Δότρια 1 μήνα μετά..

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό θα μπορούσε να γίνει για να καλυφθεί κάποια ουλή εδώ η έκταση είναι τεράστια, θέλει μεγάλη αναδιάταξη. Επίσης το να βάζεις εκεί που έχεις βγάλει δεν είναι και το καλύτερο από πλευράς φυτρωσης.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
Εσύ και το "φιλαράκι" σου, με την βλακωδώς προσπάθεια συγκάλυψης που κάνετε,έχετε οδηγήσει σε αυτά τα λάθη.

Τις περιόδους που τους κράζαμε , είχανε σταματήσει να πέρνουν παράθυρα.

Σταματήσαμε λίγο καιρό να το κάνουμε , βρήκατε "αέρα" εσείς και ξανά τα ίδια

ΕΣΕΙΣ είστε οι ηθικοί αυτουργοί !!!

Μερικές απο τις χιλιάδες βλακωδώς προσπάθειες συγκάληψής σας !!! :









Έχετε καταντήσει άκρως επικίνδυνοι για το Forum !!!
Ο στριπαρ έχει δίκιο σε αυτό που λέει για το λάθος της κληνικης που είναι μέγα φάουλ και στην κυριολεξία σφάζουν την δοτρια .. Σε όλα σχεδόν όσα λέει στην μμ έχει δίκιο ,οι ιδέες του ,οι συμβουλες του απλα το χάνει στο ύφος .. Τώρα απο εκεί κ πέρα κουράγιο στο παιδι μακάρι να σου γίνουν όλα καλά αλλά βαση με τα λεγόμενα των παιδιών είναι μη αναστρέψιμο για καλό δικο μου είχα τον @aeratos28 που με συμβούλεψε στο πρωην νήμα το οποίο έχει σβηστεί .. Καλό είναι που έγινε Τσικ η συγκεκριμένη κληνικη ώστε να ξέρουν όλοι που βαδίζουν ..
 

Stripar

Established Member
Μετά από τόσα και τόσα χρόνια στο forum , έχω δει - ακούσει τα αμέτρητα εεε και από ένα σημείο και μετά εχεις δυο επιλογές :

α)αδιαφορείς για το ότι γίνεται, γράφεται και αποσύρεσε όπως οι περισσότεροι παλιοί

β) επειδή εχεις χάσει την υπομονή σου αλλά όχι το ενδιαφέρον για την κοινότητα,
σταματάς να προσπαθείς να έχεις το σωστό ύφος , και απλά τα λες όπως σου έρθουν.

Έχω επιλέξει το (β) μέχρι να κουραστώ τελείως και γυρίσω στο (α)
 

athenian

Well-Known Member
Το μονο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι να βγαλουν κι αλλα μοσχευματα για να σβησει το ''παραθυρο'' και να του τα βαλουν δωρεαν,στην ουσια να κανει αλλη μια μμ,αλλα αν ημουν στην θεση του φιλου δεν θα τους εμπιστευομουν ουτε για...χτενισμα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Δεν υπαρχει λογος για καυγαδες η εικονα μιλαει απο μονη της...Ειναι σα να μαλωνουμε για το αν ο ελληνικος λαος πληρωνε φορους τις τελευταιες δεκαετιες. Εκτος αν υποτιματε την ιδια σας τη νοημοσυνη μερικοι.
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν υπαρχει λογος για καυγαδες η εικονα μιλαει απο μονη της...Ειναι σα να μαλωνουμε για το αν ο ελληνικος λαος πληρωνε φορους τις τελευταιες δεκαετιες. Εκτος αν υποτιματε την ιδια σας τη νοημοσυνη μερικοι.
Ο μόνος που καυγαδίζει και μάλιστα με τον εαυτό του ειναι ο Στριπάρ.
Εγώ στην θέση του Neas θα έκανα αυτό που λέει ο athenian
 

Stripar

Established Member
Καλά εσύ πρότεινες πρίν να του βάλουν μαλλιά πίσω στην δότρια
Δεν μπορούν να μπουν κάποια μοσχεύματα να διορθωθεί αν δεν επανέλθει?
Πάλι καλά που δέν είπες να του βγάλουν τα μισά απο αυτά που του έβαλαν στην λήπτρια και να του τα γυρίσουν πίσω

Ο πιό άκυρος , άσχετος και γλοιώδης τρόπος σκέψης και συμπεριφοράς στο forum...

Βούλωσέ το τουλάχιστον γιατί εκτίθεσε και γελιοποιήσε άν δέν το έχεις καταλάβει !!!
 

Tsek

Well-Known Member
Καλά εσύ πρότεινες πρίν να του βάλουν μαλλιά πίσω στην δότρια

Πάλι καλά που δέν είπες να του βγάλουν τα μισά απο αυτά που του έβαλαν στην λήπτρια και να του τα γυρίσουν πίσω

Ο πιό άκυρος , άσχετος και γλοιώδης τρόπος σκέψης και συμπεριφοράς στο forum...

Βούλωσέ το τουλάχιστον γιατί εκτίθεσε και γελιοποιήσε άν δέν το έχεις καταλάβει !!!
Γλοιώδης είσαι εσύ που γελάς με το πρόβλημα κάποιου και επιτίθεσαι για να αναδείξεις το εγώ σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Neas

New Member
Φίλε @Neas καλησπέρα και από εμένα. Διαβάζω πολύ προσεκτικά την περίπτωση σου και τα συναισθήματα μου είναι ανάμεικτα. Μην το βάζεις κάτω φίλε και άφησε λίγο χρόνο να περάσει το 3μηνο για να δεις πως θα καταλήξει η δότρια. Κατά την άποψή μου μια από τις μεγαλύτερες προκλήσεις μετά την μμ είναι οχι τοσο το look που θα αποφασισεις να υιοθετήσεις (κοντό ή μακρύ) αλλά το κούρεμα καθεαυτό... Στην περίπτωση σου, η ομοιομορφία και η ομοιογένεια ειναι σημαντικά στοιχεία. Προσπάθησε να βρεις ένα καλό κομμωτήριο που να μπορέσει να σου εξισορροπήσει την πυκνότητα στην δότρια (μεταξύ παραθύρου και απείραχτης ζώνης). Υπάρχουν τεχνικές αραίωσης/πύκνωσης (με χρήση ξυραφιού, μηχανής και ειδικών ψαλιδιών) που μπορούν πραγματικά να "απαλύνουν" οπτικά και μόνο τις αντιθέσεις (φυσικα αφου εχει επανέλθει μετεγχερητικα η περιοχη). Σκοπός πια, είναι να παίξεις οπτικά, ώστε να μην φαίνεται η αντίθεση στα μάτια των υπολοίπων ανθρώπων του περιβάλλοντος σου. Ψάξε το φίλε προτού κάνεις οποιαδήποτε σκέψη για 2η μμ. Καλή συνέχεια και να πάνε όλα καλά στην φυτρωση σου!
Φίλε Pierre ευχαριστώ για το μήνυμα σου - σε ήπιο τόνο, περιεκτικό. Σίγουρα δεν έχω το κουράγιο η την πρόθεση να πάω για 2 μμ. Αρα το μόνο που όπως φαίνεται μπορώ να κάνω είναι να παίξω με το κούρεμα όπως λες και συ μήπως .. ξεγελάσει. Μάλιστα έχω ραντεβού, 1ο κούρεμα σήμερα, και θα της μιλήσω να δούμε τι θα καταφέρει. Νάσαι καλα
 

Neas

New Member
Να πας και να απαιτήσεις να στο διορθώσουν. Δεν παίρνει να σου πουν μαλακίες.
Φίλε Tsek δεν θα τους εμπιστευόμουνα πια για να είμαι ελικρινής. Και φυσικά δεν έχω και το κουράγιο να το ξαναπεράσω όλο αυτό. Δεν ξέρω άλλοι, εγώ προσωπικά βρήκα την όλη εμπειρία της μμ αρκετά πιο απαιτητική απ'ότι άφησαν να νοηθεί. Γενικά μ'εχει κουράσει όλο αυτό, και η απογοητευση που ακολούθησε με το θέμα της δότριας μ'εχει ξενερώσει
 

giannis1312

Active Member
Φίλε Pierre ευχαριστώ για το μήνυμα σου - σε ήπιο τόνο, περιεκτικό. Σίγουρα δεν έχω το κουράγιο η την πρόθεση να πάω για 2 μμ. Αρα το μόνο που όπως φαίνεται μπορώ να κάνω είναι να παίξω με το κούρεμα όπως λες και συ μήπως .. ξεγελάσει. Μάλιστα έχω ραντεβού, 1ο κούρεμα σήμερα, και θα της μιλήσω να δούμε τι θα καταφέρει. Νάσαι καλα
Βαλε φωτό από το καινούργιο κούρεμα αν θες τη. Δοτρια
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το μονο που θα μπορουσαν να κανουν ειναι να βγαλουν κι αλλα μοσχευματα για να σβησει το ''παραθυρο'' και να του τα βαλουν δωρεαν,στην ουσια να κανει αλλη μια μμ,αλλα αν ημουν στην θεση του φιλου δεν θα τους εμπιστευομουν ουτε για...χτενισμα.

Δεν σβήνει το παράθυρο έτσι γιατί απλά τα μοσχέυματα που πήραν από την περιοχή ήταν πολλά και η περιοχή είναι εξαντλημένη. Το να ξεκινάς να βγάζεις από τις δίπλα περιοχές για να κάνεις τις ευθείες τεθλασμένες ή καμπύλες δεν θα προσφέρει πολλά με κοντό κούρεμα και στο τέλος δεν ξέρεις αν θα το κάνεις καλύτερο ή χειρότερο. Εξάλλου τι θα τα κάνεις τα νέα? που θα τα βάλεις? Και αυτό που λέει ο Tsek και αυτό που προτείνεις δεν είναι δόκιμες μέθοδοι αλλά περισσότερο "παρηγοριά στον άρρωστο". Η μόνη σοβαρή λύση είναι μακρύ μαλλί και δόκιμο κούρεμα.
 

Neas

New Member
Λοιπόν κύριοι,
Γύρισα από το 1ο κούρεμα μετά την μμ. Προβληματίστηκε αρκετά αυτή έτσι της υπέδειξα τι πρέπει να κάνει, και παρ'όλο που δεν ήταν σίγουρη, στο τέλος (νομίζω) κάπως δικαιώθηκα. Σίγουρα δεν πήγαμε για το κοντό που κάνω πάντα: της είπα τη λωρίδα κάτω από το ΄νότιο σύνορο' του παραθύρου, στο σβέρκο, να τη πάρει με 2+ σκάλα ΄και να μην πειράξει καθόλου τη δότρια μήπως πετύχουμε κάποιο σβήσιμο εκεί. Το ίδιο και στα πλαϊνά. Της ζήτησα μετά να πάρει λίγο τα σημεία (πλαϊνά και βόρειο σύνορο του παραθύρου) με ψαλιδάκι μήπως σβήσουμε κάπως τις γραμμές.
Φυσικά τα πλαϊνά όπως θα δείτε, δείχνουν τώρα καλύτερα τη ζημιά που εγινε αφού εκεί με μάδησαν το περισσότερο. Θα εκτιμούσα τα (ειλικρινή) σας σχόλια
 

Συνημμένα

  • a.jpg
    a.jpg
    153.6 KB · Προβολές: 144
  • b1.jpg
    b1.jpg
    93.5 KB · Προβολές: 141
  • c.jpg
    c.jpg
    161.7 KB · Προβολές: 139
  • d.jpg
    d.jpg
    169 KB · Προβολές: 139
Τελευταία επεξεργασία:

le2der

Active Member
Λοιπόν κύριοι,
Γύρισα από το 1ο κούρεμα μετά την μμ. Προβληματίστηκε αρκετά αυτή έτσι της υπέδειξα τι πρέπει να κάνει και παρ'όλο που δεν ήταν σίγουρη στο τέλος (νομίζω) κάπως δικαιώθηκα. Σίγουρα δεν πήγαμε για το κοντό που κάνω πάντα: της είπα τη λωρίδα κάτω από το ΄νότιο σύνορο' του παραθύρου, στο σβέρκο, να τη πάρει με 2+ σκάλα ΄και να μην πειράξει καθόλου τη δότρια μήπως πετύχουμε κάποιο σβήσιμο εκεί. Το ίδιο και στα πλαϊνά. Της ζήτησα μετά να πάρει λίγο τα σημεία (πλαϊνά και βόρειο σύνορο του παραθύρου) με ψαλιδάκι μήπως σβήσουμε κάπως τις γραμμές.
Φυσικά τα πλαϊνά όπως θα δείτε, δείχνουν τώρα καλύτερα τη ζημιά που εγινε αφού εκεί με μάδησαν το περισσότερο. Θα εκτιμούσα τα (ειλικρινή) σας σχόλια
απο πριν καλύτερα φαίνεται εκτός και αν ξεγελαέι ο φωτισμός . Στην φωτο δεξιά της δότριας είναι περισσότερο εμφανές πλέον σε σχέση με τις αλλες περιοχές
 

tasos33

Well-Known Member
Καπως καλυτερα ειναι,σε εξωτερικο φωτισμο ομως θα δείχνει πιο πολυ. Πιστεύω πως πρέπει να αλλαξεις κομμωτρια ομως,δε καταλαβε τθ ήθελε ς η δεν μπορουσε να το κανει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα από πίσω δείχνει καλύτερα. Πλάγια δεν δείχνει πολύ καλά αλλά σε εκείνα τα σημεία που γυαλίζει μπορεί να έχεις πάθει και shock loss και να επανέλθει οπότε να γίνει καλύτερο. Πάντως από τα πλάγια, παρόλο που είναι αραιό, δεν διακρίνεις αυτό το ορθογωνικό γεωμετρικό σχήμα οπότε το παρατηρείς πιο δύσκολα.
 
Μπλουζα