Ερχεται μείωση τιμών

morten9836

New Member
Είναι το δεύτερο post μου και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια πληροφορία που έμαθα πρόσφατα απο φίλο που δουλεύει σε φαρμακοβιομηχανία. Μου είπε ότι ο ΕΟΦ έβγαλε πρόσφατα δελτίο τιμών και όλες οι φαρμακοβιομηχανίες τραβάνε τα μαλλιά τους με τις μειώσεις που τους έκαναν. Συγκεκριμένα επειδή τον ρώτησα για τις μινοξιδίλες που χρησιμοποιώ μου είπε ότι οι τιμές απο 1η Νοεμβρίου θα πέσουν μέχρι 50%! Επείδη το δικό μου ενδιαφέρον είναι το Regaine κοίταξε τις τιμές και το 5% απο 38 ευρώ που έκανε θα πάει στα 18(!) και το 2% στα 15 ευρώ. Μου είπε επίσης ότι δεν είναι απίθανο να ξαναλλάξουν πολύ σύντομα και να πάνε στα παλιά επίπεδα. Αν κάποιος φίλος χρησιμοποιεί συστηματικά και ξέρει ότι θα συνεχίσει την αγωγή αυτή ίσως θα ήταν συνετό να αγοράσει κάποια κομμάτια παραπάνω. Εγώ πάντως αν ισχύει η τιμή θα επωφεληθώ. Επίσης μην αγοράσετε κάτι μέχρι να αλλάξει ο μήνας, είναι κρίμα για μερικές ημέρεσ να πληρώσετε διπλά. Οι μειώσεις ισχύουν για όλες τις μινοξιδίλες αλλά δεν ξέρω τιμές πέρα απο Regaine γιατί εγώ αυτό χρησιμοποιώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LeSamurai

New Member
Οντως ισχύει αυτό, μου είπαν και εμένα 2 φιλαράκια φαρμακοποιοί ότι από τετάρτη η regaine 5% θα κοστίζει 18 ευρώ.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
και 18 ευρώ να πάει, απο εξωτερικό άλλες μάρκες μινοξιδίλης συνεχίζουν να είναι φθηνότερες
 

morten9836

New Member
Και εδώ οι άλλες μάρκες μινοξιδίλης θα πάνε γύρω στα 14-15 ευρώ. Αλλά αλήθεια για πόση διαφορά μιλάμε με τα μεταφορικά;Αν είναι μικρή η διαφορά προτιμώ να ψωνίσω απο την εγχώρια αγορά και να μη στείλω τα λεφτά μου έξω.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
morten9836 είπε:
Και εδώ οι άλλες μάρκες μινοξιδίλης θα πάνε γύρω στα 14-15 ευρώ. Αλλά αλήθεια για πόση διαφορά μιλάμε με τα μεταφορικά;Αν είναι μικρή η διαφορά προτιμώ να ψωνίσω απο την εγχώρια αγορά και να μη στείλω τα λεφτά μου έξω.

Απο το http://www.minoxidil-direct.co.uk το μπουκαλάκι kirkland έχει 7,7 ευρώ, και στα περισσότερα πακέτα είναι δωρεάν τα μεταφορικα.
 

morten9836

New Member
Πράγματι πολύ φτηνό, αλήθεια ποια εταιρεία το βγάζει; Ξέρουμε που κατασκευάζονται αυτά;
EDIT Εψαξα λίγο στο internet μα δε μπορώ να βρώ τον κατασκευαστή, ποια εταιρεία εγγυάται για την ποιότητα και την ασφάλεια του προιόντος;
 

xxxray

Member
επειδή σκέφτομαι να παραγγείλω απο κει την κιρκλαντ να πετάξω μέσα και το progaine shampoo; κάνει τίποτα; το χει δοκιμάσει κανείς;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
morten9836 είπε:
Πράγματι πολύ φτηνό, αλήθεια ποια εταιρεία το βγάζει; Ξέρουμε που κατασκευάζονται αυτά;
EDIT Εψαξα λίγο στο internet μα δε μπορώ να βρώ τον κατασκευαστή, ποια εταιρεία εγγυάται για την ποιότητα και την ασφάλεια του προιόντος;

http://www.trademarkia.com/kirkland-signature-77312641.html

Εγώ προσωπικά πιστοποιώ ότι είναι κανονικότατο διάλυμα μινοξιδίλης με το regrowth που μου έδωσε. Έχω ανεβάσει και φωτογραφίες στο θέμα μου στις επιτυχείς θεραπείες αν θες να συγκρίνεις.

Είναι καθαρά αντιγραφή του regaine / rogaine όπως και τα περισσότερα υπόλοιπα διαλύματα.
 

morten9836

New Member
Απ ότι βλέπω τα διακινεί η Costco wholesale Corp, μια χονδρεμπορική αλυσίδα μεταπώλησης τύπου Macro ή Praktiker. Ο καθένας κάνει την επιλογή του αλλά εγώ θα προτιμήσω τη σιγουριά του πρωτοτύπου και όχι των γενοσήμων, ώστε να έχω να ζητήσω τα ρέστα απο κάποιον αν υπάρξει κάποια ανεπιθύμητη ενέργεια απο το φάρμακο.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
morten9836 είπε:
εγώ θα προτιμήσω τη σιγουριά του πρωτοτύπου και όχι των γενοσήμων, ώστε να έχω να ζητήσω τα ρέστα απο κάποιον αν υπάρξει κάποια ανεπιθύμητη ενέργεια απο το φάρμακο.

Και νομίζεις αν παθεις τίποτα θα σου δώσουν τα "ρεστα" αυτοι που φτιάχνουν το regaine ;)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sofo

New Member
Εγώ παιδία βάζω rogaine foam από bio-europe άπλα κάποιες φορές ο αφρός γίνεται υγρός. Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
sofo είπε:
Εγώ παιδία βάζω rogaine foam από bio-europe άπλα κάποιες φορές ο αφρός γίνεται υγρός. Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς?

Βάλτο στο ψυγείο για να έχει χαμηλή θερμοκρασία και να μην υγροποιήτε γρήγορα για να προλαβένεις να το βάζεις. Πρεπει να υγροποιήτε όταν έρχετε σε επαφη με το δέρμα...
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Ερχεται μειωση τιμων παιδια.............ΜΠΡΑΒΟ.Ερχεται μειωση σε ενα φαρμακο που υπαρχει πανω απο 20 χρονια στην αγορα και σε πολλους δεν κανει κ τιποτα.ΚΑΤΑΝΤΙΑ.
 

roukoun

Member
weznem είπε:
roukoun είπε:
παντως εγω το ριγκειν 5% το αγορασα κοντα 19 ευρω!
ρεαδερφε εχεις σκεφτει ομως οτι 3μηνη θεραπεια κιρκλαντ κανει 22 ευρω
φθηνο ειναι?? :idea:
αν το συγκρινεις με το γεγονος οτι τον οκτωβρη το ριγκειν εκανε 38,05 ναι ειναι αρκετα φθηνο.!
 

weznem

Well-Known Member
roukoun είπε:
weznem είπε:
roukoun είπε:
παντως εγω το ριγκειν 5% το αγορασα κοντα 19 ευρω!
ρεαδερφε εχεις σκεφτει ομως οτι 3μηνη θεραπεια κιρκλαντ κανει 22 ευρω
φθηνο ειναι?? :idea:
αν το συγκρινεις με το γεγονος οτι τον οκτωβρη το ριγκειν εκανε 38,05 ναι ειναι αρκετα φθηνο.!
το γνωριζω αυτο αλλα δεν μου λεει κατι οταν παιρνω με τα ιδια λεφτα 3μηνη θεραπεια αντι 1μηνα θεραπεια που παιρνεις εσυ νομιζω και παλι ειναι καλυτερη η τριμην θεραπεια με τα ιδια λεφτα
 

ANAR

Well-Known Member
Και παλι ακριβο ειναι αν σκεφτεις οτι στην ελληνικη αγορα υπαρχει μινοξ με 7ευρω.
 
Μπλουζα