Θα ήθελα τη συμβουλή σας!

lef90

New Member
Γεια σας! Λέγομαι Λευτέρης, καινούργιος στο forum και θα ήθελα τη γνώμη σας! Σκέφτομαι να κάνω μμ. Επικοινώνησα με D*I Αθήνα και μου είπαν να κάνω μια megaplus συνεδρία για περίπου 3500 τρίχες, για αρχή, να με γεμήσουν κατά βάση μπροστά και κάποια πιο πίσω. Επισυνάπτω φωτογραφίες τωρινές. Θα με ενδιέφερε πολύ η γνώμη σας!

Δεν παίρνω μινοξ ούτε φίνα ούτε τπτ και ούτε έχω πάρει ποτέ. Είπαν ότι έχω 11.500 τρίχες περιθώριο από τη δότρια.

Να πω επίσης ότι δεν με ενδιαφέρει να γίνω μαλλιάς κλπ, είμαι αρκετά συμβιβασμένος με την εικόνα μου, θέλω απλά ίσα ίσα μπροστά να βάλω μερικά μαλλιά για να μην φαίνεται ντανγκ το κρανίο, ελπίζω να με πιάνετε.

Είμαι 29 χρονών και μου είπαν ότι έχω λεπτή και "ντελικάτη" τρίχα. Ρωτήστε με ό,τι άλλο θέλετε. Ευχαριστώ πολύ!
 

Συνημμένα

  • 1.jpg
    1.jpg
    29.6 KB · Προβολές: 116
  • 2.jpg
    2.jpg
    170 KB · Προβολές: 98
  • 3.jpg
    3.jpg
    166.4 KB · Προβολές: 109
  • 4.jpg
    4.jpg
    33.7 KB · Προβολές: 101
  • 5.jpg
    5.jpg
    45.5 KB · Προβολές: 102
  • 6.jpg
    6.jpg
    40.5 KB · Προβολές: 104
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

makis25

Well-Known Member
Λεπτη και ντελικατη τριχα εχεις γιατι η ανδρογενετικη αλωπεκια μαλλον αρχισε να χτυπαει και τη δοτρια σου . Σκεψου το ενδεχομενο να παρεις φιναστεριδη , μινοξιδιλη , κετοκοναζολη , να κανεις ολες τις ενδεδειγμενες θεραπειες πριν προχωρησεις στη μεταμοσχευση , γιατι ειναι εξαιρετικα πιθανο τα μοσχευματα σε μερικα χρονια ( 2-3-5 ?) να σε χαιρετησουν και αυτα. Και θα εχεις κανει ετσι μια τρυπα στο νερο. Η ανδρογενετικη αλωπεκια δεν θεραπευεται με τη μεταμοσχευση , η αλωπεκια , ειδικα στην ηλικια σου , δε σταματα . Τωρα 3500 τριχες δηλαδη 1500 μοσχευματα δε φτανουν για το μπροστα 1/3 του κεφαλιου σου . Χρειαζεσαι τα διπλασια . Κατα βαση , αν σου ειπαν πως εχεις 11500 τριχες , δηλαδη 5500 μοσχευματα περιπου , τα χρειαζεσαι ολα πανω στο κεφαλι σου . Μην κανεις επεμβαση με οποιον γιατρο τυχει . Αν εισαι Αθηνα ( αλλα και αν δεν εισαι ) ζητα καποιον που εχει δωσει καποιο αποτελεσμα της προκοπης . Ζητα ή την Μπιρου ή τον Ευαγγελατο γιατι απο αυτους εχουμε δει εδω κυριως αποτελεσματα που βλεπονται . Μην δεχτεις να κανεις επεμβαση με καποιον που δεν ξερουμε τη δουλεια του . Τελος , στο ζητημα των χρηματων , ελπιζω το κοστος να ειναι κατω των 2500 ευρω για τα 1500 μοσχευματα . Αν σου ζητησαν 3000 κ πανω , τοτε το καλυτερο που χεις να κανεις ειναι να επικοινωνησεις με κλινικες κυπρου για συζητηση και προσφορες. Το πιο σημαντικο απο ολα ειναι αν διαλεξεις να πας Dhi, να επιλεξεις καλο γιατρο . ( 2-3 δηλαδη )

Τελος να σου πω , πως ασχετα με το ποσο συμβιβασμενος νοιωθεις με την εικονα σου , ποτε μα ποτε να μη στοχευεις στο μετριο , αλλα στο καλυτερο για τον εαυτο σου . Αν εχεις τον πυχη χαμηλα , κανεις τα στραβά ματια στη μετριοτητα των αλλων που θα σου προσφερουν μια υπηρεσία , θα καταληξεις με κατι κατω του μετριου , και θα κανεις κακο και στους επομενους πελατες μετα απο σενα . Ετσι , μονο στο ταμειο των μετρίων θα κανεις καλό . Μιας και αποφασισες να κανεις κατι για εσενα και την εμφανιση σου , ψαξε καλα , ωστε να κανεις το καλυτερο για σενα.
 

lef90

New Member
Κατάλαβα και ευχαριστώ πολύ! Γενικά αν και είμαι καινούργιος στο φόρουμ το έχω ξεψαχνίσει πολύ τον τελευταίο μήνα.

Λες άρα αν κατάλαβα καλά να επισκεφτώ δερματολόγο πρώτα ώστε να ξεκινήσω θεραπείες για να δυναμώσουν/σταθεροποιηθούν τα υπάχοντα μαλλιά, και μετά (είτε στα κοντά είτε στο μέλλον) να επικοινωνήσω με κύπρο πχ hdc.

Εδιτ: 3100 μου ζήτησαν, είναι πολλά όντως απ' ό,τι κατάλαβα κι εγώ από τα threads που χω διαβάσει
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
3100 για 1500 graft Dhi; Για να σου απλωσει τα 1500 graft σε 150 τετραγωνικα εκατοστα , 10 graft το εκατοστο να φυτρωσουν τα 7 , να μη σου μιλησει καθολου για θεραπειες ωστε στο μελλον να πεσουν και οι λιγες τριχες που θα βαλεις. Καλα , ξεκαρδιστηκαμε dhi . Κανε οικονομια καποιο διαστημα , βαλε λιγα χρηματα παραπανω στην ακρη , και ριξε μια ματια στη Κυπρο . Ξερω πως προφανως για να μπεις στο κοπο να πας σε κλινικες , να γραψεις σε φορουμ , μεσα σου νοιωθεις μπουχτισμενος και θες να κανεις συντομα κατι , ομως πρεπει να περιμενεις , να φυγει η φορτιση ωστε να σκεφτεις πολυ καθαρα τις επιλογες σου.
 

Karagiannis88

New Member
Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη. O πατέρας μου έκανε μεταμόσχευση στην Figura Clinica εδώ στην Θεσσαλονίκη ακριβώς ένα χρόνο πρίν 2200 τριχοθυλάκια περίπου μέτρια αποτέλεσμα βέβαια έκανε μόνο το μπροστινό μέρος του κεφαλιού. Η γιατρός που τον είχε αναλάβει λεγόταν Κυρία Χάλαρη που πλέων όπως ενημερώθηκα δεν συνεργάζεται με την κλινική. Η συγκεκριμένη ερχόταν απο Γερμανία απο όσο ξέρω, πήγα και εγώ με την σειρά μου στην Figura ζητώντας να μου κάνει εμφύτευση η συγκεκριμένη παρόλο που είχε μέτρια αποτελέσματα στον πατέρα μου αλλά δεν είχε ούτε ουλές ούτε σημάδια για αυτό είπα να την δοκιμάσω. Με ενημέρωσαν στην Figura Thessaloniki ότι στην θέση της είναι ο Κύριος Κολιάτσος. Έψαξα στοιχεία για την Κυρία Χάλαρη και τον Κύριο Κολάτσιο αλλά δεν βρήκα τίποτα πράγμα που με προβληματίζει. Υπάρχει κάποιος κύριος που να έχει κάνει μεταμόσχευση στην συγκεκριμένη κλινική εδώ στην Θεσσαλονίκη για να μου πει εντυπωσεις κυρίως αν τον έχει αναλάβει ο κύριος Κολάτσιος με το επιτελείο του? Επίσης γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βρώ την κυρία Χάλαρη και να επικοινωνήσω μαζί της. Επιπλέον ένα ακόμα γεγονός που με παραξένευσε λίγο ήταν ότι στην Figura μου είπαν ότι ο κύριος Κολάτσιος χρησιμοποιεί καλύτερα εργαλέια απο την κυρία Χάλαρη και ότι απο πέρυσι τα εργαλεία έχουν βελτιωθεί περισσότερο. Και ρωτώ εγω μέσα σε έναν χρόνο αλλάζει τόσο πολύ η τεχνογνωσία στα εργαλεία, και πώς υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές στα εργαλεία απο γιατρό σε γιατρό? Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις - βοήθειά σας.
 

makis25

Well-Known Member
θεσσαλονικη εχεις δυο επιλογες με ποσταρισμενα αποτελεσματα στο φορουμ . Αdvanced hair clinics και Dhi . Αν θες να αποφυγεις οσο γινεται τα σημαδια πισω στο κεφαλι σου θα πας Dhi . Αν θες τις περισσοτερες τριχες για τα λιγοτερα χρηματα θα πας advanced hair clinics . Μη κανεις πειραματα με άλλους .
 

tasos33

Well-Known Member
Figura oνομα και πράμα, δεν εχει ακουστει ξανα εδω ουτε η κλινικη ουτε οι γιατροι, μαθητευομενοι μαγοι που ψαχνουν γυαλες που ατμιζουν.
Εν ετη 2019 κακως συζηταμε για φιγουρα κλινικ.
Εντωμεταξυ μαρεσει που παραδεχεσαι το μετριο αποτελεσμα αλλα θες να πας εκεί, μηπως σε τρωειι ο ποπος σου?
 

Karagiannis88

New Member
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές και την βοήθειά σας μέτριο ήταν το αποτέλεσμα στον πατέρα μου αλλά η αλήθεια είναι ότι είχε περιορισμένη δότρια περιοχή και πολύ μεγάλο άνοιγμα. Οπότε λογικά σε εμένα θα είχε καλύτερο αποτέλεσμα. Επίσης το σκέφτομαι για DHI αλλά με προβληματίζει ένα παράδειγμα διάσημου τοπικού ραδιοφωνικού- τηλεοπτικού παραγωγού (Γαλανίδης το όνομα του κυρίου) ο οποίος αν και έχει κάνει εμφύτευση απο την DHI Θεσσαλονίκης και υπάρχει βίντεο και φώτο στο διαδίκτυο στο οποίο όμως εμφανίζεται να δείχνει μόνο το μπροστά μέρος του κεφαλιού του, στην διαφήμιση της DHI όποτε τον πετυχαίνω έξω φοράει συνέχεια καπέλο ακόμα και την νύχτα. Μήπως κάτι δεν πήγε καλά στην μεταμόσχευση και θέλει να το κρύψει? Σίγουρα ο συγκεκριμένος είχε πολύ μεγάλη τριχόπτωση και δεν θα μπορούσε να έχει φοβερά αποτελέσματα αλλά και πάλι με προβληματίζει αυτό το γεγονός.
 

Karagiannis88

New Member
Επίσης έκανα λάθος ποιο πρίν η κλινική λέγεται Figura σκέτο και βρίσκεται στην οδό μητροπόλεως πολύ κοντά στην πλατεία δημοκρατίας.
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Γνώμη μου είναι να αφήσεις τα κασκαντεριλικια και να πας κάπου σχετικά πιο ασφαλη.κανε εδώ μια έρευνα και μετά αποφάσισε.δεν έχεις ιδέα σε τι χώρο πας να μπλέξεις.
Ο πατέρας σου όπως και να το κάνουμε είναι μεγάλυτερος και ένα φτωχό αποτέλεσμα είναι τι είχαμε τι χάσαμε.σε νεοτερους δεν λειτουργεί έτσι....
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Επίσης έκανα λάθος ποιο πρίν η κλινική λέγεται Figura σκέτο και βρίσκεται στην οδό μητροπόλεως πολύ κοντά στην πλατεία δημοκρατίας.
Ελα φιλε μου σε παρακαλω το έν λόγω μαγαζι ειναι για αδυνάτισμα και αποτρίχωση χρονια τωρα,τι σχεση εχει με τις μμ; Έλεος δλδ...και κομμωτες βάζουν μαλλιά να πατε αν είναι!
Και μονο που διαφιμιζει μμ με 699€ πανω απο 4000 τριχοθυλακια αυτο τα λέει ΟΛΑ!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Καλησπέρα απο Θεσσαλονίκη. O πατέρας μου έκανε μεταμόσχευση στην Figura Clinica εδώ στην Θεσσαλονίκη ακριβώς ένα χρόνο πρίν 2200 τριχοθυλάκια περίπου μέτρια αποτέλεσμα βέβαια έκανε μόνο το μπροστινό μέρος του κεφαλιού. Η γιατρός που τον είχε αναλάβει λεγόταν Κυρία Χάλαρη που πλέων όπως ενημερώθηκα δεν συνεργάζεται με την κλινική. Η συγκεκριμένη ερχόταν απο Γερμανία απο όσο ξέρω, πήγα και εγώ με την σειρά μου στην Figura ζητώντας να μου κάνει εμφύτευση η συγκεκριμένη παρόλο που είχε μέτρια αποτελέσματα στον πατέρα μου αλλά δεν είχε ούτε ουλές ούτε σημάδια για αυτό είπα να την δοκιμάσω. Με ενημέρωσαν στην Figura Thessaloniki ότι στην θέση της είναι ο Κύριος Κολιάτσος. Έψαξα στοιχεία για την Κυρία Χάλαρη και τον Κύριο Κολάτσιο αλλά δεν βρήκα τίποτα πράγμα που με προβληματίζει. Υπάρχει κάποιος κύριος που να έχει κάνει μεταμόσχευση στην συγκεκριμένη κλινική εδώ στην Θεσσαλονίκη για να μου πει εντυπωσεις κυρίως αν τον έχει αναλάβει ο κύριος Κολάτσιος με το επιτελείο του? Επίσης γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να βρώ την κυρία Χάλαρη και να επικοινωνήσω μαζί της. Επιπλέον ένα ακόμα γεγονός που με παραξένευσε λίγο ήταν ότι στην Figura μου είπαν ότι ο κύριος Κολάτσιος χρησιμοποιεί καλύτερα εργαλέια απο την κυρία Χάλαρη και ότι απο πέρυσι τα εργαλεία έχουν βελτιωθεί περισσότερο. Και ρωτώ εγω μέσα σε έναν χρόνο αλλάζει τόσο πολύ η τεχνογνωσία στα εργαλεία, και πώς υπάρχουν τόσο μεγάλες διαφορές στα εργαλεία απο γιατρό σε γιατρό? Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις - βοήθειά σας.

Ρε φίλε......κάθεσαι και τρως χρόνο και ψάχνεις τον κολιατσο και την Χάλαρη.
Αφιέρωσε όλο αυτόν τον χρόνο και ψάξε για μεταμοσχεύσεις.......επιτυχημένα αποτελέσματα.......διάβασε το φόρουμ.
Δεν υπάρχουν αυτοί που κοιτάς......είμαι σίγουρος ότι αν ρίξεις μια ματιά στις μεταμοσχεύσεις του φόρουμ , θα γελάς με τη f@g@ra
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα