Ετοιμος για ahc

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Θολές φωτογραφιες, αδύνατον να κρίνουμε σωστα, έτσι όπως δείχνει καλά φαίνεται. Επίσης γιατί δε θα ανεβασεις αλλες? Βάλε και καμια της προκοπής απο δοτρια αν θες
 

Tsek

Well-Known Member
Τάσο καλημέρα. Η φωτογραφίες πριν την επέμβαση που ήθελα να δείτε το πρόβλημα είναι με την selfie camera 5m.pixel οι φωτογραφίες μετά για να δείτε το αποτέλεσμα τις περισσότερες τις έβγαλα με την μπροστινή που είναι 8 m.pixel οι 2 πρώτες είναι με μούσκεμα το μαλλί και η τελευταία πολύ βρεγμένο προς τα πίσω σημερινές-χθεσινές
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Tsek οι φωτό σου δεν είναι καλές όχι λόγω ανάλυσης αλλά λόγω φωτισμού και κοντραστ (ειδικά η τρίτη). Η 5 & 6 είναι πολύ καλές σαν απόσταση και γωνία λήψης. Αν ήταν εξωτερικές με φως ηλίου και χωρίς να χτυπά ο ήλιος πάνω θα ήταν αυτές που έπρεπε να είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Tsek οι φωτό σου δεν είναι καλές όχι λόγω ανάλυσης αλλά λόγω φωτισμού και κοντραστ (ειδικά η τρίτη). Η 5 & 6 είναι πολύ καλές σαν απόσταση και γωνία λήψης. Αν ήταν εξωτερικές με φως ηλίου και χωρίς να χτυπά ο ήλιος πάνω θα ήταν αυτές που έπρεπε να είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Την 3 την εβαλα για να φανεί ο όγκος σε ύψος μόλις τα στέγνωσα, αν μπερδεύει μπορώ να την σβήσω γιατί ο κάθε ένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά την κάθε φωτογραφία και το λέω γιατί επίτηδες έκατσα φάτσα στον ήλιο για να φανεί η διαπερατότητα.
Στις προηγούμενες φωτογραφίες πχ έχω μία που μου κάνει το crown λες και είναι ξέφωτο γιατί έκατσα φάτσα στον ήλιο του μεσημεριού που σε στραβώνει και σβήνει ότι τρίχα υπάρχει εκεί γύρω. Είναι παιχνίδι του φακού. Για αυτό και εξαρχής προτιμούσα να ανεβάσω βίντεο στο οποίο ανακατώνω και τα μαλλιά. Αν θέλετε φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο χωρίς να χτυπάει ο ήλιος θα βγάλω και μερικές τέτοιες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η σωστή φωτό δεν είναι θέμα αντίληψης αλλά σωστής τεχνικής. Το έχω γράψει πολλές φόρες. Έντονο διάχυτο φως θέλουμε ούτε υπό φωτισμό ούτε υπέρ φωτισμό (να χτυπάει ο ήλιος στο φακό).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MariosOik

Active Member
@CVIAL οι φώτο με φλας είναι εν τέλει αντιπροσωπευτικές ή όχι? Οκ με τον ήλιο στο κούτελο πρέπει να είσαι τζίβα για να μην γυαλίζεις, αλλά αν θες να στείλεις πχ φωτογραφίες σε γιατρό του εξωτερικού δεν πρέπει να τονίζεις το πρόβλημα? Πχ εγώ με φλας α ζώνη είμαι διάχυτος ειδικά στους κροτάφους και κράουν φαίνεται μικρό θεματάκι. Υπό αυτές τις συνθήκες ο γιατρός με αναλαμβάνει. Υπό φυσιολογικές συνθήκες όμως το πρόβλημα φαίνεται πολύ μικρότερο, έξω στη μέρα δηλαδή. Τελικά τι ισχύει γιατί πιστεύω ότι σε έναν κορυφαίο γιατρό πρέπει να αναδεικνύεις το πρόβλημα, αλλά όχι να σου πει έλα και όταν πας να σε διώξει γιατί το φλας γιγαντώνει το θέμα. Νομίζω είναι ένα ερώτημα που αφορά πολλά παιδιά που θέλουμε να πάμε έξω και είμαστε οριακά διάχυτα nw2. Γι αυτό δεν μπορώ να καταλάβω και με @Tsek τι είναι λάθος? Προφανώς αν βάλει φλας στο κεφάλι του πανοραμικά ή χερλάιν ή κροτάφους θα φαίνεται χειρότερα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οχι δεν είναι, ούτε με τον ήλιο στο κούτελο. Έχω αναλύσει πιο είναι το σωστό και είναι πολύ εύκολο για κάποιον με σύγχρονο κινητό να το πετύχει. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ποστάρονται τέτοιες φώτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

MariosOik

Active Member
Οχι δεν είναι, ούτε με τον ήλιο στο κούτελο. Έχω αναλύσει πιο είναι το σωστό και είναι πολύ εύκολο για κάποιον με σύγχρονο κινητό να το πετύχει. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν ποστάρονται τέτοιες φώτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Θα με συγχωρέσεις αν το έχεις ξαναπεί αλλά επειδή με ενδιαφέρει, μπορείς να μου στείλεις είτε το νήμα είτε να μου πεις ποιός είναι ο σωστός τρόπος γιατί θέλω να στείλω για consultation? Σε φως μπάνιου έντονο κοντά στη λάμπα ή με φλας πχ ο Έρντο θα μου πει πιθανότατα έλα να διορθώσουμε την α ζώνη ενώ στο μπαλκόνι με ήλιο να πέφτει πάνω μου με samsung s7 με 14mpixels δεν με αναλαμβάνει ούτε με φακελάκι. Αυτό που βλέπω όμως είναι ο καθρέφτης και στο δικό σου νήμα μάλιστα επειδή το έχω δει προσεκτικά, καθόσουν σε γραφείο και έδειχνες την διαφορά καθώς πλησιάζει ο φακός. Εμείς λοιπόν η φυσική εικόνα που έχουμε και μας νοιάζει είναι το φως της λάμπας του μπάνιου το πρωί όταν πάμε πχ να πλύνουμε το πρόσωπό μας, έχω άδικο?
 

Tsek

Well-Known Member
Θα σου έλεγα βγάλε βίντεο και δείξ του ξεκάθαρα τι θέλεις να φτιάξεις. Με φλας εγώ αυτή τη στιγμή δείχνω καλύτερος γιατί κάνει κοντράστ και φαίνεται πιό πυκνό το μαλλί. Πριν την επέμβαση που δεν είχα μαλλιά με φλας φαινόμουν χειρότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

MariosOik

Active Member
Θα σου έλεγα βγάλε βίντεο και δείξ του ξεκάθαρα τι θέλεις να φτιάξεις. Με φλας εγώ αυτή τη στιγμή δείχνω καλύτερος γιατί κάνει κοντράστ και φαίνεται πιό πυκνό το μαλλί. Πριν την επέμβαση που δεν είχα μαλλιά με φλας φαινόμουν χειρότερα.
Αν με φλας φαινεσαι καλυτερα ομως δειχνει οτι δεν φαινεται και πολυ δερμα να γυαλιζει.
 

Stripar

Established Member
Θα με συγχωρέσεις αν το έχεις ξαναπεί αλλά επειδή με ενδιαφέρει, μπορείς να μου στείλεις είτε το νήμα είτε να μου πεις ποιός είναι ο σωστός τρόπος γιατί θέλω να στείλω για consultation?
Τι Consultation ρε Μάριε , σε ένα μήνα μπαίνεις φαντάρος !!!

:confused:
 

Tsek

Well-Known Member
Ολοκληρώθηκε και ο 7ος μήνας. Μπροστά πραγματικά κάνω ότι χτένισμα θέλω. Αυτό που βλέπω είναι πως και το crown έχει βελτιωθεί αν και είναι μικρό το διάστημα απο τις προηγούμενες φωτογραφίες.Έχει γίνει πιό γλυκό το κενό στο μάτι έξω δεν φαίνεται κάτι όπως έχω ξανα πεί.
Έβγαλα 1 γρήγορη σήμερα το πρωί, έξω σε εξωτερικό χώρο πριν πάω δουλειά λίγο βρεγμένα με ζελέ και οι υπόλοιπες είναι απο χθες μόλις λούστηκα και όσο τα στέγνωνα. Προβολή συνημμένου 15385 Προβολή συνημμένου 15386 Προβολή συνημμένου 15387 Προβολή συνημμένου 15388 Προβολή συνημμένου 15389 Προβολή συνημμένου 15390 Προβολή συνημμένου 15391 Προβολή συνημμένου 15392
 

John1924

Active Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα Τσεκ. Τουλάχιστον όσο μπορούμε να δούμε μέσα από τις φωτογραφιες και πάντα κρίνοντας σε σχέση με την εικόνα που είχες πριν την επέμβαση. Η εικόνα σου άλλαξε θεαματικά και εχεις ακόμα φύτρωση μπροστά σου.
 

Tsek

Well-Known Member
Πολύ καλό αποτέλεσμα Τσεκ. Τουλάχιστον όσο μπορούμε να δούμε μέσα από τις φωτογραφιες και πάντα κρίνοντας σε σχέση με την εικόνα που είχες πριν την επέμβαση. Η εικόνα σου άλλαξε θεαματικά και εχεις ακόμα φύτρωση μπροστά σου.
Απο κοντά είναι καλύτερα τα πράγματα.Οι τρίχες μου έχουν "φωτοαγένεια" :D:D Αχαχχα
 
Μπλουζα