Μελλοντική μεταμόσχευση:

vlafo

Well-Known Member
Γιατί αυτό που βλέπω τελικά αν δεν φύγω εξωτερικό είναι αδιέξοδο γιατί προτιμώ να μην κάνω τίποτα που ούτε αυτό μου αρέσει να μένω απαθής αλλά πολύ περισσότερο να κάνω κάτι και να φρικάρω μετά γιατί σε αυτό το θέμα είμαι πολύ λεπτ0λόγος και υποχόνδριος.
Δηλαδή μετά από 27 χρόνια που το παρακολουθώ το θέμα από το 1990 ξαφνικά δεν μπορώ να κάνω τίποτα.
Ελλάδα πάντοτε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το crown σου είναι δύσκολο εγώ στην θέση σου δεν θα το ακουμπάγα στην Ελλάδα. Ίσως για DHI με προσοχή και λίγα graft για Β. με τίποτα.

Πρέπει να καταλάβεις ότι η φυσικότητα δεν είναι αποκομμένη από την πυκνότητα, σε κάποιες περιοχές με υψηλές πυκνότητες πρέπει να τις «ματσαρεις» με τα μμ, αλλίως δεν θα δέσει καλά. Αν οπωσδήποτε θες να την κάνεις εδώ, συζήτα για 2500g τουλάχιστον κάτω από αυτό το νούμερο θα απογοητευτείς. Εννοείται ότι και το σωστό είναι να μπουν στα μαμά.

Τώρα είδα ότι γράφεις ότι είσαι πολύ λεπτολόγος και υποχόνδριος. Αυτά τα χαρακτηριστικά σε κάνουν μάλλον ακατάλληλο για μμ χωρίς budget. Συγνώμη που το λέω αλλά αυτό πιστεύω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Το crown σου είναι δύσκολο εγώ στην θέση σου δεν θα το ακουμπάνε στην Ελλάδα. Ίσως για DHI με προσοχή και λίγα graft για Β. με τίποτα.

Πρέπει να καταλάβεις ότι η φυσικότητα δεν είναι αποκομμένη από την πυκνότητα, σε κάποιες περιοχές με υψηλές πυκνότητες πρέπει να τις «ματσαρεις» με τα μμ, αλλίως δεν θα δέσει καλά. Αν οπωσδήποτε θες να την κάνεις εδώ, συζήτα για 2500g τουλάχιστον κάτω από αυτό το νούμερο θα απογοητευτείς. Εννοείται ότι και το σωστό είναι να μπουν στα μαμά.

Τώρα είδα ότι γράφεις ότι είσαι πολύ λεπτολόγος και υποχόνδριος. Αυτά τα χαρακτηριστικά σε κάνουν μάλλον ακατάλληλο για μμ χωρίς budget. Συγνώμη που το λέω αλλά αυτό πιστεύω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ήθελα σε πρώτη φάση μόνο crown και η πρόταση ήταν από dhi για 300 grafts για να υπάρχει μια αξιοπρεπή όπως είπες κάλυψη και να αποκλείσουμε shock loss.Παραπανω θα ήταν ρίσκο αν και θα το ήθελα.Το ιδανικό όπως μου είπανε θα ήταν όπως προανέφερες 500-750grafts.
Δεύτερον:Σύμφωνοι φυσικότητα-πυκνότητα πάνε μαζί αλλά δεν έχει να κάνει με το bdg αλλά μου είναι δύσκολο να πάω έξω λόγω πολλών θεμάτων αν και είμαι συνέχεια έξω για λόγους επαγγελματικούς.Ειρωνια το ξέρω.
Δεν υπαρχει συγνώμη για αυτό σε ρωτάω γιατί σου έχω εμπιστοσύνη και πιστεύω καταλαβαίνεις απόλυτα τι ακριβώς θέλω.Οπως και ο stripar το είπε ευθαρσώς.
Πως θα ξεκίναγες προσωπικά Ελλάδα;Το πλάνο σου θα συμβάδιζε με αυτό που λέω;Προσωπικά πάντα.
 

vlafo

Well-Known Member
Αφού το ιδανικό είναι 500-750 και δεν γίνεται με 300 θα το κλείσω όπως προανέφερες αξιοπρεπώς η δεν αξίζει;Η αν μου πεις ότι γίνεται τότε αλλάζει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Στο ξαναείπα είναι θέμα perception. Άλλοι βλέπουν το ποτήρι μισοάδειο άλλοι μισογεμάτο. Εσύ ανήκεις στους πρώτους.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlafo

Well-Known Member
Στο ξαναείπα είναι θέμα perception. Άλλοι βλέπουν το ποτήρι μισοάδειο άλλοι μισογεμάτο. Εσύ ανήκεις στους πρώτους.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Όχι το βλέπω αποκλειστικά ρεαλιστικά και κατά ποσό είναι εφικτό.Ειναι;Νούμερα είναι που αν τα δεις ψυχρά προσπαθείς να τα προσομοιώσεις πάνω σου.Αυτο προσπαθώ να κάνω και εγώ και δεν μπορώ να βρω άκρη.
 

vlafo

Well-Known Member
Μου είπες για το crown ίσως dhi με λίγα graft.Αυτο προσπαθώ να αποκωδικοποιήσω δηλαδή ποσά;
Όσα ανέφερες;Μπορούν ;Αυτό ρωτάω.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Να μπουν χωρίς πρόβλημα από την DHI? Να είναι αξιοπρεπές το αποτέλεσμα? Με 300g (αν είναι και πολλά πολυτριχα) θα βελτιωθεί αισθητά το αποτέλεσμα (αν δεν υπάρξει καθόλου σοκλος), τέλειο δεν θα είναι. Για το αν μπορεί ή οχί να τα βάλει η DHI με ασφάλεια δεν ξέρω και δεν παίρνω θέση. Αν σου είπαν ναι έχουν και την ευθύνη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlafo

Well-Known Member
Άρα δεν συμφωνείς και δεν το βλέπεις και εφικτό.Αυτο είναι που με προβληματίζει και προφανώς δεν θα είναι τέλειο το αποτέλεσμα.Αυτοι δεν συμφωνούμε να βάλω μόνο crown είναι κάθετοι μόνο σε συνδυασμό όπως είπες και με τα υπόλοιπα.Αλλα τα γνωστά 1500grafts συνολικά άντε άμα τους πιέσω 2000 τα οποία δεν θα με ικανοποιήσουν τελικά.Διορθωσε με αν κάνω η κατάλαβα κάτι λάθος.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με αυτά τα graft μην κάνεις τίποτα. Στα νούμερα που σου είπα είσαι, ούτε Graft παρακάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

vlafo

Well-Known Member
Με αυτά τα graft μην κάνεις τίποτα. Στα νούμερα που σου είπα είσαι, ούτε Graft παρακάτω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν θα διαφωνήσω πουθενά αλλά καταλήγοντας επανέρχομαι πάλι στην αρχική μου τοποθέτηση ότι δηλαδή είναι αδιέξοδο.Η πάω εξωτερικό που το βλέπω δύσκολο η καταλήγω εδώ με τα σωστά νούμερα που είπαμε αλλά από ότι καταλαβαίνω αυτό πρέπει να γίνει σε δυο συνεδρίες και με πολύ μεγάλη προσοχή στο crown που είναι ευαίσθητο.Σωστα;
Κόστος;
 

vlafo

Well-Known Member
Οκ κατανοητό και απόλυτα αποδεκτό.Αναμενομενο ήθελα εκεί να επικύρωσω αυτά που ήδη ήξερα:
Οτιδήποτε λιγότερο πάντως θα είναι απογοητευτικό έτσι;
 

vlafo

Well-Known Member
Σε ξαναρώτησα πάλι λόγω ενδοιασμού από άποψη ηλικίας όποτε ίσως και κάτι λιγότερο είναι και αποδεκτό.Οχι απαραίτητα κακό αλλά άμα είναι απογοητευτικό άστο.Κριμα.
Πάντως όπως και να έχει cvial σε ευχαριστώ πολύ είσαι γνωστής και ήταν πολύ ευχάριστη και κατατοπιστική η συζήτηση μας.
Πιθανότατα να σε ξανάχρειαστώ στο άμεσο μέλλον .
 

sven

Active Member
Αν είναι να κάνεις κάτι κάνετο σωστά. Πήρες τις καλύτερες συμβουλές από έναν πολύ έμπειρο σε αυτά τα θέματα. Ότι άλλο σου πούνε εδώ οι κλινικές είναι τι συμφέρει /βολεύει αυτούς.

Για έξω όσο και δύσκολο ακούγεται, ξανασκέψου το.
 
Μπλουζα