Εγκαύματα και επανέκφυση

pithikas

Well-Known Member
Οκ τελευταίο ποστ κι από μένα γιατί το έχω βαρεθεί το site με τις μεταμοσχεύσεις και τους πωλητές- μοντερέιτορ.

Στο θέμα μας, επειδή έχω διαβάσει άπειρα θέματα-έρευνες σχετικά με το θέμα μας και μας διαβάζουν ούτως ή άλλως από όλο τον κόσμο και θέλω να βρεθεί κάποια εταιρία να το ψάξει, έχω καταλήξει πως ο μόνος τρόπος για επανέκφυση είναι το έγκαυμα μικρού βαθμού με βελόνες υπό συγκεκριμένη θερμοκρασία με τη συνοδεία κορτιζόνης και μινοξιδίλης και έχουμε αγγειογένεση.
Γκαλεοθεωρίες κλπ δεν έχουν καμία σχέση απλά εξελικτικά κατάλοιπα της διαμορφωθείσας ανθρώπινης ανατομίας και έκφρασης των γονιδίων τα οποία εξελίσσονται ακόμα και με μασάζ και είναι πολλά που μας αφορούν για τον φίλο που είχε ρωτήσει στο άλλο νήμα. Συγκεκριμένα με αυτοάνοσα σχετίζονται όπως η αρθρίτιδα.
Καλή συνέχεια από μένα.
Last post.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Οκ τελευταίο ποστ κι από μένα γιατί το έχω βαρεθεί το site με τις μεταμοσχεύσεις και τους πωλητές- μοντερέιτορ.

Στο θέμα μας, επειδή έχω διαβάσει άπειρα θέματα-έρευνες σχετικά με το θέμα μας και μας διαβάζουν ούτως ή άλλως από όλο τον κόσμο και θέλω να βρεθεί κάποια εταιρία να το ψάξει, έχω καταλήξει πως ο μόνος τρόπος για επανέκφυση είναι το έγκαυμα μικρού βαθμού με βελόνες υπό συγκεκριμένη θερμοκρασία με τη συνοδεία κορτιζόνης και μινοξιδίλης και έχουμε αγγειογένεση.
Γκαλεοθεωρίες κλπ δεν έχουν καμία σχέση απλά εξελικτικά κατάλοιπα της διαμορφωθείσας ανθρώπινης ανατομίας και έκφρασης των γονιδίων τα οποία εξελίσσονται ακόμα και με μασάζ και είναι πολλά που μας αφορούν για τον φίλο που είχε ρωτήσει στο άλλο νήμα. Συγκεκριμένα με αυτοάνοσα σχετίζονται όπως η αρθρίτιδα.
Καλή συνέχεια από μένα.
Last post.

Αν είσαι γιατρός οκ να δεχτώ αυτό που λες. Αν δεν είσαι για μένα το post αυτό είναι επικίνδυνο.

Καλή τύχη Πίθηκα.
 

pithikas

Well-Known Member
Αν είσαι γιατρός οκ να δεχτώ αυτό που λες. Αν δεν είσαι για μένα το post αυτό είναι επικίνδυνο.

Καλή τύχη Πίθηκα.
Σ'ευχαριστώ. Όχι, δεν είμαι γιατρός και αυτά που γράφω είναι δικές μου απόψεις και δε ζητάω να τις υιοθετήσει κανείς.
Kαλά κάνεις και το λες. Γι'αυτό ανέφερα αν ποτέ γίνει έρευνα. Όσο και να πάει να ψήσει κάποιος το δέρμα του απλά θα πάθει εγκαύματα και θα διαλύσει και τυχόν υπάρχοντα τριχοθυλάκια στην περιοχή. Ξέρω τι γράφω, απλά αίσθηση μου είναι πως εκεί μπορεί να βρουν λύση αν το ψάξουν επιστήμονες.

Όσο για σένα Τζον Τζον σου εύχομαι να βρεις στην Ταιλάνδη στο επόμενο σου ταξίδι το έτερον σου ήμισυ. Καλό παλικάρι να είναι μόνο.χαχαχα Τσάγια από μένα.
 

vag25

Well-Known Member
Aφηστε ρε παιδια να δουμε και κατι διαφορετικο εκτος απο διαφημισεις μεταμοσχευσεων. Δεν λεω οτι γινεται επιτηδες αλλα εκει καταληγουμε. Να διαφημιζουμε μεταμοσχευσεις ως τη μονη επιλογη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μα ειναι η μονη επιλογη για να δεις αποτελεσμα.
Τι θα περνουμε φινες μια ζωη και να μην γ@μ@με?
 

sito

Active Member
στα ξένα φόρα έχει συζητηθει η περίπτωση ενός τύπου που έχει ονομαστεί barbecue guy ο οποίος κάηκε κατα την διάρκεια μπαρμπεκιού και εβγαλε μαλλια. Νομίζω υπήρχαν και φωτο αλλά ποτε δεν είχε δώσει σημασία
 

LostUser

Active Member
Οκ τελευταίο ποστ κι από μένα γιατί το έχω βαρεθεί το site με τις μεταμοσχεύσεις και τους πωλητές- μοντερέιτορ.
Για αυτό και για την ποιότητα των μελών του forum έχω σταματήσει να μπαίνω και γω.To hairlosstalk είναι το πιο δυνατό forum αυτήν την στιγμή (κυρίως για ενημέρωση πάνω σε τρέχουσες έρευνες)

μας διαβάζουν ούτως ή άλλως από όλο τον κόσμο
Ούτε καν οι Έλληνες δεν το διαβάζουν αλλά οκ :p

και θέλω να βρεθεί κάποια εταιρία να το ψάξει, έχω καταλήξει πως ο μόνος τρόπος για επανέκφυση είναι το έγκαυμα μικρού βαθμού με βελόνες υπό συγκεκριμένη θερμοκρασία με τη συνοδεία κορτιζόνης και μινοξιδίλης και έχουμε αγγειογένεση.

Φίλτατε πίθηκα, το γεγονός ότι πολλά μέλη έχουμε αφιερώσει αρκετές ώρες-μέρες διαβάσματος κάποιων papers και κουβεντιάζουμε δεν σημαίνει ότι έχουμε κάνει έρευνα.
Αυτό που περιγράφεις είναι εκτός από άτοπο, ακραίο και δεν συνιστά καν θεραπεία. Ίσως πρόκειται για μία περίπτωση και τίποτα παραπάνω.
Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν αφιερώσει καριέρες πάνω στο θέμα μας και εταιρείες που επενδύουν πολλά σε έρευνα.

Μπορεί να γίνει κουβέντα για αυτές αμα θες αλλά όχι στα πλαίσια αυτού του φόρουμ δυστυχώς.

Γενικώς στο φόρουμ αυτό αναμασάμε κάθε τρεις κ λιγο χιλιοδοκιμασμένες αποτυχήμενες θεραπείες, ξεχνώντας κάθε φορά σαν να χουμε μνήμη χρυσόψαρου ότι είχαν αποτύχει, και αναμοχλεύουμε χαζοθεωρίες που δεν έχουν βγάλει πουθενά, δεν μπορεί να βγεί κάποιο συμπέρασμα και τελικά είναι απλά broscience.

Τα θέματα που πρέπει να συζητιούνται σε ένα φορουμ είναι: 1)new research and technologies 2)μεταμοσχεύσεις για εύρεση των καλύτερων γιατρών και όχι για παραφιλολογία 3)συζήτηση για δοσολογίες-παρενέργειες κτλπ, και εδώ πάλι περιορισμένα γιατί το θέμα έχει κορεστεί και σχεδόν όλα είναι γνωστά.
Όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

Καλή συνέχεια
 
Τελευταία επεξεργασία:

dk1984

Member
στα ξένα φόρα έχει συζητηθει η περίπτωση ενός τύπου που έχει ονομαστεί barbecue guy ο οποίος κάηκε κατα την διάρκεια μπαρμπεκιού και εβγαλε μαλλια. Νομίζω υπήρχαν και φωτο αλλά ποτε δεν είχε δώσει σημασία
αυτο το ειχα αναφερει και στον Gomi εδω http://www.hairlossgr.com/threads/wounding-dermapen-τοπικά-και-συμπληρώματα.10640/page-8#post-158993
 
Μπλουζα