Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???!!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

M.M

New Member
Καλημερα. Παρακολουθω το σαιτ αδιακοπα εδω και ενα χρονο, χωρις ομως να συμμετεχω ενεργα (ειναι συντριπτικο για μια γυναικα, να εχει σοβαρο προβλημα με τα μαλλια της, δεν ειναι ευκολο να μιλα με ανδρες για αυτο..)..
Ομως χθες βραδι ειδα/ακουσα στο κεντρικο δελτιο ειδησεων του ΑΝΤ1, να παρουσιαζουν ως λυθεν το προβλημα της αλωπεκιας..! Παρουσιασαν τον γνωστο πλαστικο χειρουργο ΒΚΔ, καθως και μια-δυο περιπτωσεις "ασθενων/πελατων" του, οπου με εκπληξη ακουσα τον γιατρο, να μιλα για λιποναρροφηση απο την κοιλια, συγκεκριμενη επεξεργασια για να ξεχωρισουν τα βλαστοκυτταρα και διοχετευση με ενεσεις στο τριχωτο της κεφαλης,με αμεσα και ορατα, θεαματικα μαλιστα αποτελεσματα και σε κοστος, που ο καθενας μπορει να ανταποκριθει..! Ειναι ποτε δυνατον να συμβαινει αυτο εδω?? Εχασα κατι απο το forum?? Aυτη η μεθοδος, δεν ηταν σε πειραματικο σταδιο (στη Γερμανια και αλλου αν δε κανω λαθος)..? Ειναι ποτε δυνατον?? Μαλιστα εκει που σαστισα εντελως ηταν οταν ο νεαρος πελατης ανεφερε πως ηταν στον 6 μηνα μετα τη θεραπεια. Εφαρμοζεται δηλαδη τετοια θεραπεια ηδη τοσο καιρο (ή προκειται περι λαθους του ρεπορταζ?)?!
Επισης παρατηρησα τις τελευταιες μερες, να διαφημιζεται πολυ πυκνα, ενα προιον με βλαστοκυτταρα...απο φυτα (crescina stem). Παιδια τι γινετε εδω?? Γιατι τοση κινητικοτητα??
Υπαρχει πραγματι καποια θετικη εξελιξη στο θεμα της τριχοπτωσης-αλωπεκιας? Μπορει καποιος να τηλεφωνησει στο συγκεκριμενο ιατρειο, να ρωτησει τι συμβαινει και να πει και σε εμας, εγω-συγνωμη- δεν εχω το κουραγιο..

Ευχαριστω για τη φιλοξενια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

αυτο με το προιον ειναι μαλακιες....
και το ρεπορταζ μαλλον ειναι και αυτο μαλακια......ποιον χειρουργο εδειξε?
 
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Βλαστοκυταρα απο ....φυτα.

Ειμαι περιεργος να μαθω την τιμη του. Αλλωστε τα cre...na φημιζονται για τις χαμηλες τιμες και τα ... αποτελέσματα τους.
 

georg_999

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ειναι μεθοδος που εφαρμοζεται ή βρισκεται σε ερευνητικο σταδιο?
μηπως καποιος απο τα παιδια γνωριζει κατι΄?...
αν εχει αποτελεσμα θα αντικαταστησει τις μεταμοσχευσεις κ τα πολλα φαρμακα.
το θεμα ειναι σε ποσο καιρο θα μπορει καποιος να το εφαρμοσει για τα μαλλια του.
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Ε ρε κ δε το ειδαμε στον Αντ1 ,χμ ναι αυτο που διαφημιζει στην τηλεοραση με τα βλαστοκυτραρα τι να λεει :chinscratch .
 

denis2712

Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ενα αναλογο ρεπορταζ ειχε δειξει και στον alpha παλαιοτερα,για τη χρηση τον βλαστοκυτταρων στην κοσμετικη ιατρικη.καθως και σε πολλα περιοδικα κατα καιρους εχει αναλογα αρθρα.Παντως αυτο που αναφερουν ειναι οτι με τη συγκεκριμενη μεθοδο παρατηρουν να βελτιωνετε η ποιοτητα των μαλλιων και καποια πυκνωση.Αλλα πρεπει να υπαρχει τουλαχιστον καποιο χνουδι στην περιοχη για να δουλεψει...
 

AGELOS334

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

κι εγω ακουσα το συγκεκριμενο ρεπορταζ.περνουν δηλαδη λιπος απο την κοιλια μαζι με βλαστοκυτταρα και τα διοχετευουν στην κεφαλη μεσω καποιας ενεσης λογικα.ισος να παιζει και το λιπος καποιο ρολο το ειχα σκεφτει παλιοτερα.εχεται προσεξει οτι οσο περνουν τα χρονια το κεφαλι στεγνωνει απο λιπος;να παιζει καποιο ρολο κι αυτο;
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

AGELOS334 είπε:
κι εγω ακουσα το συγκεκριμενο ρεπορταζ.περνουν δηλαδη λιπος απο την κοιλια μαζι με βλαστοκυτταρα και τα διοχετευουν στην κεφαλη μεσω καποιας ενεσης λογικα.ισος να παιζει και το λιπος καποιο ρολο το ειχα σκεφτει παλιοτερα.εχεται προσεξει οτι οσο περνουν τα χρονια το κεφαλι στεγνωνει απο λιπος;να παιζει καποιο ρολο κι αυτο;
??? ??? ??? φιλε απο το λιπος εξαγουν τα βλαστοκυτταρα αλλα οπως εχω ξαναπει και πιο παλια ο δερματολογος μου δεν μου ειπε καλα λογια για τα αποτελεσματα δυστηχως
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

μαλιστα...τι να πω...δεν ξερω....
αλλα μου φαινεται δυσκολο...δηλαδη αν ειναι αληθεια σε μερικα χρονια θα εχει τελειοποιηθει και θα λυθει το προβλημα....
 

akishellas3

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ωχχχ ??? ,μου κανει εντυπωση παντως που ο γιατρος λεεο με σογουρια οτι σταματαει την τριχοπτωση κ σου αφηνει στανταρ ελπιδες πως κ καποιες θα ξαναβγουν 8) ..

Πωωω κοστος 2500-4000ε :chinscratch
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

To ενθαρρυντικό στην ολοι υπόθεση ειναι οτι το ψάχνουν με την τριχόπτωση
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

giannis13 είπε:
[quote author=dimitris1991 link=topic=1653.msg29204#msg29204 date=1268706673]
Πωωω κοστος 2500-4000ε
δεν ειναι και πολλα.. μια χαρα ειναι

μονο μια χαρα?????αν ειναι οντως ετσι το ποσο ειναι μηδαμινο.....
[/quote]


Αρκεί να υπαρχει και το επιθυμητό αποτελεσμα παιδια
 

Hopefull

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Δε θα χα προβλημα να θυσιαστω στο βωμο της επιστημης μιας και δε παιρνω και καμια αλλη θεραπεια και δεν θα υπαρχει και περιπτωση να ειναι απο κατι αλλο αν εχω καποιο αποτελεσμα. Ουτε sides πρεπει να εχει ουτε τιποτα. Και εγω ειμαι και χοντρη περιπτωση οποτε θα δουμε και το strength της θεραπειας και αν αξιζει.

Θα παρω και θα ρωτησω...αν ειναι ομως το ιδιο με το PRP που κανουν και στο εξωτερικο δε τα δινω τα 4000 με τιποτα.εκει στο χρεωνουν 800 με 1000 δολλαρια και απο οτι εχω ακουσει δεν εχει και τιποτα αποτελεσματα που να αξιζουν.

θα ρωτησω εγω παιδες και θα σας κρατησω ενημερους...
 

Hopefull

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

tse είπε:
ευχαριστούμε.Περιμένουμε νέα.

Tse δεν υποσχομαι τιποτα εγω ειμαι πολυ περιεργος σε αυτα και παιζει και να τον εκενευρισω απο τις ερωτησεις που θα του κανω. Αν ειναι πραγματι κατι τοσο απλο οσο ακουγεται και δεν εχει καμια παρενεργεια και δεν θα χω κοκκινο κεφαλι για κανα μηνα η τιποτα τετοιο μπορει και να το ρισκαρα και θα μουνα και καλο παραδειγμα γιατι λιγοι δεν κανουν καμια θεραπεια απο δω μεσα.

αλλα αμα ακουσω τιποτα απο τις γνωστες παπαριες θα γεμισεις μαλλια και μπλα μπλα μπλα θα φυγω τρεχοντας
 

M.M

New Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

Περιμενουμε νεα σου λοιπον, με αγωνια! Και σε ευχαριστω -προσωπικα- πολυ!
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Εφαρμοζεται στην Ελλαδα μεθοδος με βλαστοκυτταρα???

ANAR είπε:
[quote author=giannis13 link=topic=1653.msg29223#msg29223 date=1268729947]
[quote author=dimitris1991 link=topic=1653.msg29204#msg29204 date=1268706673]
Πωωω κοστος 2500-4000ε
δεν ειναι και πολλα.. μια χαρα ειναι

μονο μια χαρα?????αν ειναι οντως ετσι το ποσο ειναι μηδαμινο.....
[/quote]


Αρκεί να υπαρχει και το επιθυμητό αποτελεσμα παιδια
[/quote]

ε αυτο εννοειται....για αυτο ειπα αν ειναι ετσι...κανεις δε θελει να πεταξει ετσι 3000 ευρω...δεν ειναι λιγα λεφτα για να ρισκαρεις....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα