ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

aris@

Member
weznem είπε:
aris@ είπε:

Γεια σας,

Μπορείτε να με βοηθήσετε με τι να συνδιάσω το regain 5%.

Super Zix ή Spironolactone 2% ?

δεν ειμαστ εκαλα εισαι μελος απο τα πιο παλια και ποσταρεις οπου να ναι τι να πω τωρα.........
πηγαινε στο καταλληο θρεντ και ρωτα κα θα σου απαντησουμε

Εντάξει ρε φίλε δεν σε είπαμε και καράφλα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

weznem

Well-Known Member
aris@ είπε:
weznem είπε:
aris@ είπε:
baldy είπε:
Εντάξει ρε φίλε δεν σε είπαμε και καράφλα...

και να με ελεγες αυτο που εκανες ειναι επιεικως ανεκδιηγητο,διχως κουβεντα γιακατι τετοιο ερχεσαι ξαφνικα μελος του 09 και ποσταρεις οτι ποσταρες,δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο πραγμα και παρεθεσες ποστ ασχετο με το ερωτημα σου τελειως


ακυρο δικο μου για μπλοκερ μιλαει το θρεντς τωρα το δα sorry..
μην κουραζεσαι τιποτα απο τα δυο δεν θα σου λυσουν το προβλημα σε σημαντικο βαθμο διαλεξε κατι αλλο κατε με
 

aris@

Member
weznem είπε:
aris@ είπε:
weznem είπε:
aris@ είπε:
baldy είπε:
Εντάξει ρε φίλε δεν σε είπαμε και καράφλα...

και να με ελεγες αυτο που εκανες ειναι επιεικως ανεκδιηγητο,διχως κουβεντα γιακατι τετοιο ερχεσαι ξαφνικα μελος του 09 και ποσταρεις οτι ποσταρες,δεν ειναι και το πιο φυσιολογικο πραγμα και παρεθεσες ποστ ασχετο με το ερωτημα σου τελειως


ακυρο δικο μου για μπλοκερ μιλαει το θρεντς τωρα το δα sorry..
μην κουραζεσαι τιποτα απο τα δυο δεν θα σου λυσουν το προβλημα σε σημαντικο βαθμο διαλεξε κατι αλλο κατε με




Φίλε κοίτα..
Ο τίτλος λέει ''Το Καλύτερο Τοπικό DHT Blocker'', επομένως μπήκα και έκανα μία ερώτηση πάνω σε αυτό.

Από εκεί και έπειτα δεν είσαι σε θέση να μου πεις εσύ ότι είμαι ανεκδιήγητος κλπ... Μην το παίρνεις προσωπικά.
Το αν ανοίγετε ένα θέμα με συγκεμριμένο τίτλο και έπειτα αναλύετε οτιδήποτε άσχετο δεν σημαίνει ότι πρέπει να κάνω ερώτηση ασχετη και εγω. Το αν είμαι μέλος από 2009 και κάνω μια ερωτηση σήμερα αυτο πρεπει να κολακευει το forum διοτι σημαινει οτι το εμπιστευομαι και το παρακολουθω. Εαν εσυ θέλεις συγκεκριμενα να κάνω μία εισαγωγη πρωτα και να πω το βιογραφικο μου για να ρωτησω κατι ....δυστυχως εσυ δεν αντιπροσωπευεις ολο το forum που απο οτι βλεπω εχεις γνωμη παντως επιστητου!!!
 

weznem

Well-Known Member
φιλε μαθε να διαβζει καλυτερα ειπα οτι μπερδεψα τα θρεντς διαβαζω πολλα θρεντς μαζεμενα και μπερδευτηκα..ερχονται 10 καθε λεπτο στο μαιλ μου.. εχασα την μπαλα ειπα sorry πιο πανω και σου απαντησα.. δεν κολκαευει το φορουμ απλα το γραψες το φορουμ στα παλια σου τα παπουτσια και τωρα που χρειαζεσαι κατι ξαναηρθες,οχι οτι απαγορευεται αυτο δικαιωμα σου ειναι,αλλα να μην κοροιδευομαστε κιολας
 

aris@

Member
weznem είπε:
φιλε μαθε να διαβζει καλυτερα ειπα οτι μπερδεψα τα θρεντς διαβαζω πολλα θρεντς μαζεμενα και μπερδευτηκα..ερχονται 10 καθε λεπτο στο μαιλ μου.. εχασα την μπαλα ειπα sorry πιο πανω και σου απαντησα.. δεν κολκαευει το φορουμ απλα το γραψες το φορουμ στα παλια σου τα παπουτσια και τωρα που χρειαζεσαι κατι ξαναηρθες,οχι οτι απαγορευεται αυτο δικαιωμα σου ειναι,αλλα να μην κοροιδευομαστε κιολας


Αστο φιλε εισαι εκτος τόπου και χρονου...

Καλη συνέχεια!
 

weznem

Well-Known Member
ειμαι πολυ καιρο στο φορουμ και δεν σεν θυμαμαι καν.. τελοπαντων αυτα ειναι ανευ λογου βεβαια καλη συνεχεια δοκιμαζουμε αυτο αλλα μην με ρωτας για αποτελεσματα διοτι ειναι ρευστα τα πραγματα,οι ερευνες λενε οτι ειναι μπλοκερ σε μεγαλες περιεκτικοτητες.. http://www.hairlossgr.com/forum/thread-7919.html οτι θες γι αυτο ποσταρε το εκει.. φθηνο ειναι.. αν δουλεψεικαλο θα ναι για ολους.. :)
 

dimos18

Member
aris@ είπε:
baldy είπε:
ουτε το propecia ριχνει την τεστοστερονη


την dht ριχνει και αυτο



Γεια σας,

Μπορείτε να με βοηθήσετε με τι να συνδιάσω το regain 5%.

Super Zix ή Spironolactone 2% ?



Άρη, κανένα από τα 2 δεν δίνει φοβερά αποτελέσματα.Από άποψης αποτελεσμάτων spirolactone > zix ενώ από άποψης παρενεργειών το zix δεν παρουσιάζει καμία. Ζύγισέ τα και αποφάσισε.
 

aris@

Member
dimos18 είπε:
aris@ είπε:
baldy είπε:
ουτε το propecia ριχνει την τεστοστερονη


την dht ριχνει και αυτο



Γεια σας,

Μπορείτε να με βοηθήσετε με τι να συνδιάσω το regain 5%.

Super Zix ή Spironolactone 2% ?



Άρη, κανένα από τα 2 δεν δίνει φοβερά αποτελέσματα.Από άποψης αποτελεσμάτων spirolactone > zix ενώ από άποψης παρενεργειών το zix δεν παρουσιάζει καμία. Ζύγισέ τα και αποφάσισε.




Κάπου διάβασα για το procerin . Ξέρει κανένας κάτι ?
 

dimos18

Member
Σκεύασμα που είναι στην αγορά από το '04.Αν έδινε αποτελέσματα θα το ξέραμε.Υπάρχουν μάλιστα άτομα από άλλα φόρουμ που το χρησιμοποίησαν για μήνες και αναφέρουν ότι δεν είδαν αποτελέσματα.Μπήκα και στο site τους.Δική σου η απόφαση αλλά για μένα πεταμένα λεφτά είναι.
 

aris@

Member
dimos18 είπε:
Σκεύασμα που είναι στην αγορά από το '04.Αν έδινε αποτελέσματα θα το ξέραμε.Υπάρχουν μάλιστα άτομα από άλλα φόρουμ που το χρησιμοποίησαν για μήνες και αναφέρουν ότι δεν είδαν αποτελέσματα.Μπήκα και στο site τους.Δική σου η απόφαση αλλά για μένα πεταμένα λεφτά είναι.


dimos διαβάζοντας έχω ζαλιστεί αρκετά... Βάζοντας regain να προσθέσω κάτι άλλο ή όχι. Τα πολλά πειραματα δεν κάνουν καλό..
 

dimos18

Member
Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το capillogain http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6926.html .Βάζε πρωί regain βράδυ capillogain .Έχουν γραφτεί καλές κριτικές για αυτό και σε hairlosshelp και σε baldtruthtalk.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aris@

Member
dimos18 είπε:
Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το capillogain http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6926.html .Βάζε πρωί regain βράδυ capillogain .Έχουν γραφτεί καλές κριτικές για αυτό και σε hairlosshelp και σε baldtruthtalk.


To capillogain να υποθεσω οτι ειναι dht blocker? Το γεγονός είναι ότι βάζω βράδυ regain γιατι λαδώνει το μαλλι και οχι κάθε μερά.

Πιστεύεις ότι βοηθάει ή θα μου τα ρίξει όλα??

Βασικά θα ανεβάσω και κάποια photo να δεις και σε τι στάδιο ειμαστε!


aris@ είπε:
dimos18 είπε:
Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις το capillogain http://www.hairlossgr.com/forum/thread-6926.html .Βάζε πρωί regain βράδυ capillogain .Έχουν γραφτεί καλές κριτικές για αυτό και σε hairlosshelp και σε baldtruthtalk.


To capillogain να υποθεσω οτι ειναι dht blocker? Το γεγονός είναι ότι βάζω βράδυ regain γιατι λαδώνει το μαλλι και οχι κάθε μερά.

Πιστεύεις ότι βοηθάει ή θα μου τα ρίξει όλα??

Βασικά θα ανεβάσω και κάποια photo να δεις και σε τι στάδιο ειμαστε!


Μαζί με το capillogain sampoo για καθημερινο και fungoral 2 φορες τι λες?
 

dimos18

Member
Το σαμπουάν μην το πάρεις ,σιγά τώρα.Άντε πάρε κανένα για μωρά από το σουπερμάρκετ καλύτερα.Δεν είναι dht blocker.Περιέχει άλλα συστατικά που έχουν να κάνουν με προσταγλανδίνες ,igf-1 κλπ.Εσύ σκέψου απλούστερα ότι είναι λίγο από όλα ,και συντήρηση και επανέκφυση.
 

aris@

Member
Απο αμαζον ομως δεν ερχεται, ξερεις απο κάπου αλλού?

Αν τα βάζω και τα 2 βραδυ με διαφορα χρονου ειναι οκ λες?

Πιστευεις θα ειναι καλυτερα με το capillogaine και ριγκειν, το ριγκειν το βαζω οποτε να ναι να σου πω την αληθεια , δεν εχω προγραμμα.
 

dimos18

Member
http://www.functional-products.net/ .Καλύτερα με regain κατά τη γνώμη μου για να ενισχύσεις την επανέκφυση. Το πρωί και βράδυ είναι καλύτερο.
 

aris@

Member
Κατι διάβασα για roler με βελονιτσες κλπ...αυτό φίλε αξιζει να το ξεκινησεις? Καλυτερη απορροφηση κλπ.. ή απλα θα τρυπιεμαι
 
Καλημερα παιδια και απο εμενα..!!Η κατηφορα τελειμωμο δεν εχει......μιλαμε εχω δοκιμασει τα παντα δεν με εχει βοηθησει ΤΙΠΟΤΑ μα ΤΙΠΟΤΑ ολα πραγματικα νερο αποτελεσμα μηδεν.!Τωρα χανω μεχρι και 400-500 τριχες την ημερα μιλαμε πλενω τα μαλλια μου και το χερι μου γινετε μαυρο..(μπορει να ευθηνετε και ο καιρος.ελπιζω) γενικα εχω σταδιακη τριχοπτωση ειμαι 27 χρονων εχω αραιωση στους κροταφους και hairline αλλα γενικα υπαρχει αραιωση σε ολο το επανω μερος της κεφαλης μου.!ειμαι σε σημειο πλεον που βαζω μονο minox και τιποτα αλλα διαβασα και για την airol ειναι το μονο πραγμα που δεν εχω βαλει και λεω να αρχισω...ελπιζω να βοηθει λιγο την κατασταση...το θεμα με εμενα δεν ειναι οτι θελω να βγαλω μαλλια ρε παιδια...Θελω να κρατησω οσο μπορω τα υπαρχοντα :) Δωστε καμια συμβουλη.!Ευχαριστω
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Γεια σου φίλε Παναγιώτη, αν θέλεις κάνε ένα νέο Thread εδώ http://www.hairlossgr.com/forum/forum-15.html στην ενότητα "Σχετικά με εσάς" να τα συζητάμε όλα εκεί.
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Τοπικά blocker υπάρχουν πολλά, αλλά κακά τα ψέμματα, ΟΛΑ τα τοπικά είναι αν είσαι μέχρι Norwood 2 το πολύ. Μετά από N2 χαιρετίσματα, ότι και να κάνεις με τοπικά.
 
Μπλουζα