Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
το Revιvogen αποτελει μια ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ και καλη λοσιον
που εχει βοηθησει πολλους και εχουν ακουστει πολλα καλα σχολια

περιεχει κυριως Fatty Acids οπως Alpha lipoic acid και Gamma lipoic acid
Azelaic Acid ενα απο τα γνωστα και παλια συστατικαπου βοηθουν στην απομακρυνση της dht
κατα την γνωμη μου μετριο συστατικο (επισης το βαζουν σε πολλες μινοξιδιλες τελευταια)
Saw Palmetto και β σιτοστελολη
επισης ψευδαργυρο και βιταμινη Β

ενα σχετικα πληρης προιον

θα ελεγα λοιπον σαν προταση να του βαλουμε μεσα και λιγη ντουταστεριδη
η ποσοτητα ειναι σχετικη το ποσο θα εβαλε ο καθενας μεσα
επειδη ομως περιεχει αρκετα συστατικα που ειναι και καλα και βοηθουν
θα προτεινα να βαλει καποιος μεσα 10 καψακια ντουταστεριδης τα τρυπαμε και τα χυνουμε μεσα
ακομη μερικα ml σπυρονολακτονη θα ηταν καλα ωστε να προστατευσουμε λιγο τους θυλακες μας βρειτε πως φτιαχνεται εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,417.0.html ριξτε κοντα στα 10 ml αλλα βαλτε διπλασια ποσοτητα χαπιων ωστε απο μονη της να ειναι πιο συμπυκνωμένη και οταν μπει στην υπαρχων λοσιον να αραιωθει


και τέλος πόντε σε ενα φαρμακειο και παρτε αποσταγμα πρασινου τσαγιου γνωστο για της αντιοξειδωτικες του ιδιοτητες ριξτε αλλα 10ml απο δαυτο και τελος

τα οχηματα για να μεταφερουν τα συστατικα υπαρχουν στο Revιvogen και ετσι δν χρειαζεται κατι παραπανω
ετσι boostαρουμε και το προιον μας και ειμαστε ετοιμοι

edit μια ακομη καταπληκτικη ιδεα ειναι να ριξουμε και καμια 10αρια ml emu oil (Thanks to ακη) ετσι φορτωνουμε λιγα ακομη λιπαρα οξεα και τις ωραιες ιδιοτητες το λαδι εμου

edit οποιος φοβαται ποιθανον παρενεργειες ας βαλει μεσα απο 4 ρως 6 καψακια ντουταστεριδης (avodart)

edit πιστευω πως αυτη η λοσιον ειναι απο τα καλυτερα που μπορει να φτιαξει κανεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Παναγιωτης είπε:
το Revιvogen αποτελει μια ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ και καλη λοσιον
που εχει βοηθησει πολλους και εχουν ακουστει πολλα καλα σχολια

περιεχει κυριως Fatty Acids οπως Alpha lipoic acid και Gamma lipoic acid
Azelaic Acid ενα απο τα γνωστα και παλια συστατικαπου βοηθουν στην απομακρυνση της dht
κατα την γνωμη μου μετριο συστατικο (επισης το βαζουν σε πολλες μινοξιδιλες τελευταια)
Saw Palmetto και β σιτοστελολη
επισης ψευδαργυρο και βιταμινη Β

ενα σχετικα πληρης προιον

θα ελεγα λοιπον σαν προταση να του βαλουμε μεσα και λιγη ντουταστεριδη
η ποσοτητα ειναι σχετικη το ποσο θα εβαλε ο καθενας μεσα
επειδη ομως περιεχει αρκετα συστατικα που ειναι και καλα και βοηθουν
θα προτεινα να βαλει καποιος μεσα 15 καψακια ντουταστεριδης τα τρυπαμε και τα χυνουμε μεσα
ακομη μερικα ml σπυρονολακτονη θα ηταν καλα ωστε να προστατευσουμε λιγο τους θυλακες μας βρειτε πως φτιαχνεται εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,417.0.html ριξτε κοντα στα 10 ml αλλα βαλτε διπλασια ποσοτητα χαπιων ωστε απο μονη της να ειναι πιο συμπυκνωμένη και οταν μπει στην υπαρχων λοσιον να αραιωθει


και τέλος πόντε σε ενα φαρμακειο και παρτε αποσταγμα πρασινου τσαγιου γνωστο για της αντιοξειδωτικες του ιδιοτητες ριξτε αλλα 10ml απο δαυτο και τελος

τα οχηματα για να μεταφερουν τα συστατικα υπαρχουν στο Revιvogen και ετσι δν χρειαζεται κατι παραπανω
ετσι boostαρουμε και το προιον μας και ειμαστε ετοιμοι

Πολυ ενδιαφερον ακουγεται παναγιωτη...... 8)
Το χρησιμοποιεις ηδη εσυ?
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Δυναμωστε το Revιvogen απλα
... Αυτό λέγεται απλά; Αυτό θα βγάζει φωτιές :D :D

Αλλά με έβαλες σε σκέψεις. Υπάρχει απόσταγμα τσαγιού σε υγρό;
Θα πρότεινα να συμπληρώσεις και το Ζιχ γιατί δεν μπορούν όλοι να πάρουν Revivogen.
Αλλά έχει το καλό ότι περιέχει τα acids, τα οποία by the way τα έχει και το emu oil (σχεδόν).

Δηλαδή να κάποιος "μπριζωθεί" με αυτήν την ιδέα αλλά δεν έχει ή δεν θέλει να πάρει Revivogen, ας κοιτάξει να φτιάξει το Zix και να βάλει μέσα emu oil.

Αν και έχω σκέψεις για την ποσότητα ντουτα... :-\
 

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Παναγιωτη ειναι ευκολο να γινεις λιγο πιο αναλυτικος.....
πχ τις καψουλες και την σπιρο την προσθετεις στΟ ΚΑΘΕ μπουκαλακι εκαστως?
θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε αλλο μπουκαλακι προκειμενου να χωρεσουν και τα 10ml spiro?

::)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

ναι ακη υπαρχει αποσταγμα πρασινου τσαγιου τα 60ml τα πηρα απο φαρμακειο καθως αγοραζα ντουταστεριδη πηγε το ματι μου και εκει και το πηρα κοστιζει αν θυμαμαι καλα 20 ευρω το αποσταγμα και ηταν 60ml αν θες να κοιταξω μαρκα και να σου πω

οσο για το emu oil. μου εδωσες ιδεα να το βαλω και αυτο στο revivogen ειναι που ειναι λαδερο αυτο δεν το αποφευγουμε το λαδι μια φορα την μερα με το revivogen οποτε καλυτερα να βαλουμε το emu oil εκει

οσο για την ποσοτητα την θεωρω καλη βεβαια πανω σε αυτο το θεμα πολλοι θα διαφωνισουν
για πες μου την γνωμη σου πανω σε αυτο το θεμα ξερεις οτι η γνωμη σου για μενα μετραει πολυ
 

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Παναγιωτης είπε:
ναι ακη υπαρχει αποσταγμα πρασινου τσαγιου τα 60ml τα πηρα απο φαρμακειο καθως αγοραζα ντουταστεριδη πηγε το ματι μου και εκει και το πηρα κοστιζει αν θυμαμαι καλα 20 ευρω το αποσταγμα και ηταν 60ml αν θες να κοιταξω μαρκα και να σου πω

οσο για το emu oil. μου εδωσες ιδεα να το βαλω και αυτο στο revivogen ειναι που ειναι λαδερο αυτο δεν το αποφευγουμε το λαδι μια φορα την μερα με το revivogen οποτε καλυτερα να βαλουμε το emu oil εκει

οσο για την ποσοτητα την θεωρω καλη βεβαια πανω σε αυτο το θεμα πολλοι θα διαφωνισουν
για πες μου την γνωμη σου πανω σε αυτο το θεμα ξερεις οτι η γνωμη σου για μενα μετραει πολυ

και ενας ωρολογιακος μηχανισμος θα ταιριαζε να προστεθει........ΑΠΛΑ ΒΟΜΒΑ :p ;D
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

magic810 είπε:
Πολυ ενδιαφερον ακουγεται παναγιωτη...... 8)
Το χρησιμοποιεις ηδη εσυ?
εν μερη ναι

magic810 είπε:
Παναγιωτη ειναι ευκολο να γινεις λιγο πιο αναλυτικος.....
πχ τις καψουλες και την σπιρο την προσθετεις στΟ ΚΑΘΕ μπουκαλακι εκαστως?
θα πρεπει να χρησιμοποιησουμε αλλο μπουκαλακι προκειμενου να χωρεσουν και τα 10ml spiro?

::)
ευχαριστως
της καψουλες την κανω διαλυμα οπως αυτο που εγραψε ο ακης
μονο που πειραζω τις ποσοτητες λιγο και προσθετω στο καθε ενα μπουκαλι
παραδειγμα βαζω περιπου το μισο νερο και την αλκοολη και την διπλασια ποσοτητα χαπιων
και αυτο γιατι θελω να ειναι πιο συμπηκνωμωνη η λοσιον κατι σαν ζελε φαντασου το
ετσι ωστε οταν μπει στο νερουλο υπαρχον διαλυμε να γινει ενα με αυτο
γιατι αν χρησιμοποιεισεις οπως ακριβως γραφει ο ακης τρην συνταγη για την σπυρο τοτε ειναι καλη ποσοτητα καταλληλη ποσοτητα για χρηση της ιδιας
αν βαλεις απο την συνταγη η ποσοτητα θα μειωθει παρα πολυ οταν την αναμυγνυεις με την υπαρχουσα λοσιον
μονο που το μπουκαλι το μανισιο χωραει μονο μονο 60μλ οποτε το βαζω σε ενα αλλο μπουκαλι μεγαλυτερης χωρητηκοτητας
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

magic810 είπε:
και ενας ωρολογιακος μηχανισμος θα ταιριαζε να προστεθει........ΑΠΛΑ ΒΟΜΒΑ :p ;D
Μην σας δω σε τπτ κανάλια να σας πάνε μέσα για κατοχή μολότοφ (είναι και άσχετοι οι δικοί μας δημοσιοκάφροι :D) και απο κάτω να λέει "Στα χνάρια βρίσκεται η αστυνομία και ενός ακόμη υπόπτου που ακούει στο όνομα 'Ακης" ;D

Πάντως Πανο, η Gillete πατεντάρισε προϊόν με απόσταγμα πράσινου τσαγιού σε τοπική χρήση, ενώ υπάρχει και η έρευνα που λέει "Human hair growth enhancement in vitro by green tea epigallocatechin-3-gallate (EGCG)."

Αύριο θέλω να πάω στο φαρμακείο για ανεφοδιασμό και μάλλον θα το τιμήσω.

Επίσης, αν και έκανα κοπάνες από την χημεία, αλλά για πρέπων διάλυμα με Spiro, θα πρέπει η ποσότητα οινοπνεύματος και προπυλενογλυκόλη να είναι 50-50, γι' αυτό και ο αριθμός στο διάλυμα που έβαλα για Spiro. Αλλιώς η Spiro θα χαθεί στο δέρμα και δεν θα μπει με το υπόλοιπο διάλυμα στον θύλακα. Και No Spiro, No Hair που λέγανε και στο χωριό μου :D
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Το δουλεύω ακόμη. Σήμερα τελείωσα το διάβασμα για το αν η ντουτα έχει τπτ παρεμβολές με την Spiro και επειδή δεν έχει, συνεχίζω ακάθεκτος για τα υπόλοιπα...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

το 50 - 50απολυτα δεν μπορει να πετυχει μειωνοντας το στο μισο ομως
οπου λογικα υπαρχει και αλλη τοση ποσοτητα στην υπαρχουσα λοσιον
φτανουμε περιπου κοντα στο επιθυμητο οριο
για αυτο μειωνω την ποσοτητα
ετσι ωστε το συμπυκνωμένο σκευασμα να διαλυθει και να γινει ενα με το υπαρχον

γιατι αν βαλουμε οπως ειναι η συνταγη θα προστεθουν θα αυξησουμε κατα πολυ την ποσοτητα τις λοσιον και τα συστατικα ομως οχι και τοσο

ωστοσο οποιος θελεις να προσθεσει απο την συνταγη που εδωσες κατευθειαν
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

για την ντουτα προσθαθησα και εγω να βρω κατι αλλα φαινεται πως δουλευει πολυ καλα με τα ανδρογονα
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Παν, τώρα είδα το παραπάνω μήνυμα. Απλώς μου φαίνεται υπερβολική η ποσότητα ντουτα σε τόσο λίγο διάλυμα που περιέχει το μπουκαλάκι Revivogen.

Για την Spiro, ναι κάνει καλή δουλειά για τους 5ar2 blockers.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

σκεψου οτι αν βαλουμε και εμου λαδι και σε υγρη μορφη αλλα 10 μλ αποσταγμα πρασινου τσαγιου αμεσως η ποσοτητα απο 60 παει σε 80 μλ και με την σπυρο παμε για 90μλ
οποτε αυτοματως σχεδον αναλογικα αν το δεις η ποσοτητα την ντουτας πεφτει σε 8 με 9 χαπια αφου η λοσιον απο 60 παει κοντα στα 90 μλ
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Δεν γνωρίζει κανείς πόση ακριβώς ποσότητα. Απλώς λένε, ότι αν βάλεις παραπάνω ποσότητα σε ντουτα, τότε θα βρει τον δρόμο της από τον θύλακα στο να μπλοκάρει το 5ar1 ακόμη και από τον εγκέφαλο.

Μήπως τελικά να βάζαμε και αυτό μέσα; Ή λίγο από το αγαπημένο μου ρόφημα;
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

χεχε για την καφεινη το εψαξα
η καφεινη ειναι πλουσια σε αντιοξειδωτικες ουσιες αλλα με το τσαγακι ειμαι καλα πιστευω οποιος γουσταρει μπορει να εμπνευστει απο την ιδεα σου και να προσωρισει παραπανω

ο μονος περιορισμος ειναι η φαντασια μας

για το αλλο δεν γνωριζω διαφωτισε μας σχετικος
 

Άκης

Administrator
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

Για το άλλο , πρέπει να είναι αυτό που μιλούσαμε. Απλώς βγήκε επίσημα πλέον για τις βλεφαρίδες, αλλά για τα μαλλιά είναι σε underground επίπεδο και δεν νομίζω να δει και έγκριση από FDA ή τπτ κλινικές έρευνες.
Περιέχει το Bimatoprost, που παρέχει regrowth στις βλεφαρίδες και κάνει τον κόσμο να αναρωτιέται αν κάνει και για τα μαλλιά.
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

πρώτη φορά μπαίνω στον τζόγο για ένα προϊόν (revivogen) να βγάλω προπληρωμένη κάρτα (μετά το ναυάγιο χρήσης της πιστωτικής!) ...
 

magic810

New Member
Απ: Δυναμωστε το Revιvogen απλα

SPIROS φιλε περιμενουμε αποτελεσματα απο χρηση μινοξιδιλης+avodart..... :D :D
Ποτε υπολογιζεις να ποσταρεις φοτο των μαλλιων σου?

_SPIROS είπε:
πρώτη φορά μπαίνω στον τζόγο για ένα προϊόν (revivogen) να βγάλω προπληρωμένη κάρτα (μετά το ναυάγιο χρήσης της πιστωτικής!) ...

Το revivogen οπως λενε οι περισσοτεροι ειναι ενα αξιοπιστο προιον εγω ακομα δεν το εχω δει αλλα ειμαι σχεδον στους 3μισι μηνες χρησης του.......οποτε περιμενω ...παντως αυτο που προτεινε ο παναγιωτης ακουγεται πολυ καλο......σαν πρωτη σκεψη αλλα οπως ειπε και ο ακης νομιζω οτι τα 15caps μεσα σε καθε μπουκαλακι μου ακουγονται πολλα....
αλλα μαλλον θα τους δωσω μια ευκαιρια.... :p
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα