Διασημοι/Celebrities

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
Μια make up artist και μια κομμώτρια γνωστά ονόματα που πάνε και σε επώνυμους πολλούς μου είπαν πως ο σάκαρος έχει κάνει μμ (άγνωστα details) στα 36 του, δεν πρόλαβε να γίνει αραιό το κεφάλι, έχανε, συμπλήρωνε, και τιγκάρει τόπικ και βάφει και μαλλί. Η πηγή είναι έγκυρη. Ο δε ρέμος έχει ελάχιστα μαλλιά, τόπικ κουβάς.
Για τον Ρέμο αμφιβάλλω, γιατί αν έχει όπως λες ελάχιστο μαλλί και βάζει τόσο τοπικ θα φαινόταν πεντακάθαρα όταν κάθεται μπροστά από φως.....το τοπικ δεν έχει νόημα όταν έχεις ελάχιστα μαλλιά. Όταν κοιταζεσαι στον καθρέφτη φαίνεσαι μια χαρά επειδή το φως ειναι μπροστά, όταν το φως ειναι πισω από το κεφάλι σου, ο άλλος που σε κοιτάει στο πρόσωπο το βλέπει πεντακάθαρα διότι το φως περνάει μέσα από τα μαλλιά....

Κλασικό παράδειγμα τοπικ ειναι ο Αντύπας. Έχει ελάχιστα μαλλιά και ρίχνει παρα-παρα πολυ τοπικ....αν το δεις σε εμφάνισή του στην τηλεόραση, το καταλαβαίνεις αμέσως

Ο Φερεντίνος πρεπει να φοράει περουκινι, γιατί αν δείτε φωτο παπαρατσικες φαίνεται ότι εχει ελάχιστα μαλλιά ενώ στην τηλεόραση ειναι πολυ πυκνά....
 

tasos33

Well-Known Member
Αν ξερεις πως να βαζεις τοπικ ακομα και με λιγα μαλλια γινεσαι αφανας, ο Αντυπας το εχει τερματισει βεβαια.

Ο ρεμος ξεκαθαρα χρησιμοποιει τοπικ και μαλιστα αρκετο , ο δε φερεντινος χρησιμοποιει και αυτος παρα πολυ τοπικ.



Για τον Ρέμο αμφιβάλλω, γιατί αν έχει όπως λες ελάχιστο μαλλί και βάζει τόσο τοπικ θα φαινόταν πεντακάθαρα όταν κάθεται μπροστά από φως.....το τοπικ δεν έχει νόημα όταν έχεις ελάχιστα μαλλιά. Όταν κοιταζεσαι στον καθρέφτη φαίνεσαι μια χαρά επειδή το φως ειναι μπροστά, όταν το φως ειναι πισω από το κεφάλι σου, ο άλλος που σε κοιτάει στο πρόσωπο το βλέπει πεντακάθαρα διότι το φως περνάει μέσα από τα μαλλιά....

Κλασικό παράδειγμα τοπικ ειναι ο Αντύπας. Έχει ελάχιστα μαλλιά και ρίχνει παρα-παρα πολυ τοπικ....αν το δεις σε εμφάνισή του στην τηλεόραση, το καταλαβαίνεις αμέσως

Ο Φερεντίνος πρεπει να φοράει περουκινι, γιατί αν δείτε φωτο παπαρατσικες φαίνεται ότι εχει ελάχιστα μαλλιά ενώ στην τηλεόραση ειναι πολυ πυκνά....
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν ξερεις πως να βαζεις τοπικ ακομα και με λιγα μαλλια γινεσαι αφανας, ο Αντυπας το εχει τερματισει βεβαια.

Ο ρεμος ξεκαθαρα χρησιμοποιει τοπικ και μαλιστα αρκετο , ο δε φερεντινος χρησιμοποιει και αυτος παρα πολυ τοπικ.

kMax θα λεγα.
 

Tsek

Well-Known Member
Ο Ρέμος την έχει κάνει απο το 99' περίπου. Όσοι τον θυμούνται απο παλιά ξέρουν. Ηταν τότε που τα εβαφε ξανθες ανταυγες καρφακια
 

karampalikis

Active Member
Αν ξερεις πως να βαζεις τοπικ ακομα και με λιγα μαλλια γινεσαι αφανας, ο Αντυπας το εχει τερματισει βεβαια.

Ο ρεμος ξεκαθαρα χρησιμοποιει τοπικ και μαλιστα αρκετο , ο δε φερεντινος χρησιμοποιει και αυτος παρα πολυ τοπικ.

Όσο καλά και να ξέρεις να βάζεις τοπικ αν έχεις λίγα μαλλιά, τύπου διάχυτη αραίωση τότε δεν έχει νόημα να βάλεις....όταν βλέπεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη φαίνεσαι ωραίος διότι το φως είναι μπροστά αλλα αν το φως είναι πίσω σου φαίνεται πεντακάθαρα ότι έχεις βάλει.....
αν έχεις διάχυτη μεγάλη αραίωση, πάρε ενα μικρό καθρέφτη και γύρνα πλάτη στον κανονικό καθρέφτη του μπάνιου όπου έχει φως και κάτσε έτσι ώστε η λάμπα να είναι στο ύψος του κεφαλιού, αν κοιτάξεις στον μικρό καθρέφτη θα καταλάβεις αυτό που λεω

Για παράδειγμα, το τοππικ δεν κάνει για αυτόν
....φαίνεται ωραίο το αποτέλεσμα διότι ΚΥΡΙΩΣ δεν έχει φωτισμό απο πίσω και δευτερευόντως η κάμερα είναι λίγο πιο πάνω απο το ύψος του κεφαλιού (υπο γωνία)....

Τώρα, αν δεν έχεις διάχυτη αραίωση αλλα ας πούμε αραίωση μόνο στο πίσω μέρος και μπροστά είσαι καλά ή μόνο μπροστά αραίωση και πίσω είσαι καλά, τότε ναι έχει νόημα και θα έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα...
Παράδειγμα, αυτός (αν και θα έπρεπε να βάλει λιγότερο, απο κοντά θα φαίνεται)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Σε αυτή την φώτο τα πιο έμπειρα μέλη απο μμ τι έχουν να πουν?
 

Συνημμένα

  • sakis.jpg
    sakis.jpg
    89 KB · Προβολές: 504

dimitris50423

Well-Known Member
Εκανε δεν εκανε μμ εχει μαλλουρα ο Ρουβας. και φυσικο το αποτελεσμα αν εχει κανει οπως βλεπω τις πρωτες τριχες στη hairline.
Ρεμος και Φερεντινος τοπικ εννοειτε και ο ρεμος κανει και εξυπνο χτενισμα. τη χωριστρα την κανει λιγο πιο κατω και ανεβαζει μαλλι προς τα πανω.
Ο Αντυπας ειναι για γελια με αυτο που κανει.. Απο κοντα σιγουρα θα ειναι ακομη πιο αθλιο απο οτι φαινεται στην τηλεοραση.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Γιαυτο εδω τι εχετε να πείτε;
Πως σας φαίνεται;
 

Συνημμένα

  • D06C6DC8-4B89-4CD0-A887-25C93E8B7035.jpeg
    D06C6DC8-4B89-4CD0-A887-25C93E8B7035.jpeg
    23.4 KB · Προβολές: 475
  • 4E723EC8-FA72-4FD8-AC54-B85CCFEC0DF1.jpeg
    4E723EC8-FA72-4FD8-AC54-B85CCFEC0DF1.jpeg
    125.4 KB · Προβολές: 441
  • 68B7F301-9A59-49A4-9A82-73E7D8CDD0D6.jpeg
    68B7F301-9A59-49A4-9A82-73E7D8CDD0D6.jpeg
    174.4 KB · Προβολές: 474

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Καλές οι αναλύσεις και οι τοποθετήσεις σου και σεβαστες αλλά στην περίπτωση μου με διάχυτη αραιωση δεν ισχύουν τα όσα γράφεις.

Ο @MariosOik μπορεί να το επιβεβαιωσει


Όσο καλά και να ξέρεις να βάζεις τοπικ αν έχεις λίγα μαλλιά, τύπου διάχυτη αραίωση τότε δεν έχει νόημα να βάλεις....όταν βλέπεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη φαίνεσαι ωραίος διότι το φως είναι μπροστά αλλα αν το φως είναι πίσω σου φαίνεται πεντακάθαρα ότι έχεις βάλει.....
αν έχεις διάχυτη μεγάλη αραίωση, πάρε ενα μικρό καθρέφτη και γύρνα πλάτη στον κανονικό καθρέφτη του μπάνιου όπου έχει φως και κάτσε έτσι ώστε η λάμπα να είναι στο ύψος του κεφαλιού, αν κοιτάξεις στον μικρό καθρέφτη θα καταλάβεις αυτό που λεω

Για παράδειγμα, το τοππικ δεν κάνει για αυτόν
....φαίνεται ωραίο το αποτέλεσμα διότι ΚΥΡΙΩΣ δεν έχει φωτισμό απο πίσω και δευτερευόντως η κάμερα είναι λίγο πιο πάνω απο το ύψος του κεφαλιού (υπο γωνία)....

Τώρα, αν δεν έχεις διάχυτη αραίωση αλλα ας πούμε αραίωση μόνο στο πίσω μέρος και μπροστά είσαι καλά ή μόνο μπροστά αραίωση και πίσω είσαι καλά, τότε ναι έχει νόημα και θα έχεις ένα πολύ καλό αποτέλεσμα...
Παράδειγμα, αυτός (αν και θα έπρεπε να βάλει λιγότερο, απο κοντά θα φαίνεται)
 

tasos33

Well-Known Member
Γιαυτο εδω τι εχετε να πείτε;
Πως σας φαίνεται;
Ο καταφωτης έχει κανει μμ το 2007 περίπου στον γκουρα μεν αλλά όταν ήταν στην Bergman.
Είχε καλό αποτέλεσμα γιατί ειχε πολλα μαμά μαλλιά, πλέον έχουν μείνει τα μμ κυριως, τα τελευταία χρόνια παίζει με αρκετό τοπικ.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Ισχυει αυτο που λες οντως το 2007 εκανε στη Bergman, Οι φήμες λενε ότι έχει κάνει και δεύτερη σε γυναίκα το όνομα της μου διαφεύγει!
 

tasos33

Well-Known Member
Αν έχει κάνει δεύτερη και σε γυναίκα μάλλον καλογιαννη θα έκανε γιαυτό δεν έχει αποτέλεσμα :D:D

Η κοπέλα βέβαια μαζι του δεν δείχνει να επηρεάζεται απο την αραιωση κ τις μμ. o_O


Ισχυει αυτο που λες οντως το 2007 εκανε στη Bergman, Οι φήμες λενε ότι έχει κάνει και δεύτερη σε γυναίκα το όνομα της μου διαφεύγει!
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Αν έχει κάνει δεύτερη και σε γυναίκα μάλλον καλογιαννη θα έκανε γιαυτό δεν έχει αποτέλεσμα :D:D

Η κοπέλα βέβαια μαζι του δεν δείχνει να επηρεάζεται απο την αραιωση κ τις μμ. o_O
Κατερινα Καλογιάννη το 2011!!
Σωστός!
 

felaini

Active Member
Φερεντινος τον εχω δει απο κοντα μερα μεσημερι κολονακι εχει κανει μμ(πολυ μετρια κανεις μπαμ) με φουλ τοπικ...
Ρεμος το χω ξαναπει σε αλλο ποστ βαζει προσθετικη μαλλιων κορυφαιας ποιοτητας τριχας εξ αμερικης..
 

karampalikis

Active Member
Καλές οι αναλύσεις και οι τοποθετήσεις σου και σεβαστες αλλά στην περίπτωση μου με διάχυτη αραιωση δεν ισχύουν τα όσα γράφεις.

Ο @MariosOik μπορεί να το επιβεβαιωσει
τι να πω; αυτά που έγραψα ειναι από προσωπική εμπειρία διότι και εγώ έχω διαχυτη αραίωση...και από ότι είδα από κάποιο σημείο και μετά το τοππικ δεν είχε νόημα (άργησα να το καταλάβω, διότι πάντα κοιτούσα τα μαλλιά πως φαίνονται στον καθρέφτη του μπάνιου όπου το φως ειναι πανω απο τον καθρεφτη και σε χτυπάει μπροστά)
...οσο χοντρή και να έκανε την τρίχα παρέμενε μεγάλη η αραίωση...αν με κοιτούσες από πάνω δεν καταλάβαινες τίποτα, αν με κοιτούσες από μπροστά και πίσω μου είχε σκοτάδι ή σκούρο φόντο πάλι δεν καταλάβαινες τίποτα.....αν όμως με κοιτούσες από μπροστά και πίσω μου υπήρχε στο ύψος του κεφαλιού μια λάμπα ή γενικα έντονος φωτισμος φαινόταν πολυ έντονα...
για παράδειγμα, τώρα που ειναι καλοκαίρι και την ημέρα έχει πολυ φως έξω, αν βάλω τοπικ και είμαι μέσα στο σπίτι (με κλείστε τα φωτα) και γυρίσω με πλάτη στην μπαλκονόπορτα, αν πάρω έναν καθρέφτη τότε φαίνεται πεντακάθαρα ότι ο το φως περνάει μέσα από τα μαλλιά, όπως και όταν δεν είχα τοπικ....και αυτό γιατί το τοπικ δεν ειναι τόσο ότι σου πυκνωνει την τρίχα αλλα ότι πέφτει και στο δέρμα με αποτέλεσμα να στο κάνει σκούρο και ετσι δημιουργείται η ψευδαίσθηση ότι έχεις πιο πυκνο μαλλί....οπως στο πρώτο βίντεο που ανέβασα...ενω στο δεύτερο βίντεο που έχει πυκνο μαλλί πίσω δεν υπάρχει τέτοιο θεμα

αν μπορείς στείλε μου σε π.μ μια φωτο απο το πάνω μέρος χωρίς τοπικ...αν έχουμε παρόμοια αραίωση να μου πεις πως το ρίχνεις και δεν φαίνεται (αν και θα μου φανεί πολύ περίεργο τόσα χρόνια που το χρησιμοποιούσα να κάνω λάθος)
 
Τελευταία επεξεργασία:

MariosOik

Active Member
Καλές οι αναλύσεις και οι τοποθετήσεις σου και σεβαστες αλλά στην περίπτωση μου με διάχυτη αραιωση δεν ισχύουν τα όσα γράφεις.

Ο @MariosOik μπορεί να το επιβεβαιωσει
Επιβεβαιώνω περίτρανα...! Ο @tasos33 είναι καθηγητής στο τόπικ...! Δεν φαίνεται τίποτα, εγώ όταν μου είπε βάζω λέω οκ το κάνει για να καλύπτει ατέλειες... τελικά είναι σαν να έχει κάνει μπόμπα μμ... Ρέμος χωρίς ταμπού πια κυκλοφορεί Γλυφάδα που τον βλέπω χωρίς τόπικ χωρίς τίποτα και ανεβάζει και φώτο... και γκριζαρισμένος φουλ... το πήρε απόφαση πλέον και καταλαβαίνει ότι μεγαλώνει... πολύ σωστός γιατί το έκανε τόσο σταδιακά που πέρα από μας που ασχολούμαστε πιστεύω δεν το πήρε ποτέ κανείς χαμπάρι... Ρε παίδες τι λάμπες πάνω από το κεφάλι λέτε? Χαίρω πολύ, εγώ όταν λέω ότι με λάμπα φαίνομαι διάχυτος με κράζετε αν και του @tasos33 ούτε με λάμπα δεν το καταλαβαίνεις.
 

karampalikis

Active Member
Φερεντινος τον εχω δει απο κοντα μερα μεσημερι κολονακι εχει κανει μμ(πολυ μετρια κανεις μπαμ) με φουλ τοπικ...
Ρεμος το χω ξαναπει σε αλλο ποστ βαζει προσθετικη μαλλιων κορυφαιας ποιοτητας τριχας εξ αμερικης..
τον φερεντινο τι τον πρόδωσε ότι βάζει τοπικ; είχε βάλει περισσότερο από όσο επρεπε; και γιατί κάνει Μπαμ η μμ;

ο Ρέμος δεν ξέρω αν βάζει και τοπικ αλλα σίγουρα κάτι εχει κάνει ή μμ ή από αυτά τα περουκινια που δεν τα καταλαβαίνεις (σε αντίθεση με του ΜΕΝΙΟΥ)...παντως φαίνεται να έχει χοντρή τρίχα θα μπορούσε να κάνει μια καλή μμ
 
Μπλουζα