Εσείς τι πιστεύετε?

Στην επόμενη 5 ετια πιστεύετε θα λυθεί το πρόβλημα ΑΑ?

  • Ναι, το πιστεύω

    Ψηφοφορίες: 7 9.7%
  • Ισως, δεν είμαι σίγουρος

    Ψηφοφορίες: 9 12.5%
  • Όχι, δεν νομίζω

    Ψηφοφορίες: 56 77.8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    72

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

naruto

Well-Known Member
'ντάξει, είναι ηλίθιος, αλλά και οι ηλίθιοι είναι χρήσιμοι.
Θα πήγαινα, αλλά δεν θα συμφωνούσαν ποτέ να με στείλουν.
Λολ!
Η Φόλικα είναι δερματομικροτραυματισμός (καλό;) και μινοξιδίλη, συν άγνωσταις άλλαις ουσίαις (οι οποίες, όμως, είναι ήδη εγκεκριμένες από το FDA). Δεκατέσσερα χρόνια για αυτό;
Gurl, please.
Η θεραπεία RCH-01, στην καλύτερη περίπτωση, θωρακίζει τα εναπομείναντα τριχοθυλάκια επ' αόριστον, στην χειρότερη, τα θωρακίζει προσωρινώς.
Από εμπορικής άποψης, δεν ξέρω αν η Shiseido θα το κυνηγήσει εν τέλει.
Ελπίζω τα αποτελέσματα της κλινικής δοκιμής να με διαψεύσουν (δεν το νομίζω!).
Όμως, για να μη σε καταρρακώσω ψυχολογικά σαββατιάτικα, η Shiseido έχει ήδη επενδύσει στην τεχνολογία των Βλαστοκυττάρων, που σημαίνει ότι, αν ο Τσούτζι καλλιεργήσει τα επιθηλιακά βλαστοκυτ., είναι θέμα χρόνου να δοκιμάσουν κι αυτή την προσέγγιση (σε τρία-τέσσερα χρόνια το κόβω!). Προσωπικά, πιστεύω, τα αποτελέσματα θάναι ακόμη καλύτερα από της RCH-01.
Η RCH-01 εμενα μου κανει.Και καθολου επανεκφυση να μην δινει δεν με χαλαει.Και μονο που θα ξεμπερδευα με τις θεραπειες ειναι τεραστια υποθεση.Τα τεστ ασφαλειας εδειξαν σταθεροτητα ακομα και μετα απο 5 χροννια.Μακαρι να βγει και ας πρεπει καθε πενταετια να επαναλαμβανουμε τη διαδικασια
 

Marcellino

Der Führer
Η RCH-01 εμενα μου κανει.Και καθολου επανεκφυση να μην δινει δεν με χαλαει.Και μονο που θα ξεμπερδευα με τις θεραπειες ειναι τεραστια υποθεση.Τα τεστ ασφαλειας εδειξαν σταθεροτητα ακομα και μετα απο 5 χροννια.Μακαρι να βγει και ας πρεπει καθε πενταετια να επαναλαμβανουμε τη διαδικασια
Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά μία κλινική δοκιμή φάσης Ι με recruit εννέα ατόμων ΔΕΝ έχει καμία αξία, πέραν του ότι αυτοί οι εννιά δεν έπαθαν καρκίνο τα πέντε αυτά χρόνια. Δεν μπορούν να εξαχθούν συμπεράσματα για την αποτελεσματικότητα της θεραπείας με δοκιμή σε μόλις εννέα άτομα. Λυπάμαι.
Επιπρόσθετα, είσαι διατεθειμένος να σου αφαιρούν ένα κομμάτι του τριχωτού κάθε πέντε χρόνια;;;
It doesn't sound good, henny.
 

naruto

Well-Known Member
Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω, αλλά μία κλινική δοκιμή φάσης Ι με recruit εννέα ατόμων ΔΕΝ έχει καμία αξία, πέραν του ότι αυτοί οι εννιά δεν έπαθαν καρκίνο τα πέντε αυτά χρόνια. Δεν μπορούν να εξαχθούν συμπεράσματα για την αποτελεσματικότητα της θεραπείας με δοκιμή σε μόλις εννέα άτομα. Λυπάμαι.
Επιπρόσθετα, είσαι διατεθειμένος να σου αφαιρούν ένα κομμάτι του τριχωτού κάθε πέντε χρόνια;;;
It doesn't sound good, henny.
Δεν συμεριζομαι την απαισιοδοξια σου.
Δοκιμη ασφαλειας ηταν οχι αποτελεσματικοτητας.
Το κυριο συμπερασμα ηταν οτι δεν προκαλει παρενεργειες περα απο δερματικα μικροπροβληματακια.
Το γεγονος οτι προκαλεσε σταθεροτητα ακομα και 5 χροννια μετα ειναι μπονους.

Και τελος απο το να φαρμακωνομαι με φινα-μινοξ εννοειτε προτιμω να μου κανουν οτιδηποτε που δεν εχει παρενεργειες
Εγω προσωπικα δεν εχω αναγκη επανεκφυση.Μια απλη συντηρηση να μου κανει,εστω και για 5 χρονια,then i am sold.
 
Μπλουζα