Ειναι η περουκα ταμπου ??

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

singer

Member
Εχω δοκιμασει τα παντα ,απο πρακτικα ιατροσοφια (και φαρμακευτικα), μεχρι εμφυτευση.Δυστυχως τα μαλια επεσαν ,πριν λιγο καιρο αγορασα μια φτηνη περουκα ,αρχισα να το λεω σε φιλους και γνωστους (χτυπησα στο κεφαλι και για να μην φαινεται...),αλλοι κοροιδεψαν αλλοι δεν ειπαν τιποτα ,ελαχιστοι μου ειπαν καλα εκανες.Εγω ομως νοιωθω πολυ διαφορετικα ,δυστυχως η τριχοπτωση ειναι ασχημη σε μενα και αυτο επηρεαζει γενικα ολες τις δραστηριοτητες μου.
Υπαρχουν πολλοι που λενε ,<<ελα μωρε σιγα δεν εγινε και τιποτα>><<σιγα μην ασχοληθω με τριχες>> κ.α. ,εγω ομως αλλαξα τελειως ,και δεν ειναι το θεμα με το αλλο φυλλο,ειμαι παντρεμενος και ολα μια χαρα ,οταν λεω δραστηριοτητες ,αναφερομαι και στην δουλεια ,στις φιλιες,στα χομπυ και γενικα σε ολα.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Φιλε singer..εγω θα σου ελεγα καλυτερα μμ με «φτωχό» αποτέλεσμα και όχι περούκα...εκτός αν είσαι όντος singer οποτε καταλαβαινω τις ανασφαλειές του καλλιτέχνη!
 

singer

Member
Φιλε singer..εγω θα σου ελεγα καλυτερα μμ με «φτωχό» αποτέλεσμα και όχι περούκα...εκτός αν είσαι όντος singer οποτε καταλαβαινω τις ανασφαλειές του καλλιτέχνη!
Η διαφορα του κοστους τεραστια,αποτελεσμα αμφιβολο παρ΄οτι εχω κανει παλιοτερα μμ,βεβαια πριν αρκετα χρονια με αλλες <<τεχνολογιες>> ,τελικα επεσαν τα μαλια με αποτελεσμα ουλες,πονο,αργοτερα φαγουρα και χρημα ,χωρια την ταλαιπωρια.Τα αφησα οπως να ειναι αλλα οπως γραφω πιο πανω με την περουκα αλλαξα τελειως.Ασχολουμαι με την μουσικη (παιζω κιθαρα σε μια μπαντα και ψιλοτραγουδαω) και μπορω να πω οτι επαιξε ρολο και εκει (δεν ειμαι επαγγελματιας),δηλ.μου εδωσε εναν αλλο αερα ,παρ'οτι γνωριζουν οι αλλοι την υπαρξη της περουκας.Τωρα βεβαια παιζει ρολο και η ηλικια ,το πολυ <<ασχημο πεσιμο>> ,σε μερικους ανθρωπους η φαλακρα ειναι πολυ ασχημη λογω του προσωπου τους.Εχω εναν φιλο που τα ξυριζει ,αλλα του ψιλοπηγαινει,ενω σε μενα ?αστα να πανε .Υπαρχουν καποια τουπε με κολες <<δερματικες>> ,που κουρευονται αναλογα με το προσωπο ,ειναι μιαλυση και αυτο.Ευχαριστω παντως για την απαντηση ,πηρα πολλες γνωμες απο το φορουμ,και εμαθα αρκετα ,αν και γραφω πρωτη φορα
 

Schwarzkopf

New Member
Εγώ πάντως που βλέπω πρόσθετα στο youtube τα αποτελέσματα είναι φανταστικά
υπάρχουν μάλιστα και πολλά κανάλια που σου δίνουν οδηγίες πως να τα φοράς σωστά για να έχεις σωστό αποτέλεσμα.. Εγώ έχω μείνει εντυπωσιασμενος
 

singer

Member
Εγώ πάντως που βλέπω πρόσθετα στο youtube τα αποτελέσματα είναι φανταστικά
υπάρχουν μάλιστα και πολλά κανάλια που σου δίνουν οδηγίες πως να τα φοράς σωστά για να έχεις σωστό αποτέλεσμα.. Εγώ έχω μείνει εντυπωσιασμενος
Εγω φιλε εχω ξενοιασει ,μεταμοσχευση δεν μπορουσα ουτε μπορω να κανω ,αλλη λυση δεν εβρισκα ,ψαξτο υπαρχουν διαφορες λυσεις
 

Schwarzkopf

New Member
φίλε singer νομίζω είναι το πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα
από ότι έχω δει δηλαδή
τώρα για ντροπή που γράφουν κάποιοι κτλ δεν ξέρω..

οι γυναίκες πάντως κάνουνε εκτενσιονς και κανένας δεν λέει τίποτα (έμενα μ'αρέσουν κιόλας στις κοπελες)
 

singer

Member
φίλε singer νομίζω είναι το πιο ολοκληρωμένο αποτέλεσμα
από ότι έχω δει δηλαδή
τώρα για ντροπή που γράφουν κάποιοι κτλ δεν ξέρω..

οι γυναίκες πάντως κάνουνε εκτενσιονς και κανένας δεν λέει τίποτα (έμενα μ'αρέσουν κιόλας στις κοπελες)
Δεν καταλαβαινω γιατι ντρεπονται καποιοι με προσθετα η περουκες η τεσπα με οτιδηποτε αλλο .Πρεπει να το αποβαλουν ολοι οι φαλακροι αυτο και να δωσουν μια λυση στο προβλημα τους ,ασφαλως τα δικα μας μαλια και κατ'επεκταση μια μεταμοσχευση ειναι καλυτερα ,αλλα αν δεν γινεται τι κανουμε??Πιστευω οτι το κερδος απο μια καλη εμφανιση ειναι μεγαλυτερο απο το <<τα ξυριζω ολα και τους γραφω>> οπως γραφουν μερικοι.Κανεις δεν ασχολειται με την εμφανιση μας ,ομως για μενα δεν εχει σημασια πως με βλεπουν οι αλλοι ,αλλα πως τους <<βλεπω>>εγω
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν καταλαβαινω γιατι ντρεπονται καποιοι με προσθετα η περουκες η τεσπα με οτιδηποτε αλλο .Πρεπει να το αποβαλουν ολοι οι φαλακροι αυτο και να δωσουν μια λυση στο προβλημα τους ,ασφαλως τα δικα μας μαλια και κατ'επεκταση μια μεταμοσχευση ειναι καλυτερα ,αλλα αν δεν γινεται τι κανουμε??Πιστευω οτι το κερδος απο μια καλη εμφανιση ειναι μεγαλυτερο απο το <<τα ξυριζω ολα και τους γραφω>> οπως γραφουν μερικοι.Κανεις δεν ασχολειται με την εμφανιση μας ,ομως για μενα δεν εχει σημασια πως με βλεπουν οι αλλοι ,αλλα πως τους <<βλεπω>>εγω
Φίλε είναι πολύ υποκειμενικό και όσο και να το συζητάμε δεν βγάζεις άκρη και για μεναβλ δεν υπάρχει λάθος και σωστό...εσύ νιώθεις έτσι ...εγώ νιώθω χίλιες φορές να το παλέψω με μμ και 1 κ 2 κ 3 κ 4 (όπως και εκανα) παρά να βάλω περούκα ...αλλά ακόμα και αν δεν είχα λεφτά γι αυτό η οι μμ ήταν μια παταγωδης αποτυχία... Χίλιες φορές καραφλος παρά με περούκα και 24ωρες το 24ωρο άγχος και αιώνια εξάρτηση συντήρησης και εξόδων...άσε που και ψυχολογικά δεν βοηθάει γιατί πάντα ξέρεις ότι και με περούκα καραφλος είσαι...μιλάμε πάντα για την δική μου οπτική γωνία....
 

Schwarzkopf

New Member
οντως, ειναι τελειως υποκειμενικο..

εγω πχ με αραιωση κρυβω τα μαλλια μου με καπέλα πια ή βάζω τοπικ εαν βγω κάπου έξω για φαγητό κτλ-δεν μου παει και το κοντο μαλλι καθολου δυστυχως και βλεπω κατι ανθρωπους με περουκες-hair systems και σκεφτομαι πως τετοια μαλλια δεν ειχα ουτε στα 20 εγω

εμενα δεν ξερω γιατι, δεν με νοιαζει που θα εχω "artificial" μαλετο, το μονο που με νοιαζει ειναι να το φοραω και να δειχνει σχετικα φυσικο και να κυματίζει στον αερα κτλ

καμια φορα σκεφτομαι πως ακομα και τα ρουχα που φοραμε artificial ειναι οποτε και αυτο μου ερχεται καπως λογικο να το κανουμε-απλα ενταξει εαν το καταλαβει ο περίγυρος σίγουρα θα ξεφτιλιστουμε.. ο κοσμος ειναι κακός καμιά φορα

και ιδιαίτερα σκληρός με το ανδρικό φυλο το όποιο πρέπει να μην καλοπίζεται ή να καλοπίζεται λιγότερο από τις γυναίκες-μέγα λάθος και παραπλανητικό στερεότυπο. Οι άντρες έχουμε δικαίωμα στην ομορφιά.
 
  • Like
Reactions: tol

Georgie

Well-Known Member
Ρε παιδιά ξεπεραστε το .
Καλά κάνετε και φοράτε πρόσθετα και ότι κάνετε κέφι .
Κανείς normal δεν ασχολείται πια με τέτοια .
Κάτι ταγαρια και haters μόνο που ακόμα και περούκα να μη φοραγατε θα τους πειραζε το ρούχο η μύτη,το παχος η οτιδήποτε θα τους έκανε να νομίζουν ότι πήραν διάλειμμα από τη μιζερια.
Σας ενδιαφέρει πολύ η γνώμη τους ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Έχω κάποιους πελάτες που φοράνε περούκες. Τολμω να πω πως στους περισσότερους φαίνεται αρκετά, αλλά είναι και 2 που ρε φίλε αν δεν το ήξερα δεν θα μου πήγαινε το μυαλό. Αν βρεις κάτι καλό τότε αξίζει ο κόπος γιατί πραγματικά είσαι άλλος άνθρωπος με μαλλιά.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε παιδιά ξεπεραστε το .
Καλά κάνετε και φοράτε πρόσθετα και ότι κάνετε κέφι .
Κανείς normal δεν ασχολείται πια με τέτοια .
Κάτι ταγαρια και haters μόνο που ακόμα και περούκα να μη φοραγατε θα τους πειραζε το ρούχο η μύτη,το παχος η οτιδήποτε θα τους έκανε να νομίζουν ότι πήραν διάλειμμα από τη μιζερια.
Σας ενδιαφέρει πολύ η γνώμη τους ?
Αν μας ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων ; Μα τι ρωτάς τώρα ; Για αυτό τον λόγο γίνονται όλα ...για να νιώθεις αρεστός στους άλλους υποσυνείδητα.... Αν ήσουν μόνος στον πλανήτη θα ασχολιοσουν με όλα αυτά;
 

Georgie

Well-Known Member
Αν μας ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων ; Μα τι ρωτάς τώρα ; Για αυτό τον λόγο γίνονται όλα ...για να νιώθεις αρεστός στους άλλους υποσυνείδητα.... Αν ήσουν μόνος στον πλανήτη θα ασχολιοσουν με όλα αυτά;
Ακριβώς , να παίρνεις αυτοπεποίθηση .
Η οποία όμως ξεκινάει απο μεσα σου , με το να μην αμφιβάλλεις για τις επιλογές και να μπορεις να τις υποστηρίζεις .
Αυτο ειναι που φαίνεται στο τέλος . Ουτε οι τρίχες ουτε τα πρόσθετα.
Ο John Travolta για παράδειγμα φορούσε πρόσθετο για πολλα χρονια .
Τελευταία αποφάσισε να το αποχωριστεί και να φωτογραφηθεί με τη περήφανη καράφλα του .
Ε και ?
Who cares.
 

singer

Member
Ρε παιδιά ξεπεραστε το .
Καλά κάνετε και φοράτε πρόσθετα και ότι κάνετε κέφι .
Κανείς normal δεν ασχολείται πια με τέτοια .
Κάτι ταγαρια και haters μόνο που ακόμα και περούκα να μη φοραγατε θα τους πειραζε το ρούχο η μύτη,το παχος η οτιδήποτε θα τους έκανε να νομίζουν ότι πήραν διάλειμμα από τη μιζερια.
Σας ενδιαφέρει πολύ η γνώμη τους ?
Ειμαστε σε φορουμ φαλακρων ,ανταλασουμε αποψεις,νομιζω οτι ειναι καλο να συζηταμε ενα προβλημα που δεν το συζηταμε ευκολα εξω.Εχεις δικιο κανεις δεν ασχοληται με την περουκα που φορα καποιος παρα μονο ο ιδιος (φαλακρος).Εγω προσωπικα πηρα την αποφαση μεσα απο καραφλοφορουμ ξενα και φορεσα προσθετο ,παρατηρησα οτι κανεις δεν ασχοληται μαζι μου ειτε το φοραω ειτε οχι, ακομα καλυτερα
 

singer

Member
Παντως να πω το εξης ,πηρα μια πολυ καλη περουκα full lace ,φανταστικη,πηγα σε ενα κομωτηριο κοντα στο κεντρο μαζεψε λιγο τις ουριτσες βγηκα εξω και αισθανομουν οτι οδηγω ferrari στην ομονοια ,ψυχολογια στα υψη απιστευτη ευχαριστηση
 
Μπλουζα