Κρυολιπόλυση

FreeThinker

Well-Known Member
Γειά σας φίλοι μου. Πρόσφατα πήγα για ένα δωρεάν δοκιμαστικό κρυολιπόλυσης (είναι μια μέθοδος για τοπικό αδυνάτισμα κυρίως στην περιοχή της κοιλιάς όπου το λίπος φεύγει πιο δύσκολα) σε αισθητική κλινική στο Σύνταγμα. Το κόστος για φοιτητές ειναι 300 ευρω για ένα πακέτο 6 συνεδριών σε βάθος εξαμήνου περίπου (για μη φοιτητές και συνταξιούχους λένε οτι ειναι 900 ευρω αν και σιγουρα θα είναι λιγότερο γιατό ολο έχουν κάτι εκπτωτικά πακέτα). Είναι κάπως περίεργη μέθοδος, ουσιαστικά ψύχουν τα σημεία με συσσωρευμένο πάχος. Προφανώς βέβαια δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει αποτελέσματα μ ένα δοκιμαστικό 15 λεπτών όταν η κανονική διαρκεια είναι 45 λεπτά η συνεδρία. Eπιπλέον αυτή τη στιγμή δε μου βρίσκονται άμεσα το λεφτά οπότε ήθελα να το σκεφτώ πρώτα. Γνωρίζει κάποιος αν η μέθοδος είναι αποτελεσματική ή τζάμπα λεφτά? Παρακαλώ μην πείτε καλύτερα να πάω γυμναστήριο, το γνώριζω αλλα δε μου βρίσκεται χρόνος μέσα στη χρονιά για να είμαι συστηματικός και το λίπος που έχω στην κοιλιά το έχω χρόνια και είναι πολύ δύσκολο να φύγει με άσκηση γιατί είμαι ήδη αδύνατος συνολικά. Θα ήθελα όποιος γνωρίζει κάτι να πει τη γνώμη του για τη συγκεκριμένη μέθοδο. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

thatcher

Active Member
Αν πηγες στη γνωστή κλινική που πολυδιαφημιζεται στα βοθροκαναλα της TV μην ξαναπας. Φαίνεται μεγάλη απατη. Χωρις γυμναστική και έλεγχο διατροφης μη περιμένεις θαύματα, δυστυχώς. Μη κυνηγας Χίμαιρες. Σε αδαεις πονταρουν. Υπάρχουν ασκήσεις που μπορείς να κανεις και σπίτι από ότι γνωρίζω
 
Μπλουζα