Ηλεκτρονικο τσιγαρο

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω κανεναν μηνα τωρα που ατμιζω με τον tilemahos armed eagle 25mm.
επησκευασιμος ατμοποιητης και πολυ ακριβος,150 ευρω.
αρκετα πολυπλοκος στην χρηση αλλα βλεπω οτι ειναι κορυφη στην γευση,τουλαχιστον απο τους 10 που εχω χρησιμοποιησει
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Και νικοτινη 9 παντως σε στενη αντισταση ανακατευτηκα παντως, μπορει να ηταν και κατι αλλο δεν ξερω... παντως οι επισκευασιμοι δεν συγκρινονται. Εγω μαλλον συγκλινω στον zeus rta που μου ειπαν οτι εχει πραγματικα μηδενικες διαρροες. @kapa με τετοιο κοστος πραγματικα πρεπει να ειναι μπομπα ο ατμοποιητης σου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Και νικοτινη 9 παντως σε στενη αντισταση ανακατευτηκα παντως, μπορει να ηταν και κατι αλλο δεν ξερω... παντως οι επισκευασιμοι δεν συγκρινονται. Εγω μαλλον συγκλινω στον zeus rta που μου ειπαν οτι εχει πραγματικα μηδενικες διαρροες.
αυτοι που πηρανε αριστα στις διαρροες ειναι ο nautilus aspire,δεν εφυγε ποτε ουτε σταγονα 4 μηνες τωρα,ειναι must για καποιον που κανει την μεταγραφη απο τσιγαρο σε ατμισμα και αρκετα φθηνος,εχω εχω και δευτερον σφραγισμενο σε περιπτωση που μου πεσει κατω και σπασει.
ο tilemahos armed eagle οταν βρηκα τα κουμπια του ειναι και αυτος πολυ στεγανος,ουτε σταγονα,αν του φτιαξεις αντισταση με 6 σπειρες και σχετικα χαλαρο βαμβακι ειναι παρα πολυ καλος στην γευση,βγαζει μια γλυκαδα ευχαριστη στο ατμισμα,σαν να τρως ζαχαρη σχεδον,ενω κανω σκετα υγρα,αμφιβαλω αν υπαρχει καλυτερος,αλλα πολλα τα λεφτα...
μεγαλο του μειον και το δεσιμο,πολλα εξαρτηματα
 

athenian

Well-Known Member
Αφου εχεις γινει μερακλης kapa να δοκιμασεις τον hussar rta ατμοποιητη αν και δυσκολα θα τον βρεις.Η μοδα ομως πλεον ειναι squonk mods με dripper ατμοποιητες.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αφου εχεις γινει μερακλης kapa να δοκιμασεις τον hussar rta ατμοποιητη αν και δυσκολα θα τον βρεις.Η μοδα ομως πλεον ειναι squonk mods με dripper ατμοποιητες.
ειναι τσιγαρισιος?
το εχω παρατηρησει καπιοι ειναι πολυ δυσευρετοι
καπου ειχε παρει το ματι μου εναν τσιγαρισιο επισκευασιμο στο vaping.gr τον εψαχνα για να δω τιμη και δεν υπηρχε πουθενα για πωληση,ουτε ελλαδα ουτε ebay
 

athenian

Well-Known Member
Τα τοπ κομματια σε ατμοποιητες και μοντακια βγαινουν για λιγο και γινονται συλλεκτικα.Ο συγκεκριμενος δεν ειναι καθαρα τσιγαρισιος,αναλογα το στησιμο αποδιδει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αυτοι που πηρανε αριστα στις διαρροες ειναι ο nautilus aspire,δεν εφυγε ποτε ουτε σταγονα 4 μηνες τωρα,ειναι must για καποιον που κανει την μεταγραφη απο τσιγαρο σε ατμισμα και αρκετα φθηνος,εχω εχω και δευτερον σφραγισμενο σε περιπτωση που μου πεσει κατω και σπασει.

ειναι τραγικογελοιο αυτο που μου σημβαινει ενα μηνα τωρα,οτι παινευω οχι απλα χαλαει....γκρεμιζεται
σημερα εφυγε η τσιμουχα απο τον aspire και ξεχειλισε τοσο πολυ που μου χαλασe το μοντακι eleaf 30w.
στην δουλεια μολις παινεψα καποιον την επομενη παραιτηθηκε.
μου εχουν συμβει 6 η 7 τετοια σκηνικα αυτον τον μηνα μονο
 

aeratos28

Just aeratos
Γκαντεμοσαυρος είσαι κάπα..χαχαχαχα,δεν παινευεις λιγάκι και τον Τσίπρα μπας και προκυρηξει εκλογές και φυγει γιατί μας έχει γ....σει εντελώς ο τυπακος??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω να πω την αμαρτια μου ο μονος ατμοποιητης που μου αρεσει σε αισθηση ειναι ο nautilus aspire αλλα με ενα μεγαλο αλλα...
μονο οσο ειναι καινουρια η αντισταση του και περναει ο αερας ανετα,δηλαδη τις 2 πρωτες μερες,μετα οταν αρχιζει και σφηνωνει χανω σε γευση.
περιμενω και 3 τσιγαρισιους ακομα αγορα απο το vaping.gr
αυτο που ελπιζω ειναι να πεσω σε καποιον που να εχει για καμια εβδομαδα η 10ημερο αυτο που εχω με τον nautilus aspire με καινουρια αντισταση.
παρολο που κλεινω 6 μηνες ατμιστης το τσιγαρο μου λειπει,ειχα ιδιαιτερη σχεση με το καπνισμα,κατι ανωτερο απο καπνιστη,που δεν μπορει να μου το δωσει το ατμισμα ουτε στο ελαχιστοo_O
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
ειχα πετυχει εναν να κανει τετοιο,αλλα δεν τον γνωριζα καλα και δεν ειχα το θαρος να του κανω μια τρακα
φετος ομως τον εκανα τρακα.
λοιπον ειναι κανονικο τσιγαρο στην γευση.μαλιστα σαν καπνιστης ειχα καπνισει ακριβως το ιδιο αλλα δεν θυμαμαι την μαρκα.μπορει να εκανα μονο karelia αλλα εχω δοκιμασει ολες τις μαρκες.
απο θεμα υγείας δεν εχω καταλαβει ποσο λιγοτερο βλαβερο ειναι απο το κανονικο τσιγάρο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω συμπληρωσει 9 μηνες ατμιστης με 2 τσιγαρα κανονικα την μερα.
βλεπω οτι αυτα τα 2 τσιγαρα ειναι αρκετα για να μην αφησουν τους πνευμονες να καθαρισουν,αυτο το καταλαβα οταν ειχα ξεμεινει στο νησι που δουλευα απο αντιστασεις και καπνιζα κανονικο τσιγαρο για 1 εβδομαδα.
πραγμα που δεν θα ξανα γινει,πλεον δεν βγαινω απο το σπιτι χωρις 2mod και 3 ατμοποιητες.
χθες εφαγα ενα 20 λεπτο να παρακολουθω ενα τεστ και καλα vaping vs heat cigarette,τελικα το αποτελεσμα ηταν σικέ αφου το παλικαρι ηταν ατμιστης και στο τελος κατηγορησε το θερμενομενο τσιγαρο οτι ειναι και καλα κανονικο τσιγαρο.
δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι ατμιστες βλεπουν το ατμισμα θρησκεια και δεν μπορουν να καταλαβουν οτι ξεκινησαν καπνιστες.
τα συμπερασματα του ηταν οτι να ναι αφου ειχε παρασυρθει εντελως απο το συναισθημα(κατα του τσιγαρου) και φυσικα εγω εφαγα ενα 20 λεπτο απο την ζωη μου τζαμπα.
στο ρεζουμε,βρηκα ενα σοβαρο τεστ που δειχνει οτι το θερμενομαινο τσιγαρο ειναι πολυ ποιο υγειες απο το κανονικο,φαινεται οντως να μην περναει πισα στους πνευμονες.
δυστηχως θελει πολυ ψαξιμο για να φτασει καποιος στην αληθεια

 

kapa

Μέλος του προσωπικού
και φτανει στα χερια μου η πρωτη συσκευη θερμανσης τσιγαρου....
εντυπωσεις...ειναι τσιγαρο κανονικο στην γευση,εκει που χανουν το παιχνιδι ειναι η ποσοτητα-τιμη.
4 ευρω το πακετο,20 τσιγαρα,10 τζουρες το τσιγαρο.
τα karelia blue 100s που καπνιζα 3,90 το πακετο,20 τσιγαρα,40 τζουρες το τσιγαρο.
χρειαζεται τουλαχιστον 2 πακετα θερμαινομενου για να φτασεις την ποσοτητα ενος πακετου κανονικου,μπορει και παραπανω.
εγω ατμιστης θα συνεχισω απλα τα 2 τσιγαρα που εκανα την μερα θα τα κανω θερμαινομενα.
εχοντας καμια 20αρια ατμοποιητες πλεον και εχοντας δοκιμασει αρκετες καπνικες γευσεις το ηλεκτρονικο τσιγαρο δεν πλησιαζει το τσιγαρο οσο το θερμαινομενο,οταν και αν λυσουν το θεμα της ποσοτητας-τιμης θα εχουν σχεδον ολους τους καπνιστες προς εκει
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
συμβαινουν και αυτα,οπως θα μπορουσε να συμβει με ενα κινητο,βασικα ενα κινητο ειναι.
εντελως αντικειμενικα,ειμαι καπνιστης,μετα απο 10 μηνες στο ατμισμα εχω να πω πως προσφερει υγεια,το υπογραφω με αποτελεσματα
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
παρατηρω κατι με τις καπνικες γευσεις,ποιο πολυ κακαο θυμιζουν παρα τσιγαρο,δεν ειναι μονο δικια μου παρατηρηση αυτο,εχω ρωτησει τους γυρω μου τι μυριζει,ολοι κακαο ειπανε.
το επομενο αρωμα που θα παω θα ειναι κακαο λοιπον.
οι καπνικες γευσεις δεν πλησιαζουν το τσιγαρο,και να μην μιλαω αερολογιες εχω το max blend tobacco που υποτιθεται ειναι απο τα καλυτερα στην καπνικη γευση,κακαο βγαζει παλι.
οχι οτι ειναι ασχημο,μια χαρα ειναι σε γευση,απλα δεν μοιαζει με τσιγαρου
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Υπαρχουν και υγρα με εκχυλισμα πραγματικου καπνου.Τσεκαρε αυτα https://www.blacknote.com/
σκεφτομουν καποια στιγμη το καλοκαιρι να βαλω γλυκερινη σε ενα βαζακι και να τριψω μεσα ενα πακετο καρελια μπλε που ειναι και η μαρκα μου,δεν το εκανα τελικα,δεν ξερω τι θα περασει μεσα στο υγρο,δεν ξερω και τι θα φτασει μεσα στους πνευμονες
 
Μπλουζα