Ηλεκτρονικο τσιγαρο

kapa

Μέλος του προσωπικού
τελικα κατσταλαξα,μονο οι τσιγαρισιες τζουρες μου αρεσουν και μονο οτι μπορει να πλησιασει το τσιγαρο.
εχω εναμιση μηνα κανω μονο nautilus aspire
εχει το καλο οτι παιρνει 5ml,το γεμιζεις,φευγεις απο το σπιτι και ξερεις οτι δεν θα ξεμεινεις ακομα και 6 ωρες να κατσεις εξω.
υποθετικα 5ml πρεπει να ειναι κοντα σε ενα πακετο τσιγαρα σαν ποσοτητα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
καλησπερα και παλι.
εκλεισα 2,5 μηνες με nautilus aspire,τα πλεονεκτηματα του τα εχω ξανα πει.
ειναι οτι ποιο κοντινο σε τσιγαρο.σαν αισθηση.
εχει δεξαμενη 5 μλ.το γεμιζεις και δεν χρειαζεται να κουβαλας υγρα αναπληρωσης.
ειναι στεγανος οσο δεν παει,πραγματικα ουτε μια φορα δεν εφυγε σταγονα αυτους τους μηνες...
το κακο με εμενα τωρα ειναι με καλυπτει μονο ενα 70% σε σχεση με το τσιγαρο,οποτε κανω και 2 κανονικα τσιγαρα στην ημερα.
δυστυχως δεν μπορω να το αναπληρωσω με την ποσοτητα που ατμιζω ετσι και αλλιως πολυ.
να το πω ποιο καταννοητα το τσιγαρο μου δινει γευση στο ηλεκτρονικο τσιγαρο,μολις περασουν καποιες ωρες με σκετο ηλεκτρονικο γινεται ατονο.
παμε στο ρεζουμε τωρα,εχει ψαξει κανεις την αλλη κατηγορεια?
υποτιθεται δεν εχει πισα επειδη δεν καιει τον καπνο αλλα τον θερμενει μεχρι ενα σημειο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
γεια και παλι.
παει το τσιγαρο...
πλεον ατμιστης μεχρι το κοκκαλο,τσιγαρισιοι ατμοποιητες και επισκευασιμοι.
τελικα ειναι ποιο ευκολο κανενα τσιγαρο στην ημερα παρα ενα η δυο.ο λογος ειναι οτι φευγει το μυαλο απο το καπνισμα,δεν περιμενει την ωρα του τσιγαρου.
μπηκα στο μονοπατι που καθαριζουν οι πνευμονες
 

sp11

New Member
καλησπερα και παλι.
εκλεισα 2,5 μηνες με nautilus aspire,τα πλεονεκτηματα του τα εχω ξανα πει.
ειναι οτι ποιο κοντινο σε τσιγαρο.σαν αισθηση.
εχει δεξαμενη 5 μλ.το γεμιζεις και δεν χρειαζεται να κουβαλας υγρα αναπληρωσης.
ειναι στεγανος οσο δεν παει,πραγματικα ουτε μια φορα δεν εφυγε σταγονα αυτους τους μηνες...
το κακο με εμενα τωρα ειναι με καλυπτει μονο ενα 70% σε σχεση με το τσιγαρο,οποτε κανω και 2 κανονικα τσιγαρα στην ημερα.
δυστυχως δεν μπορω να το αναπληρωσω με την ποσοτητα που ατμιζω ετσι και αλλιως πολυ.
να το πω ποιο καταννοητα το τσιγαρο μου δινει γευση στο ηλεκτρονικο τσιγαρο,μολις περασουν καποιες ωρες με σκετο ηλεκτρονικο γινεται ατονο.
παμε στο ρεζουμε τωρα,εχει ψαξει κανεις την αλλη κατηγορεια?
υποτιθεται δεν εχει πισα επειδη δεν καιει τον καπνο αλλα τον θερμενει μεχρι ενα σημειο
αστο φιλε ειναι μια αηδια
2 ρουφηξιες εκανα και πηγα να ξερασω.Το ηλεκτρονικο ειναι κλασεις ανωτερο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
αστο φιλε ειναι μια αηδια
2 ρουφηξιες εκανα και πηγα να ξερασω.Το ηλεκτρονικο ειναι κλασεις ανωτερο
ειχα πετυχει εναν να κανει τετοιο,αλλα δεν τον γνωριζα καλα και δεν ειχα το θαρος να του κανω μια τρακα
 

mimis

Member
Εκανα μια τσουρα..ενα τσιγαρακι δλδ..θελει ορθη χρηση αυτο!σε καλυπτη αρκετα!καμια σχεση με το ηλεκτρονικο!το οποιο κανω κ εγω πολυ καιρο!βρομαει πολυ μεγαλο μειωνεκτημα αυτο!
 

anargiros88

Well-Known Member
κανένα τρόπο να κόψω το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει κανένας ?

Ατμιστης 5 χρόνια σχεδόν ... το ηλεκτρονικό τσιγάρο είχε γίνει εξάρτηση , Ξυπνούσα το πρωί και κατευθείαν στο στόμα για μια τζούρα μεγάλη , όλη μέρα στο στόμα να καίει ο καιφουν τα μλ ..... Εδω και 2 εβδομάδες το πέταξα και άρχισα το κάπνισμα...
Αγοράζω ένα πακέτο τσιγάρα κάθε μέρα , καπνίζω 6-7 τσιγάρα το ένα πίσω από το άλλο και μετά δίνω το υπόλοιπο πακέτο σε οποίον βρω η το πετάω ... το μονο που μου προσφέρει είναι βρόμα στο στόμα και άσχημη αίσθηση , μια αηδία και μισή , όλη τη μέρα μου έρχεται η μυρωδιά από το ηλεκτρονικο τσιγάρο από τα αρώματα που ατμιζα ....

δοκίμασα τα αυτοκόλλητα νικορετ , όσο έχω ασχολία κάνουν δουλειά , άμα τελειώσω με την δουλειά πάλι αρχίζω να σκέφτομαι το η/τ ...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
κανένα τρόπο να κόψω το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει κανένας ?

Ατμιστης 5 χρόνια σχεδόν ... το ηλεκτρονικό τσιγάρο είχε γίνει εξάρτηση , Ξυπνούσα το πρωί και κατευθείαν στο στόμα για μια τζούρα μεγάλη , όλη μέρα στο στόμα να καίει ο καιφουν τα μλ ..... Εδω και 2 εβδομάδες το πέταξα και άρχισα το κάπνισμα...
Αγοράζω ένα πακέτο τσιγάρα κάθε μέρα , καπνίζω 6-7 τσιγάρα το ένα πίσω από το άλλο και μετά δίνω το υπόλοιπο πακέτο σε οποίον βρω η το πετάω ... το μονο που μου προσφέρει είναι βρόμα στο στόμα και άσχημη αίσθηση , μια αηδία και μισή , όλη τη μέρα μου έρχεται η μυρωδιά από το ηλεκτρονικο τσιγάρο από τα αρώματα που ατμιζα ....

δοκίμασα τα αυτοκόλλητα νικορετ , όσο έχω ασχολία κάνουν δουλειά , άμα τελειώσω με την δουλειά πάλι αρχίζω να σκέφτομαι το η/τ ...
συμβουλη δικια μου μεινε στο ηλεκτρονικο τσιγαρο,δεν μαυριζει τους πνευμονες,και εχεις την αισθηση της καταχρησης,μια ζωη την εχουμε.
εγω ο καψερος 5 μηνες μου πηρε για να συνηθησω την μεταγραφη
 

athenian

Well-Known Member
κανένα τρόπο να κόψω το ηλεκτρονικό τσιγάρο έχει κανένας ?

Ατμιστης 5 χρόνια σχεδόν ... το ηλεκτρονικό τσιγάρο είχε γίνει εξάρτηση , Ξυπνούσα το πρωί και κατευθείαν στο στόμα για μια τζούρα μεγάλη , όλη μέρα στο στόμα να καίει ο καιφουν τα μλ ..... Εδω και 2 εβδομάδες το πέταξα και άρχισα το κάπνισμα...
Αγοράζω ένα πακέτο τσιγάρα κάθε μέρα , καπνίζω 6-7 τσιγάρα το ένα πίσω από το άλλο και μετά δίνω το υπόλοιπο πακέτο σε οποίον βρω η το πετάω ... το μονο που μου προσφέρει είναι βρόμα στο στόμα και άσχημη αίσθηση , μια αηδία και μισή , όλη τη μέρα μου έρχεται η μυρωδιά από το ηλεκτρονικο τσιγάρο από τα αρώματα που ατμιζα ....

δοκίμασα τα αυτοκόλλητα νικορετ , όσο έχω ασχολία κάνουν δουλειά , άμα τελειώσω με την δουλειά πάλι αρχίζω να σκέφτομαι το η/τ ...
παρε υγρα με χαμηλη νικοτινη η και με καθολου.
 

anargiros88

Well-Known Member
Λοιπόν το πρόβλημα δεν ήταν τόσο η εξάρτηση που είχα πάθει από το ηλεκτρονικό τσιγάρο αλλά μια ενόχληση που είχα στον λαιμό όταν έβαζα το ηλεκτρονικό τσιγάρο στο στόμα μου και άρχιζα τις τζούρες ! ο λαιμός μου πονούσε και πρηζόταν ! Να μην τα πολυλογώ σήμερα πήγα ξανά στον ωρυλα για εξέταση και μου είπε ότι έχω φαρυγγίτιδα .
Μου έβαλε ένα φάρμακο και μου είπε να πάρω μπεταντιν για γαργάρες και όλα κομπλέ ! Μόλις έφυγα από το γιατρό και πήγα σε ένα φιλαράκο κάπνισα 12 τσιγάρα μπαμ μπαμ .

εχω ενα υγρο ετοιμο ωριμασμενο με 0 νικοτινη και απο αυριο αν δεν καταφερω να απεξαρτηθω και απο τα δυο θα αρχισω την μηδενικη και να δω ποσο θα αντεξω ....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
εχω 3 mod και 10 ατμοποιητες.
παρατηρω οτι το καθε mod βγαζει διαφορετικη γευση ακομα και στον ιδιο ατμοποιητη.
δηλαδη αν ατμισω με eleaf 30w με nautilus aspire εχει υποδεεστερη γευση απο το geekvape 100wat με τον nautilus aspire παλι.
το geekvape ειναι με διαφορά το καλυτερο mod σαν λειτουργια αλλα ο ογκος του και το βαρος του ειναι μειον,δεν μπορω να το κουβαλαω παντου και παντα,κυριως στην δουλεια.
η διαφορα στο ατμισμα και στην γευση ακομα ειναι μεγαλη...δεν ειναι αμελητεα,αν μου δεσουν τα ματια και μου δωσουν τζουρα με την μια συσκευη και με την αλλη θα βρω ποια ατμισα σε 3 δεπτερολεπτα
 

athenian

Well-Known Member
Λογικο ειναι.Βγαζουν τελειως διαφορετικα τα ρευματα.Αν θες δοκιμασε με μηχανικο μοντακι.Εκει θα δεις μεγαλυτερη διαφορα.
Τα μηχανικα τα πλησιαζουν μονο τα πολυ ακριβα ηλεκτρονικα μοντακια.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Λογικο ειναι.Βγαζουν τελειως διαφορετικα τα ρευματα.Αν θες δοκιμασε με μηχανικο μοντακι.Εκει θα δεις μεγαλυτερη διαφορα.
Τα μηχανικα τα πλησιαζουν μονο τα πολυ ακριβα ηλεκτρονικα μοντακια.
απο οτι φαινεται θα φτασω και εκει...αλλα θα πρεπει να δοκιμασω πρωτα,εχω βρεθει με mod και ατμοποιητες που για εμενα ειναι μηδεν στο τετραγωνο.
αν εβρισκα μια συσκευη να εχει ακριβως την ιδια λειτουργια με το geek vape 100wat στον μισο ογκο και βαρος θα ηταν το τελειο για εμενα
 

aeratos28

Just aeratos
Kaps θα σου πρότεινα να μην ασχοληθείς από τώρα με μηχανικά mod..δεν είναι παίξε γέλασε αυτά τα μηχανήματα ..χρειάζονται πολύ μεγάλη εμπειρία για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις μηχανικό mod..σε χέρια χωρίς πειρα είναι επικυνδινα .μεγάλη προσοχή παιδιά,μην το περνετε σαν παιχνίδι προσοχη
 

aeratos28

Just aeratos
Σε αυτό που με ρωτάς..η άγνοια είναι το χειρότερο που μπορείς να έχεις αν πεις ότι θα ασχοληθείς με τέτοια mod..ας μείνει σε αυτό που έχει καλυτερα
 

MariosOik

Active Member
Εκανα την νικοτινη 9mg απο 6mg γιατι αλλιως καπνιζα κιολας και εβαλα αντισταση 1,4(νομιζω) στον ναυτιλο που εχω. Δεν ξερω αν με τετοιες δοσολογιες τελικα κανεις περισσορερο κακο απο το τσιγαρο στην υγεια σου.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Εκανα την νικοτινη 9mg απο 6mg γιατι αλλιως καπνιζα κιολας και εβαλα αντισταση 1,4(νομιζω) στον ναυτιλο που εχω. Δεν ξερω αν με τετοιες δοσολογιες τελικα κανεις περισσορερο κακο απο το τσιγαρο στην υγεια σου.
οχι το κακο του τσιγαρου δεν φτανεται,το τσιγαρο εχει πισα και φραζει τους πνευμονες,μακροχρονια οταν πεσει το ανοσοποιητικο και δεν μπορει το σωμα να αναπλαθει ερχεται η κακια ωρα του κακοηθη ογκου,μετα τα 60.
η μονη ζημια που κανει το ηλεκτρονικο ειναι η αρτιριοσκληρηνση λογω νικοτινης πραγμα που κανει και το τσιγαρο.
υπαρχουν ερευνες οτι με το ηλεκτρονικο το σωμα παιρνει την μιση νικοτινη απο οτι με το τσιγαρο
 
Μπλουζα