Ευρωπαϊκός αντικαταστάτης του folligen

cool11

Well-Known Member
Τα τελευταια χρονια ειχα ενταξει στο καθημερινο οπλοστασιο κατα της τριχοπτωσης το folligen.
Το οποιο φαινεται να προσφερει οντως και ειναι αξιολογο.

Ομως, οσοι ασχολουνται με διαδικτυακες αγορες, ηδη γνωριζουν ποσο εχουν δυσκολεψει οι αγορες εκτος ΕΕ, με σχεδον μονιμους τελωνειακους ελεγχους και επιβολη αντιστοιχων ακριβων δασμων, για πακετα προερχομενα εκτος ΕΕ.

Επειδη λοιπον το folligen πωλειται μονο απο λιγους sellers απο Αμερικη, και δεν προτιθεμαι να πληρωνω ενα κάρο φόρους επειδή σε αυτό το κράτος το μονο που γνωριζουν να κανουν ειναι να μας φορολογουν από χίλιες μεριές,
θελω να βρω εναν αξιόλογο αντικαταστάτη γι'αυτό το σκεύασμα, το οποίο όμως να είναι και πιο ευρέως διαθέσιμο και μάλιστα από Ευρωπαϊκή χώρα. Αν δε, εκτος απο παρομοια και αποτελεσματικη συνθεση, εχει και οικονομικοτερη τιμη, ακομη καλυτερα.

Περιμένω τις προτάσεις σας.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Φιλε μου θα σου πω κάτι χωρις να μπορω να επεκταθώ περισσοτερο λογο της θεσης μου. Ψάξε το προϊόν που θες να παρεις απο Αμερική (απο 3η χωρα γενικα ) να εχει ενα «δρομολογιο» πριν φτασει στα χερια σου «ανώδυνο».υπαρχουν δλδ ενδιάμεσοι σταθμοί κ σταθμοί πριν φτάσουν ελλαδα ...κ υπαρχουν εταιρίες κ εταιρίες με συμφωνίες για δασμούς.ψαξε πανω σ αυτα που σου ειπα (τα γενικόλογα) κ θα βρεις την ακρη.
 

cool11

Well-Known Member
Παιδια, στο λινκ της Biovea βλεπω....folligaine, εγω θελω το folligen, ή αξιολογο αντικαταστάτη του.
Παρεπιπτοντως ομως, πειτε μου και λιγο για το biovea.
 

Dim10

Active Member
@cool11 ψαξε στο e-bay sellers που στελνουν με USPS και σου έρχονται με ΕΛΤΑ , πεστους να γράψουν και ενα GIFT πανω για το τελωνειο λογω φορων.
Αυτο κανω εδω και τρια χρονια. Το τελευταιο το παρελαβα πριν τρεις μηνες .
Αλλιως σχεδον το ιδιο προϊόν με φολι, ειναι το hair signals, απο την ιδια εταιρεια παρασκευαζεται με τα ιδια συστατικα ίσως και καλυτερα.
Μετα αν και εκει δε βρεις ακρη ψαξε για φολιτζεν blondes , είχα διαβάσει στο hairlosstalk οτι εχει περισσοτερα πεπτιδια χαλκου.
Τελος αν δε βρίσκεις με τιποτα ακρη Δες για τρικομιν. Μοιαζουν.
Ακολουθουμε περιπου τα ιδια πραγματα σε θεμα θεραπειων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

cool11

Well-Known Member
@cool11 ψαξε στο e-bay sellers που στελνουν με USPS και σου έρχονται με ΕΛΤΑ , πεστους να γράψουν και ενα GIFT πανω για το τελωνειο λογω φορων.
Αυτο κανω εδω και τρια χρονια. Το τελευταιο το παρελαβα πριν τρεις μηνες .
Αλλιως σχεδον το ιδιο προϊόν με φολι, ειναι το hair signals, απο την ιδια εταιρεια παρασκευαζεται με τα ιδια συστατικα ίσως και καλυτερα.
Μετα αν και εκει δε βρεις ακρη ψαξε για φολιτζεν blondes , είχα διαβάσει στο hairlosstalk οτι εχει περισσοτερα πεπτιδια χαλκου.
Τελος αν δε βρίσκεις με τιποτα ακρη Δες για τρικομιν. Μοιαζουν.
Ακολουθουμε περιπου τα ιδια πραγματα σε θεμα θεραπειων.


Ευχαριστω για την προσπαθεια σου να βοηθησεις.
Αλλα δεν φαινεται να γινεται ρεαλιστικα κατι απο αυτα.

Το gift πλεον δεν 'ξεγελαει' το τελωνειο, μετα το καλοκαιρι, οτι πακετο ειναι εκτος ΕΕ παει καρφωτο για τελωνειο, και εκει πεφτει γερη χρεωση.

Το hair signals το ειδα τωρα που το λες, δυστυχως ομως το εχουν κι αυτο μονο αμερικανοι sellers.

Folligen blondes δεν μπορεσα να εντοπισω κατι στο ebay, γενικως, και ειδικως απο eu.

Οσο για tricomin, νομιζω εχει αναφερθει εδω στο φορουμ(να ναι καλα τα παιδια),
οτι ναι, παλια ειχε πεπτιδια χαλκου,
ενω τωρα πια δεν εχει!!!! Σχεδον απλο νεράκι!!!
 

cool11

Well-Known Member
Folligen-folligen, απο Ευρωπη, δεν βλεπω λυση.
Κατι οντως αντιστοιχο, και οχι ....'φιδια' και κρεμουλες της πλακας, να χαμε να λεγαμε (εχουμε καει αρκετες φορες με παπατζες προιοντα), παλι δεν βλεπω...

Μονο εμενα με απασχολει ο τροπος προμηθειας του folligen, που επι του παροντος ειναι μονο απο αμερικη, και το τελωνειο θα το ξεσκισει στα τελη;
Γι'αυτο μιλησα για ευρωπαϊκο αντικαταστατη, επάξιο ομως.
 

vayero

Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Το k-max milano το οποίο αναφέρει ότι έχει πεπτίδια χαλκού, τι λέει;
Βασικά το tricomin από τη στιγμή που είδα στα συστατικά του methylisothiazolinone, dimethicone κ.α., σκέφτηκα ότι καλό είναι να αποφευχθεί. Το folligen αν θυμάμαι καλά από παλιότερα πρέπει να αφήνει λαδίλα (βέβαια αυτό ίσως και λίγο πολύ έχει να κάνει και με τον καθένα ξεχωριστά, τριχωτό, οργανισμός κλπ).
 

cool11

Well-Known Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Το k-max milano το οποίο αναφέρει ότι έχει πεπτίδια χαλκού, τι λέει;
Βασικά το tricomin από τη στιγμή που είδα στα συστατικά του methylisothiazolinone, dimethicone κ.α., σκέφτηκα ότι καλό είναι να αποφευχθεί. Το folligen αν θυμάμαι καλά από παλιότερα πρέπει να αφήνει λαδίλα (βέβαια αυτό ίσως και λίγο πολύ έχει να κάνει και με τον καθένα ξεχωριστά, τριχωτό, οργανισμός κλπ).

Ειπα να κοιταξω k-max milano στο ebay και μου δειχνει αθλητικα nike...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Με τιμη μπουκαλιου γυρω στα 30 ευρω και χωρα Αμερικη,
θα παει σιγουρα τελωνειο και θα φαει εξτρα εξοδα;

Μονο εγω ειμαι εδω που θελω να αγορασω folligen, αλλα δεν βρισκω τροπο λογω τελωνειου;
 

crossfire

Well-Known Member
Με τιμη μπουκαλιου γυρω στα 30 ευρω και χωρα Αμερικη,
θα παει σιγουρα τελωνειο και θα φαει εξτρα εξοδα;

Μονο εγω ειμαι εδω που θελω να αγορασω folligen, αλλα δεν βρισκω τροπο λογω τελωνειου;

Τελωνείο 100%. Θα σου βγουν αλλά 22 με 23 ευρώ περίπου έξτρα.
Αν σου κάνει δουλειά και δεν το βρίσκεις άλλου , τα δίνεις.
Αλλά ίσως σε ταλαιπωρήσουν και με Ε.Ο.Φ
 
Μπλουζα