιριάζει αυτή η λάδια. Τον αφρό δεν το έχω δοκιμάσει πάντως. Η φινα μου ταιριάζει πιο πολύ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Εγω δεν θα κατεβαζα σε καμια περιπτωση την hairline εκει κατω.Το κραουν δεν θα το αγγιζα.Το μελον ειναι αβεβαιο με την αα και θα πηγαινα συντηρητικα.Εννοειται θα εκανα θεραπειες.
Την χερλαιν πάντως δεν την κατέβασα εγώ εκεί αλλά ο yaman.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo ,
Για μένα είσαι ιδανικός υποψήφιος προς μτχ.
Είναι πολλοί οι παραμέτροι που συντελούν σε αυτό , όμως τα μεγέθη πρέπει να είναι μεγαλύτερα.
Με ένα Mega Session δέν μπορείς να κάνεις και πολλά.

Επίσης αν ταυτίζεσαι με το αποτέλεσμα του cvial και θές κάτι παρόμοιο , ανεβάζεις και τις απαιτήσεις.
Όπως προαναφέρθηκε , δέν ξέρω άν μπορούν αυτές οι απαιτήσεις να ικανοποιηθούν εδω.
Stripar ποια είναι η γνώμη σου για τη δουλεία που έκανε ο Αλεξανδρος;
 

vlafo

Well-Known Member
Τελικά κολιας σου θέτω το ερωτημα:την κάνεις μετά τα 50 η λιγο πριν;τη μμ.σαν συνέχεια του προηγούμενου...
 

vlafo

Well-Known Member
Καλημέρα Στριπάρ.
Τελικά όποτε και να κάνεις τη μμ,σε οποιαδήποτε ηλικία,τα διλήμματα και τους προβληματισμούς πάντα τους έχεις.
Ερωτώ λοιπόν.Τη μμ στη δική μας περίπτωση την κάνεις πριν τα 50 η μετά που λές ότι ξεκινάει το τρίτο κύμα τριχόπτωσης.
Και αν ξεκινήσει πάλι είναι το ίδιο όπως στα 30 η 40 η με πολύ πιο αργό ρυθμό;Tη φίνα μετά έχει νόημα να συνεχίσεις να την παίρνεις η την παρατάς εντελώς;Για ένα διάστημα μετά τη μμ εννοείται,αλλά μετά από ένα χρονικό διάστημα την κόβεις.
Σε ρωτώ γιατί εγώ προσωπικά θέλω να την κόψω εκεί στα 50 για να αποτοξινοθώ.(θυμίζω δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα).Δεν ξέρω αν μετά θα μου κάνει κάτι και με δεδομένο ότι από 38-44 που την έκοψα η αραίωση ήταν σχετικά με πολύ αργό ρυθμό.Γιατί τώρα από 3 πάω μετά αμέσως 4 και δεν το θέλω να φτάσω εκεί.
Ευχαριστώ και αναμένω με ενδιαφέρον απαντήσεις.
 

Stripar

Established Member
Μόνο ο Θεός μπορεί να σου απαντήσει σε αυτήν την ερώτηση.

Κάνεις δεν μπορεί να ξέρει με σαφήνεια :
α) πως θα ήταν (τι Nw) αν δεν έπερνε Fina
β)που θα πάει ( τι Nw) αν την κόψει την Fina
γ) πόσο επιθετική ειναι η τριχόπτωσή του, πότε θα αυξομειώνεται , σε ποια ηλικία κλπ

Εμείς όλοι παρατηρητές είμαστε στον αγώνα της Α.Α όπου και είτε βάση της τρέχουσας τριχόπτωσης είτε βάση γονιδίων και πρόληψης , χρησιμοποιούμε Dht blockers κατά το δοκούν.

Όσον αφορά αν θα πρέπει να κάνεις μτχ τώρα ή μετά τα 50
Κάποιος έλεγε:
«Όταν ειμουν μικρός είχα την όρεξη αλλά όχι τα λεφτά.
Όταν ομως μεγάλωσα είχα τα λεφτά αλλά όχι την ορεξη...»

Εσυ και λόγω ηλικίας αλλά και λόγου Nw και θεραπείας είσαι ιδανική περίπτωση.
Συνεπώς απλά το budget σου πρέπει να ανεβάσεις και να κάνεις και τις ανάλογες θυσίες !
 

vlafo

Well-Known Member
Μόνο ο Θεός μπορεί να σου απαντήσει σε αυτήν την ερώτηση.

Κάνεις δεν μπορεί να ξέρει με σαφήνεια :
α) πως θα ήταν (τι Nw) αν δεν έπερνε Fina
β)που θα πάει ( τι Nw) αν την κόψει την Fina
γ) πόσο επιθετική ειναι η τριχόπτωσή του, πότε θα αυξομειώνεται , σε ποια ηλικία κλπ

Εμείς όλοι παρατηρητές είμαστε στον αγώνα της Α.Α όπου και είτε βάση της τρέχουσας τριχόπτωσης είτε βάση γονιδίων και πρόληψης , χρησιμοποιούμε Dht blockers κατά το δοκούν.

Όσον αφορά αν θα πρέπει να κάνεις μτχ τώρα ή μετά τα 50
Κάποιος έλεγε:
«Όταν ειμουν μικρός είχα την όρεξη αλλά όχι τα λεφτά.
Όταν ομως μεγάλωσα είχα τα λεφτά αλλά όχι την ορεξη...»

Εσυ και λόγω ηλικίας αλλά και λόγου Nw και θεραπείας είσαι ιδανική περίπτωση.
Συνεπώς απλά το budget σου πρέπει να ανεβάσεις και να κάνεις και τις ανάλογες θυσίες !
Bαδίζεις στα τυφλά δηλαδή αυτό είναι το άσχημο και είμαστε απλά παρατηρητές όπως πολύ σωστά προείπες.
Φαντάσου να κάνω μμ και να μην προλάβω να τα χαρώ τα υπόλοιπα μαμά μερικά χρόνια.Πάντα αν κόψω τη φίνα γιατί άμα δεν την κόψω δεν με βλέπω να έχω θέμα και δεδομένου ότι το τρίτο κύμα μπορεί να μην υπάρξει.(βέβαια με πατέρα nw7 και brother)δύσκολο αλλά ποτέ δεν ξέρεις.Δεν είμαι και ο μάντης κάλχας.
Καλό το ρητό σου αλλά δεν είναι θέμα όρεξης αντιθέτως πιο πολύ είναι θέμα προσπάθειας να αποφύγω την όλη ταλαιπωρία με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.
Το bdg ανεβαίνει καθώς και οι απαιτήσεις μου λελογισμένες βέβαια.
Τώρα δεν γνωρίζω τι εννοείς θυσίες,
 

vlafo

Well-Known Member
«Να πρέπει να βγεις από τα σύνορα και την ασφάλεια της γειτονιάς»
Έξω είμαι συνέχεια αλλά δεν το είχα σκεφτεί για τέτοιο λόγο να το κάνω για να είμαι ειλικρινής.
Και θα το κάνω αλλά δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα όπως παρουσιάζονται από κάποιους.
Υπάρχουν και αντικειμενικές δυσκολίες αλλά θα μου πεις αμα θέλεις βρίσκεις τη λύση.Θα τη βρώ.Υπομονή.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μια και μου κάνεις πάσα λοιπόν,να ενημερώσω ότι την Κυριακή συναντήθηκα και εγώ με τον Γεωργίου.

Ομολογώ να πω ότι με βάση τα δεδομένα που είχα και που ήξερα,και έχοντας σαν δεδομένο ότι εξωτερικό δεν πάω,Ελλάδα τίποτα,Γεωργίου είναι η πρώτη μου επιλογή και αυτό είναι το βασικό που μου έδωσε το forum, γιατί προσωπικά δεν τον ήξερα και ούτε είχα δει δουλειές του.Οι οποίες είναι πολύ καλές και εμένα με καλύπτουνε στα θέλω μου.Και πέρα από αυτό και πολλοί άλλοι λόγοι.

Ειδα και τον danceworld και συζητήσαμε και μαζί αναλυτικά.Το αποτέλεσμα του είναι πραγματικά καλύτερο από κοντά αν και θα πρέπει να τα αφήσει μακρύτερα τα μαλλιά του για να δείχνει ακόμα καλύτερο.

Ο Γιατρός πρότεινε συνολικά 3000g τα οποία θα τοποθετηθούν όλα α ζώνη και 200-300g max crown γιατί έχω μεγάλο κίνδυνο shock loss.

Πυκνότητα θα κινηθούμε σαν τον danceworld κοντά στα 65-70g.Αυτα θα τα δούμε όταν ερθει η ώρα.

Διαθέσιμες ημερομηνίες μετά από Οκτώβριο.
 

vlafo

Well-Known Member
Μερικές φωτό ακόμα με ξυρισμένα μιας εβδομάδας ήδη.
 

Συνημμένα

  • 20180524_191810_1527679962091.jpg
    20180524_191810_1527679962091.jpg
    1 MB · Προβολές: 91
  • 20180524_191820_1527679962416.jpg
    20180524_191820_1527679962416.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 88

vlafo

Well-Known Member
Μια χαρα εισαι σε αυτο το μηκος, σου παει πολυ!
Θέλει λίγο ακόμα για να δείχνει σωστά αλλά έρχεται ωραία.Τώρα μπορείς να καταλάβεις αυτό που λέγαμε για το forelock και να υπολογίσεις το σωστό νούμερο.
Νομίζω με τόσα που θα βάλουμε(πρώτος εσύ)θα είμαστε υπερενθουσιασμένοι.
Ελπίζω.
 

vlafo

Well-Known Member
Ακριβώς,θα είναι ενδιαφέρον πολύ σε σένα πως θα το δέσει σε πυκνότητα το forelock με τα υπόλοιπα μαμά.
 

vlafo

Well-Known Member
Σήμερα το πρωί πρός έκπληξη μου,πήρα mail από τον Lorenzo συγκεκριμένα από τη Daria,η οποία με ενημέρωνε για την κατάσταση μου και πως προβλέπεται να προχωρήσω.
Έκπληξη γιατί στα mail που είχα στείλει προ μηνών δεν είχε απαντήσει,για τους δικούς του λόγους, οπότε δεν το συνέχισα και εγώ.
Τελικά είχανε πάει στα spam.
Βγήκανε μερικά ενδιαφέροντα συμπεράσματα από την απάντηση του.
1)συμφώνησε στην φαρμακευτική αγωγή που λαμβάνω σε συνδυασμό με την ηλικία μου.
2)του είχα ζητήσει την εκτίμηση του και για εμπρόσθια ζώνη και για crown και η απάντηση του ήταν για 3.500g περίπου.
3)η δότρια μου εκτίμησε ότι δεν είναι καλή-από τις φωτό είναι ξυρισμένο εντελώς το μαλλί πίσω.Πιθανότα διέγνωσε ότι θα ανοίξει το crown και άλλο.Και φαίνεται από το περίγραμμα που έχει κάνει.Το Low coverage value με παραξένεψε που είναι χαμηλό.
Αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα για τη μμ όπως με διαβεβαίωσε.
4)μπορεί να κάνει την επέμβαση σε ένα χειρουργείο.

Παραθέτω και φωτό με τα σχόλια του.
Και αναμένω σχόλια και από Cvial.
 

Συνημμένα

  • C3F51C4A-BDC7-4D8E-BC8F-74E42427133B.png
    C3F51C4A-BDC7-4D8E-BC8F-74E42427133B.png
    842.5 KB · Προβολές: 64
  • CB75A84E-CA9B-4DFE-BA14-A595BD1D432C.png
    CB75A84E-CA9B-4DFE-BA14-A595BD1D432C.png
    810.9 KB · Προβολές: 63
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα