Θεραπεία τύπου 'smp' στην κλινική 'd*i αθηνών'

aeratos28

Just aeratos
Ωχ φιλαρακι andros15 πρόβλημα ρε συ??γιατί ρε γαμωτο κρίμα!πως είναι δηλαδή ρε φιλε.αν θες βάλε καμμία φωτο να δουμε πως φαίνεσαι..και αν μπορείς σε συνθήκες εξωτερικού χώρου.οποτε και καλά που λένε πως κανει μια πύκνωση,κοροϊδία είναι έτσι??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Corfu Rider

Active Member
Andros, εγω πιστευω οτι πραγματι το ιδανικο smp ειναι για μαλλι κοντο, ΑΛΛΑ: οποιος εχει κανονικο μαλλι και κανει smp (αφου ομως ΠΡΩΤΑ κουρευτει γουλι για να διευκολυνει την ιατρικη συνεδρια, θα κερδισει στο εξης θεμα: σε σημεια που υπαρχει ΑΡΑΙΩΣΗ (πχ κροταφοι, crown etc), οταν τα μαλλια ειναι βρεγμενα η ιδρωμενα, ΔΕΝ φαινεται το 'ασπρο δερμα', αλλα κατι σκουρο που δειχνει ως 'χνουδι', και ετσι δεν εμφανιζεται ιδιαιτερα η αραιωση.. οταν κανεις ντους θα το δεις στον καθρεπτη.
Παντως, σε γενικες γραμμες το smp ειναι καλο στην πραξη, ΜΕΤΑ απο μεταμοσχευση, γιατι στην μμ και ειδικα στην πυκνωση, ο ιατρος θα πρεπει να βλεπει τα κενα και να μην μπερδευεται με τα dots του smp. Συμφωνεις?
 

andros15

Member
Καλησπέρα, δεν ξέρω αν σου έκανε πιο σκούρες τελείες εσένα αλλά εμένα τώρα που μάκρινε το μαλλί φαίνεται σαν να μην έχω κάνει τίποτα φίλε.
 

aggelos88

Active Member
andros ειναι απολυτα λογικο να φαινονται τα κενα αφου αφησες μακρια μαλλια, το τατου γινεται μονο και μονο για να κανεις γουλι κουρεμα και να φαινεται οτι εχεις τριχες αλλα απλα σαν να τις εχεις ξυρισει.

Αποτε πρεπει να τα παρεις γουλι για να εχεις αποτελεσμα.
Εκτος κι αν μας λες οτι ξεθωριασε το τατου , απαντησε μου σε παρακαλω θελω να παω να κανω
και εγω τα περνω ολα γουλι

το τατου ειναι λυση μονο για γουλι κουρεμα
 

andros15

Member
Ναι Άγγελε έτσι ακριβώς. Σε κάποια σημεία έχει φύγει από την αρχή που το έκανα (στους κροταφους) και θα πήγαινα να μου το ξανα χτυπήσουν σε αυτά τα σημεία δωρεάν. Ακόμα δεν πήγα και δεν ξέρω αν θα πάω
 

aeratos28

Just aeratos
να πας ρε συ andros15 γιατί να μην πας?πληρωσες για να φτιάξει κάτι και δεν είναι όπως το θες..γτ να μην πας να το φτιάξει αφού σου είπαν και δωρεάν?μην το χαρίζεις ετσι..;)
 

aggelos88

Active Member
Andros τοσο απογοητευση ηταν?? Φαινεται fake δηλαδη??

Εγω εχω βρει και κατι βελονες πουλανε για permanent makeup σκεφτομαι να αγορασω να παρω και καλο μελανι και να το κανω μονος μου, εχει αυτες τις πολυ λεπτες που κανουν για φρυδια κτλ.

Ειναι και φτηνες και να βαλω τον αδερφο μου καθε μερα απο λιγο θα μου τα γεμησει τα κενα σε 3-4 μερες χαλαρα :p

ριξτε μια ματια εδω :
http://www.mbccosmetictattoo.com.au/needle_size_procedure.html

Θα το επιχειρησω μονος, οχι κανονικο τατου απλα επιφανιακο poke tattoo. αν βγαζει 9 μηνο οπως λενε μια χαρα
 

BillR

Member
ψάχνοντας στο google πάντως, βρήκα μία "κλινική" ή οποία ασχολείται στο εξωτερικό μονάχα με το Scalp Micropigmentation και γράφει ότι στους επόμενους 2 μήνες θα ανοίξει υποκατάστημα στην Αθήνα.. Για να δούμε

(δεν έγραψα το link, γιατί να μη θεωρηθεί διαφήμιση)
 

andros15

Member
Καλησπέρα παιδιά και συγνώμη για την απουσία. Άγγελε δεν φαίνεται fake απλά με την μια φορά που σου κάνουν δεν έχεις τέλειο αποτέλεσμα. Πιστεύω στο εξωτερικό είναι καλύτερη η δουλιά τους αλλά η τιμή είναι απαγορευτική. Τι έκανες τελικά με τις βελόνες τις αγόρασες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andros15

Member
Σήμερα με πείρανε τηλέφωνο για το επαναλυπτικό αλλά πρέπει να πάω εγώ Αθήνα. Μάλον θα πάω τέλος του μήνα
 

Corfu Rider

Active Member
Παντως σε εμενα δεν ειπαν τιποτα για επαναληπτικο, ισως επειδη δεν αντιμετωπισα καποιο fade out στα σημεια του smp.
Εφοσον σε 2-3 εβδομαδες θα παω στην dhi για την συνεδρεια πυκνωσης (λεγεται 'giga session'), θα κοιταξουν και αξιολογησουν το smp οπως και να εχει..
 

Δημητρης38

Active Member
ψάχνοντας στο google πάντως, βρήκα μία "κλινική" ή οποία ασχολείται στο εξωτερικό μονάχα με το Scalp Micropigmentation και γράφει ότι στους επόμενους 2 μήνες θα ανοίξει υποκατάστημα στην Αθήνα.. Για να δούμε

(δεν έγραψα το link, γιατί να μη θεωρηθεί διαφήμιση)

Αρχηγε δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αν την γραψεις, βαλε εστω αστερισκους να μην αναγραφεται ολογραφως.
Αν παλι δεν μπορεις στειλε μου ενα πριβε μηνυμα γιατι με ενδιαφερει !!!
Thank Yoy !!!
 

Reve

Active Member
ψάχνοντας στο google πάντως, βρήκα μία "κλινική" ή οποία ασχολείται στο εξωτερικό μονάχα με το Scalp Micropigmentation και γράφει ότι στους επόμενους 2 μήνες θα ανοίξει υποκατάστημα στην Αθήνα.. Για να δούμε

(δεν έγραψα το link, γιατί να μη θεωρηθεί διαφήμιση)

Γιατί να είναι διαφήμιση?Τόσα και τόσα έχουμε πει. Πόσταρε το όνομα μπας και σωθούμε
 

BillR

Member
αυτό είναι
http://www.scalp-aesthetics.com/gr/επαφή/
πριν κάνα μήνα έγραφε ότι σε 2 μήνες θα είναι και στην Ελλάδα
Κάπως ανανεώσαν το site τους, αλλά ακόμα δε βλέπω να έχουν προσθέσει διεύθυνση κτλ. Μόνο τηλ, και αυτό ξένο.
Ίσως τις επόμενες μέρες εγκατασταθούν κανονικά; Ποιος ξέρει
 

Reve

Active Member
Πάντως από μία μικρή έρευνα στο youtube η εταιρία έχει πολύ άσχημες κριτικές. πχ.
ενώ τα αποτελέσματα της προσωπικά δεν μου άρεσαν.

Υπάρχει μία σελίδα της εταιρίς vinci clinic στην οποία μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφία της hairline του και σε πραγματικό χρόνο να επιλέξει διάφορα σχήματα τατουάζ το πόσο έντονα θα είναι κτλπ. Η σελίδα είναι http://www.vincihairclinic.com/micropigmentationsimulation.
 

aggelos88

Active Member
Λοιπον μετα απο ερευνα που εκανα και πολλες συζητησεις μεσω email με εταιριες permanent makeup και smp εχω να πω
οτι απαγορευεται να χρησιμοποιηθουν απλα μελανια για τατου αλλα θελει ειδικο μελανι. Μια μεγαλη εταιρια στον χωρο ειναι η Biotouch, τα μελανια αυτα ειναι ειδικα για permanent makeup. Δλδ ειναι αναγνωρισμενα απο FDA οτι δεν προκαλουν προβληματα στον ανθρωπο και εχουν πολυ καλυτερη ποιοτητα και χρωματα ειδικα για αυτο τον σκοπο.

Αλλα κι αυτα αναλογως τον τυπο του δερματος μπορει να αλλαξουν χρωμα μετα απο χρονια η να κανουν fade.
Εδω ειναι τα pure χρωματα που ειναι τα πιο στανταρ σε χρωμα :

http://www.biotouch.com/Pigments/Pure-Pigments

Μετα χρειαζομαστε μηχανη τατου με οσο το δυνατον μικροτερη βελονα, πουλανε διαφορες και μερικες ειναι και αρκετα φτηνες. Εγω θα δοκιμασω να το κανω με απλη βελονα κι οσο το δυνατον πιο επιφανειακα.
Οσο πιο επιφανειακα ειναι και οσο μικροτερη βελονα τοσο καλυτερο αποτελεσμα, χρειαζεται να ειναι επιφανειακα για να μην αλλαξει χρωμα .
Βρηκα στο ebay κατι εξαιρετικα λεπτες βελονες 0.16 mm και θα δοκιμασω με αυτες


Η τιμη ολων αυτων ουτε 50 ευρω
 
Μπλουζα