Διασημοι/Celebrities

tasos33

Well-Known Member
Ο καπουτζιδης είχε κάνει το 2009 στον γκουρα, σίγουρο αυτό αλλά έπαιζε από τότε με τοπικ και φαινότανε. Τωρα δείχνει πολύ καλύτερο και πιθανολογώ ότι έχει κάνει συμπληρωματική , σίγουρα βάζει πολύ λιγότερο τοπικ. Πάντως από ζώνη γ και πίσω είναι πολύ καλός. Πρόβλημα μηδέν.






ο Καλιρης νομιζω οτι πρεπει να εχει κανει και μεταμοσχευση αλλα βαζει και τοπικ. Του καπουτζιδη και εμενα μου αρεσει το αποτελεσμα του αλλα και σε αυτον πρεπει να βοηθαει το τοπικ στην εικονα που εχει.
εχει σταματησει να ειναι taboo η μμ μαλλιων ακομη και το τοπικ. βλεπουμε ολο και περισσοτερους διασημους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Για εμφυτευση μοιαζει.
Προφανως η κλινικη εκμεταλλευτηκε το γεγονος οτι ειναι διασημος, του εκανε ισως την μμ τζαμπα σε ανταλλαγμα με την διαφημιση και τελος....
Συν οτι θα ηταν καταλληλος για την διαφημιση, εφοσον δεν ειχε μεγαλο προβλημα, αρα θα ειχε και καλο αποτελεσμα.
Τοσο απλο.
Ειτε τωρα ισχυριζεται πως εκανε μμ, ειτε πως εκανε θεραπειες, βγηκαν κερδισμενοι και κλινικη και μπεγνης.
Και εμεις καθομαστε και ασχολουμαστε με τις τριχες του :p

Δεν ειναι κανα σπουδαιο ονομα σημερα ο μπεγνης για να κινησει τοσο κοσμο με το που θα τον δουν. Με την ιδια λογικη που λες θα μπορουσαν να παρουν τον Μπεζο (που λεει ο λογος) που δεν εχει θεμα και ειναι μεγαλο ονομα, και απλα να τον πληρωσουν να πει ψεματα οτι εκανε θεραπειες στην κλινικη τους. Γιατι με τον μπεγνη ψεματα λενε οτι εκανε θεραπειες. Για να μην αναφερουν με τιποτα οτι εκανε μεταμοσχευση παιζει κιολας οντως να μην εκανε μεταμοσχευση σε αυτους. Το οτι εβαλε μαλλι ειναι αδιαμφισβητητο. Κι αν σκεφτεις οτι η DHI ειναι αχρηστη στη hairline, αυξανει τις πιθανοτητες να μην του κανανε αυτοι μεταμοσχευση, να πηγε καμια τουρκια μερια να βαλε μαλλι, και απλα να τον πληρωσαν να μας κοροιδεψει για θεραπειες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joan87

Active Member
Δεν ειναι κανα σπουδαιο ονομα σημερα ο μπεγνης για να κινησει τοσο κοσμο με το που θα τον δουν. Με την ιδια λογικη που λες θα μπορουσαν να παρουν τον Μπεζο που δεν εχει θεμα και ειναι μεγαλο ονομα, και απλα να τον πληρωσουν να πει ψεματα οτι εκανε θεραπειες στην κλινικη τους. Γιατι με τον μπεγνη ψεματα λενε οτι εκανε θεραπειες. Για να μην αναφερουν με τιποτα οτι εκανε μεταμοσχευση παιζει κιολας οντως να μην εκανε μεταμοσχευση σε αυτους. Το οτι εβαλε μαλλι ειναι αδιαμφισβητητο. Κι αν σκεφτεις οτι η DHI ειναι αχρηστη στη hairline, αυξανει τις πιθανοτητες να μην του κανανε αυτοι μεταμοσχευση, να πηγε καμια τουρκια μερια να βαλε μαλλι, και απλα να τον πληρωσαν να μας κοροιδεψει για θεραπειες.

Ουτε τον γκουρα τον λες σπουδαιο..αλλα του την εκανε την μεταμοσχευση του ροκκου.
Δεν εχει να λεει.
Και ακριβως επειδη δεν ειναι κανενα σπουδαιο ονομα ο μπεγνης, πολυ πιθανον να δεχτηκε λογω αυτου. Θα του κακοπεσε να κανει μμ χωρις να πληρωσει μια;;;
Ασε που προσφατα επαιζε σε ενα σιριαλ και τον ξαναειδε ο κοσμος...
Και γενικοτερα ολοι τον ξερουν, ειτε εμφανιζεται συχνα στην τηλ ειτε οχι. Τι να λεμε;; και νεος ειναι και ωραιος. Μια χαρα. Ολο το πακετο.
Επισης -αν ισχυει κατι τετοιο- πιστευω πως ο ιδιος ο μπεγνης θα απευθυνθηκε στην κλινικη πρωτος για μεταμοσχευση...και οχι η κλινικη σε εκεινον.
Αρα το παραδειγμα που εφερες με τον μπεζο και τον καθε μπεζο δεν θα ηταν εφικτο, εκτος εαν ο ιδιος πηγαινε για μμ. Αν και ειναι ξινος αυτος..
Ολος ο κοσμος τον εχει σιχαθει πλεον.
Τωρα,αυτο που ειπες περι τουρκιας κτλ τραβηγμενο μεν, αλλα ποτε μην λες ποτε.

Ο Αρναουτογλου στην σκιαθο ετρωγε και δεν πληρωνει μια, διοτι και καλα εκανε διαφημιση στο μαγαζι και του εφερνε κοσμο. Για να καταλαβεις πως λειτουργουν ολοι αυτοι.
Εχω και ενα πιο απλο παραδειγμα να σου φερω. Μια θεια μου πηγε καποτε σε ενα κεντρο αδυνατισματος και εχασε παρα πολλα κιλα.
Της ειπαν πως αν εβγαινε σε μια εκομπη να μιλησει σχετικα με τα κιλα που εχασε αμεσα και ανωδυνα (χαχα) δεν θα πληρωνε μια. Η ισως να πληρωνε ενα μικρο ποσο. Δεν θυμαμαι ακριβως.
Και ετσι και εγινε.
Βγηκε η θεια μου με 1, 2 ατομα ακομα
 

Joan87

Active Member
Ισως και να ειχε πληρωσει και να της ξαναεδωσαν το ποσο εφοσον δεχτηκε να βγει στην τηλ. Δεν θυμαμαι αν και μπορω να μαθω.
Λεπτομεριες.
Σημασια εχει οτι καταλαβαινετε πως λειτουργουν ολοι αυτοι.
 

FreeThinker

Well-Known Member
Καταλαβαινουμε πως λειτουργουν αυτα τα συστηματα δεν ειναι και πυρηνικη φυσικη. Εξηγησα γιατι δεν πιστευω οτι εκανε μεταμοσχευση στην dhi ο μπεγνης.
και νεος ειναι και ωραιος. Μια χαρα. Ολο το πακετο
νεος και ωραιος ηταν πριν 15 χρονια στο ακρως οικογενειακον, οχι τωρα.

ειναι και λιγο αδελφη...
 

Joan87

Active Member
Το αν ειναι αδερφη ειναι αλλο θεμα που δεν ενδιαφερει σχεδον κανεναν μας στην προκειμενη περιπτωση.
Οσο για το "νεος", βρισκεται σε καταλληλη ηλικια για να κανει διαφημιση σε μια κλινικη μαλλιων. 40 χρονων πρεπει να ειναι πανω κατω. Στα 20 θα την εκανε η στα 60;;
Ωραιος αναλογα τα γουστα. αντικειμενικα θεωρω πως ειναι μια χαρα, χωρις να εννοω πως ειναι και μοντελο. Δεν εχει κατι...
Και ουτε ειναι ετσι οι "ασχημοι".
 

Tsek

Well-Known Member
Δεν πρέπει να γινει ενα νημα μπροστά για παραπλανηση απο την dhi εαν του φορανε τοπικ και εκανε επεμβαση και το παρουσιαζουν ως απλη θεραπεία?
 

aeratos28

Just aeratos
Να γίνει νήμα,συμφωνώ.αν βρεθεί τρόπος εξακρίβωσης των υποθέσεων που κανουμε..γιατί αυτά είναι απλά λόγια που είπαμε ότι μπορεί να συμβαίνουν..δηλαδή τοπικ η μεταμόσχευση..αν δεν συμβαίνουν όμως?είσαι σίγουρος εσύ η κάποιος άλλος για αυτά?χωρίς επιβεβαιωση στα μανταλάκια δεν μπορείς να κρεμάσεις κανέναν..τον βεκρη τον κρέμασαν στα μανταλάκια γιατί παραπλανεί όντως με τα λεγόμενα του ότι είναι η καλύτερη κλινική στον κόσμο..γιατί για αυτό πιστεύω μιλάς..
 

John1924

Active Member
taboo θα σταματησει να ειναι οταν το παραδεχονται κιολας. ελαχιστοι ''διασημοι'' παραδεχονται οτι εχουν κανει μεταμοσχευση ή οτι βαζουν τοπικ, ασχετα αν εμεις τους παιρνουμε ολους χαμπαρι. και αυτοι εχουν και τη δικαιολογια οτι το κανουν για να βγαινουν καλα στην καμερα, οπως το make up που βαζουν αντρες γυναικες ανεξαιρετως, επιβαλλεται μαλιστα για να μη γυαλιζουν στο φακο, και παλι δεν το παραδεχονται. το οτι οι μεταμοσχευσεις και το τοπικ εχουν γινει πολυ διαδεδομενα ειναι αδιαμφισβητητο, αλλα ο κοσμος ακομα θα σχολιαζει.

ειδικα το τοπικ δεν το παραδεχεται κανεις. ο μονος που μου ρχεται στο μυαλο που χει παραδεχτει και μεταμοσχευση και τοπικ ειναι ο αθεριδης
Εχεις δίκιο Φρι Θίνκερ. Μια μόνο παρατήρηση : κανεις δεν έχει υποχρέωση (ούτε καν ηθική) να διατυμπανίζει τις προσωπικές του επιλογές, επεμβάσεις κλπ. Αυτο που δεν πρεπει να κάνει είναι να ψεύδεται γιατι τότε γίνεται ρόμπα. Απο εκεί και πέρα το αν θα βγεις να πεις ότι εκανες μμ. ή αν θα το κρατήσεις κρυφό είναι δικο σου θέμα. Οπως από καμία γυναικα δεν έχεις την απαίτηση να σου ομολογησει αν έχει κάνει σιλικόνη, μποτοξ, λιποαναρρόφηση κλπ, έτσι και εμείς δεν εχουμε υποχρέωση να βγαίνουμε να λέμε τι έχουμε κάνει με τα μαλλιά μας. Εννοείται ότι όποιος θέλει μπορεί να το κάνει. Εγώ π.χ. έκτος της κοντινής οικογένειας μου, δεν το είπα ούτε στον κολλητό μου μόνο και μόνο για να δω πόσο φυσικό θα φαινεται το αποτέλεσμα. Φυσικά σε 2, 3 που το ψυλιάστηκαν και με ρώτησαν είπα την αληθεια.
Υ.Γ. Ο Αθερίδης είναι όντως ο μόνος ακομπλεξάριστος. Φόρα παρτίδα το ομολόγησε και μπράβο του.
 

FreeThinker

Well-Known Member
@John1924 Φυσικα και κανεις δεν εχει υποχρεωση να δινει αναφορα για τις επιλογες του και τις επεμβασεις του, αλλα αυτο επιβεβαιωνει ακριβως αυτο που ειπα, οτι ακομα υπαρχουν ταμπου γυρω απο το θεμα, αλλιως δε θα χες κανενα προβλημα να το πεις.
 

John1924

Active Member
@John1924 Φυσικα και κανεις δεν εχει υποχρεωση να δινει αναφορα για τις επιλογες του και τις επεμβασεις του, αλλα αυτο επιβεβαιωνει ακριβως αυτο που ειπα, οτι ακομα υπαρχουν ταμπου γυρω απο το θεμα, αλλιως δε θα χες κανενα προβλημα να το πεις.
Τις περισσότερες φορές ίσως είναι θέμα ταμπού αλλά αυτο δεν ειναι σημαινει ότι πάντα έτσι είναι. Θέλω να πω ότι κανείς δεν χρειάζεται προκειμένου να αποδείξει ότι ειναι ακομπλεξαριστος να βγαίνει και να φωνάζει τι έχει κάνει. Δεν ειναι θέμα ταμπού. Ειναι οτί δεν ειμαι υποχρεωμένος να δίνω αναφορα στον καθένα τι έκανα στο κεφάλι μου, τι μουσική μου αρεσει, με ποια βγηκα χτες το βραδυ κλπ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FreeThinker

Well-Known Member
Τις περισσότερες φορές ίσως είναι θέμα ταμπού αλλά αυτο δεν ειναι σημαινει ότι πάντα έτσι είναι. Θέλω να πω ότι κανείς δεν χρειάζεται προκειμένου να αποδείξει ότι ειναι ακομπλεξαριστος να βγαίνει και να φωνάζει τι έχει κάνει. Δεν ειναι θέμα ταμπού. Ειναι οτί δεν ειμαι υποχρεωμένος να δίνω αναφορα στον καθένα τι έκανα στο κεφάλι μου, τι μουσική μου αρεσει, με ποια βγηκα χτες το βραδυ κλπ.

Οι αλλαγες στην εξωτερικη εμφανιση ειναι κατι που σχολιαζεται απο τους ανθρωπους σε κοινωνικα πλαισια. Ποσες φορες δε σου εχουν πει ''αδυνατισες'' ή ''παχυνες'' (σε φιλικο πλαισιο γιατι μπορει να γινει αγενες) ή ''τουμπανεψες'' ή ''με γεια το κουρεμα'', ''τι μουσι εχεις αφησει'' κλπ? Το ιδιο και με το μαλλι θα μπορουσε να ειναι. Οταν σε ξερουν ως καραφλο και εμφανισθεις με μαλλι ειναι λογικο καποιος να το σχολιασει. Τοτε θα πρεπει να μην ντραπεις να πεις τι εχεις κανει. Αλλα επειδη συνηθως θα ντραπεις, ειναι ταμπου.
 

John1924

Active Member
Ισα ίσα που οι καραφλοί είναι οι ακομπλεξάριστοι. Αυτοι είναι που θα κάνουν το μπαμ με το νέο μαλλί. Αυτος που καλύπτει την αραιωση με τοπικ, κουρέματα κλπ εχει το προβλημα να μη φανει οτι έκανε μεταμόσχευση.
 

Joan87

Active Member
Εγω παντως θα ντρεπομουν να πω οτι βαζω τοπικ! Για μμ δεν θα κολλαγα! Φορα παρτιδα θα το ελεγα..σε οποιον με ρωτουσε!! Σιγα τα αυγα!! Αλλα να λες οτι "πουδραρεις" το μαλλι;; ρομπα... :oops::p:p
Και ειδικα οταν φαινεται το τοπικ...Ιιιι!!!! :p:p
 

dimitris50423

Well-Known Member
Οι αλλαγες στην εξωτερικη εμφανιση ειναι κατι που σχολιαζεται απο τους ανθρωπους σε κοινωνικα πλαισια. Ποσες φορες δε σου εχουν πει ''αδυνατισες'' ή ''παχυνες'' (σε φιλικο πλαισιο γιατι μπορει να γινει αγενες) ή ''τουμπανεψες'' ή ''με γεια το κουρεμα'', ''τι μουσι εχεις αφησει'' κλπ? Το ιδιο και με το μαλλι θα μπορουσε να ειναι. Οταν σε ξερουν ως καραφλο και εμφανισθεις με μαλλι ειναι λογικο καποιος να το σχολιασει. Τοτε θα πρεπει να μην ντραπεις να πεις τι εχεις κανει. Αλλα επειδη συνηθως θα ντραπεις, ειναι ταμπου.

Εγω ντρεπομουν και ενιωθα ασχημα οταν εβγαινα εξω με παρεα και καποιες φορες που φυσουσε ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει.
Σηκωνοταν ολη η καλυψη ψηλα και ελαμπε η καραφλα. Μεγαλη ντροπη. Καποιοι σε ξερουν καπως καλυμενο και με τον αερα βγαινουν ολα στη φορα.
Νομιζω οτι με τη μμ ο τροπος να μη νιωσει ασχημα καποιος ειναι να το πει σε ολους.
Αν παει να σε καταλαβει καποιος και πας να δικαιολογηθεις τελειωσε νιωθεις χαλια.
Εγω ετσι ειχα αποφασισει και το ειχα πει σε ολους. Δεν ενιωσα ασχημα ποτε.
Και φυσικα οποιος παει να κοροιδεψει απο το φιλικο περιβαλλον για μενα πρεπει να παιρνει το δρομο του. Δεν χρειαζομαστε ατομα γυρω μας που να μας κανουν τις ανασφαλειες μας μεγαλυτερες απο οτι ειναι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
ακριβως αυτο...πριν πας να κανεις μμ πρεπει να τα βρεις με τον εαυτο σου πρωτα....κ γω το συζηταω με ολους και λεω τα παντα γιατι δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα...με τοπικ ας πουμε δεν μου καθεται καλα...μια που το πηρα και μια που το αφησα στην ακρη οσο και καλο να ειναι....αυτο που λεει και η τζοαν παραπανω...ρομπια και μονο σαν χαβαλε το αντιμετωπιζεις το ολο θεμα...
 

turnfiji123

Active Member
Βρε ας καταφέρω να βάλω μαλλί και να γίνω σαν αυτούς που βλέπω στα κανάλια του Λορέντσο και του Κουτο και θα κυκλοφορώ με μπλουζάκι που λέει «έχω κάνει μμ». Αυτά δεν είναι βάσανα εδώ παίρνουμε φάρμακα που παίζουν με τις ορμόνες μας για να μας δεχτούν για μμ... να πω ότι λέγαμε για περουκίνι ναι. Εκεί τα πράγματα είναι αλλιώς.
 

Tsek

Well-Known Member
Σε συνέχεια του Free Thinker, πρέπει δηλαδή ό Κανάκης και ο Μουζουρακης μολις ξεκινήσει η εκπομπή να λένε καλησπέρα πριν ξεκινήσουμε να σας ενημερώσω πως εχω κάνει 2 επεμβάσεις στην τουρκία και φοράω τοπικ.? Κάπου το παρατραβάμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John1924

Active Member
Εγω παντως θα ντρεπομουν να πω οτι βαζω τοπικ! Για μμ δεν θα κολλαγα! Φορα παρτιδα θα το ελεγα..σε οποιον με ρωτουσε!! Σιγα τα αυγα!! Αλλα να λες οτι "πουδραρεις" το μαλλι;; ρομπα... :oops::p:p
Και ειδικα οταν φαινεται το τοπικ...Ιιιι!!!! :p:p
Αγαπητή, αν κατάλαβα καλά εσυ θα ντρεποσουν να πεις ότι βάζεις τοπικ για να καμουφλαρεις την αραιωση, αλλά δεν θα ντρεποσουν να βάζεις μέικ απ για να καμουφλάρεις τυχόν ατέλειες του προσωπου ή να βάψεις τα μαλλιά για να καλυψεις ενδεχόμενες ασπρες τρίχες?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αγαπητή, αν κατάλαβα καλά εσυ θα ντρεποσουν να πεις ότι βάζεις τοπικ για να καμουφλαρεις την αραιωση, αλλά δεν θα ντρεποσουν να βάζεις μέικ απ για να καμουφλάρεις τυχόν ατέλειες του προσωπου ή να βάψεις τα μαλλιά για να καλυψεις ενδεχόμενες ασπρες τρίχες?


Ευγεεε!!!
Το τι κόμπλεξ έχουν οι γυναίκες-κοπέλες πάνω στο θέμα αυτό δε περιγράφετε.
Ακόμη και στην πρώην μου κοπέλα τα έβλεπα αυτά και το πόσο ψωνισμένη είναι.
Μην μιλήσουμε για τα σιλικονατα βυζγγιααα.
Άσε που αρκετές δεν ξέρουν να βάφονται καν ,βλέπεις κάτι χείλια βαμμένα σαν duck face ειναι.
Άλλες λες και έχουν βάλει 2 κιλά στόκο μαζί με σκυρόδεμα.

352233-731317_5.jpg
 
Μπλουζα