Επειγον! έκλεισα μμ στον γκ..ρα. οχι;

malliakouvaria

New Member
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πάντως για ποιο λόγο κανεις την σχετικη έρευνα αφού πρώτα έκλεισες την επέμβαση .
Το σωστό εκ μέρους σου δεν θα ήταν πρώτα να κάνεις το ψάξιμο σου και μετά να προχωρήσεις σε κλείσιμο στην κλινική ;
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω . Οι γιατροί είναι επαγγελματίες και προσπαθούν να κάνουν έναν προγραμματισμό είτε λέγονται γκουρες είτε Ερντογάν είτε οτιδήποτε . Έναν προγραμματισμό απαραίτητο σε όλες τις δουλειές .
έχεις δίκιο αλλά υπάρχουν και τα απρόοπτα. Ούτε για μένα είναι ευχάριστο. Ο καθενας προσπαθεί για το καλύτερο έστω κ την τελευταία στιγμή. Αλλωστε υπάρχει κ σειρα αναμονής δεν μασάνε αυτοί που παίζουν με χιλιάρικα κάθε μέρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
Τότε πρώτα από όλα ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε την κατάσταση σου . Πες μας οικονομικά τι μπάτζετ έχεις . Και μετά βλέπουμε και τις επιλογές που έχεις .
 

malliakouvaria

New Member
Μόλις ανεβασα φωτος αν βοηθάει. Πξγα και στην DHI και στην Advanced για consultation. Δεν φιακρινω καποια διαφορα, το αποτελεσμα μετραει κι αυτο δε μπορω να το προβλεψω
 

malliakouvaria

New Member
Τότε πρώτα από όλα ανέβασε μια φωτογραφία να δούμε την κατάσταση σου . Πες μας οικονομικά τι μπάτζετ έχεις . Και μετά βλέπουμε και τις επιλογές που έχεις .
Μόλις ανέβασα φίλε. το μπατζετ ειναι συζητισιμο..
 

kardinalios

Well-Known Member
Φίλε πόσο χρονών είσαι ; Έχεις ξανακάνει κάτι μπροστά ;
Αν δεν έχεις ξανακάνει τότε πρέπει να σκεφτείς το θέμα των θεραπειών . Σου είπαν σίγουρα ο Γκούρας , η dhi και ο βεκρής ότι θα μπορέσουν να μπουν ανάμεσα εκεί ;
 

malliakouvaria

New Member
Φίλε πόσο χρονών είσαι ; Έχεις ξανακάνει κάτι μπροστά ;
Αν δεν έχεις ξανακάνει τότε πρέπει να σκεφτείς το θέμα των θεραπειών . Σου είπαν σίγουρα ο Γκούρας , η dhi και ο βεκρής ότι θα μπορέσουν να μπουν ανάμεσα εκεί ;
Εχω ειδη κανει 1 φορα πριν 7-8 χρονια αλλα αραιωσαν απο τοτε κ τωρα φαινεται χαλια. Ο Γκουρας και ο Βεκρης και η DHI μου ειπαν οτι θα μου πυκωσουν τελεια τα μπροστα κ μετρια τα πθσω ηια να μην εξαντλησουμε ολες τις δοτριες (οι οποιες ειναι δυνατες). 33 ειμαι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kardinalios

Well-Known Member
1) Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος σοκλος στις μπροστά περιοχές και ειδικά στη β ζώνη που έχεις αρκετές τρίχες που εικάζω ότι είναι δικές σου
2) Βλέπω ένα crown που ανοίγει αρκετά πράγμα που σημαίνει ότι πας για μεγάλο Nw .
3) Ζήτησε τους να σου μιλήσουν με αριθμούς .
4) Όντως η δοτρια φαίνεται δυνατή .
5) Μην έχεις καμία εμπιστοσύνη σε ελληνική κλινική ότι μπορεί να μπει ανάμεσα σε δικά σου μαλλιά .
Ίσως να πρέπει να σκεφτείς την έναρξη μιας θεραπείας έτσι ώστε να σταματήσεις την τριχόπτωση σου . Έπειτα , εγώ θα έφτιαχνα μόνο το μπροστά χωρίς να πειράξω καθόλου το crown . Σε καμιά περίπτωση μην τους αφήσεις να μπουν στο crown σου στην κατάσταση που είσαι τώρα χωρίς φάρμακο . Αν επιμένεις να κάνεις μμ κάνε μια μπροστά αφού μιλήσεις και με κυπριακές και με κλινικές του εξωτερικού και το crown άστο να δεις πως θα εξελιχθεί
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
Ειχα κανει πριν 7-8 χρονια ναι
strip ειχες κανει; fue? motorized, manual? κοιτα προκειται για repair.., δεν ειναι κ τοσο απλα τα πραγματα, αλλα η κατασταση σου δεν ειναι τραγικη απ οτι βλεπουμε στις φωτο κ σε σχεση με'οσα εχουμε'δει βεβαια. Πρωτα απ ολα θα πρεπει να δεις τι μπορει να σου δωσει η δοτρια πλεον το ειναι δυνατη με το ματι δε λεει κατι κ συμφωνω με τον φιλο που σου ειπε να ζητησεις νουμερα! εισαι μονο 33 σωστα; εχεις' δρομο μπροστα σου . Ξεκινα σωστα λοιπον με σωστη ενημερωση κ προγραμματισμο κατι που δεν εκανες κ δες γιατρους που θα αναλυσουν τις δυνατοτητες που εχεις πλεον, με λιγα λογια να δαπανησεις καποια χρηματα για consultation κ να περιμενεις!
 

malliakouvaria

New Member
1) Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος σοκλος στις μπροστά περιοχές και ειδικά στη β ζώνη που έχεις αρκετές τρίχες που εικάζω ότι είναι δικές σου
2) Βλέπω ένα crown που ανοίγει αρκετά πράγμα που σημαίνει ότι πας για μεγάλο Nw .
3) Ζήτησε τους να σου μιλήσουν με αριθμούς .
4) Όντως η δοτρια φαίνεται δυνατή .
5) Μην έχεις καμία εμπιστοσύνη σε ελληνική κλινική ότι μπορεί να μπει ανάμεσα σε δικά σου μαλλιά .
Ίσως να πρέπει να σκεφτείς την έναρξη μιας θεραπείας έτσι ώστε να σταματήσεις την τριχόπτωση σου . Έπειτα , εγώ θα έφτιαχνα μόνο το μπροστά χωρίς να πειράξω καθόλου το crown . Σε καμιά περίπτωση μην τους αφήσεις να μπουν στο crown σου στην κατάσταση που είσαι τώρα χωρίς φάρμακο . Αν επιμένεις να κάνεις μμ κάνε μια μπροστά αφού μιλήσεις και με κυπριακές και με κλινικές του εξωτερικού και το crown άστο να δεις πως θα εξελιχθεί
το χεις σπουδασει εσυ φίλε
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές.
1) Regaine λεω να ξεκινησω μετα την μμ.
2)Στο crown (κορυφη ε; γιατι λες να μην βαλω καθολου;
3) Λες να μου καταστρεψουν τα ειδη υπαρχοντα μαλλιά;
4) Η λύση ειναι μια; εξωτερικο ε... ανεβαινει πολύ το μπατζετ αλλα θα το σκεφτω σοβαρα
 

malliakouvaria

New Member
strip ειχες κανει; fue? motorized, manual? κοιτα προκειται για repair.., δεν ειναι κ τοσο απλα τα πραγματα, αλλα η κατασταση σου δεν ειναι τραγικη απ οτι βλεπουμε στις φωτο κ σε σχεση με'οσα εχουμε'δει βεβαια. Πρωτα απ ολα θα πρεπει να δεις τι μπορει να σου δωσει η δοτρια πλεον το ειναι δυνατη με το ματι δε λεει κατι κ συμφωνω με τον φιλο που σου ειπε να ζητησεις νουμερα! εισαι μονο 33 σωστα; εχεις' δρομο μπροστα σου . Ξεκινα σωστα λοιπον με σωστη ενημερωση κ προγραμματισμο κατι που δεν εκανες κ δες γιατρους που θα αναλυσουν τις δυνατοτητες που εχεις πλεον, με λιγα λογια να δαπανησεις καποια χρηματα για consultation κ να περιμενεις!
Φιλε μου ευχαριστώ για την απάντηση! Εχω παει σε 3 διαφορετικα κεντρα για consultation. Ποσα ακομα κ τι διαφορετικο θα νου πουν; Ολοι μ ειπαν οτι θα μου βαλουν γυρω στις 3000 grafts, δεν μ ανεφεραν τπτ για καποια δυσκολια, μου ριπαν θα φτιαξουν τα προηγουμενα κ οτι μπροστα θα γινει σουπερ, πισω μέτριο. Τωρα την τεχνικη τους, το τι πυκνοτητα θα εχω, το πως θα γινει η δοτρια δε μπορω να το ξερω. Τι αλλο να κανω; Να ζητησω consultation απο καποιον απο τους τοπ του εξωτερικου μαλλον.
 

malliakouvaria

New Member
Φιλε μου ευχαριστώ για την απάντηση! Εχω παει σε 3 διαφορετικα κεντρα για consultation. Ποσα ακομα κ τι διαφορετικο θα νου πουν; Ολοι μ ειπαν οτι θα μου βαλουν γυρω στις 3000 grafts, δεν μ ανεφεραν τπτ για καποια δυσκολια, μου ριπαν θα φτιαξουν τα προηγουμενα κ οτι μπροστα θα γινει σουπερ, πισω μέτριο. Τωρα την τεχνικη τους, το τι πυκνοτητα θα εχω, το πως θα γινει η δοτρια δε μπορω να το ξερω. Τι αλλο να κανω; Να ζητησω consultation απο καποιον απο τους τοπ του εξωτερικου μαλλον.
fue ειχα κανει κ τοτε. η δοτρια όμως αμα τα ξυρισω φαίνεται πειραγμένη - αραιωμενη. αυτο ειναι μεγαλο μειον γ καποιον που θελει να κοντοκουρευεται
 

Νικολας νικ

Well-Known Member
fue ειχα κανει κ τοτε. η δοτρια όμως αμα τα ξυρισω φαίνεται πειραγμένη - αραιωμενη. αυτο ειναι μεγαλο μειον γ καποιον που θελει να κοντοκουρευεται
το μεγαλο μειον δυστυχως στην κακη διαχειριση της δοτριας στην πρωτη μμ, βλ. κακο στριπ, motorized extraction απο ερασιτεχνες, δεν ειναι μονο στην εμφανιση αλλα κ στις δυνατοτητες της εξαγωγης της επομενης επεμβασης κ αυτο θα το βλεπουμε πολυ συχνοτερα στο μελλον, οσο πολλα παιδια μεγαλωνουν κ ερχεται η ωρα για μια δευτερη επεμβαση
 
Μπλουζα