Εταιρεια παροχης ενεργειας

dimitris50423

Well-Known Member
Ποια εταιρεια συμφερει αυτη τη στιγμη για ηλεκτρικο ρευμα? εχω δεη στο σπιτι μου και με ενημερωσαν τηλεφωνικα για την elpedison. 0,063 η κιλοβατωρα οσες και αν καταναλωσεις.
Αξιζει? εσεις τι εταιρεια εχετε?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nikolakis

Well-Known Member
Καμια ιδιωτική δεν εχει όριο κατανάλωσης δηλ τα 2000 kw μόνο η ΔΕΗ που αν τα ξεπεράσεις τρως πρόστιμο κ ανεβαίνει κ η χρέωση. Εγω ειχα ελπεντισον αλλα έβαλα ΗΡΩΝ επειδή με συνέφερε λογω του οτι στις μεγάλες καταναλώσεις που λογω του οτι χειμώνα καλοκαίρι ανάβω κλιματιστικά έβγαινε πιο χαμηλή η χρέωση. Πάνω κάτω ομως Δημήτρη να ξέρεις οτι όλες οι ιδιωτικές στα ιδια παίζουν.
 

athenian

Well-Known Member
Το σκεφτομαι κι εγω για το μαγαζι.Περιπου ποσο % φθηνοτερα ερχεται ο τελικος λογαριασμος?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Το σκεφτομαι κι εγω για το μαγαζι.Περιπου ποσο % φθηνοτερα ερχεται ο τελικος λογαριασμος?

Αναλογως ποσες κιλοβατωρες καταναλωνεις. Μου ειπαν οτι αυτη τη στιγμη η kw χρεωνεται 0,063 οσες και να καταναλωσεις. Στη δεη ποσο ειναι γνωριζει κανεις;
Επισης εχει ενα παγιο 4 ευρω που εχουν ολες και μου ειπε οτι και η δεη εχει και το σπαει σε δυο μηνες. Δεν ξερω αν ισχύει.
Το συμβόλαιο ειναι για 2 χρονια και σκεφτομαι να το προχωρησω αυριο για αυτο ρωτησα. Δεν θα χρεωθω τιποτα για την αλλαγη.
 

vlafo

Well-Known Member
Αναλογως ποσες κιλοβατωρες καταναλωνεις. Μου ειπαν οτι αυτη τη στιγμη η kw χρεωνεται 0,063 οσες και να καταναλωσεις. Στη δεη ποσο ειναι γνωριζει κανεις;
Επισης εχει ενα παγιο 4 ευρω που εχουν ολες και μου ειπε οτι και η δεη εχει και το σπαει σε δυο μηνες. Δεν ξερω αν ισχύει.
Το συμβόλαιο ειναι για 2 χρονια και σκεφτομαι να το προχωρησω αυριο για αυτο ρωτησα. Δεν θα χρεωθω τιποτα για την αλλαγη.
ΔΕΗ 0,094 ημερήσιο και νυχτερινό 0,064 ενώ στις άλλες εταιρίες 0,063 & 0,044 νυχτερινό.
 

vlafo

Well-Known Member
Το έχει αλλά δεν είμαι απόλυτα σίγουρος.Ξεκαθαρισε αν το discount αυτό στην kw το παίρνεις μόνο αν είσαι εμπρόθεσμος στις πληρωμές σου η το χάνεις.Στον Ηρων π.χ δεν έχεις πρόβλημα στην protergeia έχεις.
 
Μπλουζα