Θα εκτιμούσα τις συμβουλές σας!

Kostas90

New Member
Καλησπέρα σε όλους. Με λένε Κώστα και είμαι 29 ετών. Τον τελευταίο καιρό σκεφτόμουν να κάνω μμ. Ψάχνοντας βρήκα το forum και παρατηρώ ότι κάποιοι έχουν εντρυφήσει πολύ επί του θέματος. Εάν μπορούσατε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές ως προς την επιλογή κλινικής ή και κάποιες προτάσεις για την μμ που θα μπορούσα να κάνω, θα σας ήμουν ευγνώμων! Σας παραθέτω κάποιες φωτογραφίες. Ευχαριστώ πολύ
4bbd63c36d1506a3837aefa295635c6c.jpg
f798b56c937e3c44718aac2c4bdcf5c0.jpg
74e1429ab37b277b5b2a8e4f13d9c9c8.jpg
b6712ea488e3bb385978c29fc55c2d29.jpg
eea19bfa458f2c93a7d13bede051b25f.jpg


Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Περιεργο pattern αραιωσης εχεις Κωστα. Σχεδον ανεπαφη hairline και πολυ ανοιχτη κορυφη.
Η αραιωση εχει φαει και περιοχη απο τη δοτρια σου και την εχει περιορισει σημαντικα πανω και κατω.
Εχεις κανει ποτε καποια θεραπεία;
Πολυ Πιθανον να προχωρησει ακομη περισσότερο η αραιωση και μπροστα κ να χασεις και αλλα μαλλια. Αδερφια η ο πατερας σου εχουν μαλλια πανω η τα εχουν χασει ολα;
Δεν εχεις μεγαλο αριθμο μοσχευματων στη δοτρια σου.
 
  • Like
Reactions: tol

crossfire

Well-Known Member
Είσαι από τις περιπτώσεις που δεν μπορείς να κανείς τώρα μεταμόσχευση χώρις φίνα.
Έχουν αρχίσει και αραιώνουν οι γέφυρες, που έχω σημειώσει σε κύκλο, με κατεύθυνση προς τα μεσα(βελάκια).
Επίσης θα προχωρήσει κι άλλο από πίσω προς τα εμπρός.
Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορεί να γεμίσεις πίσω εάν δεν σταθεροποιησεις πρώτα τα μπροστά.
Έχεις δυο επιλογές.
1) παίρνεις φίνα ένα χρόνο, σταθεροποιούνται τα υπάρχοντα, γεμίζουν οι κύκλοι κατά πάσα πιθανότητα και μπαίνεις για μεταμόσχευση μετά από ένα χρόνο.
2) δεν κανείς τίποτα και περιμένεις να αδειάσεις λίγο ακομα και γενικότερα να δεις πως εξελίσσεται το πατέρν σου.
Αυτό που σε ρώτησε ο Δημήτρης, από αδέρφια και πατέρα, πως είναι το Norwood τους;
 

Συνημμένα

  • EDE9AEF7-C23B-4DAE-BEC3-187967939CB5.jpeg
    EDE9AEF7-C23B-4DAE-BEC3-187967939CB5.jpeg
    66.8 KB · Προβολές: 85

Veron

Well-Known Member
Buzz cut ειναι η λυση σου,σταδιακα θα φυγουν και τα μπροστα ,αν θες να μπεις στον χορο των μ.μ πρεπει να παρεις φαρμακα (εφορου ζωης)
 

Kostas90

New Member
Αδέρφια δεν έχω αλλά στον πατέρα του έχουν μείνει τα πλαϊνά και μια τούφα πάνω! Χθες πήγα σε AHC για να πάρω μια ιδέα και μου είπαν για μεταμόσχευση στην κορυφή και θεραπεία με μινοξιδιλη ,prp .

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Αδέρφια δεν έχω αλλά στον πατέρα του έχουν μείνει τα πλαϊνά και μια τούφα πάνω! Χθες πήγα σε AHC για να πάρω μια ιδέα και μου είπαν για μεταμόσχευση στην κορυφή και θεραπεία με μινοξιδιλη ,prp .

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τα πλαϊνά του πατέρα σου μαλλιά έχουν πέσει και πιο χαμηλά από τα δικά σου; είναι στο ίδιο ύψος ; και στο πίσω μέρος το ίδιο;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλημέρα Κώστα,
Έχεις αρκετό μαλλί από πάνω και η δότρια από πίσω δεν φαίνεται και η καλύτερη.
Όπως είπε ο veron η κατάσταση σου αν προχωρήσεις σε μεταμόσχευση ίσως χρειαστεί φίνα-μινοξ εφ ορού ζωής.
Η τα ξεκινάς για να κρατήσεις τα υπάρχοντα μαλλιά όσο πάει η δεν κάνεις τίποτα και αφήνεις σταδιακά να φύγουν όλα μιας και τείνεις προς τον πατέρα σου.
Μπορεί να δώσει κάποια μοσχεύματα η δότρια σου να σουλουπωθείς στην κορυφή αλλά για πόσο θα κρατήσει...???
 

piros75

Well-Known Member
Για μένα: έναρξη θεραπείας για τουλάχιστον 6 μήνες και στη συνέχεια μεταμόσχευση πίσω.
 
Μπλουζα