Κατά πάσα πιθανότητα ανδρογενετικη

nena

Member
Γεια σας παιδιά .είμαι κοπέλα 25, έχω σταθερά από τα 21 μου τριχόπτωση( έχω πολυκυστικες ωοθήκες πίνω αντισυλληπτικά κατά περιόδους και όταν τα κόβω ξεκινάω ακμή και τα λοιπά ,ωστόσο τριχόπτωση και αραίωση έχω παίρνω δε παίρνω αντισυλληπτικά .παλιά δε έκανα αραίωση όμως από τα 23 έχω κλασσικά μπροστά στη χωριστρα στη αρχή, που ποτέ ας πούμε γεμίζει ποτέ αδειάζει .κυρίως τη τελευταια χρόνια είναι αραιωμένο εκεί μπροστά .μάλλον έχω ανδρογενετικη ( φοβάμαι να μπλέξω με γιατρούς δε παίζουν και χρήματα και έτρεχα παλιά και ο ένας έλεγε δε έχεις τίποτα ο άλλος έλεγε διαχυτη η άλλη έλεγε μάλλον ανδρογενετικη,τρέχα γυρεύε! ). Οι γνώστες άντρες /γυναίκες όποιος επιθυμεί θα χαρώ πολύ να μου πειτε τη γνώμη σας περί τουπως το βλέπετε !Επίσης βρε παιδιά θέλω να αποφύγω τη μινοξιδιλη .υπάρχει κάτι άλλο να βάζω τοπικά που να βοηθά;


**Στις φωτό οι πρώτες 2 τα μαλλιά πιασμένα και η τρίτη κάτω ελεύθερα .( Γενικά πολύ μακριά μαλλιά ) +1αρκετα κοντινη
 

Συνημμένα

  • IMG_20181003_200659.jpg
    IMG_20181003_200659.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 102
  • IMG_20181003_200624.jpg
    IMG_20181003_200624.jpg
    954.1 KB · Προβολές: 94
  • IMG_20181003_200555.jpg
    IMG_20181003_200555.jpg
    140.7 KB · Προβολές: 102
  • Screenshot_2018-10-03-20-20-09-269_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2018-10-03-20-20-09-269_com.miui.gallery.png
    1.8 MB · Προβολές: 95

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Αν μια γεμίζει μια αδειάζει το συγκεκριμένο σημείο και στις φώτο που ανέβασες είναι στην χειρότερη κατάσταση, τότε θα έλεγα να μην ανησυχείς. Μια χαρά φαίνεσαι. Αν δεις ότι αραιώνει πέρα από το συνηθισμένο τότε να κοιτάξεις να κάνεις κάτι.
Έχεις κάνει εξετάσεις πχ για σίδηρο;
 

nena

Member
Αν μια γεμίζει μια αδειάζει το συγκεκριμένο σημείο και στις φώτο που ανέβασες είναι στην χειρότερη κατάσταση, τότε θα έλεγα να μην ανησυχείς. Μια χαρά φαίνεσαι. Αν δεις ότι αραιώνει πέρα από το συνηθισμένο τότε να κοιτάξεις να κάνεις κάτι.
Έχεις κάνει εξετάσεις πχ για σίδηρο;

Σε ευχαριστώ .
Ναι είμαι οκ από όλα τα απλά βιοχημικά ( νοσηλεύτρια εδώ τα τσεκαρω :ρ )
φαίνεται να είναι ορμονολογικο μάλλον και σκέφτομαι ότι οι πολυκυστικες ωοθήκες κάνουν ανδρογενετικη . Αυτές οι φωτό είναι σημερινές είναι ναι στη χειρότερη φάση μέχρι τώρα ,πρώτα κάπως έκανε φυτρες τώρα τη τελευταια χρόνια είναι στάσιμο στα ίδια όπως στις φωτο
 

karampalikis

Active Member
Αν είναι κάτι που επαναλαμβάνεται ανα χρονικά διαστήματα μην ανησυχείς. Αν δεις περισσότερο άδειασμα απο το συνηθισμένο τότε να το ψάξεις. Αν σε κοιτάξει κάποιος στον δρόμο, δεν πρόκειται να δει κάτι αρνητικό.
Προσπάθησε να το βγάλεις απο το μυαλό σου διότι από το άγχος μας έχουμε την τάση να μεγεθύνουμε τα "προβλήματα".
 

nena

Member
Αν είναι κάτι που επαναλαμβάνεται ανα χρονικά διαστήματα μην ανησυχείς. Αν δεις περισσότερο άδειασμα απο το συνηθισμένο τότε να το ψάξεις. Αν σε κοιτάξει κάποιος στον δρόμο, δεν πρόκειται να δει κάτι αρνητικό.
Προσπάθησε να το βγάλεις απο το μυαλό σου διότι από το άγχος μας έχουμε την τάση να μεγεθύνουμε τα "προβλήματα".

Βασικά εγώ έχω και παθολογικο πρόβλημα με το αγχοσ.εχω γενικευμενη αγχωδη διαταραχή. (Όλα τα καλά σε μένα :ρ ) αυτό το Κενακι εκεί υπάρχει σταθερά από το 2015 μια φορουλα πέταξε κάτι τριχακια φυτρες δηλαδή αλλά μετά πέσανε και έγινε πάλι το κλασικό διαχρονικο Κενακι που μισώ :ρ
 

mic6

Well-Known Member
Κούκλα δείχνεις βάλε και μια ολόσωμη [emoji5]

Πέραν της πλάκας δεν θα ανησυχούσα στη θέση σου τόσο ..
 

karampalikis

Active Member
Βασικά εγώ έχω και παθολογικο πρόβλημα με το αγχοσ.εχω γενικευμενη αγχωδη διαταραχή. (Όλα τα καλά σε μένα :ρ ) αυτό το Κενακι εκεί υπάρχει σταθερά από το 2015 μια φορουλα πέταξε κάτι τριχακια φυτρες δηλαδή αλλά μετά πέσανε και έγινε πάλι το κλασικό διαχρονικο Κενακι που μισώ :ρ
Καταλαβαίνω αυτό που λες ΑΛΛΑ εφόσον το κενακι είναι σταθερό, το πιο πιθανο είναι να παραμείνει σταθερό και από ότι βλεπω δεν επηρεάζει καθόλου μα καθόλου την εξωτερική σου εμφανιση.....
Οπότε προσπάθησε να το βγάλεις τελείως από το μυαλο σου, δεν αξιζει να ασχολείσαι με αυτό.
 

nena

Member
Καταλαβαίνω αυτό που λες ΑΛΛΑ εφόσον το κενακι είναι σταθερό, το πιο πιθανο είναι να παραμείνει σταθερό και από ότι βλεπω δεν επηρεάζει καθόλου μα καθόλου την εξωτερική σου εμφανιση.....
Οπότε προσπάθησε να το βγάλεις τελείως από το μυαλο σου, δεν αξιζει να ασχολείσαι με αυτό.
Αυτό σκέφτομαι γιατί να μπλέξω με ληψη συμπληρώματων φοβάμαι μιας κ παίρνω ήδη αντισυλληπτικα + που διάβασα εδώ στ φόρουμ ότι κ να πιει κάνεις πχ saw palmeto δν κάνει κ πολλά
 

karampalikis

Active Member
Αυτό σκέφτομαι γιατί να μπλέξω με ληψη συμπληρώματων φοβάμαι μιας κ παίρνω ήδη αντισυλληπτικα + που διάβασα εδώ στ φόρουμ ότι κ να πιει κάνεις πχ saw palmeto δν κάνει κ πολλά
Τι να σου πω, υπάρχουν κάποια που θεωρητικά είναι καλά αλλά για να βρεις (αν βρεις) αυτο που θα σε βοηθήσει θα πρέπει να δοκιμάσεις αρκετά, για τουλάχιστον 3 μήνες το καθένα. Αυτό προϋποθέτει υπομονή και αρκετά χρήματα, άσε που μπορεί να σε αγχώσει περισσότερο όλη αυτή η διαδικασία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nena

Member
Τι να σου πω, υπάρχουν κάποια που θεωρητικά είναι καλά αλλά για να βρεις (αν βρεις) αυτο που θα σε βοηθήσει θα πρέπει να δοκιμάσεις αρκετά, για τουλάχιστον 3 μήνες το καθένα. Αυτό προϋποθέτει υπομονή και αρκετά χρήματα, άσε που μπορεί να σε αγχώσει περισσότερο όλη αυτή η διαδικασία.
Φοβάμαι πως δυστυχώς όταν αν χρειαστεί δε θα αποφύγω τη μινοξιδιλη τη οποία και φοβάμαι πολύ καθώς λέει φτιάχνει ωραίους μαύρους κύκλους π εγώ έχω ήδη λίγο γιατί δε κοιμάμαι καλά ( αγχώδης διαταραχή)
 

karampalikis

Active Member
Φοβάμαι πως δυστυχώς όταν αν χρειαστεί δε θα αποφύγω τη μινοξιδιλη τη οποία και φοβάμαι πολύ καθώς λέει φτιάχνει ωραίους μαύρους κύκλους π εγώ έχω ήδη λίγο γιατί δε κοιμάμαι καλά ( αγχώδης διαταραχή)
Και εγώ είχα λίγο μαύρους κύκλους (βοηθούσε και η δυσκολια στον ύπνο). Εδώ και ενάμιση μήνα βάζω μια φορά την ημερα μινοξ 2% και οι μαύροι κύκλοι έχουν γίνει τεράστιοι και σαν μπόνους έχει αλλαξει και η όψη του δέρματος. Η τρίχα όμως έχει δυναμώσει και έχουν αρχισει και βγαίνουν μικρές τριχουλες μπροστά. Προσωπικά με πιάνει καλά (και θετικα και αρνητικα) η μινοξ ακόμα και η 2%.
ΕΣΥ όμως βγάλε την μινοξ από το μυαλό σου, δεν την χρειάζεσαι!
 

nena

Member
Και εγώ είχα λίγο μαύρους κύκλους (βοηθούσε και η δυσκολια στον ύπνο). Εδώ και ενάμιση μήνα βάζω μια φορά την ημερα μινοξ 2% και οι μαύροι κύκλοι έχουν γίνει τεράστιοι και σαν μπόνους έχει αλλαξει και η όψη του δέρματος. Η τρίχα όμως έχει δυναμώσει και έχουν αρχισει και βγαίνουν μικρές τριχουλες μπροστά. Προσωπικά με πιάνει καλά (και θετικα και αρνητικα) η μινοξ ακόμα και η 2%.
ΕΣΥ όμως βγάλε την μινοξ από το μυαλό σου, δεν την χρειάζεσαι!


Πολύ χαίρομαι με τη πρόοδο σου!
Κ εσύ θέματα με το ύπνο; :/
 
Μπλουζα