Ενημέρωση για μμ. 31 χρ

manosc44

Member
Οπότε απ ότι έχω καταλάβει έχω 2 επιλογές σε σχέση με τα παρόμοια περιστατικά που υπάρχουν εδώ μέσα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manosc44

Member
Τι ωραία... Πιο πυκνά και από βούρτσα. Σε ποια χώρα είναι αυτό;
Αλλα και ο τύπος έχει χοντρή τρίχαπου ενδείκνυται.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Πολυ ωραιο αποτελεσμα. Μου αρεσει που σε ολες τις παρουσιασεις του συγκεκριμενου χωριζει και χτενιζει τουφα τουφα.
Πλησιαζει πυκνοτητα μαμα μαλλιου.
 

manosc44

Member
Επιστρέφω με νεότερα. Πήγα στην Dhi Θεσσαλονίκης για μια ενημέρωση και ταυτόχρονα εκτίμηση της δοτριας περιοχής.
Μου μιλούσε μόνο για τρίχες. Υπολόγισε πως μπορουν να πάρθουν περίπου 9500 τρίχες από την δοτρια περιοχή.
Εγω είμαι το μεγάλο τους περιστατικό που θα χρειαστεί 6-8 ώρες. Σε αυτό το διάστημα μπορουν να πάρουν από 2500-3500 τρίχες.
Ή δοτρια περιοχή έχει 116 τριχες/cm2. Μείον 70 που λεν πως αφήνουν για να μην επιρρεασουν την πύκνωση της δοτριας, οπότε μπορούν να πάρουν 45τριχες/cm2.
Χρειάζομαι λέει περί στις 1600 τρίχες για να γεμίσουμε τους κροτάφους και οι υπόλοιπες θα τοποθετηθούν στην hairline.
Θα εχω από 90% φυτρωση των Μοσχεύματων.
Για μετά... Θα βάζω μόνο έναν όρο για λίγες μέρες. Τίποτα άλλο.
Είδα βέβαια και κάτι σαμπουάν εκεί πάνω στο γραφείο οπότε σίγουρα θα μου τα πασάρουν για αγορά.
Το καλό στην όλη ιστορία είναι πως ενώ στην δοτρια περιοχή θα κουρευτεί με σκάλα 0, τα υπόλοιπα μαλλιά δε θα χρειαστούν Κούρεμα. Ίσως λίγο ψαλίδισμα στην Α περιοχή.
Αν και δεν είχε πολύ εμπειρία αυτή που μου έκανε ενημέρωση λόγο του ότι δούλευε 1 χρόνο εκεί μου είπε πως η δοτρια φαίνεται αρκετά καλή με το μάτι αλλά αυτό δε σημαίνει και κάτι. Μόνο ο γιατρός θα μπορεί να καταλάβει εκείνη την ώρα αν είναι καλή ή όχι.
Και τέλος το κόστος... 3000 ευρώ!!!

Συμπληρώνω.. Ένα ένα τα θυμάμαι. Το δέρμα της κεφαλής δε θα γεμίσει με τρυπιτσες πχ όπως; το πορτοκαλι, θα παραμείνει ως έχει σαν την υφή δλδ ενός μήλου. Αυτή είναι η τεχνική τους directed δλδ.
Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
116 τριχες /cm2 λιγo χαμηλα μου ακουγονται . δηλαδη στη δοτρια εχεις μεσο ορο 52-53 τριχοθυλακες /cm2 ??. Ισως να ειναι συντηρητικοί η να πεφτουν λιγο εξω με τα μαθηματικα τους γιατι η καμερουλα που χρησιμοποιουν δε φωτογραφιζει καν ολοκληρο τετραγωνικο εκατοστο απο οσο θυμαμαι αλλα μικροτερη περιοχη και επιπλεον μετρουν μονο απο μια φωτο.(τουλαχιστον αυτο ειχε συμβει σε εμενα . Αν φωτογραφιζαν πολλα διαφορετικα σημεια και μετρουσαν , μπορει να εβγαιναν αλλιως τα νουμερα) . 2500-3500 τριχες σημαινει 1100-1500 τριχοθυλακες σε μια μερα . Η περιοχη που θες να καλυψεις ειναι δεν ειναι 100 τετραγωνικα εκατοστα? δηλαδη μεση πυκνοτητα 15 τριχοθυλακες ανα εκατοστο αν σου βαλουν τις μεγιστες τριχες που μπορουν, και με τοσο εξαιρετικα χαμηλη πυκνοτητα δινουν μονο 90% φυτρωση? ( σε εμενα εδιναν 87% , ) . Αν φυτεύεις 15 ανα εκατοστό και δε βγαίνουν όλοι τότε τι να πω .
 

tasos33

Well-Known Member
1100 με 1500 στα 3000 ευρώ??

Δηλαδή απο δυο έως 2.8 ευρώ το graft

Θα μας τρελανουν εντελώς.

Το κεφάλι σου θα γεμίσει τρύπες κανονικά και με τον νομο. Τι φλούδα μήλου κ μπανάνας. Σαν τον κώλο της μάχιμους θα είσαι της πρώτες μέρες.
 

manosc44

Member
116 τριχες /cm2 λιγo χαμηλα μου ακουγονται . δηλαδη στη δοτρια εχεις μεσο ορο 52-53 τριχοθυλακες /cm2 ??. Ισως να ειναι συντηρητικοί η να πεφτουν λιγο εξω με τα μαθηματικα τους γιατι η καμερουλα που χρησιμοποιουν δε φωτογραφιζει καν ολοκληρο τετραγωνικο εκατοστο απο οσο θυμαμαι αλλα μικροτερη περιοχη και επιπλεον μετρουν μονο απο μια φωτο.(τουλαχιστον αυτο ειχε συμβει σε εμενα . Αν φωτογραφιζαν πολλα διαφορετικα σημεια και μετρουσαν , μπορει να εβγαιναν αλλιως τα νουμερα) . 2500-3500 τριχες σημαινει 1100-1500 τριχοθυλακες σε μια μερα . Η περιοχη που θες να καλυψεις ειναι δεν ειναι 100 τετραγωνικα εκατοστα? δηλαδη μεση πυκνοτητα 15 τριχοθυλακες ανα εκατοστο αν σου βαλουν τις μεγιστες τριχες που μπορουν, και με τοσο εξαιρετικα χαμηλη πυκνοτητα δινουν μονο 90% φυτρωση? ( σε εμενα εδιναν 87% , ) . Αν φυτεύεις 15 ανα εκατοστό και δε βγαίνουν όλοι τότε τι να πω .
Έτσι είναι όπως τα λες. Η φωτογραφική τους μηχανή δε καλύπτει τόση έκταση και η φωτογραφία που έβγαλε ήταν αρκετά θολή. Οπότε κατά προσέγγιση μετρούσε τρίχες.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manosc44

Member
Πηγα και για μια ενημέρωση στην κλινικη του Β..ρη στη Θεσσαλονικη.
Τα γνωστα οπως σε ολες, εμεις ειμαστε η καλυτερη κλινικη, εχουμε βραβευθεί και τετοια. Δε μου εδειξαν περιστατικα αν και ζητησα λεγοντας με πως δεν ειναι πρεπον να δω ατομα που τους ειχαν ενημερωειν πως δε θα ηθελαν μελλοντικη διαφήμιση.
Μου ειπαν για 95% φυτρωση και εν ετη 2017 θα σας βγαλουμε μεσα σε 6-7 ωρες πανω απο 2500 τριχοθυλακια.
Ο Β...κρης δε θα ειναι παρων στην μμ παρόλα αυτα μπορώ να ζητήσω όποια βοηθό του θέλω, εννοειται με πολυ νωριτερη ενημερωση και προκαταβολή για την μελλοντική ημερομηνια.
Σπρευ μινοξιδιλης εφορου ζωης 1 φορα κάθε βραδυ κυριως για τα αλλα μαλλιά και όχι για τα "καινουρια".
Γενικως ολες οι κλινικες λεν τα ιδια, γαζες στην δοτρια περιοχη για μια μερα, δε θα φαινεται μετα τιποτα, θα μπορω να εχω αυτο το κουρεμα το ναυτικο, δλδ να ειναι ακουρευτη η πανω περιοχή, εχω πολυ καλη δοτρια, εισαι η χαρα για εναν γιατρο με τετοιο κεφαλι και τετοια.
Επισης εδω μου ειπαν πως θα κατεβουν τα εμφ και προς τα κατω και προς τα πισω, δλδ θα κλεισουν γλυκα τους κροταφους χωρις γωνια και θα βαλουν και προς τα πίσω για να σβησει γλυκα η μμ. Μην εχω μπροστα μεγαλη πυκνωση και αργοτερα που θα φυγουν τα μαμα μαλλια, θα φαινονται πιο αραια...
Και η τιμή.. 3500 ευρώ, υπολογιζουν την συνεδρία και οχι τα μοσχευματα.
Μπορω να εχω μια καλυτερη τιμή, ξέρετε ολοι το τροπο...
 

tasos33

Well-Known Member
Απο ζουμί τίποτα? Τι δοτρια εχεις κτλ κτλ κτλ κτλ κτλ......

Στην εξέτασαν η Με το.μάτι του αετού παλι?
 

manosc44

Member
Ακριβώς όπως το είπες. Με το μάτι μιας αετού. ήρθε εκεί σε μένα μια με άσπρη ρόμπα και έβαλε την κασέτα που λέει σε όλους. Δε μου άρεσε καθόλου αυτή η τύπισσα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν σου άρεσε η εμφάνιση της η ο τρόπος που σου μίλησε - ενημέρωσε . Ρωτάω γιατί στην συγκεκριμένη κλινική οι περσοτερες ιατροί - νοσηλεύτριες - γραμματείς και γενικά ότι έχει να κάνει με θηλυκό είναι ταβάνι από εμφάνιση !
 

manosc44

Member
Μια χαρά μου μίλησε και η εμφάνιση της μια χαρά. Αλλά πολύ δήθεν. Έκανε μπαμ. Θα κάνουμε αυτό, θα γίνει έτσι, θα έχεις αυτό που θες. Επί 10 λεπτά μιλούσε ασταμάτητα μόνη της. Δεν άκουγα τι έλεγε, δεν έδινα σημασία γιατί είχε βάλει την κασέτα που λέει σε όλους.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

manosc44

Member
Ελλάς το μεγαλείο σου!!!

Δέν πρόλαβε λέει να του βάλει όλα τα graft που του έβγαλε και του έδωσε τα λεφτά πίσω.
Και τα graft που του έβγαλε και δέν τα έβαλε , ΤΙ ΤΑ ΈΚΑΝΕ?
Τα πέταξε στα σκουπίδια ή του τα έδωσε σε κάποιο ταπεράκι ,
για να τα φέρει πίσω και να τα βάλει σε μερικά χρόνια όταν τα ξαναχρειαστεί?

Ο φίλος σου Μάνο , ξέρει ότι τα Grafts είναι ότι πολυτιμότερο στον άντρα ,
και σε καμία περίπτωση τα λεφτά που του έδωσε πίσω δεν αντιστοιχούν
στην πολύτιμη απώλειά του? !!!

Προσπαθώ ,
ειλικρινά προσπαθώ να μήν νευριάζω με αυτά που βλέπω που γράφονται κατα καιρούς στο Forum
και με αυτά που γίνονται σε αυτήν την χώρα...

Έλεος...

O χριστος κ η παναγια.Αν μου πεταγαν εμενα τα grafts θα εβαζα βομβα στο ''ιατρειο'' του τυπου...Τα grafts με τα τωρα δεδομενα ειναι ανεκτιμητα απλα.Κανενα ποσο δεν αντικατροπτιζει την αξια που εχουν τα περιορισμενα μοσχευματα μιας δοτριας.

Να διορθώσω μια λάθος πληροφόρηση που ειχα για να μην υπάρχουν μελλοντικα προβλήματα για τον ιατρο που προανέφερα, τον κυριο Παπαθανασιου.
Εγω δεν κατάλαβα καλά για τα grafts. Τελικά είχαν συμφωνήσει 1500gr και του έβγαλε περι τα 1300 grafts γιατι δε προλάβαιναν. Οποτε και του εδωσε καποια λεφτα πισω λεγοντας του φιλου μου πως δε προλαβα να σου βγαλω αυτα που συμφωνησαμε.
Ζητω συγνωμη για τυχον παρεξηγησεις.
 
Μπλουζα