Κλινικές out of the box

nikosssss

Active Member
Μου έχει δημιουργηθεί μια σχετική απορία τελευταία που άρχισα να ξαναδιαβάζω το forum, και αυτή έχει να κάνει σχετικά με τις κλινικές που επιλέγονται απο τα μέλη, και κυρίως του εξωτερικού. Παρακολουθώντας κάποια βίντεο στο YouTube, είδα οτι υπάρχουν πολλές και αξιόλογες κλινικές στο εξωτερικό (HLC, FUE expert) και άλλες που δεν θυμάμαι τώρα, αλλά παρόλα αυτά τα ονόματα που βλέπει κανείς εδώ, είναι μόνο Lorenzo και Erdogan. (Αλήθεια κάτι Hasson, Rahal τι απογίνανε?)
Χωρίς να θέλω να υποκινήσω διαμάχες, υπάρχει κάποιος λόγος που γίνεται αυτό? Παραδέχομαι οτι τα αποτελέσματα του Erdogan τουλάχιστον που έχω παρακολουθήσει τελευταία, κατακτούν επάξια τον τίτλο, αλλά υπάρχει κάποιο κίνητρο που επιλέγεται αυτός κυρίως απο κλινικές εξωτερικού? Έχει να κάνει με το γεγονός οτι πολλά παιδιά έχουν πάει εκεί και ουσιαστικά έχουμε έμπρακτα αποτελέσματα τελειότητας της δουλειάς του χωρίς αμφιβολίες?
Επειδή σίγουρα θα μπω και εγώ κάποια στιγμή στην διαδικασία ανεύρεσης κλινικής, και επειδή δεν ξέρω τελικά αν εμπιστεύομαι κάποιον απο Ελλάδα, αξίζει να ψάξω σε κάποια άλλη ξένη κλινική ή να πάω κατευθείαν σε μια εκ των δυο αναφερόμενων παραπάνω?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Συνήθως πολλοί το βλέπουν βουνό να ταξιδέψουν κάπου στο εξωτερικό με αεροπλάνο διότι ανεβαίνει και το κόστος συν του οτι να μην μπορούν να μιλήσουν καλά αγγλικά συν ακριβότερες κλινικές κτλ κτλ. και γιαυτό δεν βλέπουμε κάτι άλλο πέρα από Τουρκιά,Ελλάδα,Κύπρο.
Εδω εμείς από Κύπρο αναλαμβάνουμε όλα τα έξοδα αεροπορικού,διαμονής,ταξί ,μιλάνε Ελληνικά και πάλι σκέφτονται την 1:30 ώρα πτήσης.
 

nikosssss

Active Member
John Ελλάδα, Κύπρο να το καταλάβω. Αλλά Τουρκία και εκεί αγγλικά δεν μιλάνε? Επίσης οι δυο ώρες παραπάνω για κάποια χώρα της Ευρώπης που θα μπορούσε να σου δώσει καλύτερα αποτελέσματα δε νομίζω να είναι πρόβλημα. Άλλοι πετάνε πόσες ώρες σε ξένες κλινικές για ένα 15λεπτο consultation και πίσω.
Και για να το ξεκαθαρίσω και πάλι, είναι απλή απορία. Απλώς ψάχνω να βρω ουσιαστικά οφέλη των γειτόνων έναντι άλλων Ευρωπαικών.
 

Stratos

Well-Known Member
Πήγαινε εξωτερικό φίλε, δεν σου λέω που για να μην θεωρηθεί διαφήμιση αλλά θεωρώ απο αυτα που έχω διαβάσει και δει ότι η Ελλάδα είναι πολύ πίσω ακόμα. Άσε που είναι και πανάκριβοι εδώ χωρίς ιδιαίτερο αποτέλεσμα..
 

Alex12345

New Member
Γειά σε όλους! Γράφω πρώτη φορά γιατί έπεσε στο μάτι μου μία κλινική με πολύ καλές κριτικές εδώ στο Λονδίνο που μένω! Το όνομα της The Belgravia Centre.... Δεν έχω ρωτήσει καν τιμές αν και είμαι σίγουρος ότι ξεπερνάει κατά πολύ την φάση Ελλάδας και Τουρκίας! Υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να έχει γνώμη για το συγκεκριμένο "μαγαζί" ;
 

nikosssss

Active Member
Πάντως και εγώ που έψαξα παίζει πολύ υψηλο budget για Ευρώπη και μάλλον αυτός είναι ο λόγος που προτιμάτε Τουρκία. Γιατί βγάζει πολύ καλά αποτελέσματα με μικρές αποκλίσεις στις τιμές απο Ελλάδα. Και μαζί με την τεχνική κατάρτιση, επαγγελματισμό και την εκτίμηση που δείχνουν προς τους πελάτες είναι μια καλή επιλογη.
Και να ξέρεις οτι και αυτά τα αποτελέσματα τύπου FUExpert είναι με μπουστάρισμα Φίνας και Μίνοξ. Βέβαια εκεί μιλάμε για την απόλυτη βούρτσα που δεν περνάει ούτε νερό απο μέσα. Αν θες ένα καλό και φυσικό αποτέλεσμα θεωρώ οτι εξωτερικό και χωρίς φάρμακα, το πετυχαίνεις.
 

nine

Active Member
Πάντως και εγώ που έψαξα παίζει πολύ υψηλο budget για Ευρώπη και μάλλον αυτός είναι ο λόγος που προτιμάτε Τουρκία. Γιατί βγάζει πολύ καλά αποτελέσματα με μικρές αποκλίσεις στις τιμές απο Ελλάδα. Και μαζί με την τεχνική κατάρτιση, επαγγελματισμό και την εκτίμηση που δείχνουν προς τους πελάτες είναι μια καλή επιλογη.
Και να ξέρεις οτι και αυτά τα αποτελέσματα τύπου FUExpert είναι με μπουστάρισμα Φίνας και Μίνοξ. Βέβαια εκεί μιλάμε για την απόλυτη βούρτσα που δεν περνάει ούτε νερό απο μέσα. Αν θες ένα καλό και φυσικό αποτέλεσμα θεωρώ οτι εξωτερικό και χωρίς φάρμακα, το πετυχαίνεις.

FUEexpert γραφουν αναλυτικα σε βιντεακια youtube και δημιοσιευσεις instagram για το καθε ασθενη τι θεραπεια κανει και ποσους μηνες πηρε πριν. Ειναι και καποια αποτελεσματα χωρις αγωγη απο οσο θυμαμαι

Η συγκεκριμενη κλινικη εχει αρκετη αναμονη για χειρουργιο απο οτι εχω διαβασει σιγουρα 1 χρονο.
 
Μπλουζα