Επισκεψη στην a..h...c...πιθανη μ.μ.-γνωμες

billaros

Active Member
Καλησπερα.Οπως ειχα αναφερει παλαιοτερα θα εκανα μια επισκεψη στην a...h...c.. για εκτιμηση.Πηγα λοιπον και μου ειπαν για περιπου 2000 grafts(μπρος-πισω).οτι εχω παρα πολυ καλη δοτρια και σε συνδυασμο με το οτι ειναι μικρο το προβλημα θα γινει φοβερο το μαλλακι.μου ειπαν οτι θα μπουμε σιγουρα στο τσουλουφι και στο crown.ειναι πολυ μικρη η αραιωση στο crown αλλα επειδη θα εξελιχθει εννοειται οτι θελω και γω να βαλω να λυθει το προβλημα.ΑΛΛΑ το τονισα <<3>> φορες οτι επειδη εχω φουλ μαλλια φοβαμαι το σοκλοςς.και μου ειπαν να μην ανυσηχω καθολου επειδη κανουν την τοποθετηση σε χιλιοστα και δεν ακουμπανε τα διπλανα.επισης εχω αρκετα μαλλια και στο τσουλουφι.και ρωτησα για πυκνοτητα και μου ειπαν οτι θα γινει καλυτερη απτην κατασταση που ειναι τωρα το τσουλουφι.οριστε και φοτο(ειχα βαλει στο νημα αυτο παλαιοτερα)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Όπως βλέπω τις ς φωτο σου το μονο μέρος που μπορείς να βάλεις είναι στη.hairline στο υπόλοιπο κεφάλι δε βλέπω χώρο,ειδικα σε αυτό το μήκος τρίχας καλυπτονται τα οποία κενά αν υπαρχουν...σε τέτοια μαμά πυκνότητα αν βάλεις εκεί μέσα το ρίσκο είναι πολύ μεγαλο σε οποιαδήποτε κλινική κ αν πας,πολύ περισσότερο στο βεκρη που σε τέτοιες μαμα πυκνότητες δεν έχουμε δει περιστατικΑ του, πλην του andy αλλά αυτό είχε πολύ πιο αραιό μαλλι
 

tol

Well-Known Member
Bill, προσωπικη μου αποψη ειναι, εφοσον εχεις αρκετο μαλλι και κανεις δε μπορει να προβλεψει την μελλοντικη εξελιξη της τριχοπτωσης, να κινηθεις πιο συντηρητικα με το φοβο ενος πιθανου shock loss. Θα ζητουσα απο το Βεκρη να τοποθετηθουν 1500-1600 grafts, 800 περιπου στον καθε κροταφο (με αναλογη μειωση κοστους...π.χ. 2500 ευρω) και πουθενα αλλου. Ουτε στο τσουλουφι, ουτε στην κορυφη, γιατι ειναι πολυ επιφοβα σημεια. Αντιθετα οι κροταφοι ειναι αδειοι και ετσι ελαχιστοποιουνται οι πιθανοτητες να υπαρξει shock loss. Θεωρω οτι με το συγκεκριμενο αριθμο grafts θα εισαι ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα, με δεδομενο οτι εχεις ηδη αρκετα μαλλια στις αλλες περιοχες. Σε πιθανη ερωτηση σου: "ωραια γιατι να μη βαλω 1000 grafts σε καθε κροταφο;", θα σου ελεγα... πρεπει να εισαι συντηρητικος και να βλεπεις μακροπροθεσμα. 1000 grafts μονο στον κροταφο θα ειναι πολυ καλος αριθμος, αλλα αν η τριχοπτωση εξελιχθει ασχημα, θα θελεις αλλα 1000 grafts μονο για το τσουλουφι και πολλα περισσοτερα για β και γ ζωνη. Με αλλα λογια "καλυτερα γαϊδουροδενε παρα γαϊδουρογυρευε". Εξαλλου, φιλε μου, το προβλημα σου ειναι πολυ μικρο, ακομη και αν δεν κανεις αμεσα τη μεταμοσχευση. Η εικονα σου ειναι αρκετα καλη και δεν υπαρχει κανενας λογος υπερβολικου αγχους. Ο,τι και να αποφασισεις παντως, σου ευχομαι να εχεις την καλυτερη δυνατη εξελιξη και να πανε ολα, οπως επιθυμεις.
 

aeratos28

Just aeratos
σύμφωνα και εγώ,υπάρχει πολύ μαλλάκι,μην κανείς λάθος θα το μετανιώσεις..εγώ σου προτείνω να τα κουρεψεις σχετικά κοντά..θα γεμίσει πίσω αμέσως,θα το δεις..όσο μακραίνει η τρίχα (βαραίνει) και κάθεται το μαλλί και είναι πιο λεπτή η τρίχα ..ενώ στο κοντό κούρεμα φουντώνει ,δείχνει πολυ διαφορετικά..νομίζω καταλαβαίνεις τι θέλω να πω..θά έχει τεράστια διαφορά ειδικά πίσω μόλις κουρευτεις.είναι σαν να βλέπω το κεφάλι μου,ίδιο χρώμα μαλλιά,ίδια αραίωση πίσω,ίδιο μάκρος για χρόνια..μόλις τα έξοδα κοντά,εξαφανίστηκε η αραίωση πίσω.δεν το πίστευα μόλις το είδα..
 

hijikos

Active Member
billaros κανε και μια επίσκεψη στον ερντογαν και μετά αποφάσισε τη θα κάνεις!
Μην πας κατευθείαν στο σφαγείο σαν τα πρόβατα, αυτοί άλλα σου λένε και άλλα κάνουν!
Ο andy τους είπε να πάρουν μοσχεύματα διάσπαρτα από την δότρια αυτοί του είπαν εντάξει και δεν το έκαναν!
Ευτυχώς για καλή του τύχη ομώς πήγε καλά!
 

tasos33

Well-Known Member
Αερατε η τρίχα όταν μακραίνει λεπταίνει,όχι όμως σε όλο.το μήκος της αλλά προς την άκρη της ,γιαυτό όταν κουρευμαστε δείχνουν πιο πυκνά ,μένει το πιο χοντρό της μέρος και δείχνει καλύτερα το τριχωτο
 

aeratos28

Just aeratos
εγώ το προτείνω αυτό τασο,να κόψει σχετικά κοντά τα μαλλιά..θα αλλάξει κατά πολύ οπτικά το πώς φαίνεται..συμφωνω σε αυτό που ειπες
 

Utopia

Active Member
Φίλε είναι κρίμα να μην πας στο εξωτερικό για μεταμόσχευση, έχεις σκληρή και χοντρή τρίχα, η δότρια είναι άριστη... Θα εξασφαλίσεις καλύτερο αποτέλεσμα... Στο λέω κιόλας επειδή φοβάσαι το σοκ λος που λες... Γνώμη μου πάντα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
επειδη είσαι καινούριος εδώ στο φόρουμ utopia..δεν έχεις ψάξει καν το φόρουμ.η περίπτωση του billaros είναι πολύ επικίνδυνη για shockloss..έχει παρά πολλά μαλλιά ειδικά στο crown για να επέμβει κάποιος.ας είναι και ο καλύτερος στον κοσμο ο γιατρός..ψάξε να δεις αποτυχία εδώ στο φόρουμ από rahal σε παιδί που είχε αρκετά λιγότερα μαλλιά στο crown και τι έπαθε ο φίλος..να πάει εξωτερικό αν μπορεί οκ,αλλά το crown είναι πολυ επικυνδινο να το πειράξει..
 

Utopia

Active Member
επειδη είσαι καινούριος εδώ στο φόρουμ utopia..δεν έχεις ψάξει καν το φόρουμ.η περίπτωση του billaros είναι πολύ επικίνδυνη για shockloss..έχει παρά πολλά μαλλιά ειδικά στο crown για να επέμβει κάποιος.ας είναι και ο καλύτερος στον κοσμο ο γιατρός..ψάξε να δεις αποτυχία εδώ στο φόρουμ από rahal σε παιδί που είχε αρκετά λιγότερα μαλλιά στο crown και τι έπαθε ο φίλος..να πάει εξωτερικό αν μπορεί οκ,αλλά το crown είναι πολυ επικυνδινο να το πειράξει..
Δεν σημαίνει ότι επειδή είμαι καινούριος στο forum, ότι δεν το παρακολουθούσα τόσο καιρό...1 χρόνο το παρακολουθώ, κι δεν είναι το μόνο forum...παρακολουθώ και του εξωτερικού αραιά και που... Κι από περιέργια παρακολουθώ και τις περιπτώσεις των μμ... όχι ότι με απασχολούν ιδιαίτερα... αλλά μπορεί κι εγώ στο μέλλον να επιχειρήσω... Όλοι οι γιατροί ενδέχεται να έχουν αποτυχία, απλά όταν πηγαίνεις σε κορυφαίους ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες... Ποιος είπε ότι θα επέμβει crown; Εγώ γενικά μήλησα... Η hairline όμως έχει τη δυνατότητα να γίνει εξαιρετική... Εσύ έβγαλες και συμπέρασμα ότι δεν έχω διαβάσει και το forum τωρα; Θες να μου πεις και τι μου επιφυλλάζει το μέλλον;
 

billaros

Active Member
παιδια ευχαριστω πολυ για τις γνωμες σας.καταλαβαινω απολυτα αυτο που λετε για το οτι σε πιο κοντο κουρεμα θα φαινεται πολυ πιο κυκνο το μαλλι και χωρις σχεδον καν αραιωση.η αληθεια ειναι οτι προτιμω να εχω μακρια μαλλια(ακομα και κοτσιδα)μπορει να σαςφαινομαι υπερβολικος αλλα παντα ειχα κολλημα με το μαλλι κια θα ηθελα να κανω κατι γιαυτο.απο κει και περα επειδη εχω ξαναπαρει γνωμες απο εδω μεσα γιαυτο ακριβως τον λογο ρωτησα 3-4 φορες το ιδιο πραγμα την κλινικη για την επικυνδυνοιτητα της μεγαλης πυκνοτητας των μαλλιων μου στο τσουλουφι και στο crown και μου απαντησε απολυτα να μην ανησυχω επειδη μπαινουν σε χιλιοστα σε σημεια που δεν υπαρχει φοβος.επισης διατιθεμαι να παρω το ρισκο μιας δυνατης hairline αφηνοντας στην ακρη το ενδεχομενο να προχωρησει πολυ η αριαωση .δεν θελω να παω συντηρητικα .εχω στο μυαλο μου οτι αν προχωρησει η αραιωση πολυ ας τα κουρευω και γουλι.ας κρατησουν για οσα χρονια κρατησουν.οποτε το δυσκολο κομματι ειναι τι θα κανω με το crown kai thn hairline ...απορω γιατι δεν με απετρεπαν απτην κλινικη και να μου λεγαν να παμε μονο Hairline
 

billaros

Active Member
και προτιμω να κανω την μ.μ. και να λυσω τα θεμα μου για καποια χρονια.δεν ψηνομαι να παω τωρα συντηρητικα και να κανω και 2.μ.μ.ουτε για οικονομικους λογους ουτε για ολη την διαδικασια.
 

aeratos28

Just aeratos
του προτεινεις να πάει στο εξωτερικό στο μήνυμα σου για να ελαχιστοποιησει την πιθανότητα του shockloss..το shockloss λες να γίνει στους κροταφους στα άδεια σημεία??shock loss είναι επικίνδυνο στο crown και δεν έχει να κάνει με τον γιατρό..hairline πολύ δυνατή μπορεί να του φτιάξει ένας πολύ μεγάλος γιατρός,αλλά το crown είναι 50-50 να πάθει ζημιά..ποιος είπε ότι θα επέμβει crown??ο ίδιος το λέει,γι αυτό κάνουμε την κουβέντα για τους κινδύνους που έχει να πάθει ζημιά εκει,ας παει και σε top γιατρό..δεν διαβαζεις κιόλας τι λέει ο billaros δίνεις και συμβουλές..το συμπέρασμα δεν χρειάστηκε ειδικές ικανότητες να έχω για να το βγάλω,φάνηκε αμέσως.όσο για το τι επιφυλάσσει το μέλλον για σένα μου είναι παντελώς αδιάφορο όλο αυτό..μείνε στο θέμα του billaros και αν θες να λες τη γνώμη σου απλά διάβασε καλά τι γράφει
Δεν σημαίνει ότι επειδή είμαι καινούριος στο forum, ότι δεν το παρακολουθούσα τόσο καιρό...1 χρόνο το παρακολουθώ, κι δεν είναι το μόνο forum...παρακολουθώ και του εξωτερικού αραιά και που... Κι από περιέργια παρακολουθώ και τις περιπτώσεις των μμ... όχι ότι με απασχολούν ιδιαίτερα... αλλά μπορεί κι εγώ στο μέλλον να επιχειρήσω... Όλοι οι γιατροί ενδέχεται να έχουν αποτυχία, απλά όταν πηγαίνεις σε κορυφαίους ελαχιστοποιείς τις πιθανότητες... Ποιος είπε ότι θα επέμβει crown; Εγώ γενικά μήλησα... Η hairline όμως έχει τη δυνατότητα να γίνει εξαιρετική... Εσύ έβγαλες και συμπέρασμα ότι δεν έχω διαβάσει και το forum τωρα; Θες να μου πεις και τι μου επιφυλλάζει το μέλλον;
 

Utopia

Active Member
του προτεινεις να πάει στο εξωτερικό στο μήνυμα σου για να ελαχιστοποιησει την πιθανότητα του shockloss..το shockloss λες να γίνει στους κροταφους στα άδεια σημεία??shock loss είναι επικίνδυνο στο crown και δεν έχει να κάνει με τον γιατρό..hairline πολύ δυνατή μπορεί να του φτιάξει ένας πολύ μεγάλος γιατρός,αλλά το crown είναι 50-50 να πάθει ζημιά..ποιος είπε ότι θα επέμβει crown??ο ίδιος το λέει,γι αυτό κάνουμε την κουβέντα για τους κινδύνους που έχει να πάθει ζημιά εκει,ας παει και σε top γιατρό..δεν διαβαζεις κιόλας τι λέει ο billaros δίνεις και συμβουλές..το συμπέρασμα δεν χρειάστηκε ειδικές ικανότητες να έχω για να το βγάλω,φάνηκε αμέσως.όσο για το τι επιφυλάσσει το μέλλον για σένα μου είναι παντελώς αδιάφορο όλο αυτό..μείνε στο θέμα του billaros και αν θες να λες τη γνώμη σου απλά διάβασε καλά τι γράφει
Ignore... τέλος... Δεν έχει νόημα... Σε όλους τα ίδια κάνεις... μην πετάγεσαι στα ποστ μου...
 

aeratos28

Just aeratos
to ignore το έκανα ήδη..μην πετάγεσαι να λες γνώμες χωρίς καν να διαβάζεις τι λέει ο άλλος.εισαι εκτος τοπου και χρονου,ούτε ηξερες τι είπε ο billaros ,crown λέγαμε και ρώτησες ποιος μίλησε για crown..έλεος με τον κάθε ένα που μπαίνει και εκφέρει έτσι γνώμες και το παίζεικαι κάτι.. αν ξαναπεις γνώμη ,επειδη εσενα δεν σε απασχολουν λες ιδιαιτερα,παρολα αυτα δινεις συμβουλες,χωρις να στο ζητησε κανεις,αλλα απασχολουν εμας παρα πολυ τουλάχιστον κάτσε διάβασε τι λέει ο άλλος για να μην γίνεσαι ρεζίλι.!πωωωω παρακμή..delete αν γινόταν ,χωρίς δεύτερη σκέψη..
Ignore... τέλος... Δεν έχει νόημα... Σε όλους τα ίδια κάνεις... μην πετάγεσαι στα ποστ μου...
 

naruto

Well-Known Member
Φιλε αν θες την γνωμη μου κανε μια τριχοσκοπηση πρωτου κανεις το οτιδηποτε.Να ξερεις σε τι κατασταση ειναι τα μαλλακια σου.
Εγω στη θεση σου δεν θα ακουμπουσα κραουν,ειναι ελαχιστοι η αραιωση εκει,εισαι κ ξανθος κ δεν φαινετε τιποτα.
Σε βλεπω πολυ αποφασισμενο,καλη συνεχεια οτι κ αν κανεις
 

hijikos

Active Member
και προτιμω να κανω την μ.μ. και να λυσω τα θεμα μου για καποια χρονια.δεν ψηνομαι να παω τωρα συντηρητικα και να κανω και 2.μ.μ.ουτε για οικονομικους λογους ουτε για ολη την διαδικασια.
billaros δεν σκέφτεσαι ώριμα!
Μην κανείς βιαστικές κινήσεις στο λέω φιλικά!
Ψάξτω πολύ καλά!
Έχει καρφωθεί στο μυαλό σου η μ.μ και δεν ακούς τίποτα, για αρχή κανε αυτό που είπαν οι προλαλησαντες με το κούρεμα!
 
Μπλουζα