Θα εκτιμούσα την βοήθειά σας!

Διαβάζω ένα χρόνο το forum και ευχαριστώ όσους το κρατάνε ακόμη ζωντανό! Είμαι 20 χρονών έχοντας από την μεριά του πατέρα μου βαρύ κληρονομικό πρόβλημα..Από Το μαλλί μου εδώ και κάτι μήνες παρατηρώ ότι μου πέφτουν πολλά δίτριχα ακόμη και ένα τετρατριχο..Η hairline μου σίγουρα ανέβηκε 1-1.5 cm στα πλάγια ενώ έχω έντονη φαγούρα..Τέλος να προσθέσω ότι δεν μαδάω αφού μια μέρα μπορεί να βρω 20 τριχες και αλλη μερα 5 τριχες οταν τιναζω τα μαλλια μου.Χρησιμοποιω τακτικα το σαμπουαν του korres κατα της τριχοπτωσης.Ποια ειναι η γνωμη σας παρακαλω;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Οριστε..
 

Συνημμένα

  • 2017-09-21 03.47.42.jpg
    2017-09-21 03.47.42.jpg
    2.9 MB · Προβολές: 316
  • IMG_20170921_034420_236.jpg
    IMG_20170921_034420_236.jpg
    2 MB · Προβολές: 301
  • IMG_20170921_034302_705.jpg
    IMG_20170921_034302_705.jpg
    2.2 MB · Προβολές: 296
  • 2017-09-21 04.04.03.jpg
    2017-09-21 04.04.03.jpg
    3 MB · Προβολές: 310

turnfiji123

Active Member
Πάνε σε ενδοκρινολόγο για εξετάσεις θυροειδούς κλπ. Η φαγούρα είναι ύπουλη, και σε μένα έτσι ξεκίνησαν όλα. Μείνε μακριά από Μινοξιδίλη και φάρμακα όπως η Φιναστερίδη για την ώρα. Αν καπνίζεις, κόφτο μαχαίρι.
 
  • Like
Reactions: M15
Έχω κάνει εξετάσεις δεν αντιμετωπίζω κάποιο τέτοιο πρόβλημα ούτε καπνίζω..απλά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχω πρόβλημα και αν ναι πως θα μπορούσα να το περιορίσω..
 

leas

Well-Known Member
Στα σημεια που ξεκιναει η αα πολλα παιδια εχουν παρατηρησει εντονη φαγουρα μαζι με αυτους και εγω.,,
 
Καταλαβα...αρα ξεκιναει και η δικη μου αα αφου πολλες φορες με ξυνει το κεφαλι μου πολυ εντονα..τι μου προτεινετε να κανω για να κρατησω το τωρινο μαλλι μου?? Να σας θυμισω οτι ειμαι 20...
 

M15

AGGRESSIVELY QUESTION AUTHORITY !
Αν καπνίζεις, κόφτο μαχαίρι.
Ετσι ειναι !
στο λεω και εγω, και σε ολους : Αν καπνίζεις, κόφτο μαχαίρι !!! ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ !

Και ψαξε στο ιντερνετ να βρης θερμογραφηματα που εχουν γινει απο Θερμοκαμερα thermal imaging
που δειχνουν ποσο μπλοκαρετε η κυκλοφορια του αιματος απο τη νικοτινη !

γιαυτο δρα η μινοξιδιλη, διοτι ως αγγειοδιασταλτικο, επιτρεπει καλυτερη κυκλοφορια, αλλα δεν λυνει το προβλημα μονιμα, μολις την σταματησεις, ξαναπεφτουν τα μαλλια...
 
Ετσι ειναι !
στο λεω και εγω, και σε ολους : Αν καπνίζεις, κόφτο μαχαίρι !!! ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ !

Και ψαξε στο ιντερνετ να βρης θερμογραφηματα που εχουν γινει απο Θερμοκαμερα thermal imaging
που δειχνουν ποσο μπλοκαρετε η κυκλοφορια του αιματος απο τη νικοτινη !

γιαυτο δρα η μινοξιδιλη, διοτι ως αγγειοδιασταλτικο, επιτρεπει καλυτερη κυκλοφορια, αλλα δεν λυνει το προβλημα μονιμα, μολις την σταματησεις, ξαναπεφτουν τα μαλλια...
Σε ευχαριστω παρα πολυ για την συμβουλη!!! Θα ηθελα να ρωτησω τα μελη του forum αν παρατηρουν καποιο προβλημα και αν ναι πως μπορω να το περιορισω...Εχω μελετησει τις θεραπειες αλλα ειμαι 20 χρονων ακομη και θελω να μπλεχτω με μινοξ ή φινα..Συγγνωμη για την επιμονη μου απλα εχω πολυ αγχος..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα