ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

aggelos20

Member
Καλησπερα σε ολους τους συμπασχοντες! Επειδη πλεον μετα απο 5 μηνες χρησης regaine ξαναβλεπω το τελευταιο 2μηνο την απολυτη κατρακιλα furious3 και μετα απο δικια σας προτροπη, πηρα την αποφαση να προσθεσω και κατι ακομα στο κρανιο μου... ενα dht-blocker! Με αυτο το μυνημα προσπαθω να γλιτωσω χρημα, κοπο, χρονο και πανω απο ολα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ :-[ . Για αυτο σας παρακαλω οσοι μπορειται και ξερετε δωστε ενα χερακι. Λοιπον ψαχνω για καποιο τοπικο blocker (επειδη ειμαι και χεστης και δεν εχω τα κοτσια για φινα) το οποιο να εχει δειξει τα καλυτερα αποτελεσματα οσο ειναι δυνατον για καποιο τοπικο δηλαδη και επισης να μπορω να το συνδιασω με το regaine. Και κατι ακομα αν δεν ειναι ετοιμο στην αγορα να μπορω ευκολα να το φτιαξω μην χρειαζομαι και κανα εργαστηρι μαζι μου ;D Ευχαριστω εκ των προτερων οσους με βοηθησουν :worshipper
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

φιλε μου φαινεται περιεργο το οτι τοσο συντομα βλεπεις παλι κατρακυλα.Παντως ενα DHT blocker χρειαζεται και το πιο ηπιο ειναι το super zix.Υπαρχουν κ πιο δυνατα βεβαια αλα δεν ειναι φυτικα.Βαλε κ σαμπουαν κετοκοναζολης στην θεραπεια σου και στην εσχατη δοκιμασε 2 φορες για αρχη την εβδομαδα μινοξιδιλη με airol.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

αν θελεις την γνωμη του καπα,οτι κινδυνο εχει ενα τοπικο αντιανδρογονο αν σου εμφανισει πονο στους οχρεις λογο απορροφησης,τον ιδιο κινδυνο εχει και η φιναστεριδη αν σου εμφανισει πονο στους ορχεις.
δοκιμασε την αφοβα με 0,5mg,αν σου κανει παρενεργειες ριξε την δοσολογια στο 1/3.
την airol να την δοκιμασεις οπωσδηποτε γιατι αν σε ποιασει θα βγαλεις μαλλια ακομα και στα αυτια,θα σε μπερδευουν με αυστριακο πιθηκα
 

aggelos20

Member
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

Kapa σεβαστη η γνωμη σου αλλα αυτο με τον πονο στους ορχεις πρωτη φορα το ακουω και για τη φινα και για τοπικο blocker. Εγω ηξερα για προβληματα στυσης και μειωμενη λιμπιντο που προκαλει η φινα, ελπιζω σε καποιο τοπικο να μην υπαρχουν αυτα σαν παρενεργιες απο οσο εχω διαβασει δηλαδη. Το airol τι ειναι ακριβως?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

Kapa σεβαστη η γνωμη σου αλλα αυτο με τον πονο στους ορχεις πρωτη φορα το ακουω και για τη φινα και για τοπικο blocker. Εγω ηξερα για προβληματα στυσης και μειωμενη λιμπιντο που προκαλει η φινα, ελπιζω σε καποιο τοπικο να μην υπαρχουν αυτα σαν παρενεργιες απο οσο εχω διαβασει δηλαδη.
πονος στους ορχεις δημιουργειται οταν βαζεις στο σωμα σου περισσοτερη ποσοτητα απο αυτην που αντεχει,και με τοπικο μπορει να συμβει αυτο.
Το airol τι ειναι ακριβως?
ειναι μια κρεμα ακμης που αυξανει την απορροφηση της μινοξιδιλης και δινει πολυ περισσοτερη επανεκφυση,δουλευει σε ενα 60%,αν εισαι στο 40% θα εχεις αραιωση αναστρεψιμη με την διακοπη της,εγω τα εκανα ραστα με τον συνδιασμο μινοξιδιλη airol http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=2819.525
για να ειμαι ακριβης ο συνδιασμος αυτος εχει βαλει κατω την καραφλα μου και την παταει και με τα δυο ποδια
 

aggelos20

Member
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

??? φιλε καπα ειδα τις φωτο πως ησουν 2 μηνες πριν και πως εισαι τωρα εχω μεινει μ....ας!! το κεφαλι μου ειναι οπως ηταν το δικο σου πριν 2 μηνες... δηλαδη εσυ πιστευεις πως το τοσο καλο αποτελεσμα σου το εδωσε ο συνδιασμος regane-airol? αν μπορεις δωσε μου καποιες παραπανω πληροφοριες για αυτο το airol δηλαδη τι εννοεις αν ειμαι στο 40% θα εχω αναστρεψιμη τριχοπτωση με τη διακοπη της οτι αν δεν μου κανει δουλεια και την κοψω θα δω μεγαλη πτωση η οποια θα ναι για μικρο διαστημα και θα ξαναεπανελθουν? επισης γιατι ο φιλος παραπανω λεει να ξεκινησω στην εσχατη των περιπτοσεων με 2 φορες τη βδομαδα? και τελος πως θα το χρισημοποιησω το πακετακι regaine-airol? ριχνω καποια γραμαρια κρεμας μεσα στο regaine η την αλοιφω τοπικα μετα τη χρηση του regaine? :chinscratch sorry που σε τρελανα με τις ερωτησεις αλλα τοσο καλο αποτελεσμα δεν συναντας και καθε μερα :worshipper και τελος το να χρισιμοποιησω καποια αλλα σκεβασματα με extra μινοξ μεσα βοηθανε γιατι εχω δει καποια με 15% μινοξ?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

??? φιλε καπα ειδα τις φωτο πως ησουν 2 μηνες πριν και πως εισαι τωρα εχω μεινει μ....ας!!
και η επανεκφυση θα συνεχισει :grandpa:

το κεφαλι μου ειναι οπως ηταν το δικο σου πριν 2 μηνες... δηλαδη εσυ πιστευεις πως το τοσο καλο αποτελεσμα σου το εδωσε ο συνδιασμος regane-airol?

η αυτα τα δυο η το johnson baby shampoo δεν χρησιμοποιουσα κατι αλλο

αν μπορεις δωσε μου καποιες παραπανω πληροφοριες για αυτο το airol δηλαδη τι εννοεις αν ειμαι στο 40% θα εχω αναστρεψιμη τριχοπτωση με τη διακοπη της οτι αν δεν μου κανει δουλεια και την κοψω θα δω μεγαλη πτωση η οποια θα ναι για μικρο διαστημα και θα ξαναεπανελθουν? επισης γιατι ο φιλος παραπανω λεει να ξεκινησω στην εσχατη των περιπτοσεων με 2 φορες τη βδομαδα?

η airol ειναι μια κρεμα ακμης και κανει 3 ευρω στο φαρμακειο της γειτονιας,η θα σου κανει κατηφορα η επανεκφυση μαζι με την μινοξιδιλη,μια εφαρμογη την ημερα,αν δεις κατηφορα κοβεις την κρεμα συνεχιζοντας την μινοξιδιλη και θα επανελθεις.
ο τροπος εφαρμογης εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,47.msg72002.html#new

και τελος πως θα το χρισημοποιησω το πακετακι regaine-airol? ριχνω καποια γραμαρια κρεμας μεσα στο regaine η την αλοιφω τοπικα μετα τη χρηση του regaine? :chinscratch

δεν ριχνεις την κρεμα μεσα στην μινοξιδιλη,θα χασει σε δυναμη,αν θες παρε αυτην την μινοξιδιλη ειναι η ποιο φθηνη http://www.minoxidil-direct.co.uk/index.htm

sorry που σε τρελανα με τις ερωτησεις αλλα τοσο καλο αποτελεσμα δεν συναντας και καθε μερα :worshipper και τελος το να χρισιμοποιησω καποια αλλα σκεβασματα με extra μινοξ μεσα βοηθανε γιατι εχω δει καποια με 15% μινοξ?

αν σε ποιασει η airol ο συνδιασμος της με 5% μινοξιδιλη ειναι ποιο δυνατος απο 15%μινοξιδιλη.
 

aggelos20

Member
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

Ευχαριστω για τη βοηθεια καπα αν ηταν ανοιχτα τα φαρμακεια στις 2:35 το βραδυ θα χα παει ηδη να την αγορασω :p τωρα απο αυριο! η μονη επιφιλαξη που εχω ειναι για το ποσο καλα θα απλονεται μια κρεμα πανω στο μαλλι... Εγω θα την βαζω μονο μια φορα την ημερα την airol πριν τη μινοξ οχι δυο που βαζω και τη μινοξ σωστα? οσο για το θεμα του καλητερου τοπικου blocker θα θελα και εκει τη γνωμη σου αν γνωριζεις καποιο καλο...

Υ.Γ. Τα λεει πολυ σωστα στην περιπτωση μου τουλαχιστον http://www.menshealth.gr/style/δείξε-καλύτερος/θα-τα-χάσεις-ολα :D
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

Ευχαριστω για τη βοηθεια καπα αν ηταν ανοιχτα τα φαρμακεια στις 2:35 το βραδυ θα χα παει ηδη να την αγορασω :p τωρα απο αυριο!
δεν θα τελειωσουν οι κρεμες ;D
η μονη επιφιλαξη που εχω ειναι για το ποσο καλα θα απλονεται μια κρεμα πανω στο μαλλι...

στην αρχη ειναι δυσκολη η εφαρμογη,με τον καιρο γινεται παιχνιδακι
Εγω θα την βαζω μονο μια φορα την ημερα την airol πριν τη μινοξ οχι δυο που βαζω και τη μινοξ σωστα?

μια εφαρμογη την ημερα,στους δυο μηνες θα φανει τι δρομο θα παρει

οσο για το θεμα του καλητερου τοπικου blocker θα θελα και εκει τη γνωμη σου αν γνωριζεις καποιο καλο...

:chinscratch αν σε πιασει η airol δεν θα χρειαστεις,το ενοω:ο συνδιασμος εχει βαλει κατω την καραφλα μου και την παταει και με δυο ποδια.
αναγκαζομαι να ριχνω την δυναμη στο σχημα,την μινοξιδιλη σε 3% περιεκτικοτητα και την κρεμα στην μιση ποσοτητα,μονο στα αυτια δεν εβγαλα μαλλι ακομα,αν βγαλω και εκει θα κανω εφαρμογη μερα παρα μερα
Υ.Γ. Τα λεει πολυ σωστα στην περιπτωση μου τουλαχιστον http://www.menshealth.gr/style/δείξε-καλύτερος/θα-τα-χάσεις-ολα :D
:5m:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aggelos20

Member
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

και μενα ο φενι και ο καπα ειναι αυτοι που με εχουν βοηθησει πιο πολυ εδω ;D ευχαριστω καπα! και να ρωτησω και κατι τελευταιο, γιατι θελω να το ξεκινησω σημερα κιολας, οταν εφαρμοζω την airol (ελαχιστα φανταζομαι ισα ισα για να αποροφηθει καλυτερα η μνοξ) θα περημενω καποια ωρα πριν βαλω το regaine η κατευθειαν?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

aggelos20 είπε:
και μενα ο φενι και ο καπα ειναι αυτοι που με εχουν βοηθησει πιο πολυ εδω ;D ευχαριστω καπα! και να ρωτησω και κατι τελευταιο, γιατι θελω να το ξεκινησω σημερα κιολας, οταν εφαρμοζω την airol (ελαχιστα φανταζομαι ισα ισα για να αποροφηθει καλυτερα η μνοξ) θα περημενω καποια ωρα πριν βαλω το regaine η κατευθειαν?
μαζι,η κρεμα αν δεν αναμειχθει με υγρο δεν απλωνεται αναμεσα απο μαλλι,επισης δεν αφηνει λαδιλα οταν στεγνωσει
 

andapo

New Member
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

kapa δεν θα μπορούσε να προσθέσει και ένα topical dht όπως το super zix μαζί με airol και minoxidil? Δεν θα είχε καλύτερα αποτελέσματα?

Βασικά τις ίδιες απορίες είχα και εγώ με το παλικάρι οπότε στα περισσότερα με κάλυψες. Στους 4-5 μήνες minoxidil είμαι και εγώ.

Οι δικές μου ερωτήσεις είναι
1) Airol και ήλιος δεν δημιουργούν πρόβλημα ή κάνω λάθος?
2) Τώρα είμαι σε rogaine foam και λέω να το γυρίσω σε kirkland 5%. Ποια είναι η γνώμη σου? Πρόβλημα με ερεθισμούς είχα μόνο στην αρχή εφαρμογής του υγρού regaine αλλά μετά απο 1 μήνα πέρασαν όλα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΠΙΚΟ DHT-BLOCKER

kapa δεν θα μπορούσε να προσθέσει και ένα topical dht όπως το super zix μαζί με airol και minoxidil? Δεν θα είχε καλύτερα αποτελέσματα?
το super zix το εχω χρησιμοποιησει σκετο σε επιφανεια nw6 και δεν ειχα αποτελεσματα



1) Airol και ήλιος δεν δημιουργούν πρόβλημα ή κάνω λάθος?
δημιουργουν
2) Τώρα είμαι σε rogaine foam και λέω να το γυρίσω σε kirkland 5%. Ποια είναι η γνώμη σου? Πρόβλημα με ερεθισμούς είχα μόνο στην αρχή εφαρμογής του υγρού regaine αλλά μετά απο 1 μήνα πέρασαν όλα.
γυρνα σε kirkland για οικονομια,αλλα θα ζωριστεις στην αρχη με φαγουρες και ερεθισμους,με τον καιρο θα φευγουν ομως
 

rukario

New Member
δηλαδη αν δουμε αποτελεσμα απο αιρολ και μινο και σταματησουμε το αιρολ,,, θα εχουμε κατρακιλα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
rukario είπε:
δηλαδη αν δουμε αποτελεσμα απο αιρολ και μινο και σταματησουμε το αιρολ,,, θα εχουμε κατρακιλα?

αν ξεκινησεις μινο και δεν σου δωσει αποτελεσματα και σου δωσει αποτελεσματα με τον συνδιαμο της κρεμας,τοτε με την διακοπη της airol θα εχεις υποχωρηση
 
Μπλουζα