Επειγον! έκλεισα μμ στον γκ..ρα. οχι;

malliakouvaria

New Member
Εχεις κανει κι αλλη μεταμοσχευση φιλε μου.Αρα δεν εισαι καινουργιος στον χωρο οπως λες.
καινουργιος στον χώρο του φόρουμ εννοουσα οτι ειμαι φιλε μου. Επισης στην πρωτη μμ είχα παει στο ασχετο τυχαια καπου, τωρα μαθαινω τι παιζει κ πως πρωτη φορά οπότε κ γενικότερα καινούργιος ειμαι αλλα γιατι προσπαθω να σου αποδειξω οτι δεν είμαι ελεφαντας φιλε μου?!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
το μεγαλο μειον δυστυχως στην κακη διαχειριση της δοτριας στην πρωτη μμ, βλ. κακο στριπ, motorized extraction απο ερασιτεχνες, δεν ειναι μονο στην εμφανιση αλλα κ στις δυνατοτητες της εξαγωγης της επομενης επεμβασης κ αυτο θα το βλεπουμε πολυ συχνοτερα στο μελλον, οσο πολλα παιδια μεγαλωνουν κ ερχεται η ωρα για μια δευτερη επεμβαση
Motorized εξαγωγη δεν ειναι κακη πρακτικη (αν εννοεις αυτο) την εφαρμοζουν και κορυφαιοι γιατροι (δλδ βοηθοι κορυφαιων γιατρων)πχ De Freitas. Πιο πολυ εχει να κανει με λογους ταχυτητας.
 

athenian

Well-Known Member
καινουργιος στον χώρο του φόρουμ εννοουσα οτι ειμαι φιλε μου. Επισης στην πρωτη μμ είχα παει στο ασχετο τυχαια καπου, τωρα μαθαινω τι παιζει κ πως πρωτη φορά οπότε κ γενικότερα καινούργιος ειμαι αλλα γιατι προσπαθω να σου αποδειξω οτι δεν είμαι ελεφαντας φιλε μου?!
Επειδη λοιπον εχεις ηδη κανει μεταμοσχευση,φροντισε αυτη τη φορα να πας καπου καλα,δλδ εξωτερικο.
 

kardinalios

Well-Known Member
το χεις σπουδασει εσυ φίλε
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
1) Regaine λεω να ξεκινησω μετα την μμ.
2)Στο crown (κορυφη ε; γιατι λες να μην βαλω καθολου;
3) Λες να μου καταστρεψουν τα ειδη υπαρχοντα μαλλιά;
4) Η λύση ειναι μια; εξωτερικο ε... ανεβαινει πολύ το μπατζετ αλλα θα το σκεφτω σοβαρα

Αν ρωτήσεις τον @CVIAL ή τον @Harris_G η ακόμα και τον @Flosk θα σου πουν ότι η εικόνα σου είναι πολύ κοντά στη δική μου . Και εγώ με ανάλογη προιστορία σε θέματα μ.μ και σχεδόν ίδια εικόνα με σένα . Θα μπω για μ.μ στον Lorenzo μέσα στο 2019 για να φτιάξω α και β ζώνη αλλά ακόμα δεν πειράζω το crown λόγω της ιδιαιτερότητας του . Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος όχι μόνο να μην φυτρώσουν αυτά που θα σου βάλουν , αλλά να υπάξει και σοκ λος και να χάσεις και αυτά που έχεις .
Σαν στρατηγική και αν τα οικονομικά σου είναι περιορισμένα εγώ θα έφτιαχνα σε μία κυπριακή κλινική το μπροστά μέρος . Θα ξεκινούσα μία ολοκληρωμένη θεραπεία και μετά από χρόνια θα μάζευα χρήματα και θα ασχολούμουν με το crown σε έναν κορυφαίο γιατρό . Μίλησε λίγο με τον Γεωργίου και την HDC αν δεν κάνω λάθος έχουμε και εκπροσώπους τους στο φόρουμ , οι άνθρωποι κάνουν καταπληκτικές προσφορές . Αλλά ακόμα και εκεί μην ζητήσεις ακόμα επέμβαση στο crown .
Καλή συνέχεια
 

Tsek

Well-Known Member
Αν μπροστά ειναι ολα μεταμοσχευμενα γιατί να μην βάλει και λιγα πισω?
Έστω γένεια. Θα κανει 2ερη επεμβαση και θα κυκλοφορει με την τρύπα πίσω?
 

malliakouvaria

New Member
Οντως για ποιον λογο να μην βαλω κ πισω ρε παιδιά που με ενοχλεί; εστω μετρια πυκνωση για να μην εξαντλησω τη δοτρια
 

kardinalios

Well-Known Member
Θες να μπεις σε μια συνεδρία να φτιάξεις hairline , β ζώνη και crown και όλα αυτά έχοντας ήδη κάνει στο παρελθόν μια μμ ?
Με ποιον τρόπο ακριβώς θα γίνει αυτό ?
Αυτή τη στιγμή χρειάζεσαι περίπου 2500 με 3000 grafts για μπροστά . Και περίπου 1200-1500 για το crown . Σύνολο περίπου 4.500 . Είναι σχεδόν απίθανο να αναλάβει γιατρός σε μια συνεδρία να σου βγάλει αυτά τα grafts εκτός και αν κάνει splitting που είναι ελάχιστοι που κάνουν .
Σε κάθε περίπτωση να εξηγήσω γιατί λέω να μην ασχοληθείς με το crown αλλά να κάνεις μπροστά και να ξεκινήσεις μια θεραπεία . Γιατί με μια μμ μπροστά θα λύσεις το πρόβλημα σου για πολλά χρόνια . Αν διασπείρεις τα grafts σε όλο το κεφάλι δεν θα κάνεις τίποτα θα έχεις πάλι ένα μέτριο αποτέλεσμα .
Πρέπει να χαράξεις στρατηγική .
Σχετικά με το crown έχω ένα πολύ ωραίο άρθρο για τη θεωρία του shock loss και του black hole μου το είχε στείλει ο feriduni για να μου εξηγήσει ότι δεν πρέπει να επεμβαίνουμε στο crown πριν τα 37-38 .
Αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς σοβαρά , στειλε μου pm να στο στείλω .
 

tasos33

Well-Known Member
Αν μπορεις ανεβασε το να το διαβασουμε ολοι



Θες να μπεις σε μια συνεδρία να φτιάξεις hairline , β ζώνη και crown και όλα αυτά έχοντας ήδη κάνει στο παρελθόν μια μμ ?
Με ποιον τρόπο ακριβώς θα γίνει αυτό ?
Αυτή τη στιγμή χρειάζεσαι περίπου 2500 με 3000 grafts για μπροστά . Και περίπου 1200-1500 για το crown . Σύνολο περίπου 4.500 . Είναι σχεδόν απίθανο να αναλάβει γιατρός σε μια συνεδρία να σου βγάλει αυτά τα grafts εκτός και αν κάνει splitting που είναι ελάχιστοι που κάνουν .
Σε κάθε περίπτωση να εξηγήσω γιατί λέω να μην ασχοληθείς με το crown αλλά να κάνεις μπροστά και να ξεκινήσεις μια θεραπεία . Γιατί με μια μμ μπροστά θα λύσεις το πρόβλημα σου για πολλά χρόνια . Αν διασπείρεις τα grafts σε όλο το κεφάλι δεν θα κάνεις τίποτα θα έχεις πάλι ένα μέτριο αποτέλεσμα .
Πρέπει να χαράξεις στρατηγική .
Σχετικά με το crown έχω ένα πολύ ωραίο άρθρο για τη θεωρία του shock loss και του black hole μου το είχε στείλει ο feriduni για να μου εξηγήσει ότι δεν πρέπει να επεμβαίνουμε στο crown πριν τα 37-38 .
Αν σε ενδιαφέρει να ασχοληθείς σοβαρά , στειλε μου pm να στο στείλω .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Εχω ειδη κανει 1 φορα πριν 7-8 χρονια αλλα αραιωσαν απο τοτε κ τωρα φαινεται χαλια. Ο Γκουρας και ο Βεκρης και η DHI μου ειπαν οτι θα μου πυκωσουν τελεια τα μπροστα κ μετρια τα πθσω ηια να μην εξαντλησουμε ολες τις δοτριες (οι οποιες ειναι δυνατες). 33 ειμαι

Αυτο που σου ειπαν μπορει να γινει και αυτο θα εκανα στη θεση σου. Θα φτιαχτει το μπροστα και θα βελτιωσεις και το πισω. Ο Βεκρης θα στο κανει σε μια συνεδρια η dhi σε δυο. Επειδη ηδη εχεις κανει μια χρειαζεσαι υψηλο ποσοστο φυτρωσης.
Και εγω θα ηθελα να βαλω και μπροστα και πισω.
Καλη επιτυχια
 

Thanos92

Active Member
Ειχα κανει πριν 7-8 χρονια ναι
Από περιέργεια, μπορείς να μου πεις πως ήταν η κατάσταση των μαλλιών σου όταν έκανες τότε την πρώτη μεταμόσχευση ? Πρέπει να ήσουν 26-27, όσο είμαι εγώ τώρα. Ρωτάω για να δω πως εξελίχθηκε η αραίωση μέχρι τώρα, για να έχω μια εικόνα και για εμένα.
 

piros75

Well-Known Member
FUE και Γκούρας θα είναι ένα ενδιαφέρον καινούργιο νήμα για το φόρουμ. Εγώ λέω, ότι αν όντως τα δύο αποτελέσματα που είδες από κοντά σου άρεσαν και μπορείς να διακρίνεις ότι είναι αληθινά, να πας με τον Γκούρα και την ομάδα του και να μας ενημερώνεις τακτικά για να δούμε τι παίζει.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
FUE και Γκούρας θα είναι ένα ενδιαφέρον καινούργιο νήμα για το φόρουμ. Εγώ λέω, ότι αν όντως τα δύο αποτελέσματα που είδες από κοντά σου άρεσαν και μπορείς να διακρίνεις ότι είναι αληθινά, να πας με τον Γκούρα και την ομάδα του και να μας ενημερώνεις τακτικά για να δούμε τι παίζει.
Το 2015 μόλις είχε βάλει την FUE o Γιάννης στο μαγαζί του στο Κολωνάκι...ειναι πολυ μπροστα!!
Υ.Γ
Το 2014 είχε μία μόνο στην υποδοχη-τηλέφωνα αλλα ηταν...αχ....αμαρτια-κόλαση!!!
 

Harris_G

Well-Known Member
Πριν το 2014 που τον ειχα συναντησει στη Θεσσαλονικη που ανεβαινε για συμβουλευτικα, ελεγε με FUE παντως.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Πριν το 2014 που τον ειχα συναντησει στη Θεσσαλονικη που ανεβαινε για συμβουλευτικα, ελεγε με FUE παντως.
Εγω το 2014 εκανα στον Γιανναρα και ηταν καθετως οτι ειναι ο master of the strip!!!!!! και οταν τον πετυχα το 2015 τυχαια επειδη μενουμε κοντα κ του ειπα οτι σκεφτομαι να ξανα κνω μου ειπε οτι πλεον κανει και FUE κσι εχει παρει και νεα μηχανηματα......χαχα :)
 

Massimo

Member
Καλησπέρα παιδιά.

Εκανα επέμβαση FUE στον γκουρα πριν από ακριβώς 4 μήνες. Δε βλέπω διαφορα σοβαρή ακομα, εχω ήδη ένα σοκ λος κοντά στο crown (απ την επεμβαση ιςωσ;) βλέπω μόνο κάτι νεα τριχακια να εξέχουν σιγά σιγά (τπτ το ιδιαίτερο).

Είχα κάνει μια επέμβαση 4000 τρίχες hairline κ λίγο crown στην DHI (πολύ μετρια) στα 23. Τώρα είμαι 26 και πήγα στου γκουρα να γεμίσω το μπροστά αφού σε όποιον μίλησα μ πε γκουρας είναι καλός για Ελλάδα, κ ήξερα 1/2 άτομα που είχαν αποτελέσματα καλά απο γκουρα.

Στην επεμβαση ο γκουρας απλά έκανε της τρύπες για τη FUE και οι τεχνικοί του εκει εκαναν το extraction κ έβαλαν τη τρίχα μετά. Γενικά ήταν διαχυτικός, ασχολήθηκε και πήρε και τηλ και όλα. Μ κάνε εντύπωση ότι αρνήθηκε πεισματικά να μ πει ποσά grafts έβαλε πάντως.

Δε ξέρω τι να περιμένω, παραδοσιακα στους 4-7 μήνες βλεπεις τη μεγάλη διαφορά, εγώ μέχρι στιγμής δεν εχω δει τπτ αλλά επειδή είναινωρίς δίνω περιθώρια ακομα. Τώρα αν ήξερα απ αυτά που διαβάζω στο φόρουμ θα πήγαινα η Τουρκία η κάπου άλλου καλύτερα HDC αλλά τώρα εκανα αυτό που εκανα και ας ελπίσουμε ότι θα βγει.
 
Μπλουζα