Διατροφη, βοηθεια απο τους εμπειρους

Hopefull

New Member
Παιδια γεια σας και καλη χρονια να εχουμε με υγεια και χαρα!

Ειπα φετος να κανω κατι καλο για τον εαυτο μου και για την υγεια μου και αποφασισα να γραφτω γυμναστηριο. Θα ηθελα μια βοηθεια απο τους εμπειρους διοτι δεν εχω ξανασχοληθει πολυ με διατροφη και γυμναστηριο. Ξερω οτι η διατροφη παιζει πολυ σημαντικο ρολο και για αυτο ειπα να ρωτησω.

Θα ηθελα να παρω ογκο και να δυναμωσουν πολυ χερια ποδια διοτι νιωθω αδυναμος. Εχω ελαχιστη κοιλια πιο πολυ απο την καθιστικη ζωη του γραφειου ειναι διοτι ποτε δεν ημουν υπερβαρος η κατι τετοιο. Ειμαι 1:80 στα 78 κιλα αλλα η αναλογια λιπους και μυς απο οτι θυμαμαι μια φορα που ειχα κανει λιπομετρηση (σε ενα γυμναστηριο που τελικα δεν πηγα) δεν ηταν καλη. Γενικα ενω δεν ειμαι υπερβαρος εχω πολυ λιπος. αυτο που λενε αγυμναστος βασικα.

Ενω λοιπον θα ηθελα να ημουν στυλακι και γραμμωμενος πρωτα θα ηθελα να παρω λιγο ογκο για να δυμαμωσω. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω να κανω και τι να τρωω για να το πετυχω αυτο. Απο καποιους φιλους που ειχα μιλησει μου ειχαν πει μακρια απο συμπληρωματα και να κανω μονο διατροφη και γυμναστικη. σιγα σιγα μου λεγαν διοτι οτι κανεις γρηγορα δεν ειναι καλο. Ειμαι 100% αυτης της νοοτροπιας και θελω να την ακολουθησω και εγω γιατι μου φαινεται σωστη.

Μηπως μπορει καποιος να μου προτεινει ενα προγραμμα διατροφης για να πετυχω τα παραπανω. Ειμαι διατεθειμενος να το ακολουθησω. επισης στο γυμαστηριο εχει και πισινα (ειναι ο κυριος λογος που πηγα). Πως θα μπορουσα να συνδυασω τη πισινα και το bodybuilding σωστα?

Sorry που ρωταω εσας και δεν παω σε ενα γυμναστη αλλα συνηθως εχω παρατηρησει οτι παιδια που ασχολουνται με γυμναστικη ειναι πολυ πιο διατεθειμενοι να βοηθησουν και ξερουν και περισσοτερα πραγματα απο τους γυμαστες που δε σου δινουν και πολυ σημασια.

Ευχαριστω πολυ παιδες. Για οσους με ξερουν ξερουν οτι το παιχνδι των μαλλιων δεν παιζω πλεον και εχω εγκαταλειψει αλλα με αυτο θα ασχοληθω. ΘΑ τραβηξω και φωτογραφιες πριν και μετα lol.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Διατροφη, βοηθεια απο τους εμπειρους

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2083.msg40523.html#msg40523

χοουπ δες εδω μπας και σε βοηθησει λιγο...και εγω εχω 3 μηνες που αρχισα και θα με ενδιεφερε αυτο το θεμα....
 

xk

Active Member
Απ: Διατροφη, βοηθεια απο τους εμπειρους

καλη χρονια hope!!

(σμπρωξε σιδερα να γινεις τουμπανος σε θελω vin diesel το λιγοτερο!!!! :hdanc: )
 

Συνημμένα

  • vin.jpg
    vin.jpg
    212.8 KB · Προβολές: 24

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Διατροφη, βοηθεια απο τους εμπειρους

παρε αναβολικα jay cutler και βαλε :14m:
 

Συνημμένα

  • 220px-Jay_Cutler_bodybuilder_2008-crop.jpg
    220px-Jay_Cutler_bodybuilder_2008-crop.jpg
    13.2 KB · Προβολές: 20

Hopefull

New Member
Απ: Διατροφη, βοηθεια απο τους εμπειρους

giannis13 είπε:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,2083.msg40523.html#msg40523

χοουπ δες εδω μπας και σε βοηθησει λιγο...και εγω εχω 3 μηνες που αρχισα και θα με ενδιεφερε αυτο το θεμα....

thanx το ειδα, καλη αρχη ευχομαι και σε σενα!
 

Hopefull

New Member
Απ: Διατροφη, βοηθεια απο τους εμπειρους

xk είπε:
καλη χρονια hope!!

(σμπρωξε σιδερα να γινεις τουμπανος σε θελω vin diesel το λιγοτερο!!!! :hdanc: )

χαχαχαχαχχ γεια σου ρε ΧΚ αρχοντα. Vin diesel μετα πρωτα πρεπει να φτασω jason statham
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Διατροφη, βοηθεια απο τους εμπειρους

hopefull είπε:
Αμαν τι ειναι αυτος ρε καπαμαρου!!!
πρωιν mr olympia,εγω να πω την αμαρτια μου θα επαιρνα αναβολικα-ξανα αν δεν ειχα θεμα με το μαλλι
http://www.youtube.com/watch?v=kRRA8yWAaYQ&feature=related
 
Μπλουζα