Ahc 5000 grafts 18-19/1/2018

Τζόνι

Member
Γειά σας παιδιά, Γιάννης 33 ετών, πριν 4 χρόνια είχα κάνει εμφύτευση με την μέθοδο Στριπ στο μπροστινό μέρος του κεφαλιού, κάνω 4χρονια θεραπεία με helsinki formula kai target minoxidil, πήρα την απόφαση να κάνω και δεύτερη επέμβαση αυτή την φορά με την μέθοδο FUE αλλά ο γιατρός που μου εκανε την πρώτη επέμβαση κάνει μόνο την μέθοδο Στριπ, έχετε να μου προτείνετε μία κλινική ή έναν γιατρό?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John1924

Active Member
Συνονοματε καλησπέρα. Καταρχάς έχω να σου προτεινω να διαβάσεις στο φόρουμ τις βασικές αρχές της fue και το ιστορικό των παρουσιασθέντων περιστατικών. Εκει θα βρεις το 90% των απαντησεων που αναζητάς.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γεια σου συνονοματε. Εχουμε λεπτομερειες για την πρωτη μεταμοσχευση που εκανες? και καμια φωτο?
Θα μας βοηθουσε πολυ για να συνεχισουμε για την δευτερη.
 

Τζόνι

Member
Στην πρώτη εμφύτευση πήγα στα τυφλά δε ρωτούσα πολλά απλά ήθελα να την κάνω γιατί είχα πέσει σε μια ήπια μορφής κατάθλιψη λόγο του προβλήματος μου.παλιες φωτογραφίες πριν την επέμβαση δεν έχω γιατί τις είχα σβήσει όλες
 

John1924

Active Member
Στην πρώτη εμφύτευση πήγα στα τυφλά δε ρωτούσα πολλά απλά ήθελα να την κάνω γιατί είχα πέσει σε μια ήπια μορφής κατάθλιψη λόγο του προβλήματος μου.παλιες φωτογραφίες πριν την επέμβαση δεν έχω γιατί τις είχα σβήσει όλες
Βγάλε και τη δότρια καμια φωτο αν σου ειναι ευκολο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eχεις διαβασει καθολου τα νηματα να ενημερωθεις για τις κλινικες και τους γιατρους που υπαρχουν?
Ακομη να δεις και αποτελεσματα μεταμοσχευσεων?

Σε ποιον γιατρο ειχες παει ? ποσα grafts σου εβαλαν?
Τι budjet διαθετεις για να συνεχισεις μια μεταμοσχευση?

Λιγα λογια για το μαλλακι σου:
1.Θα χρειαστεις περιπου 3500grafts για αρχη να χτισεις ξανα την hailine σου και εως το μεσο του κεφαλιου,
2.Οι γεφυρες σου εχουν κατεβει πολυ.
3.Η δοτρια σου σου αν και φενεται και στα καλυτερα της.
Αλλα καλυτερα την εκτιμηση σε ολα αυτα να στην κανει καποιος ειδικος.
 

Τζόνι

Member
Την επέμβαση μου την έκανε ο Γιάννης Κατσαντώνης.Αλλα η κλινική ήταν φίλου του στην Αργυρούπολη αν θυμάμαι καλά, πόσα μοσχεύματα μου έβαλε δεν θυμάμαι γιατί μου τα μασούσε, είχε κόψει απο το το ένα αυτί μέχρι το άλλο, αλλά είμαι σίγουρος πώς δεν τα χρησιμοποίησε όλα.Τωρα όσον αφορά το μπάτζετ πιστεύω ένα 5000βαρια θα το αντέξω αν καταφέρω να πουλήσω και το αμάξι.για την δοτρια περιοχή όμως δεν κατάλαβα καλά αλλά μάλλον είπες πώς δεν είναι και στα καλύτερα της εε???να πω την αλήθεια ήθελα να καλύψω όλη την αραίωση σε όλο το κεφάλι αλλά μάλλον δεν είναι εφικτό αυτό εε?
 

alexandros _athens

Active Member
να πω την αλήθεια ήθελα να καλύψω όλη την αραίωση σε όλο το κεφάλι αλλά μάλλον δεν είναι εφικτό αυτό εε?
Όλοι αυτό θέλουν φίλε αλλά δυστυχώς, δεν είναι εφικτό για όλους. Πόσα έχουν πέσει, πόσα σου έχουν ήδη πάρει, πόσα ακόμα να πάρουν, πόσα να βάλουν σε όλο το κεφάλι και πόσα να αφήσουν πίσω; Καλό θα είναι να είμαστε και λίγο προσγειωμένοι στην πραγματικότητα. Αν πετύχεις μια αξιοπρεπή κάλυψη και μεφάνιση, για μένα θα πρέπει να είσαι ικανοποιημένος. Ψάξτο.
 

Τζόνι

Member
Όλοι αυτό θέλουν φίλε αλλά δυστυχώς, δεν είναι εφικτό για όλους. Πόσα έχουν πέσει, πόσα σου έχουν ήδη πάρει, πόσα ακόμα να πάρουν, πόσα να βάλουν σε όλο το κεφάλι και πόσα να αφήσουν πίσω; Καλό θα είναι να είμαστε και λίγο προσγειωμένοι στην πραγματικότητα. Αν πετύχεις μια αξιοπρεπή κάλυψη και μεφάνιση, για μένα θα πρέπει να είσαι ικανοποιημένος. Ψάξτο.
Αυτό θέλω μία αξιοπρεπή κάλυψη,να ανέβω λίγο ψυχολογικά επιτέλους να πάρω λίγο τα πάνω μου, πάντως σας ευχαριστώ όλους που διαθέτετε από τον χρόνο σας για να μου απαντήσετε,το εκτιμώ πολύ αυτό.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Mπορεις να παρεις ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα αλλα κατσε ενημερωσου λιγακι να μαθεις καποια πραματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Τζόνι

Member
Mπορεις να παρεις ενα αξιοπρεπες αποτελεσμα αλλα κατσε ενημερωσου λιγακι να μαθεις καποια πραματα.
Αυτό προσπαθώ απο χθές διαβάζω διαφορά σχόλια και συνομιλίες από το φόρουμ, δεν είναι εύκολη υπόθεση τελικά και θέλει χρόνο και βοήθεια για να κατασταλάξω, γι'αυτό γράφτηκα εδώ για να ακούσω γνώμες δικές σας παιδιά που είστε πιο ενημερωμένοι ,και πάλι ευχαριστώ , δεν φαντάζεστε πόσο πολύ με βοηθάνε όλα όσα λέτε και ελπίζω να μου πείτε για να καταλήξω για την καλύτερη δυνατή λύση.
 

koumparos

Well-Known Member
Oτι σου ειπαν τα παιδια.Ξεκινα απο τη δοτρια η οποια δεν φενεται και στα καλυτερα της.Πρωτα μαθε τι διαθεσιμο αποθεμα εχεις ακομα και μετα κανε σκεψεις για μμ.Παντως θες πολλααααααα μοσχευματα για να φτασεις σε μια αξιοπρεπη καλυψη.Εχουν κατεβει και τα πλαινα,εισαι δυσκολη περιπτωση και εαν συνεχιζεις και χανεις μαλια θες και θεραπεια δυνατη.Ξεκινα το διαβασμα και σε κανα 6μηνο θα ξερεις πως να κινηθεις.
 

Τζόνι

Member
Να πω την αλήθεια έχω πελαγωσει και ψιλοαπογοητευτει προσπαθώ να βγάλω άκρη σε ποια κλινική να απευθυνθώ, σκέφτομαι ανάμεσα σε αυτούς τούς τέσσερις
DHI
Βεκρη advanced hair clinic
Καραλεξη derma hair clinic
Και τέλος Anastasakis hair clinic
Απ'ότι έχω διαβάσει έχω κρατήσει αυτά τα τέσσερα, αλλά θέλω να ακούσω και τις δικές σας γνώμες (ποιον θεωρείτε καλύτερο)??
 

John1924

Active Member
Διαβάζοντας το φορουμ θα δεις οτι απο Ελλαδα τα καλυτερα αποτελέσματα έχουν να παρουσιασουν οι 2 πρωτοι. Αν το μπάτζετ σου το επιτρέπει κοιτα και έξω. Σου χρειάζεται για αρχη ένα καλό consultation που στην Ελλαδα δυσκολα το βρισκεις. Κυριως μην πάρεις βιαστικες αποφασεις γιατι θα το μετανοιωσεις σε βαθος χρονου. Ετσι οπως σε βλεπω δεν διακρινω να έχεις περιθωρια για αποτυχια. Το παραμικρο λάθος θα σου κοστισει. Επισης ψαξου για θεραπειες (φιναστεριδη, μινοξιδιλη) να συνέλθει καπως το τριχωτο της κεφαλής σου γιατί το βλέπω σε πολύ αδυναμη κατασταση. Επαναλαμβανω: οι συμβουλες ειναι εμπειρικες. Δεν ειναι κανεις μας γιατρος. Χρειάζεσαι consultation απο εμπειρο ειδικο.
 

Τζόνι

Member
Διαβάζοντας το φορουμ θα δεις οτι απο Ελλαδα τα καλυτερα αποτελέσματα έχουν να παρουσιασουν οι 2 πρωτοι. Αν το μπάτζετ σου το επιτρέπει κοιτα και έξω. Σου χρειάζεται για αρχη ένα καλό consultation που στην Ελλαδα δυσκολα το βρισκεις. Κυριως μην πάρεις βιαστικες αποφασεις γιατι θα το μετανοιωσεις σε βαθος χρονου. Ετσι οπως σε βλεπω δεν διακρινω να έχεις περιθωρια για αποτυχια. Το παραμικρο λάθος θα σου κοστισει. Επισης ψαξου για θεραπειες (φιναστεριδη, μινοξιδιλη) να συνέλθει καπως το τριχωτο της κεφαλής σου γιατί το βλέπω σε πολύ αδυναμη κατασταση. Επαναλαμβανω: οι συμβουλες ειναι εμπειρικες. Δεν ειναι κανεις μας γιατρος. Χρειάζεσαι consultation απο εμπειρο ειδικο.
Μα κάνω θεραπεία εδώ και τέσσερα χρόνια με target minoxidil και helsinki formula,για εξωτερικό δεν μπορώ γιατί δεν μου το επιτρέπει και η δουλειά, δεν θέλω να την χάσω οπότε μάλλον σε έναν από τους δύο πρώτους θα κατασταλάξω
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Oτι σου ειπαν τα παιδια.Ξεκινα απο τη δοτρια η οποια δεν φενεται και στα καλυτερα της.Πρωτα μαθε τι διαθεσιμο αποθεμα εχεις ακομα και μετα κανε σκεψεις για μμ.Παντως θες πολλααααααα μοσχευματα για να φτασεις σε μια αξιοπρεπη καλυψη.Εχουν κατεβει και τα πλαινα,εισαι δυσκολη περιπτωση και εαν συνεχιζεις και χανεις μαλια θες και θεραπεια δυνατη.Ξεκινα το διαβασμα και σε κανα 6μηνο θα ξερεις πως να κινηθεις.

με 3500 grafts μπορει να παρει πολυ καλο αποτελεσμα και να αλλαξει η εικονα του γιατι σχεδον την ιδια αραιωση ειχαμε μην σου πως ημουν και χειροτερος.
 

crossfire

Well-Known Member
,για εξωτερικό δεν μπορώ γιατί δεν μου το επιτρέπει και η δουλειά, δεν θέλω να την χάσω οπότε μάλλον σε έναν από τους δύο πρώτους θα κατασταλάξω

Ποια η διαφορά Ελλάδα ή εξωτερικό σχετικά με τη δουλειά;
Την ίδια άδεια θα πάρεις.
Έχεις την εντύπωση ότι σήμερα θα κάνεις μεταμόσχευση και αύριο θα πας για δουλειά;
Θα κάνεις αυτό που λέει o John John και ο koumparos.
Διάβασμα και δυνατή θεραπεία......και αποφασίζεις σε ένα χρόνο.
Όταν λέμε δυνατή λέμε φίνα.
 

Τζόνι

Member
Ποια η διαφορά Ελλάδα ή εξωτερικό σχετικά με τη δουλειά;
Την ίδια άδεια θα πάρεις.
Έχεις την εντύπωση ότι σήμερα θα κάνεις μεταμόσχευση και αύριο θα πας για δουλειά;
Θα κάνεις αυτό που λέει o John John και ο koumparos.
Διάβασμα και δυνατή θεραπεία......και αποφασίζεις σε ένα χρόνο.
Όταν λέμε δυνατή λέμε φίνα.
Αυτή που κάνω δηλαδή δεν είναι καλή,μου την είχε συστήσει ο γιατρός που εκανα την εμφύτευση με την μέθοδο Στριπ.
 
Μπλουζα