Μελλοντική μεταμόσχευση:

vlafo

Well-Known Member
Έχω τον αδελφό μου ο οποίος ζήλεψε και θέλει να κάνει και αυτός. Άρχισε να μου λέει τα ίδια με σένα. Ηλικία, λίγο μαλλάκι κλπ, κλπ.

Λοιπόν αυτά τα πράγματα είτε τα κάνεις σωστά είτε δεν τα κάνεις καθόλου. Αν φυσικά δεν υπάρχει το budget αρχίζεις και κοιτάς εναλλακτικές ξέροντας όμως και τα ρίσκα που παίρνεις. Αν όμως υπάρχει και είναι θέμα συνειδητοποίησης, όπως και στην περίπτωση του αδελφού μου, μην κοιτάς κάτι άλλο.

Το στραβά δεν έχει σχέση με τις προσδοκίες αλλά με τις δυνατότητες κάθε κλινικης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
CVIAL ήθελα να σε ρωτήσω το εξής:βλέπω μια δυσκολία εκτίμησης από πλευράς Erdo.
Kαι το λέω αυτό γιατί υπάρχει ένα back and forth μέσω e-mail παρόλο που του έστειλα πάνω από 20 φωτό για δεύτερη φορά.
Την πρώτη μέσω του site που έγινε και η αρχική προσσέγγιση και ήταν όλες πεντακάθαρες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Παραθέτω την επίσημη απάντηση του Erdo για το πόσα g χρειάζομαι.
Πραγματικά αισθάνομαι ότι είμαι φαλακρός με την εκτίμηση του.Η ανάλυση του στηρίζεται ότι χρειάζεται παντού δηλ
hairline-midscalp-vertex,που δεν διαφωνώ αλλά hairline έχει κάνει λάθος προσέγγιση.Την έχει κατεβάσει πολύ χαμηλά ακόμα και πιο κάτω από εκεί που ήταν οι φύτρες μου,για αυτό τραβάει τόσα πολλά.Δεν ξέρω πόσα αλλά κατ εκτίμηση 2.000 τουλάχιστον είναι οπωσδήποτε. Δύο συνεδρίες και 4 μέρες Κωνσταντινούπολη.Όλα μπίζνα.
Περιμένω ανάλυση.
 

Συνημμένα

  • image_1518169022_16.jpg
    image_1518169022_16.jpg
    293.3 KB · Προβολές: 73

vlafo

Well-Known Member
Τελικά CVIAL είχες απόλυτα δίκιο με ότι είχες πει.
Το ερώτημα μου που ξέρεις και επειδή έχω διαβάσει ότι είναι δύσκολος στην προσέγγιση σαν γιατρός,είναι ελαστικός ή όχι;
Κάνει αυτό που θέλει αυτός η αυτό που θα του πω εγώ;
 

paulo

Active Member
Αν σε ενδιαφέρει πραγματικά γνώμη μου ειναι να πας απο κοντά να σε δει , ειναι ελαστικός και δεν ειναι απόλυτος σε αυτο που λεει
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνώ απλά διαπιστώνω και ορισμένα πράγματα.
Είναι κορυφαίος στη δουλειά του,θα σου φέρει εκπληκτικό αποτέλεσμα (θα το δεις σύντομα) αλλά από ότι φαίνεται είναι και καλός businessman.Kαι αυτό το λέω γιατί ο τύπος πάει να μου χτίσει το μέτωπο.Καμία λογική δεν έχει αυτό.Και του έστειλα άπειρες φωτό τη στιγμή που η χερλάιν μου είναι ξεκάθαρα οριοθετημένη και εγώ θα την κατέβαζα ελάχιστα.
 

paulo

Active Member
Είχα δει και έναν που του έβαλε 2800grafts ήταν μαζί μου στο ξενοδοχείο,αλλά οι περισσότεροι ήταν 3500grafts και πάνω
 

vlafo

Well-Known Member
Αρίστος businessman


Sent from my iPhone using Tapatalk
Well done λοιπόν.Η υπεραξία πληρώνεται προφανώς.Εκείνο όμως που δεν καταλαβαίνω είναι κάποιες αντιφάσεις που έχει.
Μελέτησα όλη την ιστοσελίδα του και είδα ότι τοποθετεί και από 1900g και πάνω;Aρα;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άρα αυτό που σου είπα. Αν τον καταφέρεις και σου βάλει μόνο 2000g με 2.5€/g θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.
 

vlafo

Well-Known Member
Είχα δει και έναν που του έβαλε 2800grafts ήταν μαζί μου στο ξενοδοχείο,αλλά οι περισσότεροι ήταν 3500grafts και πάνω
Εντάξει είναι η πολιτική του αυτή φαίνεται ξεκάθαρα για αυτό άλλωστε έχει και αυτά τα αποτελέσματα πέρα απο κορυφαίος γιατρός.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Cvial εαν παει και του ζητησει μονο μπροστινες ζωνες και το κραουν αργοτερα πχ γιατι να μην τον αναλαβει?
 

paulo

Active Member
Πάνε από εκεί και πες του εγώ θέλω αυτό να κάνω ,έτσι απλά .
Τα εισιτήρια είναι 100-150 € με αεροπλάνο και αν τα συμφωνήσετε καλός αλλιώς κοιτάς άλλου .
 

vlafo

Well-Known Member
Άρα αυτό που σου είπα. Αν τον καταφέρεις και σου βάλει μόνο 2000g με 2.5€/g θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.
Συμφωνώ 100% εκεί είμαι και όπως βλέπεις δεν έχω κανένα πρόβλημα να πάω εκεί αντί για εδώ που σου έλεγα με τέτοια ποιότητα δουλειάς.Πόσα θεωρείς ότι έφαγε στο χτίσιμο της χερλάιν;2000-2500g;Eγώ κατ εκτίμηση πιστεύω 2.500g.
Γιατί να μην τον πείσω.Δεν υπάρχει περίπτωση.Κατ αρχήν δεν έπρεπε να στηριχτεί σε αυτή τη φωτό.Έπρεπε να τις δει αν δεν τις είδε όλες και να χαράξει άλλο πλάνο.Είναι κατά παρέκλισση πολύ χονδρό κατ εμέ.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάνε από εκεί και πες του εγώ θέλω αυτό να κάνω ,έτσι απλά .
Τα εισιτήρια είναι 100-150 € με αεροπλάνο και αν τα συμφωνήσετε καλός αλλιώς κοιτάς άλλου .
Προφανώς έτσι θα κινηθώ απλά μου προξένησε εντύπωση.Ραντεβού φαντάζομαι από τηλέφωνο κλείνω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κοίτα, θα του πει να σου κατεβάσω λίγο την hairline, λίγο τα temples, λίγο την πυκνότητα, με τον ένα τρόπο ή τον άλλο θα σε φέρει σε εκείνο το νούμερο. Τώρα αν επιμένεις, κλπ, κλπ δεν ξέρω. Πάντως γενικά είναι πολύ καλός διαπραγματευτής και σε πάει εκεί που θέλει αυτός.
 

vlafo

Well-Known Member
Cvial εαν παει και του ζητησει μονο μπροστινες ζωνες και το κραουν αργοτερα πχ γιατι να μην τον αναλαβει?
Κοίτα, θα του πει να σου κατεβάσω λίγο την hairline, λίγο τα temples, λίγο την πυκνότητα, με τον ένα τρόπο ή τον άλλο θα σε φέρει σε εκείνο το νούμερο. Τώρα αν επιμένεις, κλπ, κλπ δεν ξέρω. Πάντως γενικά είναι πολύ καλός διαπραγματευτής και σε πάει εκεί που θέλει αυτός.
Φαντάζομαι πως είναι.
Το ενδιαφέρον που θα έχει απο ποιά πλευρά το τονίζεις;Από άποψη λίγων μοσχευμάτων (2000g)και καταμερισμού τους;
Aφού παρόμοιες δουλειές στο site του με ανάλογες περιπτώσεις έχει.
 

PROF

Active Member
Παιδιά το έχω ξαναγράψει, αλλά δεν έγινα καθόλου κατανοητός. Ένας πολύ σημαντικός λόγος που προσωπικά επέλεξα HLC και Dr Kaan ήταν το γεγονός ότι είχα δει πάρα πολλά αποτέλεσματά τους όπου έχτιζαν άριστες Hairline με 50grafts/cm2.

Τι σημαίνει αυτό;
1. Πραγματικά επιτυχημένες επεμβάσεις, διότι το να σου χτίσω μια Hairline με 70grafts/cm2 και τα 50 να φυτρώσουν άριστος θα δείχνεις, επομένως δε μπορώ να κρίνω πραγματικά εάν σε αυτή την περίπτωση έχω μια επιτυχημένη επέμβαση διότι μπορεί ενδεχομένως να έχω χαμηλό αναλογικά ποσοστό φύτρωσης και όμως να δείχνω σούπερ.
2. Ακόμη και NW3 να είναι κάποιος ποτέ δεν ξέρει πως θα εξελιχθεί η AΓΑ, επομένως γιατί να χαραμίσω υπερπολύτιμα grafts, όταν μπορώ με λιγότερα grafts να πάρω το ίδιο αποτέλεσμα;
3. Γιατί στην τελική να πληρώσω πολύ παραπάνω, αφού θα χρεωθώ την ίδια τιμή μονάδος/grafts, αλλά πολύ περισσότερα grafts;
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το ενδιαφέρον που θα έχει απο ποιά πλευρά το τονίζεις;Από άποψη λίγων μοσχευμάτων (2000g)και καταμερισμού τους;
Aφού παρόμοιες δουλειές στο site του με ανάλογες περιπτώσεις έχει.

Άσε το site. Την πραγματικότητα κοίτα.
 

Stripar

Established Member
@vlafo
Οι δουλειές που περιγράφεις ήταν στις αρχές του, πριν πολλά χρόνια.
Πλέον δύσκολα να κάνει κάτω από 3000-3500g εκτός και αν δεν τα χρειάζεσαι ή μπορείς να τον πείσεις γι αυτό.

Πάντως όπως είπε και ο Paulo , είναι αρκετά συζητήσιμος και ανοικτός.

Προσωπικα έχω δεί διαφορά στην στάση του τελευταίως από ότι πριν 5 χρόνια που είχα πρωτοπάει.
 
Μπλουζα