Ελλάδα vs εξωτερικό (για πολλοστή φορά)

tasos33

Well-Known Member
@Giorgos-3 για το στριπ δεν δίνει πληροφορίες, απ οτι φαίνεται όμως η ηταν ανεπιτυχές η χρησιμοποιήθηκαν πολύ λιγα graft. Ουσιαστικά είναι αμαλλος ο ασθενής. Απο τα συμφραζομενα όμως ηταν αποτυχια


Δημητρη καταρχάς τα 4170 graft που τοποθέτησε και στις δυο μμ του έδωσαν περιπου 9600 τριχες, είχε λογο κάπου στο 2,3.




[/QUOTE="dimitris50423, post: 192904, member: 19556"]4170 τριχοθυλακια 6253 τριχες. Εκανε μια συνεδρια και μετα την ολοκληρωση της φυτρωσης εκανε πυκνωση. Πιθανον εβαλε μοσχευματα και στην ουλη του στριπ αν και ηταν ηδη αρκετα λεπτο.
Πολυ καλο tranformation. Ξανανιωσε.
Μετα απο 2η συνεδρια για πυκνωση βγαινουν τα πιο εντυπωσιακα αποτελεσματα πιστευω. Το θεμα ειναι αν δεν πας στα πρωτα ονοματα τι ρισκο υπαρχει.[/QUOTE]
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Λόγος πολύ καλός για τόσα τριχοθυλάκια (2.32), μικρή περιοχή κάλυψης (στενό κεφάλι, αρκετά συντηρητική hairline-και καλά έκανε), ύπαρξη μαμά μαλλιών στην πίσω περιοχή. Τέλος πάχος τρίχας καλό. Νομίζω ότι εδώ το κυρίαρχο είναι ο λόγος και η μικρή περιοχή κάλυψης
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγω απλα δεν κτλ με το στριπ τι εκανε ακριβως ; Βλεπεις την τομή αλλα με δυσκολία βλεπεις οτι εκανε μμ... βεβαια μετα κ απ αυτην την μμ δεν το συζητώ ...
 

tasos33

Well-Known Member
η φινα στην προκειμενη βοηθησε πιστευεις?


Λόγος πολύ καλός για τόσα τριχοθυλάκια (2.32), μικρή περιοχή κάλυψης (στενό κεφάλι, αρκετά συντηρητική hairline-και καλά έκανε), ύπαρξη μαμά μαλλιών στην πίσω περιοχή. Τέλος πάχος τρίχας καλό. Νομίζω ότι εδώ το κυρίαρχο είναι ο λόγος και η μικρή περιοχή κάλυψης
 

tasos33

Well-Known Member
Εκτος απο το crown πισω χαμηλα που μπορει να βοηθησε ,στο υπολοιπο κεφαλι δεν εχει μαλλια.
Ισως και σε πιθανο sockloss στην δευτερη μμ?
θα σταθω επισης στην διαχειριση της δοτριας, με 65gr/cm αρχικη πυκνοτητα
την αφησε σε εξαιρετικη κατασταση.
 

naruto

Well-Known Member
Για τα τοσα λιγα grafts που χρησιμοποιησε το αποτελεσμα ειναι τρομερο.Ειμαι περιεργος τι ποσοστο φυτρωσης ειχε,τουλαχιστον 95% θαρρω..
Ηταν χειροτερος απο τον cvial μιας και ειχε και crown να καλυψει αυτος.Ο λογος στο μεσο ορο,τριχα και αυτη οχι ιδιαιτερα καλη και ισια.
Κ εγινε αλλος ανθρωπος.Σωστη και η επιλογη φυσικα για ψηλη norwood 2 hairline μιας και δεν τον επαιρνε για κατι καλυτερο.Απο εκει μονο γλυτωσε 1000 grafts τουλαχιστον.Ποσα εχει να δωσει η δοτρια του ακομα πιστευετε.Ο Φρειτας στα βιντεο που ανεβαζει δεν ειναι αναλυτικος περι δοτριας οπως ο Λορενθο δυστηχως.
Για την ηλικια του μια χαρα ειναι.Θα γκριζαρει λογικα και θα βελτιωθει η εικονα του
 

naruto

Well-Known Member
Eχω παθει πλακα με το μπουσταρισμα που δινει το γκριζο μαλλι οπτικα.
Δειτε και αυτο .

ΤΡΕΛΟ.
Ειμαι περιεργος ενας μελαχρινος πως θα φαινοτανε με αυτα τα μοσχευματα στη θεση του συγκεκριμενου κυριου.
Ακομα κ εκει γκαντεμης ειμαι.50 κοντευουν οι γονεις και ουτε μια ασπρη τριχα δεν εχουν...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για τα τοσα λιγα grafts που χρησιμοποιησε το αποτελεσμα ειναι τρομερο.Ειμαι περιεργος τι ποσοστο φυτρωσης ειχε,τουλαχιστον 95% θαρρω..
Ηταν χειροτερος απο τον cvial μιας και ειχε και crown να καλυψει αυτος.Ο λογος στο μεσο ορο,τριχα και αυτη οχι ιδιαιτερα καλη και ισια.
Κ εγινε αλλος ανθρωπος.Σωστη και η επιλογη φυσικα για ψηλη norwood 2 hairline μιας και δεν τον επαιρνε για κατι καλυτερο.Απο εκει μονο γλυτωσε 1000 grafts τουλαχιστον.Ποσα εχει να δωσει η δοτρια του ακομα πιστευετε.Ο Φρειτας στα βιντεο που ανεβαζει δεν ειναι αναλυτικος περι δοτριας οπως ο Λορενθο δυστηχως.
Για την ηλικια του μια χαρα ειναι.Θα γκριζαρει λογικα και θα βελτιωθει η εικονα του

Ο λόγος του δεν είναι στον μέσο όρο είναι καλύτερος και μην ξεχνάς ότι άλλο να βάλεις 2500g και άλλο 4500g με λόγο 2.31, όσα παραπάνω βάζεις ό λόγος πέφτει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member

ρε παιδια τι νουμερα ειναι αυτα?TDA (total donor area) of 278 cm2 y TDC (total donor capacity) of 17201 grafts (at 2,37 hairs/graft).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είδες τις πυκνότητες του; 91 & 113g occipital με λόγο 2.5 και εύρος δότριας 278cm2. Ο άνθρωπος είναι φαινόμενο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

leas

Well-Known Member
Πραγματικα..Μακαρι ολοι που ταλαιπωρουμαστε να απο την αα να ειχαμε τουλαχιστον τετοιες δοτριες που θα μπορουσαν να εξαλειψουν σχεδον το προβλημα..
 

athenian

Well-Known Member
Τις επομενες μερες θα εχουμε καποιο feedback απο την κλινικη του dr.Serkan Aygin στην Τουρκια,ισως δεν εχουμε ξαναδει δουλεια του στο φορουμ.
 
Μπλουζα