Η ιδανικη μεταμοσχευση για ψηλο norwood

Stripar

Established Member
Με 50μ τρίχα αυτό είναι το σωστό
Sent from my iPhone using Tapatalk
Σαφέστατα!

Αυτό που ήθελα να επιημάνω είναι ότι στο εξωτερικό κάνουν αυτό που είναι σωστό , ενώ εδώ Ελλάδα ότι είναι βολικό!
Ενω χρησιμοποιούν τα 1.ο - 1.2mm εργαλείων σε όλα τα περιστατικά αδιακρίτως και ασχετα με τις ιδιομορφίες της κάθε τρίχας & Grafts...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

geeorgee

Active Member
και γιατι να κατσουν να ψαχτουν και να ξεβολευτουν οι κλινικες αφου ακομα κιεδω μεσα στους πιο πολλους αυτα ακουγονται δευτερευοντα και αστεια ,τα λες και καταντας γραφικος στο τελος.Εγω προσωπικα με οποιον το εχω συζητησει σε pm αλλος μου λεει οτι δε μετρανε αυτα αλλα η τεχνικη,αλλος οτι αυτα ειναι marketing για να προσελκυσουν κοσμο,αλλος οτι ενταξει τι 1mm τι 0,8mm,και αλλος οτι με λιγο μαλλακι δε φαινεται τιποτα
 

pithikas

Well-Known Member
Σαφέστατα!

Αυτό που ήθελα να επιημάνω είναι ότι στο εξωτερικό κάνουν αυτό που είναι σωστό , ενώ εδώ Ελλάδα ότι είναι βολικό!
Ενω χρησιμοποιούν τα 1.ο - 1.2mm εργαλείων σε όλα τα περιστατικά αδιακρίτως και ασχετα με τις ιδιομορφίες της κάθε τρίχας & Grafts...
Που το ξέρεις ρε Στρίπαρ τι χρησιμοποιούν; Πωωω...Παντού χωμένος είσαι στα κόλπα...
 

turnfiji123

Active Member
Σαφέστατα!

Αυτό που ήθελα να επιημάνω είναι ότι στο εξωτερικό κάνουν αυτό που είναι σωστό , ενώ εδώ Ελλάδα ότι είναι βολικό!
Ενω χρησιμοποιούν τα 1.ο - 1.2mm εργαλείων σε όλα τα περιστατικά αδιακρίτως και ασχετα με τις ιδιομορφίες της κάθε τρίχας & Grafts...

Στην DHI μου είχαν πει ότι χρησιμοποιούν 0,5mm και ότι δεν πρέπει να ανησυχώ. Ανησύχησα.
 

Stripar

Established Member
Δεχόμενος το τηλεφώνημα από την DHI για μια πρώτη γνωριμία κλείστηκε το ραντεβού στο χώρο τους .
Εξαγωγή 1478 μοσχευμάτων αντιστοιχούμενα σε 3152 τρίχες με λόγο 2,13
η οποία έγινε χειροκίνητα με εργαλείο 1.1mm.

Η διαδικασία την δεύτερη μέρα είχε ως εξής:
Εξαγωγή 1386 μοσχευμάτων αντιστοιχούμενα σε 3193 τρίχες με λόγο 2,3
η οποία έγινε χειροκίνητα με εργαλείο 1.2mm
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

minoxidilis

Active Member
Kαλησπερα φιλε Πανο .
Το εχω ξεψαχνισει το θεμα σου και ταυτιζομαι σε πολλα με την περιπτωση σου.Ειμαι 27-28,οπως και εσυ οταν εκανες την μμ,
και ΑΝ δεν εκανα θεραπεια θα ημουν 3-3Α οπως ησουν και εσυ(μην ρωτατε πως το ξερω,το ξερω με απειρη βεβαιοτητα) και παω και εγω για 5 ισως και 6.
Πολλες φορες σκεφτομαι να κοψω μαχαιρι τις θεραπειες,να πεσει οτι ειναι να πεσει και να αδειασει το μπροστα μερος,να κανω μια βαρβατη μεταμοσχευση 3000-3500 grafts και να το φτιαξω με μονιμα μαλλια,και οχι ''δανεικα''(των θεραπειων).
Και το middle-crown να τα παιξω με minox μονο οσο μπορεσω,μιας και εκει ποιανει κ καλυτερα η minox.Προς το παρων βεβαια middle-crown εχουν μαμισια πυκνοτητα,δεν εχουν επηρεαστει καθολου.
Πως σου φαινετε αυτο το σχεδιο,δοκιμο?

Τωρα εσυ ανετος εισαι,εχεις κερδισει το ματς απο τα αποδυτηρια.Με 7000+ ακομα δοτρια,και 65μ τριχα κανεις οτι μα οτι γουσταρεις.
Φιλαρακι καλη τυχη σε οτι κανεις,οπως ειπε και ενας συναδελφος εδω αμα σε χαλαει φορτσαρε για μμ,εγω κατλβα μετα απο χρονια πως και 50 να ειναι καποιος θα χαλιεται με την ραφλα,οποτε κανε τα κουμαντα σου και φυτεψε.εγω ειμαι 38 στα 39 και απο τοτε που εκοψα την φινα αρχισε κατηφορος,δεν μπορω να σου κρυψω πως απο τοτε που αδειασα,τερμα φλερτ καμακια κλπ,κλεισουρα και οταν χρειαζετε να χαλαρωσω πηγαινω στους κακοφημους δρομους.Βεβαια εγω το πηρα ετσι αν καποιος το χειριζετε διαφορετικα και δεν τον νοιαζει τοσο το καλυτερο.
 

piros75

Well-Known Member
Πάντως σε εμένα, που έχω ξυρίσει τα πλαινά μου αρκετές φορές μετά την μμ δεν φαίνεται τίποτα, ή για να είμαι πιο ακριβής, πρέπει να κόβει πολύ το μάτι σου για να καταλάβεις ότι κάποιος έχει πειράξει την περιοχή. Στο νήμα μου υπάρχουν και σχετικές φωτογραφίες.
 
Μπλουζα