Λοσιον frezyderm κατα της τριχοπτωσης

aetos

Member
Οπως εγραψα και σε αλλο θεμα...εχω της εξης απορια....χρησιμοποιω την λοσιον της frezyderm εδω και δυο μηνες περιπου μαζι με το σαμπουαν της...τον τελευταιο μηνα χρησιμοποιω δαφνελαιο...χρηση καθε δυο μερες...εχω δει αισθητα αποτελεσματα και δεν ξερω που οφειλεται...μου φαινεται δυσκολο να προλαβε να δρασει το δαφνελαιο...χρησιμοποιει καποιος αλλος αυτην την λοσιον...κυκλοφορει εδω και τρια χρονια...αποτι ειδα τα συστατικα της μου φανηκε φυτικη...δεν ξερω κιολας μιας και ειμαι ασχετος...εχω δει επανεκφυση σε σημεια..μαυρισμα και παχυνση της τριχας.... Η λοσιον λεγεται hair force extra...ααααα για να μην το ξεχασω...καλη πρωτοχρονια......
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

istorias

Chalandri
Καλή χρονιά φίλε aetos!

Να σε ρωτήσω, πέρα από δαφνέλαιο και τη λοσιόν της frezyderm χρησιμοποιείς και τίποτα άλλο;
 

aetos

Member
Καλή χρονιά φίλε aetos!

Να σε ρωτήσω, πέρα από δαφνέλαιο και τη λοσιόν της frezyderm χρησιμοποιείς και τίποτα άλλο;

Καλησπερα φίλε...οχι δεν χρησιμοποιώ κατι άλλο...μονο αυτά τα δύο...το δαφνελαιο καθε δευτερη μέρα και την λοσιόν καθε μέρα απο μια φορά...
 

istorias

Chalandri
Περίεργο! Και σε εμένα ο δερματολόγος μου μου έγραψε τη hairforce extra μαζί με elocon (κορτιζόνη) καθώς είπε ότι είμαι σε πολύ πολύ αρχικά στάδια για να χρησιμοποιήσω μινοξιδίλη. Δεν έχω πάρει ακόμα τη lotion γιατί πίστευα ότι δεν θα έκανε τίποτα, αλλά τώρα μετά από τη δικιά σου μαρτυρία θα το ξανασκεφτώ. Πάντως, δαφνέλαιο χρησιμοποιώ και εγώ κάθε δύο μέρες και δεν ξέρω εάν κάνει δουλειά, αλλά μπορώ να πω με σιγουριά ότι δίνει καλή λάμψη και όγκο μετά το λούσιμο. Φίλε aetos μακάρι να δουλεύει η lotion σε εσένα! Κράτα μας ενήμερους!
 

aetos

Member
καλησπερα φιλε ιστοριας...εχω ελλατωσει την χρηση της αλοιφης σε μια φορα καθε δευτερη μερα...με το που ελλατωσα την χρηση εχασα λιγο εδαφος(καποιες τριχες στην hairline)αρα κατι κανει...κατα τα αλλα χρησιμοποιω δαφνελαιο τρεις με τεσσερις φορες την εβδομαδα...η παχυνση και το μαυρισμα της τριχας παραμενει...σε γενικες γραμμες ευχαριστημενος αλλα μην νομιζεις οτι κανει και θαυματα...
 

istorias

Chalandri
Μπορεί να είναι και η εποχική που επηρέασε την hairline σου. Αν είναι αυτό θα επανέλθεις ;) Θα το αρχίσω και εγώ για να δω τί γίνεται, μιας και που μου το είχε προτείνει ο δερματολόγος.
Καλή συνέχεια φίλε!
 
Μπλουζα