Κρίνοντας τις θεραπείες

VAGABONDO

New Member
Απ: Κρίνοντας τις θεραπείες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....
Ευχαριστω όλα τα παιδιά εδώ για αυτη τη προσπαθεια ενημερωσης ..
Συγκαταλεγομαι κ εγω στους αρχαριους κ στους αδαης.....
Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη αν καποιες ερωτησεις που θα κανω εχουν ισως ηδη απαντηθει η απλα σας φαινονται...'''χαζες''//

Ονομάζομαι Αλέξανδρος.
ειμαι 35 κ ξαφνικα αρχισα να κανω μια μικρη αλλα συστηματικα αυξανομενη αραιωση εμπροσθεν..[ ακριβως στη μεση.σα να χωριζω τα μαλλια μου με χωριστρα στη μεση......κ μια λιγοτερη αραιωση αλλα κ αυτη αυξανόμενη [ αν κρινω απο τον αδερφο μου 41 που θυμαμαι πως ακουλουθω τη δικη του εξελιξη...]
Εβαλα ως Κατηγορία την 3v...
Ζω Μιλάνο..... 19 χρόνια τωρα κ μάλλον καταλήγω στη Μεταμόσχευση...[ γιατι οπως ειπα εχω την ιδια ιστορια με τον Αδερφο μου...ακολουθω με μαθηματικη ακριβεια τα βηματα του[...δυστυχως...]
Θα ήθελα όμως να προσπαθησω πρωτα με τα φαρμακα που εδω αναφερονται..
http://www.hairlossgr.com/guides/men/step3
Εδω αναφέρονται θεραπείες [ οι 5 προτεινόμενες]...
Ρωτάω ως αρχάριος κ αδαής..Τι εννοεί ο '' ποιητής???'''
Οτι πρεπει να γινει συνδυασμος αυτων των 5 προτεινώμενων φαρμάκων ή απλά φτάνει να χρησιμοποιήσω ένα από αυτά../?
μετα τιμης
Αλέξανδρος
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Κρίνοντας τις θεραπείες

χρειαζονται δυο απο αυτα,dht blocker και Growth Stimulant ;)
 

chris8281

New Member
Απ: Κρίνοντας τις θεραπείες

Γεια σας παιδια.Πολλα μπρ'αβο για το φορουμ.
Στα 27 μου (τωρα ε'ιμαι 30) ειχα προβλημα αραιωσης.
Ενα φιλαρακι μου ειπε για το regaine και το πηρα εχοντας φοβερα αποτελεσματα.
Γεμισα τελειως αλλα μετα απο ενα χρονο μου ειπαν οτι δεν κανει η συνεχομενη χρηση και αφου ειχα
ερθει σε πολυ καλο επιπεδο το σταματησα.Τωρα στα 30 επανηλθε αραιωση και αρχισα regain και παλι για καποιους μηνες αλλα δεν ειδα αποτελεσματα.
Πιο ψαγμενος και βρισκοντας το φορουμ σας εδω και ενα μηνα ξεκινησα κλασικο big 3 αφου καταλαβα οτι χρειαζεται dht blocker μαζι με regain.
Η απορια μου ειναι πωσ ειχε δουλεψει το regaine χωρις dht blocker(propecia).
Επίσης θεωρειται οτι πρεπει να προσθεσω κατι στην big 3.
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Κρίνοντας τις θεραπείες

chris8281 είπε:
Γεια σας παιδια.Πολλα μπρ'αβο για το φορουμ.
Στα 27 μου (τωρα ε'ιμαι 30) ειχα προβλημα αραιωσης.
Ενα φιλαρακι μου ειπε για το regaine και το πηρα εχοντας φοβερα αποτελεσματα.
Γεμισα τελειως αλλα μετα απο ενα χρονο μου ειπαν οτι δεν κανει η συνεχομενη χρηση και αφου ειχα
ερθει σε πολυ καλο επιπεδο το σταματησα.Τωρα στα 30 επανηλθε αραιωση και αρχισα regain και παλι για καποιους μηνες αλλα δεν ειδα αποτελεσματα.
Πιο ψαγμενος και βρισκοντας το φορουμ σας εδω και ενα μηνα ξεκινησα κλασικο big 3 αφου καταλαβα οτι χρειαζεται dht blocker μαζι με regain.
Η απορια μου ειναι πωσ ειχε δουλεψει το regaine χωρις dht blocker(propecia).
Επίσης θεωρειται οτι πρεπει να προσθεσω κατι στην big 3.

καλως ηρθες
Μην προσθεσεις τιποτα στην big 3....τωρα θα δεις αποτελεσματα....και μονο του δουλευει το regaine αν δεν εχεις επιθετικη τριχοπτωση και εσυ προφανως δεν εχεις
ο συνδυασμος regaine και propecia ειναι σιγουρα πιο αποτελεσματικος.....δωστου χρονο....σε κανα χρονο θα γεμισεις παλι
 

plusone

New Member
Καλησπέρα σε όλους,
παρακολουθώ τις συζητήσεις στο φόρουμ απο το καλοκαίρι του 2016. Τότε 32 ετών ξεκίνησα να χρησιμοποιώ regain 5% κατόπιν επίσκεψης σε δερματολόγο και ενω είχα δει πως είναι δραστικό μέσα απο τις συζητήσεις εδω. Όμως ένω πέρασα κανονικά απο το στάδιο του sheddinhg και έπειτα άρχισαν να βγαίνουν ξανά μαλλιά και καλύφθηκαν οι ρίζες με σκούρο χνούδι που και αυτό βοηθούσε στο να μην φαίνονται αραια τα μαλλιά (αλλα ποτέ δεν έγινε κανονική τρίχα) μετά απο ένα χρόνο, σχεδόν ακριβώς, άρχισε η τριχόπτωση. Με δύο περιόδους όπου έχανα καθημερινά τρίχες οι οποίες δεν ξανά βγήκαν. Συνήθισε ο οργανισμός μου το regain τόσο άμεσα; έχω διαβάσει για χρήστες οι οποίοι το χρησιμοποιούν 11 -17 χρόνια και έχουν αποτρέψει την τριχόπτωση. Κάνω εγώ κάτι λάθος;
 

aeratos28

Just aeratos
Καλησπέρα φίλε,δεν νομίζω κανεις να χρησιμοποιεί μινοξιδιλη 11-17 χρόνια και να έχει αποτρέψει την τριχόπτωση..αν ήταν έτσι απλά θα χρησιμοποιούσαμε όλοι μόνο αυτό και δεν θα χάναμε τρίχα..αυτό που συμβαίνει σε εσένα συμβαίνει σε όλους..για αυτό και μπαίνουν και άλλα όπλα όπως φιναστεριδη κτλ ..σκέτη μινοξιδιλη δεν κάνει σχεδόν τπτ.
 

plusone

New Member
Καλησπέρα φίλε,δεν νομίζω κανεις να χρησιμοποιεί μινοξιδιλη 11-17 χρόνια και να έχει αποτρέψει την τριχόπτωση..αν ήταν έτσι απλά θα χρησιμοποιούσαμε όλοι μόνο αυτό και δεν θα χάναμε τρίχα..αυτό που συμβαίνει σε εσένα συμβαίνει σε όλους..για αυτό και μπαίνουν και άλλα όπλα όπως φιναστεριδη κτλ ..σκέτη μινοξιδιλη δεν κάνει σχεδόν τπτ.
Και η τόσο καλή ανταπόκριση στην αρχή; μήπως θέλει διακοπή για κάποιο διάστημα ή κάτι άλλο ή απλά ως εκεί ήταν;
 

aeratos28

Just aeratos
Τόσο καλή ανταπόκριση μόνο στην αρχή γίνεται..δεν διαρκεί για πάντα.ειδικα κιόλας όταν είναι μόνη της η μινοξιδιλη..μόνο συνδιασμός με φιναστεριδη μπορεί να έχει μακροχρόνια αποτελέσματα..και αυτό λόγο φιναστεριδης κατά 80-90%..η μινοξιδιλη φίλε κάνει ένα μπουσταρισμα ειδικά στο πρώτο εξάμηνο.μετα ξεφουσκώνει.
Και η τόσο καλή ανταπόκριση στην αρχή; μήπως θέλει διακοπή για κάποιο διάστημα ή κάτι άλλο ή απλά ως εκεί ήταν;
 

plusone

New Member
Και αν την κόψω τώρα δεν πρόκειται να χάσω τπτ ουσιαστικά, αφού έπαψε να είναι δραστική. Σωστά;
 

koumparos

Well-Known Member
Εαν δεν κανεις αλλη θεραπεια,δηλαδη να παιρνεις φινα μην την κοψεις διοτι δεν υπαρχει κατι αλλο να φρεναρεις την τριχοπτωση.
 

plusone

New Member
Εαν δεν κανεις αλλη θεραπεια,δηλαδη να παιρνεις φινα μην την κοψεις διοτι δεν υπαρχει κατι αλλο να φρεναρεις την τριχοπτωση.
Όχι δεν παίρνω κάτι άλλο πέρα απο βιταμίνες με saw palmetto που μου είπαν πως είναι σαν φυτικό dht blocker. Εγω τώρα με το regain τι ακριβώς κάνω; απλά επιβραδύνω τον ρυθμό της τριχόπτωσης στην καλύτερη περίπτωση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Aκριβως.Πεταμενα λεφτα το saw palmetto.H θα δοκιμασεις φινα η συνεχισε την μινοξ και οσο κρατησει η δραση της.
 

plusone

New Member
Θα δοκίμαζα αλλα η αγωγή δια στόματος και εφ όρου ζωής με προβληματίζει. Θα φτιάξω τα μαλλιά και θα χάσω άλλα πράγματα.
 

petros 82

New Member
Καλησπέρα δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό μέρος τού φόρουμ για να ζητήσω μία βοήθεια κ να κάνω κάποια ερωτήματα. Λοιπον 1 φορά την εβδομάδα λουζομαι με φανγκοραλ, τις υπόλοιπες με σαμπουάν ρεβιβοτζεν , πρωί κ βράδυ βάζω το σπρέι ρεβιβοτζεν κ μετά από 3 ώρες περίπου βάζω κ μινοξιδιλι ,προσκαρ την κλασική δόση που παίρνουν όλοι, τα χρησιμοποιήω σωστά? Έχετε να μού προτείνετε κάτι άλλο? Θα έχω επανεκφυση με αυτή τη θεραπεία? Είμαι Norwood 4προς 5
 
Μπλουζα